Dva roky a pořád nejsem těhotná, je to normální?

verlis1
28. říj 2013

Ahoj, prosím o názor...už dva roky nepoužívám antikoncepci a pořád nejsem těhotná. Sex jsme měli cca 1-2 týdně, ale vyloženě jsme se nesnažili, nechávali jsme tomu volný průběh, žádné počítání plodných dnů atd. Zajímalo by mě, jestli je to normální, dva roky bez otěhotnění, ale bez počítání plodných dnů? Tento měsíc jsem se rozhodla, že začnu s ovulačními testy...Děkuji

maikkynna
28. říj 2013

@verlis1 Ahoj, dva roky je už dlouhá doba. Je možné, že jste se prostě netrefili, ale v každém případě bych vyzkoušela ovulační testy a navštívila gynekoložku jestli je vše v pořádku 🙂

terinda
28. říj 2013

Měřila bych chvíli bazální teplotu, pokoušela se cíleněji trefit do ovulace.
Jinak poslat chlapa na spermio a pak začít řešit 😉

verlis1
autor
28. říj 2013

Ahoj, diky, no, je to asi takhle 🙂 Ted v rijnu jsem si delala poprve ovu testy a vysla mi OVU 20DC, 30DC (ted v sobotu) jsem dostala SLABOU mens, která trva doted, ale to je u me normal, ze mi nekdy mens zacina bud hnedym vytokem, nebo slabym krvacenim(treba dva tri dny)...delala jsem si uz i test tehotensky, je negativni,ale docetla jsem se, ze ma smysl si ho poprve udelat v utery, tj.zitra. Co se tyce gynekolozky, zakladni vysetreni i hormonalni profil mam za sebou...co se tyce hormonu z krve, pry tam neni nic, kvuli cemu bych nemohla otehotnet....ale nejspise je to na me strane, ne u manzela, prootze po vysazeni ATK jsem cekala asi rok a pul, nez se mens srovnala a 2x jsem byla i na vyvolavacce...ted asi od brezna uz je cyklus ok a jak taks pravidelny plus minus 7 dni

anna34
28. říj 2013

Určitě poslat parťáka na spermiogram... chyba může být i na druhé straně ...

anna34
28. říj 2013

Taky se dva roky snažíme, ale už jsme po vyšetření spermiogramu navštívili CAR...

verlis1
autor
28. říj 2013

jenze my se prave dva roky nesnazime, spis jsme tomu dva roky nechavali volnej prubeh a nic jsme nepocitali...vzhledem k tomu, ze mi trvalo rok a pul,nez se mi po vysazeni ATK srovnala mens, nemyslim si, ze by problem mel byt u chlapa..nemela jsem moc pravidelnou MS pred ANK ani po jejim vysazeni...manzel si myslim, ze je ok..ale samo pokud to nepujde, tak na vyseteni bude muset, ale dala bych temer ruku do ohne, ze on to bude mit OK

anatanka
28. říj 2013

@verlis1 A co dovolena? Tam se často zadari...
Ja po HAK taky mela totalne rozhozeny cyklus a vůbec jsem nemela menses, taky jsem chodila na vyvolavacky a rikala jsem si, ze takhle asi sotva nekdy otehotnim.
Po roce jsem toho uz mela dost (hlavne prave toho, ze nemam zadny cyklus) a zasli jsme s manželem do centra asistovane reprodukce - zatím vice méně informacne, zas az tak jsem to ještě nehrotila. Tam nam skoro hodinu vysvetlovali, jaky je pripadny postup a pak jsem sla vedle na bezne gyn. vysetreni, kde mi pak doktor mile oznamil, at se nedivim, ze nemenstruuju, když jsem v sestem tydnu a ze takhle rychlou léčbu tu ještě nemeli. Trochu jsem si pripadala jak totalni amater.
Takze se zahadne zadarilo i bez toho menzes a bylo to prave v době, kdy jsme s manželem odjela na sluzebku do zahranici - proto od te doby verim, ze na tech dovolenych fakt něco je 🙂

ninive211
28. říj 2013

@verlis1 Říká se, že pár je považován za neplodný, pokud i po více jak roce nechráněného sexu 2-3 týdně se stále nedaří. 1x týdně je asi fakt málo, pokud nemáte vychytané, kdy může být ovulace a podobě, spermie prý vydrží tak 48 hodin, max. 72, vajíčko po ovulaci ani ne 24 hodin (spíš těch 12). Tím jak jsi dlouho měla rozházenou menses, tak jsi pravděpodobně mohla mít anovulační cykly, tedy potom i styk obden by byl prakticky k ničemu. Takže nejdříve zkusit zjistit, zda vůbec ovuluješ a poslat partnera na spermio - to je většinou první krok gynekologů př léčbě neplodnosti (ale jak píšu výš, o neplodnost se jedná při pravidelném styku nejlépe obden nebo co tři dny více jak rok bez otěhotnění)

verlis1
autor
28. říj 2013

@ninive211 ahoj, jj.ovulaci mam, ted jsem tedy testovala prvni mesic 🙂 a ted cekam jestli jsem otehotnela, pac mam uz 3den jen lehke krvaceni (na intimku) nebo jestli to je nidační kvrácení. Kazdopadne treba v srpnu jsem taky mela první tri dny jen lehke krvaceni a az pak se to rozjelo

verlis1
autor
28. říj 2013

@anatanka tak to mas dobrou zkusenost, no ja nejsem nejak urputna v tom snazeni, me je vlastne jedno, jstli otehotnim ted nebo za rok, spis se bojim,jestli jsem vubec plodna atd.proto uz bych mozna radeji co nejdriv, vzhledem k mym problemum s cyklem. Ani nemam stresujici praci, takze myslim, ze ta dovolena u me neni az tak smerodatna, ale urcite spouste lidem pomoci muze..clovek je uvolnenejsi apod.

bajana
28. říj 2013

@verlis1 porad sa so svojim dr. ... moja mi na zaciatok odporucala meranie BT (ovutestom akosi neverim), tam sa ukazalo, ze ovulka je....vdaka BT som si zacala vsimat aj plodny hlien a potom aj to stacilo, s meranim som prestala...potom urobila aj hormonalny profil, ten bol OK...dalsim krokom mal byt spermiogram v CARe, to sme uz absolvovat nemuseli 😉 ... u nas je frekvencia snazenia trosku nizsia, ale vdaka casovania do plodnych dni to vyslo....sice az na nejaky 5-6 pokus, ale vyslo....potvrdzujem aj teoriu o dovolenke - u nas zabrala vikendova zmena prostredia a celodenny turisticky vylet 😉

anatanka
29. říj 2013

@verlis1 Ja se prave taky nijak nesnažila otěhotnět, zatím jsem to neresila, ale presne jak pises ty, chtěla jsem vedet, na cem jsem a jestli je vse OK.

veronika_86
29. říj 2013

Ahoj, u mě to bylo podobně. Dva a půl roku zpátky jsem měla zamlklý potrat od té doby jsme tomu nechali volný průběh, žádné měření teploty, plodné a neplodné dny a podobně. Nijak jsem to neřešila, když to přijde, tak to přijde a teď v říjnu jsem zjistila, že jsem těhotná, takže jsme se jen asi netrefovali v ty správné dny 😀 Ale pokud otěhotnět opravdu chceš, tak doporučuju ty ovu testy a podobně...
Ale u mě to bylo, že když jsem byla ty dva a půl roku zpátky těhotná, znamenalo to, že je u mě všechno OK a přítel asi nějaké ty aktivní spermie taky má, teda to mi řekl doktor, tak jsem to tak brala 🙂

ratatooy
29. říj 2013

@verlis1 no v dnešní době jsou na tom chlapi dost blbě vlivem ruznych věcí,jako práce s chemikáliemi,těsné prádlo,nadměrné teplo atd atd.takže bych nechala vyšetřit i jeho,jinak normalni doba se uvádí rok pro otěhotnění aniž by jste se nejak výrazně snažily

ratatooy
29. říj 2013

@verlis1 a ještě k těm ovu tetsům moc na ně nespolehej,radši si nech od gyn udelat utz jestly ovu opravdu proběhla,ja mela třeba pozitivní ovu testy ale na utz zjistily že ovu sice jako proběhla ale vajička mi zustavaji uvnitř vaječniku

verlis1
autor
29. říj 2013

@ratatooy Ahoj, tak to ja zase vice verim tem ovulačním testum nez treba merenim bazalni teploty, nebot ta se muze zvysit treba pri nachlazeni apod. a ten ovulační test to podle me z moi pozna daleko přesněji. Takže BT zatim nemerim a ani nevim, jestli nekdy budu...no, moje gynek.je takova docela laxni, rekla mi jen, abych si delala ovu testy,aby se zjistilo, jestli vubec ovuluji a aby mi zjistila jestli ovuluji z Ultrazvuku, o to se vubec nesnazila...

ratatooy
29. říj 2013

@verlis1 tak měření BT taky nebylo nic pro mě,ale jak říkám ovu test muže ovu ukázat ja sem to na sobe vždycky i poznala mivala sem šílený bolesti při ovu a stejne na prd

verlis1
autor
29. říj 2013

@ratatooy to ja si vzdycky myslim, ze mam ovu, prootze me uprostred cyklu boli bricho, ale nemam, pozitivni test se mi objevi treba tyden po tom co me boli bricho..a kdyz mam piozit.test tak me zase bricho neboli,taze ja to na sobe nepoznam :(

muddledgirl
29. říj 2013

@verlis1 Ahojky, vím, že píšeš, že to tak nehrotíš...ale potom co by mi tohle řekla doktorka, bych ji změnila....Určitě spermio..a u Tebe folikulometrie, x krát do měsíce musíš na ultrazvuk,aby zjistili,jestli ovuluješ...Po takové době bych to už řešila....nikdo si nemyslí, že bude problém,ale bohužel otěhotnění někdy opravdu trvá dlouho i s lékařskou pomocí....Na testy bych se moc nespoléhala, mě vyšly pozitivní a přesto jsem nemohla ovulovat... 😉

verlis1
autor
29. říj 2013

@muddledgirl : o zmene doktorky uvazuji jiz delsi dobu...ted se tam jeste v listoadu/prosinci chystam (dam ji posledni sanci) jinak ji zmenim

muddledgirl
29. říj 2013

@verlis1 😉 Myslím to dobře, to víš....Já jsem po vysazení ha neměla vůbec menstruaci a nikomu nevadilo, že jí nemám 60,40 dnů, no prostě masakr.....tak jsem chodila na vyvolávačky...Až po půl roce, mě doktorka začla cpát, clostilem, proverou, utrogest....dělala folikulometrii asi dva měsíce..poslala přítele na spermiogram...ten se léčil ze zánětu...další půlrok opakovala, že zkusí vše a pak kdyžtak car...nakonec se vytasila s tím,že buď laparka nebo Car...tak to jsem málem nerozdejchala...laparku jsem odmítla, protože do té doby jsem neměla žádný zásah do těla a objednala se do CAR... 😉

muddledgirl
29. říj 2013

@verlis1 Trápila mě, přitom mi nedávala maximální možné dávky Clostilu...a jasně od ledna nejdýl viděla, že mám pcos podle ultrazvuku, někdy mám pocit, že ti gyndaři si z nás dělaj srandu... 😉 Přeju,ať to brzy dopadne... 😎

verlis1
autor
29. říj 2013

@muddledgirl kdyz ja si zase myslim, ze i ta lecba medikamenty by se nemela uspechat, me se rovnala mens skoro rok a pul a ted ji mam kazdy mesic pravidelne a to bez jakychkoli prasku a hormonu a kdyz se ohlednu zpetne, tak jsem rada, ze jsem si nemusela pomahat prasky a vidim, ze ted uz moje telo co se tyce cyklu funguje tak jak ma a neni to jen podporeny praskama...ja ted chci cca rok zkouset pomoci ovul.testu a pak bych to chtela resit uz radikalne navstevou CAR, ale chci mit opravdu pocit, ze jsme se snazili, doted jsme tomu nechavali volnej prubeh a ani styk nebyl moc pravidelny...

muddledgirl
30. říj 2013

@verlis1 Však jo,chápu Tě....My jsme ten kolotoč začali...i kvůli věku partnera....A já chtěla mimi i proto, aby ho tatínek zažila, bohužel to už nehrozí....No a můžu se zeptat Ty jsi měla PCOs nebo jiný problém? U nás tedy to jinak než IVF nejde...I přesto, že jsem si Nosifolem vyléčila jeden vaječník, tak jeho spermie nikdy sami neproniknou do mého vajíčka...Tobě držím moc pěstičky...ať to dopadne přirozeně....jsou i domácí testy na zjištění spermia...myslim na ebay...

verlis1
autor
30. říj 2013

@muddledgirl Ahojky, no me zatim gynekolozka delala jen hormon.profil, a tam jsem mela lehce zvysenou št.zlazu,ale prolaktin, luteinizačni hormon, vse ostatni v norme. Byla jsem nekolikrat na endokrinologii a dle MUDr. endokrinolozky tam neni nic, proc bych nemohla otehotnet. Jinak PCOS je chybejici ovulace, ze?? NO, me akorat rekla, at si delam ovu testy, ted v rijnu jsem testovala poprve a mela jsem obe carky stejne silne, takze jak se zda, tak ovuluji...jeste pockam na listopad, abych mela vic hodnot z dvou mesicu a uvidim, kdyz se mi bude zdat, ze dela malo, vymenim lekarku 🙂

muddledgirl
30. říj 2013

@verlis1no, Pcos jsou malé cystičky na vaječníky, ale ani ty nikdo nemá a má to prokázané pouze krví...Někomu chybí jen ovulace, někdo jako já ani nemenstruuje bez hormonů....JInak to je super, že máš vše v normě....a štítka se léčí,jen když to je nutné....endokrinologové vědí co dělají..neboj... 😎

anna34
10. lis 2013

@verlis1 Tak držím moc palečky... já tady ten kolotoč u gynekologa moc dobře znám.. už jsem to ale začala řešit přes CAR 😒

hribecekbeztecek
29. lis 2013

já jsem na tom byla podobně. Dva roky volný průběh a nic. Doktor mi udělal vyšetření na hormony, vše OK. Tak poslal partnera na spermiogram. Bylo doma keců, ale nakonec šel. Výsledky katastrofa. Pak jsem šla ještě na vyšetření dělohy, ta byla taky OK. No a doktor mi dal ještě léky na podporu otěhotnění na dva měsíce, když jsme čekali dva roky, dva měsíce nic moc nezkazí a když nic, museli bychom na "inseminaci". No a vyšlo to na první šup. 😀 Takže bych rozhodně doporučila vyšetření partnera. V dnešní době bývá hodně problémů na jejich straně