Druhosnažilky 2012

larryw
14. led 2012

Ahoj holky, najdete se tady někdo na pokec, kdo už má doma jednoho skřítka chtěl by se v blízké době začít snažit o druhé. Ráda si popovídám jak o dětech co už máme, tak o těch, co by teprve mohli přijít 😀

sarkachmelova
14. led 2012

Já, já, já 🙂 🙂 snažíme se už od června, zatím se nedaří, ale moc to nehrotíme, Anežce není ještě ani rok, tak si ji plnými doušky užíváme a čekáme, kdy to přijde 🙂 i když tento měsíc už jsme trošku zasmutněli, ale už je to zase dobré a budeme se snažit dál 🙂

romcovaklarka
14. led 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? Taky nám už začínají roupy na druhé miminko, asi pomalu začnem, resp. necháme volný průběh. Já tedy ještě hodně kojím a MS ještě po porodu nedorazila, tak kdo ví, kdy se zadaří 😅
@sarkachmelova Jaaaj to jste začali brzo 🙂 Já jsem po sekci, tak teprve včera mě Dr "uschopnila" pro další těohtenství 🙂 A Anežka se vám "podařila" rychle?
@larryw A ty máš jak velkého mrňouska? 🙂

larryw
autor
14. led 2012

Jé super, jsem ani nečekala, že se tady někdo tak rychle objeví. Já mám dvouleté dítě, takže oproti vám už mám na čase 😀 . My jsme se zatím ani snažit nezačali, jen o tom tak uvažujeme, že už by to asi chtělo 🙂 , takže tomu taky spíš necháme volný průběh a snad se podaří 🙂

sarkachmelova
14. led 2012

@romcovaklarka Anežka se nám podařila právě úplně na poprvé, tak jsme z toho teď docela zaskočení.. jojo, začali, ve 3 měsících Anežky, aby byli po roce 🙂
tady na koníku se mi všichni strašně divili a strašně radili, jak je to brzy, jak to nebudeme zvládat finančně, jak to bude strašně těžké a tak 😀 docela mě bavili 😀 ale naše rodiny nás podpořili s byli rádi, že je chceme blízko k sobě 🙂 manžel dělá krátký/dlouhý týden, takže je strašně moc doma, vlastně 15 dní v měsíci a strašně pomáhá, opravdu hodně. Třeba dnes, jsem nemocná, ráno vzal Anežku a jeli na výlet k jeho rodičům ať můžu odpočívat, včera uklidil celý barák ať je na víkend pořádný pořádek 🙂 je super.
Taky těhotenství a porod byli úplně super a hlavně Anežka je od narození strašně klidné a hodné miminko, které od tří měsíců spí celou noc, takže nám nějak nic nebránilo 🙂

sarkachmelova
14. led 2012

@romcovaklarka jéé, ale Ty máš taky maličkého kloučka 🙂

malformatio
14. led 2012

@larryw @sarkachmelova @romcovaklarka také se k vám přidávám, snažení máme v plánu 🙂

sarkachmelova
14. led 2012

@larryw to je akorát 🙂 u starších dětí je pak výhoda, že už jsou samostatné, že se sami oblečou, obují, najedí se 🙂 a už jsou prostě takové rozumnější 🙂 nebo když jdou pak do školky je taky fajn, jen vůči tomu ve školce trošku smutné 😀

larryw
autor
14. led 2012

@sarkachmelova my jsme malýho taky měli na první pokus 🙂 ale to tak někdy bývá, určitě to nehroťte a podaří se, někdy to může dýl trvat, bylo by spíš neuvěřitelný, kdyby se to zase povedlo napoprvý, tak si to aspoň říkám já 🙂 ...jinak @sarkachmelova kde jsi našla takovýho chlapa 😲

larryw
autor
14. led 2012

@malformatio ahojky, to jsme na tom stejně, máme to v plánu, výstižně napsaný 😀

larryw
autor
14. led 2012

@sarkachmelova no taky si to říkám, ale malej v podstatě nic z toho pořádně samostatně ještě neumí 🙂 ...do školky mi ho nejspíš nevezmou, tady je nával, takže i proto to začínáme řešit, protože se asi nedostanu do práce

sarkachmelova
14. led 2012

@larryw on je fakt skvělý, je už starší, jeho rodiče jsou tedy stejně staré jako moje babička a děda, Anežka jejich jediné vnouče, takže ty nás taky podporují v tom, mít je brzy za sebou, chtějí si vnoučata co nejvíce užít..
jinak ani se neptej - v hospodě 😀 😀

@malformatio taky docela malý klučina, to mě těší 🙂 mimochodem Kryštof je úžasné jméno 🙂 taky jsme nad ním přemýšleli pro druhé, kdyby jsme měli kluka, ale vyhrál Jonáš 🙂

larryw
autor
14. led 2012

@sarkachmelova no vidíš, kdo by to byl řekl, že tam jde potkat super chlapa 😀 u nás prarodiče taky mluví o druhým snad už od té doby, co se malej narodil 🙂 ale já jsem to měla tak, že jsem si ho chtěla užít, takže jsem si říkala, že tři roky odstup budou akorát 🙂

sarkachmelova
14. led 2012

@larryw tak teď ne, ale rok uplyne jak voda a děti se strašně mění 🙂 a kde bydlíte ?

sarkachmelova
14. led 2012

@larryw tři roky jsou pro mě maximum, ale nevyberu si.. ale jsou akorát 🙂 když jsou pak starší, tak tři roky je jak nic 🙂

malformatio
14. led 2012

@sarkachmelova koukám, že Anežka je o pár týdnů starší než náš Krysík 🙂 , jsem zvědavá zda nám vyjde druhý prcek na první pokus jako to bylo u Krysíka, ale zatím jsme pouze u plánování 😀

sarkachmelova
14. led 2012

@malformatio Anežka také byla na první 🙂 a dokonce jsme kvůli tomu jeli do ráje, že si jako přivezeme miminko z ráje, byl to spíš takový vtip (Adam z ráje 😀) no ale ona se podle výpočtů opravdu v tom ráji povedla 🙂 a to 2 dny po skončení menstruace, tak to bylo takové hezké 🙂 máme Anežku z ráje 🙂
a kdy by jste se chtěli začít snažit ? nebo o tom jste ještě nemluvili ? zatím jen tak uvažujete ? 🙂

larryw
autor
14. led 2012

@sarkachmelova no třeba oblíkání ho strašně nebaví, třeba kamošky malá je stejně stará a ta už zvládne oblíct úplně všechno...to náš prcek maximálně čepici a šálu a ještě se s tím morduje 🙂 ...mě taky tříletý rozdíl přijde fajn, ale i dvouletý....akorát mám dost kamošek, který mají děti brzy po sobě a jsou z toho zezačátku dost uštvaný....ale pak až se všechno zajede, po prvních třeba třech měsících už je to asi oki....jsme z brna

malformatio
14. led 2012

@sarkachmelova u nás Krysík vzniknul na svatební cestě. Oběhla jsem tam 3x sochu skarabea a podle pověsti se prý otěhotní a opravdu jsem se vrátila těhotná 🙂 . Jinak zatím jsme tvoření naplánovali na léto 🙂

sarkachmelova
14. led 2012

@larryw on se do toho dostane, má čas 🙂 hlavně je to chlap, ty jsou prostě strašně "pohodlní" co by se takhle brzy snažil ? 😉
věřím, že je to záhul, chtěli jsme je po tom roce, kdy je Anežka vlastně ještě úplné mimino, ale jak jsem psala, Honza pomáhá neskutečně.. máme velký barák, pořád je tu nějak prázdno 😀 moje ségra má tři holčičky brzy po sobě 🙂 a tak už jsme tak nějak zvyklí 🙂
my z Prahy a taky je to tu se školkami velký problém.. a když máš druhé, tak je pravděpodobnost, že by ji vzali, úplně minimální.. protože prostě když jsi doma, tak proč by dítě mělo být ve školce.. děs.. přitom co znám děti, tak jsou ve školce tak strašně rádi, pořád něco podnikají, mají kamarády.. no bůhví jak to bude u nás..

sarkachmelova
14. led 2012

@malformatio jéé, tak to je taky moc hezké 🙂 my se brali už s bříškem, nejdřív jsem chtěla svatbu až bude Anežka na světě,ale během těhotenství jsem si prostě řekla, že nebudu mít jiné jméno než oni a chtěli si ho najednou hrozně rychle vzít, za měsíc byla svatba 🙂

larryw
autor
14. led 2012

tak to my se chceme začít snažit tak na jaře, si myslím, že v březnu....ale nemáme to nějak pevně naplánované, už proto, že jak se moc plánuje a moc řeší, člověk se tím potom moc zaobírá a psychika prostě dělá svoje 🙂
@sarkachmelova no právě, já bych ho tak chtěla dát proto, že je rád s dětma, jen na dopoledne a třeba ne ani každý den, aby si vyhrál, vyblubnul a tak....ale stopro to neklapne, až příští rok, to už by mi ho snad měli vzít...no uvidím, jak to bude

sarkachmelova
14. led 2012

@larryw ségry holky ve školce spí, i přesto, že je s tou nejmladší doma, protože tam sami spát chtějí 🙂 milují to tam 🙂

Holky tak já trošku odbočím, vybíráme golfky, máte tipy prosím ?? zatím u nás vedou chicco multiway, slyším jen chválu a má je ségra, takže i vlastní zkušenost mám. Jen bych chtěla možná trošku originálnější, né ty, co má celá Praha, nebo i design trošku lepší ? nevíte o něčem ? 🙂

larryw
autor
14. led 2012

můj chlap je taky fajn, taky pomáhá hodně, ale jsou věci, který prostě nedělá....pro něho je úklid bytu to, že přerovná věci z místa na místo, umeje nádobí, ale třeba k umývání podlah bych ho asi donutila, ale nestojí mi to za ty nervy 😀 jak zapnout pračku netuší, což mě teda vytáčí....jooo a když jsem po něm jednou chtěla, aby umyl záchod, tak odšrouboval prkýnko, vzal ho do vany, osprchoval a našrouboval zpět, no to jsem myslela, že padnu 😝

larryw
autor
14. led 2012

@sarkachmelova jj to tak má hodně dětí, že se jim ani nechce ze školky domů.....já jsem zvědavá, kdo u nás bude mít větší problém, kdo je větší závislák, jestli já na malým nebo on na mě 😀
golfky jsem chtěla taky chicco, ale nevzala je právě proto, že je mají všichni...nakonec jsme koupili na výstavišti v akci, nemůžu si teď vzpomenout na značku....ale zaměř se na to, ať jdou položit co nejvíc do lehu, to bývá někdy problém....a viděla jsem tady myslím diskuzi, tak zkus mrknout tam

malformatio
14. led 2012

@sarkachmelova tak to my když jsme se brali, tak jsme ani prcka neplánovali. Svatební cestu jsme měli po necelém roce od svatby a tak jsme si řekli, že to vyzkoušíme až na svatební cestě 🙂
@larryw my to vůbec nebudeme hrotit, nám stačí náš divoch, takže když se zadaří, budeme rádi a když ne, tak se nic nebude dít 🙂

malformatio
14. led 2012

@sarkachmelova my golfky asi ani kupovat nebudeme, máme trojkombinaci a ta nám vyhovuje 🙂

larryw
autor
14. led 2012

golfky jsou dobrá věc, hlavně ve městě do dopravních prostředků....já jsem si na ně zezačátku nemohla zvyknout, připadaly mi oproti sporťáku strašně vratký, ale čím byl malej těžší, tím víc byly k nezaplacení 🙂 teď už teda cestujeme většinou bez kočáru, což je ale občas taky boj
@malformatio taky mám pocit, že kdyby se nezadařilo, tak už máme prostě splněno 😀 ale nechtěla bych, aby prcek zůstal sám

sarkachmelova
14. led 2012

@larryw tak teď jsi mě opravdu pobavila - s tím záchodem 😀 😀 no Honza uklízí rád, baví ho to a asi je to i tím, že když tu bydlel sám, tak to taky dělal, tak je na to i zvyklí, ale my to máme rozdělené po patrech 🙂 tak to máme tak na půl, ale i to je pro mě super 🙂 díky, na tu diskuzi juknu

Snažení jsme taky nijak nehrotili, ale teď, když je to najednou 7. měsíc, tak je mi občas smutno, a Honzovi taky, ale pak Anežka přijde, obejme mě a dá mi pusu a najednou je mi druhé miminko úplně ukradené 😀

sarkachmelova
14. led 2012

@malformatio taky máme trojkombinaci ale právě už mě štve, jak je ten kočár těžký a už mě prostě nějak nebaví 😀 jsem taková dost vybíravá 😀

larryw
autor
14. led 2012

@sarkachmelova no jo, ono to takhle je zábavný, teď už se tomu taky směju, ale když to udělal, tak mě vytočil do vrtule, prostě je někdy lepší nic po něm nechtít 🙂 kdyby nám to trvalo delší dobu, tak bych nad tím asi taky přemýšlela, ono je to pak těžký odpoutat se od toho a nemyslet....