Druhosnažilky 2012

larryw
14. led 2012

Ahoj holky, najdete se tady někdo na pokec, kdo už má doma jednoho skřítka chtěl by se v blízké době začít snažit o druhé. Ráda si popovídám jak o dětech co už máme, tak o těch, co by teprve mohli přijít 😀

hehena
15. led 2012

jináč ten femibion mi dovezl manžel. chtěla jsem listovku a tohle mu v lékárně doporučili, že je to nejlepší nebo co. ani jsem nezkoumala složení, jestli je tam třeba ještě vitamín E..... mrknu na to.

imzadi
15. led 2012

@hehena milgammu neznam...a jak dlouho mas tu fazi? a jedi neco i vasi chlapi?ten muj o tom nechce ani slyset...😝

mufici
15. led 2012

@imzadi přesně jako ten můj 😉

larryw
autor
15. led 2012

já zatím nic nebaštím, ale taky mám v plánu koupit si listovku, až na tom opravdu začneme pořádně pracovat 🙂 a můj chlap by taky nic nebral, už to mi ho tak znervoznilo, že by se pak nedělo nic 😀

mufici
15. led 2012

@larryw všichni chlapi jsou stejní 🙂

imzadi
15. led 2012

to jsou...ono i to snazeni se na povel je problem... 🤐

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena jéé, taky chceme Jonáše, tak snad nám k nim ty vitamíny pomůžou 🙂 a jinak mně teda řekli, že jméno můžu dát klidně až po porodu, až malou uvidím a někde jsem i četla, že snad je na to měsíc, si jméno rozmyslet, myslím, že v mamince to psali, ale tím si jistá nejsem,jen vím, že já si tedy jméno mohla vybrat až po porodu 🙂 u holčičky jsme měli jasno, u kluka ne, tak proto jsem se na to doktora ptala a on mi řekl, že to není problém 🙂 že je to i lepší, rozhodnout se, až když své miminko vidíš, které jméno se k němu hodí víc 🙂

Jinak já si koupila calibrum babyplan, brala jsem calibrum i v těhotenství na doporučení mého gynekologa, tak jsem u toho zůstala 🙂

hehena
15. led 2012

@imzadi no poslední měsíce měření 8 dní. ale stalo se, že i 10, víc bohužel ne. říkala jsem, že zkusím i ovu testy, že je měření lehce nepřesný. no uvidíme. vitamínama každopádně nic nezkazím a B6 by měla LF prodloužit o 2-4 dny, což by bylo fajn 🙂
mojemu manžovi jsem nic zatím nenaordinovala. problém je jednoznačně u mě.

nejednou jsem tu ovšem narazila na album, kde i chlap baštil vitamíny, takže určitě nejsou všichni stejní 🙂)

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova to je zajímací.... v pze se teda musí k porodu už s vyplněnými jmény.... já bych na to brala určitě tak týden, 14 dní... to by bylo fajn nejdřív miminko trochu poznat. na jméno Jakub jsem si u prcka zvykala hodně dlouho a to jsem Jakuba chtěla snad od střední....

hehena
15. led 2012

@imzadi tak mu radši nic neříkej, nalej mu v onen den třeba whisku a vlítni na něj... ať nemá moc čas přemejšlet o tom 🙂 😉

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena rodila jsem u Apolináře, loni v březnu 🙂 a ten doktor co mi to říkal je tam docela uznávaný porodník, tak nevím 🙂 Jakub je krásné jméno 😉

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova koucký?
taky jsem rodila u Apolináře, předloni v březnu 🙂)
to je pro mě fakt novinka, žiju v tom, že to nelze, že se porodnice dost cukaj, kvůli RL!!! to kdybych věděla, tak určitě využiju!

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena jojo, to je on, nemohla jsem si vzpomenout a nechtělo se mi to hledat 😀 tak to je super, líbilo se Ti tam ? mně moc, byla jsem tam strašně spokojená, všechno bylo super a ani domů se mi nechtělo 🙂 byla jsem na P1 a připadala jsem si skoro jak v hotelu 🙂 říkala mi totiž ségra, že to jde, ta rodila už 3x a jinak mi všichni říkali, že to nejde, tak jsem se ho ptala když jsem chodila na kontroly už tam a on mi potvrdil slova ségry, že to opravdu jde a jak jsem psala, teď nedávno jsem četla v mamince, že dokonce se můžeš rozhodnout až po nějaké té době 🙂 mně se to moc líbí, když jsme váhali mezi dvěma jmény a prostě jsme se ani za nic dohodnout nemohli, tak prostě když pak miminko vidíš, tak to jedno jméno se k němu prostě víc hodí a nebo nakonec nějaké úplně jiné 🙂

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena A kolikátého března se Kubík narodil ?

larryw
autor
15. led 2012

@sarkachmelova Jakub se mi líbí odmala, vždycky jsem si říkala, že pokud kluk, tak jedině Jakub...jenže manža na to měl jiný názor 😝 tak uvidíme u druhého 🙂
my jsme teda taky museli vyplnit jména dopředu...ono by to určitě šlo říct až potom, ale myslím, že to je tak proto, aby si to personál ulehčil 😉

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova moc se mi tam líbilo. byla jsem na nadstandartu, ale jestli to bylo P1 netuším, asi jo. personál byl neuvěřitelně milej, až na výjimky. rodil mě přímo dr. koucký. resp. kuchnul! 🙂)))
jinak domů se mi chtělo, byla jsem tam skoro týden, a teda vůbec jsem se nevyspala, tak už jsem byla natěšená

tak s tím jménem jste mě teda dostaly ženy!

měly jste příchod domů taky takovej divnej???? dojeli jsme po zmatcích kolem 3 hodiny. mě to doma přišlo úplně jiný, nemohla jsem poznat psa... myslela jsem si, že jí muž ostříhal... 😅 😅 😅 ona pak očuchala malýho a z toho stresu se poblila 😀))) a pak jsme si v 7 večer vzpomněli, že bysme to nebohý dítě mohly taky vykoupat a pomalu uložit 😀

sarkachmelova
15. led 2012

@larryw jen mi přijde, že je poslední dobou Jakoubků docela dost, ale to si člověk nevybere, dáš nějaké exotické jméno a můžou se sejít v jedné třídě klidně 3 a 1 Jakub, 1 Eliška a 1 Terezka a tak dále 🙂 takže na tom vůbec nezáleží 🙂 já jsem taky nakonec vyplňovala dopředu, protože už jsme věděli jistě, že čekáme Anežku a kluk už mi byl teda jedno, tak jsem si pro svůj dobrý pocit napsala to, co jsem chtěla víc já než manžel 😀 ale kdyby jsme čekali kluka, vím, že bych si jméno vybrala až po porodu 🙂

sarkachmelova
15. led 2012

@sarkachmelova taky jsem byla na nadstandartu a bylo fakt super 🙂 já naštěstí měla porod strašně dobrý, hned po porodu jsem byla fit a neměla jsem ani škrábnutí, Anežka také zdravá, tak jsme se tam moc neohřáli 🙂 nechtěla jsem domů kvůli tomu, že tam nebudu mít ty sestřičky, co mi tam tak pomáhali 🙂 ale zvládli jsme to 🙂

no a příchod domů byl opravdu vtipný, v té porodnici byl prostě režim, který mi dost pomáhal a najednou doma nic 😀 celé šestinedělí mi trvalo než jsem si nějaký režim tak trošku vytvořila 🙂

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova jakubů je opravdu hodně, je to až mor. nevím, jestli je to tolik jako v praze, ale sejdem se třeba v dětským koutku s jedním jediným klukem a co myslíte... je to jakub!!!!! stalo se nám to několikrát už! ať už to byl roční klouček, nebo 4 letej. jsem věděla, že je to častý jméno, ale že až tak. docela dost mi to vadí a právě už bych častý jméno nechtěla.... zajímavý, že ve statistikách vedl i Jan, ale to je jméno, který tady neslýchám vůbec.

my nechtěli hlavně Matěje ani Matyáše, bo když jsem byla těhotná všude kde jsm ebyli byl zas samej Máťa... a nakonec teď všude slyším jen Kubooo, Kubííkuuu... :( asi se budem muset přestěhovat 😀 😀 😀 😀 😀

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena Matějů a Matyášů je taky mraky já právě chtěla Matouše, ale Máťa jako Máťa tak kvůli Matějům a hlavně Matyášům už ho nechci 😀 tak doufám, že až dáme Jonáše, že začne etapa Jonášů 😀 😀 😀

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova to je zajímavý... mě tam s prckem moc nepomáhali teda 🙂)) neříkám, že vůbec, ale nic zvláštního, takže jsem neměla obavu z příchodu domů. no císař je fakt síla na rekonvalescenci, samozřejmě to zas má jak kdo, někdo lepší, někdo horší, stejně jako normální porod, záleží asi na tělu a schopnosti regenerace, ale vím, že ještě měsíc po se mi hodně špatně vstávalo z postele... nevím, jestli se mi víc rozjely břišní svaly (doteď mám břicho vyvalený, ale ještě jsem to furt neřešila), ale když jsem si sedala, tak to byla hrozná řezavá bolest a tlak, jakoby se mi na to navalily všechny vnitřnosti, jak jsem si postupně z lehu sedala... ale doma mi přávě hodně pomohl muž... v noci mi malýho přebalil, dal k prsu, pak odříhl a dal do postýlky.... to byla velká úleva. 🙂

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova 😀 tak to je vtipný, taky jsem chtěla Matouše, ale taky měla jsem pocit, že by to stejně sklouzlo k Máťovi... 😀 😀 😀

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena tak to je super, že takhle pomáhal, po císaři je to asi opravdu potřeba. Ségra rodila 3x, z toho 2x císařem a také nic moc, takže se ho docela dost bojím, ale prostě si člověk nevybere..

hehena
15. led 2012

už jsem moc ukecná, zamkněte mě! 🙂))

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena 😀 Matouš, Jonáš, stejný vkus ? 🙂

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova ségra hodnila normální porod jako lepší?
já se o tom radši už s nikým moc nebavím, neb obecný povědomí je bohužel takový, že si všichni myslí, že císař je porod zadarmo a někdy by byl pro některý lidi srovnatelnej s normálním porodem, jedině kdyby byl prováděnej bez jakýkoliv anestezie... takže už radši nic moc neříkám a jsem ráda, že jsem to nějak přežili 🙂)

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova ano ano... zřejmě stejný 🙂) kdyby to byla holčička, uvažovali jsem i o Anežce... teď by muž chtěl Alžbětku 🙂

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena Anežku už máme 🙂 a Alžbětku chce manžel 🙂 to je neuvěřitelné 😀 ale já ji nechci, protože jednu znám, v mém věku a pořád bych ji viděla 😀 takže jsme se shodli na Julince 🙂

javyb
15. led 2012

Ahojte 🙂 Teda tady to jede, jdu to dočíst

@hehena taky díky za přivítání🙂

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena ségra určitě normální porod hodnotí jako lepší.. a já, i když jsem císaře nezažila (a moc si přeji ho nezačít) si myslím totéž.. to uzdravování musí být strašné.. když jsem ji viděla.. doma rok a půl starou Elišku, do toho řvoucí narozená Terezka a ona se chudák nemohla ani ohnout.. vyndat je z vany.. pořád sama doma.. dost si potrpěla.. když to srovnám se mnou, mně opravdu nebylo vůbec, ale vůbec nic.. trošku mně pálilo při čůrání, první 3 dny a jinak nic.. takže podle mě je to jednoznačné, ale samozřejmě má každý jak přirozený porod, tak porod císařským řezem jiný.. ale rekonvalescence se podle mě srovnávat nedá..