Druhosnažilky 2012

larryw
14. led 2012

Ahoj holky, najdete se tady někdo na pokec, kdo už má doma jednoho skřítka chtěl by se v blízké době začít snažit o druhé. Ráda si popovídám jak o dětech co už máme, tak o těch, co by teprve mohli přijít 😀

imzadi
17. led 2012

@romcovaklarka my jak jsme ted u babi, tak usina do 10 minut a to pres den spal 2h! nechapu...doma je to taky peklo

larryw
autor
17. led 2012

@romcovaklarka u nás to stejný, akorát já nedělám nic a nechávám malýho jeho vlastnímu osudu...momentálně vyházel polštář a peřinu z postele a bude si to tam stěhovat zpět
@imzadi musíte tam asi jezdit častěji, má to na něho dobrý vliv 😉

elizabetthka
17. led 2012

larryw: já jsem HA brala tenkrát teprve dva měsíce 😀 Kdybych věděla ,jak na klučíka,zopakuju si to :o) Lukášek byl a je moc hodný,zato holčička vydá za dva raubíře a to jsem si tak přála hodnou,klidnou,načančanou princeznu 😀

romcovaklarka - a i teď na to jdete vědecky..? Já s ovu testy nemám zkušenost,ale asi bych to zkusit měla..

imzadi
17. led 2012

i ja uz mam nachystano 5 ovu testu...mereni BT je nemozne s nasim vstavanim 😝

javyb
17. led 2012

Zeptám se asi jako idiot - proč se BT musí měřit před vstanutím z postele???

imzadi
17. led 2012

@javyb ja nejsem expert,ale jakakoliv vetsi zmena polohy,kterou pohyb je, vede ke zmene teploty...takze nepresnost...

javyb
17. led 2012

@imzadi aha, já myslela jen že ve stejnou hodinu

imzadi
17. led 2012

@javyb to asi nejspis taky,protoze teplota se meni i pres den,tak aby ten graf vypovidal to co ma...no pro me nemozna metoda,delat neco presne a pravidelne 😝

javyb
17. led 2012

@imzadi to teda pro mě taky

larryw
autor
17. led 2012

já jsem si to nikdy nesledovala, ale myslím, že je to přesně tak...ve stejnou dobu, při pohybu těla se teplota mění, tak proto po probuzení a měřit na stejným místě....no jsem taky ráda, že jsem to zatím nepotřebovala a doufám, že ani potřebovat nebudu, protože na takový věci mi chybí trpělivost

romcovaklarka
17. led 2012

@larryw Když malej pak začne brečet a to mi nedá ☹ Kdyby si tam jen hrál a povídal, tak neřeším, nevadí mi, jestli spí nebo ne. Ale on je nespokojenej, pač se mu chce spát a nemůže. Momentálně nakonec opět usnul v naší posteli 😝
@elizabetthka Zatím ne, hlavně proto, že já jsem zatím ani ještě nedostala po porodu MS, takže zatím jsme si pouze přestali dávat pozor a až naskočí cyklus, tak se začnem snažit naplno.

BT se musí měřit před vstanutím, protože pohybem se dost ovlivní. Mělo by se mít teploměr hned u postele, jen se probudit a změřit. A ano, správně by to mělo být jednak denně ve stejný čas, jednak i aby to nebylo jen po krátkém spánku (např. měříš denně v 5 ráno, ale jestli jednou půjdeš spát až ve tři, tak bude teplota pravděpodobně vyšší). Proto nevím, jak to budu dělat při kojení 😅

Zní to složitě, ale není, když si člověk zvykne. Akorát jako perlička - jsem si musela řídit dva budíky navíc: zandat teploměr a vyndat teploměr (ten druhý budík jsem zavedla po tom, co jsem si "tam" strčila teploměr a znovu spokojeně usnula 😀 😀 😀

larryw
autor
17. led 2012

já myslím, že je to tak, že musíš spát tři hodiny,...mě se malej budil po třech hodinách jen jako mimčo....pak už to bylo určitě víc

elizabetthka
17. led 2012

romcovaklarka: páni,tak to je moc složitý 😎 Ale s těma budíkama jsi mě pobavila 😀

daisyr
17. led 2012

Ahojky, náhodou jsem narazila na vaši diskuzi, která mě oslovila. Mohla bych k vám? Mám doma 19 m. sviště a přemýšlíme, že bychom další, teda původně jsme chtěli mít děti více po sobě, ale nejen tělo (MS dorazila až po ukončení nočního kojení cca v 16 m), ale i chuť - mám docela závisláčka mamánka, který mi moc nespal a nějak jsme si nebyla schopná představit míti to samé ještě jednou brzy po sobě 😒

javyb
17. led 2012

Holky dobrou, už nevidím na písmenka🙂

mufici
17. led 2012

Tak ta naše příšera tady furt lítá. A já bych tak spala... 😝

discreet
17. led 2012

Ahojky vespolek, my se "snažíme" už od srpna, no resp. i po porodu mám cykly bez ovulace, takže teď začínám druhý s Clostylbegytem, první miminko máme taky po něm, tak doufám, že nám to brzy vyjde! Rodičák mám na dva roky, do dvou let, to už nestíháme, ale neva, hlavně, že to přijde! 😉

discreet
17. led 2012

Zítra přihodím foto, měla jsem tu celej profil, ale nějak jsme to tu s minulou diskuzí zbojkotovaly a hromadně odešly... takže doplním 😎

romcovaklarka
17. led 2012

@daisyr Ahoj, vítej 🙂 Mno s tou MS a kojením jsi mě teda moc nepotěšila 😅
@javyb Dobrou 🙂
@elizabetthka Není to moc složitý, já nejsem žádnej vědec, a pochopila jsem to 😉 Ale je fakt, že hezky vysvětlený je to na http://merenibt.xf.cz/ tam je toho hodně. A hlavně se mi líbí, že je to metoda, která nic nestojí (pokud nepočítám to, že jsem to kombinovala s ovu testama) a když se dělá pořádně, tak je hodně spolehlivá. Jo a vtipný bylo, že mi manžel zrovna včera povídá, jestli nechci zase začít měřit 😀 a i předtím se o to zajímal, co mi vyšlo a jeslti už a tak... to bylo hezký 😵
@discreet Taky vítej! Tak budu držet palce, aby se zadařilo brzo. A první mimčo se vám s tím clostíkem povedlo po jaké době?

daisyr
17. led 2012

@discreet ahojky, já mám právě rodičák také na 2 roky, bo jsme mysleli, že to do 2 let zvládnem, ale už ne, tak snad to bude co nejdříve 😉

romcovaklarka
17. led 2012

Jináč já mám taky dvouletej, tak uvidíme, no. Jestli na tom budu s kojením jako @daisyr 😝 😅

daisyr
17. led 2012

@romcovaklarka Nojo, já kojila cca po roce už jen od večera do rána 😉 takže před spaním a pak cca 2-3x v noci a pak ráno. No a pak jsem to už utla, nějak se sám odstavit nechtěl a já se už chtěla konečně více vyspat, no a do měsíce tu byla 🙂 Cca 2 měsíce před tím jsem byla na preventivní prohl. na gyndě a tam mi dle utz řekla, že zatím opravdu žádná ovulka není a nebude, hormony pracovaly dost 😉 Jinak teda sice jsem s kojením přestala, ale stejně se mi v noci budí, ale už většinou stačí ho znovu uložit, když sedí, nebo nějak uchlácholit a spinká dál, předtím se mi budil i 5x a více za noc, ale pokaždé mléko nebylo potřeba

daisyr
17. led 2012

Tak já už jdu také spinkat, jsme poměrně ranní ptáčata 😉

larryw
autor
17. led 2012

vítám nově příchozí 😉 a zároveň se loučím, dobrouuuuuu

discreet
17. led 2012

@daisyr A jdeš do práce? Nebo jak to řešíš? Taky se mi v noci budí, i když nekojím, u nás stačí dudel a pohladit...
Já jsem utla kojení v 11měs. právě kvůli otěhotnění...ať to stihneme, ale bylo mi to prd platné 😖

imzadi
17. led 2012

holky i ja jdu chrneet,malej se tu vedle me uz pekne roztahuje...i ja vitam nove prichozi...to uz chce nejakou tabulku toto 😀 papa

sabatko
17. led 2012

Také vítám nově příchozí a nám všem přeji ať je diskuse plodná - tak i tak 🙂

liskovyorisek
17. led 2012

@larryw
@javyb holky díky, aspoň trochu jste mě uklidnili - že nejsme žádný unikát...ale mně už je z toho lítání dokola fakt špatně 😀 A malej ještě na mně volá "mamiko, rychle" 😀 Navíc do těchhle kolových závodů začíná zapojovat i psy, tak to kdyby nás někdo viděl - mladej lítá, diriguje mě a dva psy - tak snad rovnou volá Chocholouška 😀

liskovyorisek
17. led 2012

Taktéž vítám nové příchozí - omlouvám se, že nestíhám reagovat, psát a dočítat - snažím se učit...ale dneska jsem u učení dvakrát usnula...takže toho fakt hoooodně umím. Ale svatosvatě slibuju, že až bude po všem, tak tu budu pečená vařená 😀

hehena
17. led 2012

@liskovyorisek tak běhací dítě okolo čehokoliv máme i my. téměř za jakýhokoliv stavu... buď běhá sám, nebo jezdí jak blázen na motorce (okolo stolu, okolo kuchyňskýho ostrůvku a tak furt dokolečka dokola), nebo ho musí nahánět a když přestanu tak se rozčiluje a tahá mě za ruce, ať jdu, když u toho vydávám jakejkoliv zvuk je naprosto v rauši.... už to teda trvaá několik měsíců a nejlepší to bylo, když ho to nejvíc bavilo na odrážedle samotnýho... to jsem měla klid a ještě zábavu 🙂))) teď by byl nejradši, abych za ním furt utíkala...

@romcovaklarka možná vám to usínání kazí rašící zoubky, u nás to takhle bylo pokaždý při zubech... většinou šel teda spát kolem 22-23 hodiny. u některých zubů byl vzhůru 10x za noc. nejhorší byly trojky a první stoličky mezi 11 a 15m, to byl hlavně přes den často nepříčetnej a pořád chtěl nosit, ubližoval si a tak... tak držím palce, ať to máte co nejrychleji za sebou...

@elizabetthka Eliz vítám. u nás to vyšlo po 6. měsících. v tom cyklu zrovna s hormonální pomocí. možná to byla náhoda, možná ne. to už teď těžko říct. teď jsme se snažili listopad, prosinec. teď si dám asi pauzu, neb jsem furt nemocná, tak čekám na výsledky z imuna, kdybych musela brát nějaký ATB, tak ať jsem v klidu, že to mimčo nijak neohrozí a taky kvůli zádům... pak uvidíme co dál.. držím vám palce!