Druhosnažilky 2012

larryw
14. led 2012

Ahoj holky, najdete se tady někdo na pokec, kdo už má doma jednoho skřítka chtěl by se v blízké době začít snažit o druhé. Ráda si popovídám jak o dětech co už máme, tak o těch, co by teprve mohli přijít 😀

larryw
autor
14. led 2012

já jsem taky právě takovou diskuzi nenašla, tak když jsem ji zakládala, tak jsem si myslela, že nikdo nepřijde...a ono nééééééé 🙂

hehena
14. led 2012

@larryw no jasně, to je pochopitelný 🙂 začněte dneska... doporučuju se s tím nemazat 🙂)) a rodit v roce 2012 je určitě lepší... tchýně mě už upozorňovala, že bude rok draka, či co, a děti nerozený v tomto roce bývají mimočádně úspěšný 🙂)) tak hurá na to! 🙂

@romcovaklarka děkuju za odkaz, tohle jsem už před časem přelouskala... no uvidíme, zatím je prcek na úrovni ročního dítěte :(

@mufici držím palce, ať je to brzo! 😵

mufici
14. led 2012

Tak jak na to tady koukám, tak mám nejstarší robě 🙂 .dlouho jsem se odhodlávala, jestli do druhého jít vůbec.Přece jenom, když už člověk nastoupí zpátky do pracovního procesu a navíc pracuji s dětmi, ale moc mě to teď chytli, manža se mi až směje, ale v dobrém 🙂

hehena
14. led 2012

@jennyparadise jenny ahoj. taky mi taková diskuse chyběla. u nás v uzamčený je to taky moc fajn, ale holky se roztěhotněly různě, tak možná i každá chodí na svoji druhou diskusi, dle TP a je tam trošku prázdno 🙂)

no páni 10 kilo.... náš prcek měl v roce 11 kilo a 80 cm a taky jsem měla co dělat, abych ho unesla a že mu v tý době roslo několik zubů a bylo to hodně náročný, až z toho budu muset jít asi nějakou mobilizaci, či co... tak držím palce, ať malej chodí co nejdřív 🙂

romcovaklarka
14. led 2012

@hehena Možná si to šetří a chce to rozbalit ve velkém 🙂 Mně třeba vyprávěla máma, že jsem do dvou let nepromluvila skoro slovo, jen jsem ukazovala a dělala "eh! eh!" a pak ve dvou ze dne na den jsem začala tvořit věty 🙂 No držím palce, ať se rozkecá. Rok draka? Já tam poprvé četla, že letos bude "rok na draka" a jsem si říkala že proč 😅

mufici
14. led 2012

@hehena děkuju, snad se brzo zadaří. U první nám to "trvalo" tři měsíce.

hehena
14. led 2012

@mufici mufi taky jsem teď nad tím hodně přemejšlela, i jsem si říkala, že by jsme měli jedináčka, ale nakonec jsem to přehodnotila. sama mám ségru a i když jsme hodně jiný, tak jsem za ní ráda, to je jasný. původně jsem chtěla rozdíl 2,5 roku, ale nakonec to nevyjde...

malformatio
14. led 2012

@mufici já jsem se vrátila do práce, ale touha po dalším prckovi se mě stále drží a pracovní proces to nijak neovlivnil 🙂 . Držím palce ať se u tebe co nejrychleji zadaří 😉

mufici
14. led 2012

@hehena no právě , že já jsem jedináček a vím, jaké je to být na vše sama...vždy jsem kamarádkám záviděla sourozence
@malformatio a kde pracuješ? Já jsem učitelka na základce.

romcovaklarka
14. led 2012

@mufici Jo proto já bych ráda druhé miminko brzo, bojím se, že po pár letech už by se mi do něj moc nechtělo, teď jsem na to nějak vyladěná 🙂 Učitelka a tak moc tě to baví? To tě obdivuju. Tátova přítelkyně dělá družinářku a co nosí za historky, že co si ty děti dnes na učitele a vychovatelky dovolí, to by mě za mého dětství ani ve snu nenapadlo a to je 1- až 3. třída 😖

hehena
14. led 2012

@romcovaklarka no nevím, jestli nebude jinej rok, poslouchala jsem to jedním uchem, jestli draka, nebo čeho 🙂)) ale snad nebude rok na draka 😀))))
tak to eh eh a ukazování naprosto sedí! ještě před časem to byl děs, celodenní eeeeeh eeheheee a já luštila, co se děje, nebo co potřebuje. teď sice stále nemluví, ale ta komunikace je naštěstí už o dost lepší. no kéž by to tak bylo, ale zatím mě všichni straší, že kloučci často nemluví do tří let a pak ještě blbě :( tak se hrozím.... muž si z toho dělá srandu, že druhý dítě bude mluvit dřív 😀 )))

@mufici nám první půl roku. ale měla jsem divotvorný cykly a jeden super cyklon 75 dní. nakonec pomohl utrogestan a hned první měsíc s utroušem jsem byla v tom! teď jsme pokoušeli listopad a prosinec a nic. mám vlastně ten stejnej problém, jako před prvním těhu. ale zatím se mi to nechce řešit hormonálně. tenhle měsíc si dáváme pauzu, potřebovala bych fyzioterapii, bo mě už bolí i žebra, tak radši, pak by bylo složitější se nějak dávat do kupy.

mufici
14. led 2012

@romcovaklarka já jsem se zase právě vůbec necítila, doma jsem si připadala sociálně izolovaná,manža bývá dlouho v práci, tak to balo pro mě kruté

hehena
14. led 2012

@mufici ač ti to bude znít možná hloupě. ono ani to není k zahození, i když tě chápu! ale moje mamka ani táta se svýma sourozencema nevychází vůbec dobře. tátovi rodiče už nežijou a byly v tomhle splachovací, ale mamčina mamka (moje babi samozřejmě), to nese docela špatně... mluvívá o tom málokdy, ale když jsem začala nahlas uvažovat o druhém, tak mě od toho zrazovala i kvůli tomuhle, že je to pak hodně bolestivý.....

larryw
autor
14. led 2012

@hehena nedělej si s tím hlavu, určitě se rozmluví, já mám mladší sestru a ta začala pořádně až ve 3 letech

hehena
14. led 2012

@malformatio a jak řešíš hlídání? taky pracuju, ale s prckem na krku, někdy pomůže muž, bo syn už přes den ani nespí, což to zkomplikovalo. ale jinak tu máme jednu babičku, ale ta moc nevypomůže a druhá je hodně daleko, ta by tu naopak byla pečená vařená, ale bohužel ta vzdálenost... :(

malformatio
14. led 2012

@mufici jééé já jsem také jedináček, také mi bylo líto, že jsem sama, ale vynahrazoval mi to doma náš zvěřinec 🙂 . Mě by nevadilo mít jedináčka, proto to snažení nebudu hrotit...Já dělám ve zdravotnictví. Učíš který stupeň? Na to bych asi neměla nervy, možná ještě první stupeň, kde jsou ti prckové zlatí 🙂

hehena
14. led 2012

@larryw taky až ve třech? ach ouvej.... 😖 nj. co se dá dělat...

romcovaklarka
14. led 2012

@mufici Tak to chápu. Já jsem zas takovej člověk, že moc na společnost ani návštěvy nejsem, práci jsem měla takovou, že jsem byla převážně zašitá v kanceláři. Práce mi teda vyhovovala a maximálně mě bavila - i proto jsem dítko odkládala až do 30 let! Nikdy by mě nenapadlo, že budu doma s prckem tak šťastná 😵 Ale samozřejmě třeba mi to začne lézt na mozek, no těžko říct, už se v tomhle směru ani sama neznám 🙂

larryw
autor
14. led 2012

@hehena no jo,ale od té doby pusu nezavře všude je nejšikovnější, takže v klídečku 😉

mufici
14. led 2012

@hehena já jsem to tehdy vůbec neřešila, přiznám se, že jsem v životě nepočítala plodné dny, nikdy si neměřila bazální teplotu, snad nebudu ani muset. Cyklus mám pravidelný, tak uvidíme. Moc držím palečky, ať se dáš do kupy 🙂

malformatio
14. led 2012

@hehena co děláš za práci? Mě hlídá manžel, takže se s prací střídáme. On má výhodu, že dělá převážně z domova. Jinak tady na hlídání nikoho nemám.

hehena
14. led 2012

@mufici já teď kupodivu mám cyklus taky pravidelnej... ale tu fázi po ovulaci dost krátkou, takže by to právě mohl být důvod proč by se případný těhotenství neudrželo. teď jsem měla na test slabou čárku a MS opravdu přišla a silnější než obvykle, takže to tak zřejmě i teď dopadlo, resp. nedopadlo 🙂))
díky, no nechce se mi do toho. jsem taková teď lemra, až to hezký není 🙂)) ale už by to chtělo 🙂)

@larryw nejšikovnější jo? no tak třeba to tak bude i u nás 🙂)) i když prcek má trošku "nas*ávací" povahu, tak tipuju, že to s ním bude i tak komplikovanější 🙂) ale to neva. hlavně, když už bude mluvit 😀))) pak zas budu řešit určitě nějakou jinou děsnou potíž 😀

mufici
14. led 2012

@malformatio tak učím na druhém stupni, ty největší puboše 😉 , ale je to super, moc mě to baví!!!

mufici
14. led 2012

@hehena určitě to nezní hloupě, je v tom kus pravdy.
A s tou lvu kou, já teda ani nevím , kdy ji mám.

hehena
14. led 2012

@malformatio můj muž taky pracuje na půl úvazku, ale to tak v uvozovkách... snaží se mi vycházet vstříc, ale i tak je to často komplikovaný, uhoněný.... ale tak první půl rok byl horší, to byl pořád pryč, a já byla fakt hotová z termínů a řvoucího miminka zároveň...

mufici
14. led 2012

@hehena oprava ovulkou 😉

malformatio
14. led 2012

@mufici tak to máš můj obdiv 😉 , hlavně že tě práce baví. Já svojí práci beru jako koníček, proto jsem se vrátila do práce dost brzy a i s druhým prckem mám v plánu se po půl roce vrátit do práce, ale to se uvidí co bude, však jsme se zatím ani nezačali snažit 🙂

mufici
14. led 2012

@malformatio také to mám jako koníček, vracela jsem se do práce, když měla malá 19 měsiců. Zato teď si řikám, že bych si chtěla užit celé tři roky, no uvidíme 🙂

hehena
14. led 2012

@mufici obdivuju a ještě puboše... já bych na to taky asi neměla nervy... 😅
jinak add měření - já jsem asi v hloubi duše vědec, či co 😀))) mě to totiž hrozně zajímalo jak funguju, takže jsem měřila rok před otěhotněním... v tom mega cyklonu jsem dokonce naměřila Ovuli 65 den cyklu 🙂)) a i teď jsem používala měření spíše jako antikoncepci, takže většinou zhruba vím, kdy ovule je.... ale je pravda, že několik měsíců po porodu jsem jí bezpečně poznala i bez měření! to už je zase pasé...

malformatio
14. led 2012

@hehena u nás to je naštěstí celou dobu co chodím do práce v pohodě, mám (ne)výhodu, že nedělám z domova, takže musím do služby a manžel musel zvládnout sám celý den či noc s malým bez mé pomoci. Naštěstí to manža zvládá naprosto perfektně až mě to překvapilo 🙂