Drobečci - diskuze pro maminky drobných dětiček

rybarna
12. zář 2012

Ahoj holky, zakládám tuhle diskuzi pro maminky drobných dětiček. Moje malá má v necelých pěti měsících 4,94 kg a 60 cm. Porodní váhu měla 2,28 kg a 45 cm.Jsme na UM pije si prostě tolik kolik potřebuje, každý mi říká jak je drobná, někdy jsem z toho na nervíky, když vidím kolem sebe měsíční miminka větší než jsme my. Je tady na tom někdo podobně?

cajomilka
2. bře 2013

@abigail1 Špatně jsem se vyjádřila, jedná se asi o antropologii, zkrátka to oddělení, kde se zabývají růstovým hormonem. Předpokládám (doufám), že zatím nepůjde o vyšetření, ale konzultaci, do dvou let se prý malý vzrůst neřeší (tvrdí naše doktorka).

abigail1
12. bře 2013

Holky, co říká na to, že máte malé a drobné děti, vaše okolí - babičky, tchýně, kamarádky atd? Mluví vám třeba do toho, čím a jak děti krmit, nebo že byste třeba neměly kojit, ale dávat UM nebo tak? Komentují to nějak? Moje tchýně je teda něco 😠 podle ní není syn (tedy její vnuk) hubenej, je pěknej a akorát atd, až na to, že mu jsou vidět žebra, jí mnohem míň, než by měl, tabulkově je mimo.... Ale nikdo jí to nevymluví a pořád si mele svoje, kdyby aspoň uznala, že mi dělá starosti, že je syn hubený.... No já se sní už o tom nebavím, to fakt nemá cenu, když o tom začne mluvit, nijak se k tomu nevyjadřuju. Ale nedávno se ptala, jestli chci pro syna nějaké oblečení k narozeninám, tak jsem na to řekla, že na něj se shání oblečení špatně, jak je hubenej a dlouhej, a on na to řekla: Ale di ty, vždyť je pěknej, přece by nechtěla tlustý dítě. 😖 😠 Jak ona může vědět, že je těžký na něj něco sehnat, když to nekupuje? Kolik hodin vždycky strávím výběrem bodýček, aby byly dostatečně dlouhý, aby se do nich s látkovou plenou vešel a zároveň úzký, aby mu to nesjíždělo z ramen, to samý kalhoty, co nejužší v pase, ale dlouhý se shání špatně. Já už jsem normálně nakoupila látky a bodýčka mu šiju vlastní, kalhoty a tepláky mu taky budu šít. Ach jo, budou mu dva roky a nosí oblečení na roční dítě 😠 Doufám, že bude mít na dvouletý prohlídce aspoň 9.5 kilo.

cajomilka
13. bře 2013

@abigail1 S bodyčkama máme stejný problém, dceři z nich lezou ramínka, proto dávám přednost bodyčkům se zapínáním na druky na rameni, oblíbila jsem si HaM organic. Taky využívám extendor a někdo mi poradil na body s roztahovacím výstřihem nacvakat druky na ramínka. Jinak okolí Amálčin malý vzrůst spíš zlehčuje, takové ty kecy typu "ona to dožene", "holčičky bývají menší", "ale vždyť je tak roztomilá" (to je pravda 🙂 ale mě to pěkně štve, Amálka je prostě malá moc ☹

abigail1
13. bře 2013

@cajomilka Ahoj.
jojo, na některých bodýčkých s roztahovacím výstřihem mám taky našitý patentky, ale i tak je to na něj příliš široké a padá mu to z ramen. 😖 No, ale už mám našité 2 bodýčka přesně na jeho postavu a časem budu šít další.
Jinak děkuju, že ses ozvala. 🙂

hanimir
14. bře 2013

@abigail1 @cajomilka Holky, já si za chvilku budu myslet, že mám doma obra 🙂 Děkuji za tipy, s oblečením válčím občas taky, hlavně ty ramínka, malá je pak ledová jak zmrzlina, takže asi budu našívat patentky.
Co se týče toho okolí, tak o tom bych mohla vyprávět pohádky tisíce a jedné noci :( Samo, že skorotchýně je nejhorší, ale i ostatní dokáží perfektně říznout do živého. Teď už si to tak neberu, ale když jsem kojila, tak to bylo něco hrozného. Krom toho, že jsem se fakt stavěla skoro na uši, aby malá pila, tak kecy o tom, že jí mám dát UM, nebo jestli jí dávám vůbec najíst mě fakt kolikrát i rozbrečely.
S tchýní to mám naopak, když malé něco pořídí do šatníku, tak to uložím hluboko do skříně, protože buď je to z uměliny, nebo velikostně tak do školky a obyčejně je to velké i umělé 😀 Už se jenom směju, máme spolu příšerný vztah, ani to spíš vztah není, jen se strpíme. Nemám si s ní co říct, pořád mele jednu věc dokola, cca co tři měsíce to obmnění, asi aby řeč nestála. 😖 Když jí něco řeknu, tak udělá opak, nebo se na to za chvíli zeptá a tváří se, jako bych jí to nikdy vživotě neřekla. Teď přestala řešit jídlo a to co jí mám a nemám dávat na přilepšenou, protože chodíme na fyzioterapii, kvůli tomu lezení, malá se jen plazí, není schopná se vyhoupnout na kolínka a ona se mě zeptá, jestli jí může postavit, takže asi tak...

ivajaro
14. bře 2013

Ahoj maminy, přidávám se k vám 🙂 moje holčička když se narodila vážila 2350g a měla 47cm 😀

cajomilka
14. bře 2013

@hanimir @abigail1 S těmi patentky - zkoušela jsem nacvakávat druky pomocí takové té nýtovací sady nebo jak se to jmenuje, ale bohužel neúspěšně, neumím s tím manipulovat ☹ Našívat patentky se mi vůbec nechce, hrozně mě to nebaví 😖

abigail1
14. bře 2013

@ivajaro vítej 🙂

abigail1
14. bře 2013

@cajomilka mně to taky nebaví, ale byla to nutnost. Na bodýčka, kt. mu i tak slézají z ramínek, mu obleču ještě tričko, ať má ty ramena v teple. A tu sadu. o kt. jsi mluvila, jsem ani nekupovala, přišlo mi to zbytečné. Jo, na ty bodýčka jsem našila stiskací knoflíky, to je ten srpávný název. http://www.tkaczik.cz/77/stiskaci-knofliky-kin/

modelis
15. bře 2013

Malej se narodil CS s porodní váhou 3,33 a 49cm, půl roku silný reflux,nepřibírá a taky ani nejí jak by měl, nechce a násilím to nemá cenu, pak to max. vyzvrací.. zítra bude mít 19 měs. a máme nějakých 9kg a 79 - 80cm, růstový hormon pod hranici normy, ale jen ho kontrolují a cca co 2 měs. berou krev ... velikost máme jak kdy, ale těch 12 měs. nebo 80tku, hlavičku má 47cm

vrtulka81
30. bře 2013

@cajomilka tak to sem taky nacvakávala,naštěstí s úspěchem,zničila sem dlaždici,ale podařilo se.Tak si pročítám ty příspěvky a je vás opravdu hodně co máte dítka s malou váhou,u nás to doufám bude jen tím ekzémem,malá má hodně omezený jídelníček,přestala pořádně přibírat tak okolo šestého měsíce,do té doby se to dalo,co měsíc,tak asi půl kilo,pak se jí rozjel ekzém a dva měsíce na to sem musela přestat kojit a přešla na speciální UM (pěkný hnus a nechtěla to).Bude mít 22 měsíců a má 9 kilo a něco,možná... výška normální,okolo 78 cm,syn to měl v 18 měsících a vážil 11kg,ten roste až moc, chtělo by to z něj ubrat a malé přidat.Jediná výhoda je snad to oblečení,loni sem jí koupila bundu na jaro a letos ji ještě bude mět,vsadím se že jí budou i letní věci,jestli teda léto bude.

bonavoxa
30. bře 2013

Moje Miška měla 2160 g a 44 cm. A ve dvou měsících měla 5 kilo a 57 cm 🙂

cajomilka
31. bře 2013

@vrtulka81 @abigail1 S tím oblečením - rozhodla jsem se konečně Amálce vyřadit dvě trika 6-9m, nosila je od svého 8.do 15.měsíce, teď už jí jsou přece jen malinko těsnější v ramínkách 😅

iveta107
31. bře 2013

@ivajaro tuhle přesnou váhu a výšku měla moje dcerka taky, to je náhoda 🙂 a dneska je už větší než děti v jejím věku 🙂

abigail1
31. bře 2013

@cajomilka ano ano, tak tohle znám... vyřazování takového oblečení, kt. by mu mělo být dávno malé... má spoustu oblečení velikost 9-12 měsíců. Byly mu 2 roky...

@vrtulka81 zkoušela jsem synovi oblečení z loňského léta. Tak lacláče a kraťasy mu rozhodně budou. Kratší než loni, ale v pase v pohodě. Má pas jako modelka. A jestli bude letos bez plen, tak mu ty kraťasy budou dokonce padat. 😖

Jo a skvělá zpráva. Ve 2 letech má 10 kilo! To jsem ani nečekala. U nás to považuju za úspěch.

vrtulka81
31. bře 2013

@abigail1 no tak to mala je bez plen,tak to budu hodne veci zase upravovat,ryfle co ma vel na jeden rok,tak ji urcite spadnou.Po dnesku asi pribere,po dlouhe dobe snedla oběd🙂

hanimir
12. dub 2013

Holky, víte co se stalo? Mája je v průměrném pásmu těch jejich růstových grafů 😀 Sice teda přímo na té spodní čáře, ale je tam!!! 😵 Takže výsledek roční prohlídky: 7,85kg a 72cm. Začíná z ní být obr! 😎

cajomilka
12. dub 2013

@hanimir Hm, tak to máte dobrý, gratuluju 🙂 My jsme koncem května objednané na antropologii...

hanimir
12. dub 2013

@cajomilka budu držet palec, ať vám to dobře dopadne 🙂 musíme ty děti asi víc zalívat, aby rostly, nebo nevím. na druhou stranu, zas málo kdo má doma trpaslíka, že jo? 😉

nancy14
12. dub 2013

Hezký den děvčata,toto Vaše téma mě zaujalo a občas bych se taky ráda přidala.Můj synátor se narodil v sedmém měsíci,měřil 40cm a vážil 1500g.Na kluka je drobnější,ale neřeším to,hadříky mu dýl vydrží.. 😀 Budou mu v září tři roky a asi bude ve školce nejmenší,jestli ho teda vezmou.... 😉

abigail1
12. dub 2013

Ahoj holky, tady to dneska jede.
@hanimir Super!!
@cajomilka Ať vám to tam dopadne co nejlíp!
@nancy14 Ahoj! Určitě se k nám přidej. 🙂

hanimir
12. dub 2013

@nancy14 jj, berem mezi sebe každýho malýho pišišvorka 🙂 Takže vítejte! 🙂

hanimir
12. dub 2013

@abigail1 😀

popellka
12. dub 2013

Holky, super téma - hlásím se do klubu! Malá se narodila - měla 2480g a 45cm, v necelých 2 letech máme ani né 9kg - no těch 9 už možná jo, velikost nosíme v průměru 74-86 - jak co, botičky jsem teď na jaro kupovala 19 😉

nancy14
12. dub 2013

Díky za milé přivítání.Ten náš obr má v necelých třech letech něco malinko přes 10kg.To nám to dalo,než jsme tu desítku pokořili.Sice jí krásně a sní skoro všechno,ale strašně moc lítá,je to hodně živé dítě naplněné neustále energií,které já už moc nemám....Velikost máme jak u čeho,něco nosí 86 a něco už 92.Výškově to docela jde,ale je to hubeňour.. 😀

hanimir
12. dub 2013

@popellka 🙂 taky vítej!

Akorát holky já vám nevím, jestli sem ještě patřím, když tak čtu, kolik mají ty vaše zlatíčka 😀 Ale kvůli vám teda Máju držet na dietě nebudu, nemyslete si 😝 😀

rybarna
autor
13. dub 2013

Moc Vás všechny zdravím,my teď netrpělivě očekáváme roční prohlídku, doktorka mi asi nadá, protože malé pořád mixuju, zkoušela jsem dávat kousky, ale vždycky se mi pozvrací, a na to opravdu nemám nervy, a hlavně je mi jí líto, říkám si, že neznám nikoho, kdo by šel do školy a maminka mu jídlo mixovala, tak se snažím čekat, že to samo přijde a malá si ugřafne sama kus masa 🙂 Jinak, nechodíme, lezeme podle nálady, spíš jen plazením vpřed, asi v těch pampeliškách běhat nebude, jak jsem si představovala, to nevadí, tak třeba v kopretinách 🙂 Kdo si počká, ten se snad dočká

cajomilka
26. dub 2013

Tak dneska jsme byly s Amálkou u dr. kvůli průjmu a v necelých 16 měsících má 7,5 kg ☹ Sice teď 4 dny skoro nejedla, takže určitě něco zhubla, ale těch magických 8 kg podle mě předtím neměla, nevěřím tomu, že by zhubla půl kila. Co se týče výšky, vytáhla jsem šatičky z loňského léta, o nichž jsem si myslela, že už je nebude nosit. Nožičky má ale docela velké, zkoušely jsme první botičky a vypadá to na 18-19. Včera totiž začala samostatně chodit, hurá!!! 😎

abigail1
29. dub 2013

@cajomilka Gratuluji k chození! A ať je brzy zdravá a hóódně jí. 🙂

elielizabeth
29. dub 2013

Zdravíme maminky mini dětiček 🙂
Naše Zuzanka šla ven císařem s pěknou porodní váhou 3,39kg a se 48cm. Brzy bude mít roček a pořád oblékáme velikost 68, takže všechny předem nakoupené letní věci můžu schovat do skříně 😀
V 11 měsících měřila 69cm a vážila 6,77kg. Malá je hyperaktivní po tatínkovi, po čtyřech lítá od začátku 5. měsíce, za celý den se nezastaví a nemá být ani po kom velká, takže její maličkost zatím vůbec neřešíme. Doktorka nás naopak chválí, že je malá šikovná, aktivní, rozumná a chutná jí všechno a moc 🙂