Druhosnažilky 2012

larryw
14. led 2012

Ahoj holky, najdete se tady někdo na pokec, kdo už má doma jednoho skřítka chtěl by se v blízké době začít snažit o druhé. Ráda si popovídám jak o dětech co už máme, tak o těch, co by teprve mohli přijít 😀

hehena
15. led 2012

@javyb radši mě nečti 🙂)) unaví tě to 🙂

hehena
15. led 2012

holky jaký písničky, nebo pohádky mají vaši prcci nejradši? myslím teď CD a DVD.

hehena
15. led 2012

@sarkachmelova tak tvůj poslední příspěvek se mi jednoznačně líbí 🙂))

sarkachmelova
15. led 2012

@hehena 🙂 tak to mě těší, stejná jména svědčí i o stejném pohledu na určitou věc 😉

imzadi
15. led 2012

@hehena je videt,ze je vikend,tainkove doma a my mame cas kecat na konovi 😝

sarkachmelova
15. led 2012

@imzadi no to jo, mně to asi brzy skončí, manžel usíná 😀

romcovaklarka
15. led 2012

@hehena @sarkachmelova Jé tak u Apolináře, já se s druhým chystám buď tam, nebo do Podolí, nemůžu se rozhodnout. Samíka jsem rodila v Benešově a byla jsem tam strašně spokojená jak s prostředím, tak i s lidským přístupem všech od doktorů přes PA, dětské sestry až po sanitářky a uklízečky prostě sen 🙂 Jenže druhé mimčo takhle brzo po císaři a chtěla bych to zkusit normálně ale přece jen mít "za zadkem" zkušené doktory, což je v BN primář a ostatní jsou mlaďasové, vesměs šikovní, ale pořád ne tak zkušení, navíc tam není novorozenecká JIP, a v neposlední řadě to tam mám trochu daleko, jezdit tam na poradny, když budu mít už jednoho prcka doma. Tak teď nevím, kterou porodnici vybrat, aby tam byli milí a aspoň trochu dali na porodní plán, pokud by náááhodou šlo vše hladce, a pokud ne a byla zase sekce, tak aby hodně nosili na kojení a pomohli s ním, protože tohle teda nemůžu na Benešově taky vynachválit, rozkojili nás skvěle.

javyb
15. led 2012

@imzadi já má taky rodičák na 2 roky, tak to "potřebuju" stihnout do září🙂

@liskovyorisek a kdy máš ty státnice? Úplně si dovedu představit, co prožíváš, já jsem dělala státnice v květnu, Baru měla 8 měsíců a jsem šťastná je to je za mnou🙂 Takže držím palce!!!

U nás se spí docela dobře, malá chodí spát v 19.30-20 a vstává v 6 - 6.30, teď teda posledních pár dnů dřív, ale je po očkování a rostou jí 5, tak se těším až budou venku a snad se to vrátí do starých kolejí.

A taky jsem po císaři, ale u nás kojení nebyl problém.

javyb
15. led 2012

@hehena 😀

imzadi
15. led 2012

@javyb pocitas s tim ze dostanes neschopenku? jinak i ja jsem po cisari a rodila jsem v horovicich...

sarkachmelova
15. led 2012

@romcovaklarka mně se u Apolináře líbilo opravdu moc, ale Podolí je prý taky super, takže to už je asi jedno, co si vybereš 🙂 to Podolí je možná blíž ?

My spíme od 19-20 do 8-9 🙂 je to fajn 🙂

javyb
15. led 2012

@imzadi teď už s neschopenkou počítám, i když kdybych otěhotněla teď někdy brzo, tak by mi to vyšlo - že bych nastoupila na mateřskou jak by mi končil rodičák

larryw
autor
15. led 2012

holky vy fakt jedete, já právě teda zase moc času nemám, nebo jsem s malým a manžou...dočítat vás je teda mazec 😀

hehena
15. led 2012

@romcovaklarka a budeš rodit podruhé císařem? to asi ještě těžko vědět, co? to podle toho, jak se bude na konci chovat jizva? já do Apoli musela, měla jsem rodit v Podolí. ale na přirozenej porod bych šla určitě do Podolí. na císaře klidně Apolinář. oba tyhle ústavy jsou asi na dobrý úrovni, co se týká péče jak o matku tak dítě, kdyby se cokoliv.
pokud se nám poštěstí, zkusím možná motol, ale to je všechno jen v rovině úvah, promyšlený to nijak nemám.

hehena
15. led 2012

@javyb jé během chvíle nová profilovka... moc pěkná 😵 😉

hehena
15. led 2012

@larryw já mám dneska ručičky těžce od sebe, ani jsem nevařila 🙂))) hrůza! 🙂)) byli bysme vypadli pryč na výlet, ale malej je opět nemocnej... od října už po pátý :( takže zase karanténa... grrrr...

larryw
autor
15. led 2012

@hehena malej je teď taky často nachcípanej, chodíme hodně mezi děti i do školky mrknout, tak má každých 14 dní nějaký bacil 😝

hehena
15. led 2012

@larryw já už jsem z toho trošku vedle jak ta jedle.... sem tam zajdem do dětskýho koutku nebo herny, takže mu to asi dostatečně supluje školkový prostředí, neb v hernách jsou nemocný děti běžně a to i tak, že si co pár vteřin utíraj nudle, rudý oči..... se přiznám, že na tohle už jsem mám alergii a vztek! akorát mám kamarádky s dětma a s těma se téměř nevídám, neb je Kuba furt na hromadě :( škoda no. dost mi to chybí a ještě když je zima a těžká nuda! :(
dáváš něco na imunitu?

mufici
15. led 2012

@larryw jo, školka to s nemocema jistí ☹ .My loni nastoupili a hned třetí den jsem už měla paragraf, ale tento školní rok ce celkem drží 🙂 . Vžycky mě omývají, jak mají na nástěnce vyvěšono, co zas nového mají za nemoc. To si říkáme s ostatníma maminama, že ještě. To jsme neměli 🙂

mufici
15. led 2012

@hehena nám doktorka doporučila Biopron Proimun forte, Aňa to má jako bonbónky, je to pomerančové a chutná jí to a snad to povzbuzuje imunitu 🙂

larryw
autor
15. led 2012

@hehena no taky mě to štve, zrovna v týdnu jsme byli v takové herně, kam došla mamina s klukem, ten musel mít stopro i teplotu, strašně kašlal, o rýmě nemluvě, lítal tam bosky....jako když takový dítě dá mamka do školky, tak si ještě řeknu, že má blbýho zaměstnavatele, nemá hlídání, tak je to těžký....ale když s takovým prckem jde do herny, cukrárny, místo aby ho nechala doma v klidu, tak to mě teda vytáčí strašně.....na imunitu jsme vystřídali už víc sirupů, ale přijde mi, že žádný zvláštní efekt to nemá 😝

liskovyorisek
15. led 2012

@imzadi no to mi ani neříkej - Vítek je 30.1. ale 2010 😀 - tak to je náhodička 🙂
@hehena hele to ti nevím, ono je to s tím spánkem těžký...třeba se tak jen malej uklidňuje....v tomhle se moc nevyznám, ale pokud je tak jakoby "mimo" tak bych se radši dr. zeptala...u nás byly jednu dobu noční děsy - to malej řval jak protrženej "maminko" a já ho držela v náručí v postýlce...šílený...probral se z toho až po pár minutách, ale byl schopen řvát a kopat kolem sebe jak smyslů zbavený...tak proto pak ta návštěva neurologie. Uvidíš, třeba má jen takový spánkový rytmus, v některé té fázi se vzbudí a houpání je jen mimovolní pohyb...spousta lidí mluví ze spaní, skřípe zubama nebo pochoduje po bytě...zeptala bych se, ale pokud ho to nějak neohrožuje, tak bych to neviděla jako zásadní. Spíš jde asi o to, že se v noci častěji budí a pořádně si neodpočine...

romcovaklarka
15. led 2012

@hehena No já bych chtěla zkusit porodit normálně, kdyby se tvářili, že by to mohlo jít. Ale nevím. První jsem měla akutního císaře kvůli nepostupujícímu porodu, takže i když bude jizva ok, nedá se vyloučit, že to skončí stejně :-/ Ale zas v BN jsem rodila večer, a druhý den v poledne jsem už šla na svůj pokoj (nadstandard) a v Podolí jsem slyšela že je člověk 3 dny na JIP a na kojení moc nenosí ☹ Jak to bylo u vás?

sarkachmelova
15. led 2012

Tak holky s tou hernou už jsem to taky zažila a byla jsem úplně na prášky !!! nemluvě o tom, že si maminky seděli ve vedlejší místnosti na kafíčku a jejich dětičky si v herničce hráli sami. Jednomu chlapečkovi mohlo být maximálně rok a půl a my si tam s kamarádkou jen tak tak uchránili ty naše prcky 😀 😀
takže né jen nemoci ale absolutní nezájem.. kolem Anežky pořád lítala auta, kostky, co si vzala to jí někdo vyrval a maminky si tam v klídečku klábosili a chechtali si na míle daleko, prostě neuvěřitelné 😀

liskovyorisek
15. led 2012

@javyb tyy jo, to je mazec tady to jedeeeee viď? 😀
Státnice mám 25.ledna, tak manža dole hlídá a já jsem zalezlá v ložnici- samo, že místo učení čučím na koníka 🙂 ale tak dnes už polovina otázek z psychopedie přelouskaná...už mám z toho vygumováno 🙂
@hehena mi dáváme na imunitu Immunoglukan sirup a želatinové vitamíny, taky se snažím cpát do něj ovoce, ale to on moc nerad...tak kromě rýmy se letos docela držíme - ťukám na dřevo 😀
Jinak já taky Apolinář, porod přirozený, ale spokojená jsem teda nebyla vůbec ☹ Bylo strašně narváno, nechali mně celou 2.porodní dobu samotnou a skoro furt jsem musela být ve sprše a sama...pak jsem rodila na boxu, na kterém se normálně nerodí, páč nebylo místo, tak ten stůl byl polorozpadlý...peklo, jinak doktor pak fajn, ale epidurál mi píchli špatně, tak vůbec nezabral...pak klasika šití a tak, ale to bylo v poho.Čili čtrnáct hodin mazec, ale hlavně, že vše dobře dopadlo. Pak na pokoji po osmi, páč nadstandart byl plný - rodila slečna/paní Faltýnová 😀 - na posteli co děsně vrzala a teda péče sester peklo - když jsem požádala o výměnu podložky, tak sprďák jako prase, že mám nárok jen na jednu denně...dětská sestra byla ofouklá, že jí v noci ruším s plačícím malým od seriálu...až pak den před propuštěním, když jsem byla zoufalá, že malej zhubl a pořád plakal hlady si mě vzala na starost jedna dětská sestra a pomohla moc. TAkže já chtěla domů a hned 🙂 jinak půjdu tam s druhým zase, na neonatologii jsou machři a to ostatní přežiju 🙂 Ale musím říct, že pro mě byl návrat domů taky zvláštní - jako bych tam nebyla rok a ne jen čtyři dny...ale manžel taky zabral a pomáhal, já byla v šíleném stresu, abych něco nepo..., aby měl malý dost mlíka, dost teplo v pokoji...no laktační psychoza hadr 😀 Ale kojení nám vydrželo rok a půl a musel být násilně odstaven 😀

liskovyorisek
15. led 2012

@sarkachmelova
@hehena jinak teda holky přidávám se s Jonáškem 😀 Mazec, jak máme stejný vkus 🙂 U holčičky přichází v úvahu Anička nebo Emička...tak uvidíme...snad na sebe nenechají dlouho čekat. Možná bych taky brala radši zase klučinu, pindíka už zvládáme bravurně 🙂 A ta moje ovulace? Jj vypadá to, že bude taky déle - byla jsem u dr. ve středu a tam byl jeden folík odovulovaný a druhý před ovulací - a to jsem byla 18.DC...takže otázka jestli ten druhý vůběc ještě pak ovuloval nebo se vstřebal. A co že to prodlužuje tu LF?

javyb
15. led 2012

@hehena díky, se červenám🙂)) Ale po páté nemocnej, to by mě švihlo, Baru teď byla poprvé a já jsem myslela, že se doma zblázním, taky se docela navštěvujem s kámoškama a dětma, a jak nemůže celej den ven, tak je to mazec

liskovyorisek
15. led 2012

@larryw
@sarkachmelova tohle mně taky dere...člověk prcka kurýruje a pak někam vyrazí a hned se všude vynoří ostatní prcci s nudlema a pčíkají o 106...to bych vraždila...V životě by mě nenapadlo tahat nastydlé dítě do kolektivu...chápu, že z toho doma hrabe, ale to přece všem! TAk proč budu dál šířit bacily? Pokaždé co mám jít za někým na návštěvu, tak hlásím, že jsme ok a ptám se, jestli druhá strana taky. Když ne, tak to holt o pár dní posuneme, to snad není tak těžký...

mufici
15. led 2012

@liskovyorisek co studuješ? Jsem ráda, že už mám však za sebou, už jsem lína 🙂
@sarkachmelova s herničkáa nemám moc zkušenosti, nechodím tam, uplně mi stačí školka

liskovyorisek
15. led 2012

@mufici speciální pedagogiku - logopedii. Moc zajímavé a moc mně to baví. Jen bych zrušila všechny tyhle zkoušky - maturity, státnice...není to vůbec efektivní...narvat si do hlavy kvanta informací, pak se tam stresit...stejně to vše člověk zapomene...zavedla bych hodnocení po ukončeném ročníku a na konci všech ročníků z toho hodnocení průměr. Přece mám za každý rok hotové zkoušky, tak na co mám znovu dokazovat, že se to dokážu nadrnčet?
Letím z prckem a za manželem, užít si poslední hodinku před spinkáním. Mějte se pěkně a já vás snad pak zase doženu 😀