Drobečci - diskuze pro maminky drobných dětiček

rybarna
12. zář 2012

Ahoj holky, zakládám tuhle diskuzi pro maminky drobných dětiček. Moje malá má v necelých pěti měsících 4,94 kg a 60 cm. Porodní váhu měla 2,28 kg a 45 cm.Jsme na UM pije si prostě tolik kolik potřebuje, každý mi říká jak je drobná, někdy jsem z toho na nervíky, když vidím kolem sebe měsíční miminka větší než jsme my. Je tady na tom někdo podobně?

helabella
10. říj 2013

@teerka -- to je krásný s těma čtyřma dětma 🙂 Přeju, ať to vyjde 🙂

kikimaruska
10. říj 2013

@helabella ahoj. U nás nikdo endokrinologii neřešil a neřeší, prozatím syn stále roste, ikdyž je hold pořád o hlavu menší, jak o rok mladší děti a konstitučně hodně drobný. Má už silné nohy a stehna, ale třeba když se svlékne, koukají z něj žebra a lopatky, no děs. 😀 . Energie má na rozdávání, a je k neutahání, ikdyž je kolikrát živ snad ze vzduchu nebo co (a teda mléko, mléko, ml.výrobky, to miluje, jinak celá leta bojujeme s jídlem celkově 😝 ). Ted má za chvilku 5,5 roku a jsme na 16 kg (zatím)...tak snad moc nezhubne zase nějakou nemocí, protože časté záněty průdušek ho vždycky dostali až o 2,5 kg zase dolů..A jinak mladší synek na půl roce váží to co Kuba v roce a už si začínáme dělat legraci, že tak za tři roky budeme kupovat oblečení mladšímu a bude dědit starší...mj.i proto, že mladší synek má 2m tatku a Kuba má otce i tchána jen 175 cm a hubený 😅, takže nemá po kom vyrůst a navíc do toho předčasný porod,takže všechno dohromady.

cajomilka
10. říj 2013

@helabella Trochu jsi mě uklidnila, Amálka měla v roce 7 kg, takže víc než vaše. Porodní váhu měla 3,7 kg. Ale je hodně živá, aktivní, málo spí a žádný velký jedlík. teď čekám druhou holčičku, tak jsem zvědavá, jak to bude u ní 😉

abigail1
10. říj 2013

@cajomilka jé, vy čekáte druhé, gratuluji!

No já se poslední dobou na růstové grafy raději moc nedívám, akorát by mi z toho bylo špatně...
Ale kluk roste a přibírá, to je hlavní.
Stejně mi to s tou váhou/výškou přijde strašně relativní.... podle tabulek je moc malej, ale já vidím ve svém okolí děti, který jsou stejně starý jako on a jsou stejně vysoký/malý a doktoři to u nich neřeší.. Taky je zajímavý, jak na něj každý jinak reaguje (teď nemyslím doktory) - často slýchám od okolí, že je hodně vysokej, pak zas někdo jinej řekne, že je malej... ať jdou všichni někam 🙄
kluk už začíná dost vnímat a rozumnět a nehci, aby od malička poslouchal, že je malej a hubenej, nemyslím si, že by mu takový řeči daly něco pozitivního... Nemá být po kom vysoký, z mojí strany určitě ne, v partnerově rodině jsou vyšší, ale žádní dlouháni... Já jsem nikdy ze své výšky 158cm komplexy neměla, brácha není o moc vyšší, prostě mi to přijde normální... Bratrova manželka mi řekla, že se mu líbí jeho postava - menší vzrůst a díky dlouholetému cvičení má svaly... tak třeba nějakou maminku malého dítěte to trochu povzbudí.... 🙂

jajulin
10. říj 2013

@cajomilka
@katyxq
@lynks
@teerka
@helabella
@kikimaruska
@abigail1
holky, ani nevíte, jak jsem ráda, že jsem našla tohle téma 🙂. Pavlík má 4 roky, cca 15 kg, 104 cm, Anežka má 2 r. a 4 měsíce, výšku nevím, ale váha cca 10 kg. Nosí oblečení vel. 80-92. Přitom oba měli při narození přes 3 kg. Přibírají konstantně, ale prostě svým tempem. Doktorka to zatím nijak neřešila a já se utěšuju tím, že prostě jen zdědili geny po manželovi. Ten prý byl na ZŠ druhý nejmenší ve třídě (menší byla už jen jedna spolužačka, která musela do ozdravovny 🙂 ) a vyrostl až v pubertě. Dnes má 182 cm, ale drobná postava mu zůstala. Já mám 169 cm a nikoho vyloženě malého v rodinách nemáme, všichni tak nějak průměr. V okolí neznám žádné dítě, které by bylo v obdobném věku drobnější nebo aspoň stejně drobné jako naše Anežka. Přitom ona je takový jedlík: nejradši má polévky a maso. Je vitální, je schopná ujít pěšky x kilometrů. Z legrace říkám, že je to takový vysírací typ: co sní, to vykadí, nikde se jí to neukládá 🙂. Jestli jí to zůstane, tak bude mít v budoucnu výhodu. Tak jsem se teď uklidnila, že existují i další děti, které jsou hodně drobné a přitom zdravé 🙂.

helabella
11. říj 2013

@kikimaruska
@cajomilka
@jajulin
@abigail1
já to beru tak, že jsou všichni po manželovi. Ten by mohl jíst od rána do večera a váha by se nehla ani o gram 🙂 Je fakt, že jak jsou na tom všechny děti stejně, tak mě to vlastně uklidňuje. Naše doktorka je naštěstí rozumná a nehoní nás po vyšetřeních. Taky je pravda, že jsou všechny hodně drobné, ale vlastně proporciální a že příbírají i rostou, i když pomalu.

hanimir
22. říj 2013

Ahojte holky, koukám, že jsem tu dlouho nebyla, nějak nemám čas. Hlásím, že Mája v 18m má celých dlouhých 76cm a neuvěřitelných 8450g. Takže opět pjůsej, panu doktorovi se nevlezla do tabulky. Naštěstí to bere celkem s rezervou. 😝 Ale hlavně CHODÍ!!!

rybarna
autor
25. říj 2013

@hanimir ahoj Hani, my máme na 18 měsíční 8,90 kg a 79 cm. paní Mudře se taky nevešla do tabulky, na svou výšku má málo kil a napsala mi dokonce do zdravotní knížky, že nemá přiměřenou výživu, ani nevíš jak mě nakrkla, vypadá to, jako bych jí nedávala najíst nebo ji krmila nějakými blafy, ještě dneska to rozdýchávám posíláme pusinky

teerka
25. říj 2013

@rybarna tak to mě moje mudra taky pěkně nakrkla, když mi u dcery zaškrtla, že stav výživy není přiměřený a to má 76cm a 9,350kg. Nechápu. Jinak se synem jedeme v listopadu na inzulinový test. Už druhý, první mu vyšel špatně, hodnoty měl 1,5-1,5-3,5. ach jo :(

hanimir
25. říj 2013

@rybarna ahojky! prosim te,ani mi nemluv, my mame asi jen jednou napsane,ze vyziva je primerena,jinak furt zle. uz to neresim. proste je hobit a konec,slus,ende!!! ted nam chtel i napsat,ze ma retardovanou hrubou motoriku,tak jsem si pokaslala a napsal,ze je teda opozdeny vyvoj hrube motoriky. malem me kleplo :D tak jsem mu vysvetlila,ze prumerny mesic zacatku chozeni u deti vytvorily samy deti, nektere chodi driv, nektere pozdeji,jako ta nase. proto to vzniklo a ne,ze nejaky pablb zapichnul prst do tabulky. :D nerozciluj se, nema to cenu. pusinky posilame na oplatku zpet!

cajomilka
14. led 2014

Ahoj, Amálka ve 2 letech: 78 cm a 9,3 kg, dr. byla spokojená s pěkným přírůstkem od září. Máme teď doma čerstvého novorozenečka, tak mi A. připadá hrozně velká a tlustá 😉 Byla jsem týden v porodnici a za tu dobu babička s tátou Amálku pěkně vykrmili vánočním cukrovím, byla bych docela ráda, kdyby jí to nezůstalo 😅 Na konci března kontrola na endokrino, ale vůbec to teď neřeším...

klariinkaa
15. únor 2014

Ahojky maminky nasemu chlapeckovi je 21 mesicu meri 77 centaku a vazi pouhych 8 kilo v pondeli si edem pro rustovy hormony tak sem zvedava jestli nam zacne rust

elielizabeth
8. dub 2014

Zdravím, asi tu máte zkušenosti jak to je s malými dětmi. Dcerka má 23 měsíců a měří 82cm a váží 8,3 kg.
Jí od rána do večera. Přijde mi, že nonstop. Na večeři nebo snídani sní i 2 krajíce chleba, na oběd misku polívky a druhé jídlo. Pak klidně i ujídá taťkovi 🙂
Jak je to s tou její výškou a váhou? Je to málo? Mám kamarádky, které mají 5ti měsíční prcky větší než je ona,
ale naše malá mi přijde v pořádku. Projevuje se ještě nějak nedostatek toho růstového hormonu?

prdule1
13. kvě 2014

@elielizabeth tohle by mě také zajímalo, jestli se ten nedostatek hormonu projevuje ještě nějak jinak ...

naše malá má ve 23měsících kolem 80cm a 8,7kg ☹ Dr mě dnes strašila endokrinologii a pícháním růstového hormonu... já jsem taky malá, mám jen 160cm a vždy jsem maličká byla, jen jsem se trochu "vytahla" až snad v 9té třídě. Jsem "ráda" že nejsme jediný, co je tohle trápí. Mě dcera přijde naprosto v pořádku, normální dítko, je živá, umí vše, co umět má, něco i navíc 😀 Jen je prďola, že ji není vidět, ale slyšet 😀 Já si moc přeji, aby se vytahla apson o 10cm za rok, ale nevim, nevim :( Syn byl také menší,a le pořád byl větší než ona. Vytahl se také mezi 2-3rokem, tak nějak tajně doufám, že se dcerka trošku vytahne, alespon, aby nevypadala na roční miminko :( Ona hodně sní, má ráda veškeré mléčné výrobky, tak kdyby se mělo růst na základě mléčných výrobků, tak je obr 😀 Je pravda, že hodně kaká, takže co sní, to vykadí, tak moc nepřibírí, ale přeci jen za poslední půl rok nám přibrala 600g což je pecka, ale na ni to rpostě nejde poznat 😀 není tipicky hubená, je hodně drobná, ale ručky a nožky má hezky udělané 😀 Nepřijde mi ani, že by měla být liliput nebo tak něco, protože hlavičku má maličkou. Může mi prosím někdo říct, co dětem prováděli na té endokrinologii? jak to probíhá? Co vše se dělá? a je tu někdo, komu pichají rustovej hormon? Já ji ho dávat nechci, kdyby vyšetření ukázalo nějaký problem, to radši at je maličká, ale z nějakých hormonu já mám strach ☹ Dr říkala, že se vše ukáže až ve třech letech,tak doufám, že se ukáže že roste 🙂

38blondie
22. srp 2014

ahoj mam ted 14dni starou holcicku porodni vaha byla 2450g a a z porodnice jsme odchazely s vahou 2320g ..a za tyden na kontrole mela jen 2330g .krmíme Nutrilonem papa 50ml kazde 3 hodiny..nepribira.zda se mi ze ji ten Nutrilon nezasytí....menit znacku mlika zatim do konce 6nedeli nechci..mate zkusenost taky s nepribiranim po NUTRILONU?DIKY

vanilkakapo
24. zář 2015

Ahoj dámy, můžu se optat těch z vás, co už mají trošku "větší" zlatíčka, kolik měřily a vážily v 18 měsících? Byla jsem před pár dny s malou na kontrole na neurologii, kde se dr. vůbec nezdála dceřina výška (je na 3. percentilu!), takže nás endokrinologie nemine. Na kontrole v 18m měla 9190g a 75,5cm. Hmotnost je ok, ale ta výška je děsivá. Kamarádčina dcera je o 13 dní starší a má o celých 11cm víc. 😀 :-/