Druhosnažilky 2012

larryw
14. led 2012

Ahoj holky, najdete se tady někdo na pokec, kdo už má doma jednoho skřítka chtěl by se v blízké době začít snažit o druhé. Ráda si popovídám jak o dětech co už máme, tak o těch, co by teprve mohli přijít 😀

luciebx
14. led 2012

@larryw ja bych pockala treba tak tyden abys vedela kdo sem chodi a tak podobne. pac dneska se to sice rozjelo ale uvidis do tydne ktere maminky sem fakt zabrousi aspon jednou za 2 dny.. abys je m ohla mit jako by v te uzavrene diskusi.. pac proc sem davat kazdyho kdo sem vlezl dnes kdyz se tu treba ukaze az za mesic ze jo.. ja sem maniak na net.. pokud mi zrovna neni zle.. nebo nejsme pryc.. tak na modryho konika lezu kazdy den.. a to xkrat.. 😀 😀

sashalien
14. led 2012

@larryw diky za podporu, snazim se na to tak intenzivne nemyslet, ale....@luciebx dekuji 🙂

luciebx
14. led 2012

@sashalien jj to znam.. ja kdyz chtela prvni.. ja na to myslela neustale a uz sem z toho byla zmagorena fakt.. ono to fakt chce asi klidek.. vsak kdyz slo prvni.. pujde i druhy ne.. ja chci se snazim zacit natvrdo tak v lete.. cervenec... tak uvidime.. co zimi bych chtela byt tehu.. tak uvidime jak to vyjde pac chci mit zase letni mimi..

luciebx
14. led 2012

holky migrena pomalu ustupuje.. vzala sem si zase prasek.. a jdu si dat vanu asi.. nalozit se .. a bude klidek.. rano do prace.. v utery tu mam kamosku na par dni.. tak musim prichystat pokoj pro hosty.. povlict postel.. a tak.. ted sem utirala prach na futrach a des kolik toho tam bylo.. mladej zase bojuje v postylce.. tak snad brzy vytuhne..

sashalien
14. led 2012

@luciebx taky si rikam, ze se driv nebo pozdejc zadari, clovek to musi brat jako dar 🙂 No tak to mate jeste casu dost..jj, jaro leto je idealni.

javyb
14. led 2012

Ahoj holky, taky bych ráda přidala🙂 "Snažíme se" se o druhé od září a zatím nic, Barunka se nám podařila po 8. měsících. A taky bych uvítala uzavřenou skupinu🙂

larryw
autor
14. led 2012

@luciebx no to je mi jasný, že to každý den nebude 7 stránek 😀 uvidíme, zatím počkáme, jak se to tady vystříbří 🙂 ...na migrény trpím strašně, mám to vlivem hormonů, od krční páteře, všechno dohromady, ale u netu při ní teda sedět nemůžu
@javyb ahoj, vítej 😉

sarkachmelova
14. led 2012

@luciebx kde bydlíte, jestli to není tajemství ? 🙂

@sashalien taky se snažíme od června 🙂

sarkachmelova
14. led 2012

jinak bych asi taky počkala jak se to tu "zabydlí" 🙂

javyb
14. led 2012

@larryw díky za přivítání🙂

Dobrou noc všem, jdu chrnět, malá vstává kolem 5.30, tak ať jsem ráno schopná fungovat...

larryw
autor
14. led 2012

tak náš malej prďouš tady ještě lítá a řádí, on než vždycky zapluje do postele, to je doba...ale vstává naštěstí tak kolem půl 9, tak se aspoň vyspíme......my si jdeme pustit nějaký film asi, tak přeju všem pěkný večer, dobrou a všem snažícím se, ať se zadaří 😉

liskovyorisek
14. led 2012

@hehena no nazdar "teta" 😀 To jsem ráda, že si se taky přidala. Taky jsem pro brzké uzamčení skupiny, budeme moct řešit všecičko bez uzardění 😀 Ohledně toho rozmluvení mi ani nemluv...teď tu teorii do sebe cpu horem dolem...základy určo znáš - dobrý mluvní vzor, hodně číst, povídat, popisovat běžné situace (co děláš, jaký hrneček mu podáváš, že mu zavazuješ tkaničky a pak navlékneš rukavičky....), zpívat kdykoliv cokoliv a jakkoliv 😀, básničky a říkadla nesmí chybět a pokud je to takový malý "ukazovatel" tak pomalu začít dělat, že nerozumíš - páč proč by mluvil, když stačí ukázat či "zaeeeeehčet" 😀 Tak to je taková ta klasická intervence a pak holt čekat a nespěchat, některým prckům to trvá déle a jiní jsou zase extra napřed - viz.můj synovec, kterému je 25 měsíců a umí všechny sykavky(c,s,z,č,š,ž) a L a hází celá souvětí (Maminko, tahle hnědá kravička má vemínko.)-z čehož jsem teda hotová...ten je zase druhý extrém...Neboj, malý to dožene, ono se to jinak řeší až kdyby jooo nemluvil až v těch třech letech...Ale uvidíš, to zmákne 🙂

hehena
15. led 2012

@larryw taky bych s uzavíráním ještě počkala. je to brzo.

@liskovyorisek 😀 no jo, já musím bejt všude, nebo co 🙂))
no nevím, jestli jsem dobrý mluvní vzor, sama toho moc nenakecám, povídat se snažím, když něco dělám, popisuju mu to, všechno mi rozumí, podá, ukáže, ale číst třeba nechce, leda tak se koukat na obrázky (vždycky mi začne rychle listovat)... když zpívám začne ječet, vždycky.... nevim, co mu vadí. 😅 je asi divnej po mě 😀))) tak co bych nechtěla 🙂)

@javyb
@sashalien taky vítám a držím palce, ať to už brzo vyjde! 😉

larryw
autor
15. led 2012

ahoj holky, všem přeju krásné ráno...prcek mě v sedm s jekotem vzbudil a nakonec sám ještě usnul a mě už se to nepovedlo....no aspoň mám klid na kafe 🙂
@hehena malej se nejvíc začal rozmlouvat kolem roku a půl a přesně pomohlo to, co píše @liskovyorisek, fakt to chce mlet a mlet 🙂 ....ale s tím, že věc nepodáš, když na ni jen ukáže, to jsme praktikovali u ségry, tak pištěla, až jsme jí to taky podali...ona už pak věděla, že se moc soustředíme na to, jestli mluví nebo ne, tak se úplně sekla a byl konec, tak na to taky pozor 😉

romcovaklarka
15. led 2012

Dobrýtro 🙂 Tak my jsme si přispali krásně do půl osmé - ale zato v noci buzení 3x, chjo 🙄 😀 Jako je to malej závisláček, jestli se brzo zadaří, tak asi budu muset kojit v noci dvě "miminka"... 😀

larryw
autor
15. led 2012

jak je to vlastně s kojením v těhu, nedoporučují doktorky přestat? já jsem kojila do osmi měsíců, jakmile jednou dostal flašku, tak byl konec 😀

mufici
15. led 2012

Holky, přeju dobré ranko. Ti moji dva mě nechali vyspat 🙂 .

malformatio
15. led 2012

Ahoj holky, tak jsem se vrátila z noční. Díky svému broučkovi jít spát nemůžu, takže si dám sirky do očí a musím fungovat 🙂
@larryw pokud nemáš rizikové těhu, kde by ti hrozil potrat, tak kojit můžeš stále a na těhotenství to pak vliv nemá 😉

sarkachmelova
15. led 2012

Ahoj holky
tak jsme taky vzhůru 🙂 Anežka naštěstí od narození je velký spáč, takže jsme vždy vyspalý ale poslední dobou jsou rána opravdu kouzelná 🙂 ráno si ji dáme mezi nás a ona rozdává pusy a směje se 🙂 tak je to vždy tak milé 🙂

@malformatio to Tě teda obdivuji, já bych byla absolutně k nepoužití, zvykne si člověk ?

kamussa
15. led 2012

Ahojky 🙂 Můžu se přidat? 🙂

mufici
15. led 2012

@malformatio to bych nedala! Máš můj obdiv 🙂

malformatio
15. led 2012

@sarkachmelova myslíš, že jsem k použití? 😀 . Zvyknout se na to nedá, ale když není jiná možnost, tak prostě fungovat musím. Když mám pak volno, tak chodím spát s malým a alespoň neco dospím 🙂 . Ale myslím si, že je to stejné jako mít mimíska, který se v noci budí po hodině či po dvou hodinách a od rána do večera musí mamina kolem něj lítat.

sarkachmelova
15. led 2012

@kamussa ahoj, vítej 🙂

@malformatio no to já právě neznám, takovou péči, takové vstávání, ale věřím, že si to u druhého pořádně vyžeru, že mi to vrátí i za Anežku 😀 máš pravdu, že když to jinak nejde, tak co se dá dělat..

larryw
autor
15. led 2012

@malformatio j´jsi dobrá, to bych taky nedala....no já myslím, že u hubených mamin je to z otazníkem, přece jen si z tebe něco bere mimčo v břiše, plus ještě kojení, myslím, že v tomhle případě se to nedoporučuje
@kamussa určitě, vítej 😉

malformatio
15. led 2012

@sarkachmelova tak já vstávání k malému také neznám, protože od návratu z porodnice mi spí celou noc, takže teď se mi to vynahrazuje kombinací péče o prcka a práce
@larryw jak je to u hubených mamin nevím, ale myslím si, že když máš v těhu vyváženou stravu bohatou na vitaminy a energii, tak by s tím neměl být problém, ale fakt nevím
@mufici určitě bys to dala, kdybys musela 😉
@kamussa ahoj, vítej 🙂

sarkachmelova
15. led 2012

@malformatio tak to jsi měla také hezké 🙂 máme to podobně 🙂

imzadi
15. led 2012

ahoj holky,take se pridavam...kubovi za chvili bude rok a my bychom radi sestricku,ale zatim to nejak nejde...budu rada kdyz me vezmete mezi sebe 😉

larryw
autor
15. led 2012

já si na malýho taky nemůžu stěžovat, už si teda úplně přesně nepamatuju, jak spával jako mimčo, ale vím, že brzy jsem kojila jen jednou za noc a pak už spinkal celou noc....pak měl teda období, kdy se třeba pětkrát za noc vzbudil na dudlík, to byla hrůza....teď spává hezky celou noc už dlouho....přes den je taky zlatý, hodně si i vyhraje sám, mám čas i na úklid, na vaření, tak v pohodě

hehena
15. led 2012

@larryw já se právě taky bojím, že by se mi zasekl... když jsme se moc snažili o jeho nočníkování, tak se taky zasekl. když jsme to nechali plavat, začal chodit sám od sebe a teď už je, krom noci, bez plín. je na něm vidět, že je tvrdohlavec, tak to nechci hrotit. koupila jsem pohádky, jako mluvený slovo, tak občas posloucháme, když má náladu, což je většinou při koupání, tak mu zpívám, to se většinou nevzteká. já si spíše myslím, že je to shoda okolností, že ti malej začal mluvit víc v roce a půl, navíc je to v tomhle věku obvyklý. kdybych mlela bez přestávky, tak mi je to stejně k ničemu. on na mě i kroutí hlavou, že ne, když mu řeknu, ať řekne třeba auto... nechce prostě. 😖 nj, prostě potřebuje víc času.

mě prcek spal od půl roku celou noc. v tu dobu mi došlo mlíko. ani napít nechtěl. budil se jen při zubech. očistec to byl v porodnici, pak už se to postupně během toho půl roku lepšilo.

mufici
15. led 2012

@malformatio
@sarkachmelova tak to mě malá v noci nespávala vůbec, takže ta noční byla každou noc, tak teď tak ve skrytu duše doufám, že to bude jinak 🙂