Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

jakelina
11. pro 2010

@jajdaelda lednici jsme měnili vloni a denně kupuju třeba 30 rohlíků, celý chleba a nebo peču v pekárně. To ještě jde, ale horší co na ten chleba a rohlíky. Pořád klohním nějaké pomazánky, aby nejedli jenom sýr a salám. 😉

jakelina
11. pro 2010

@smardik to máš pravdu, vzdělání je drahé. Oba starší chodí na Gympl, tak tam už si platí všechny učebnice atd...Oba dělají navíc jazyk, Davča němčinu a Jakub francouštinu a jsou to pálky. Než do toho dorostou ti malí, tak už snad ti starší budou dokončovat VŠ a nějak to zvládneme.
Já už deset let i na mateřské pracuju z domu, tak to je taky nějaká koruna navíc k rodičáku.

smardik
11. pro 2010

@jakelina no uvidím jak to bude já bych i ty 4chtěla ale fakt záleží na financích ale já si hodně pohrávám s možností vzít si dítko do pěstounské péče,manžel souhlasil tak uvidíme jestli do toho půjdeme 🙂 ale chlapečka tak do 5let bych brala 🙂

jakelina
11. pro 2010

@smardik tak to moc držím palce, já jsem taky koketovala s tou myšlenkou, ale manžel nechtěl. 😉 On s tím má špatnou zkušenost. Jeho spolužák ze školy si s manželkou vzali ke svým dvěma vlastním holčičkám chlapečka z dětského domova a on jim po nějaké době, když byl v pubertě znásilnil jednu tu jejich dceru. ☹
No byla to hrůza, oni ho měli fakt za vlastního a na mě působil jako fajn kluk, ale když udělal tohle, tak to nese celá rodina špatně.

jajdaelda
11. pro 2010

@smardik no mě tuhle dostala kámoška,že její syn jede se školou na lyže do Francie - 16 litrů bez výbavy 😖 Jako to si nedovolíme ani my s manžou,abychom jeli na pár dní za 32tisíc....jako nechápu ty školy,copak se nedá jet do Čech a hlavně,ne všichni rodiče na to mají a jak se mají pak cítit ty děti ☹
@jakelina no,tak s večeřema mám problém už teď....30 rohlíků 😅 Ty vado.....
no ale zase ti starší můžou učit pak jazyk ty mladší 😉 .....můžu se zeptat,co podnikáš při rodičáku?
@smardik Ty by sis vzala do péče zase kluka? 🙂 Pravda je,že by asi zapadl lépe než holčička,pokud byste si vzali tedy už odrostlejší dítko...každopádně je to hezká myšlenka 😵

jakelina
11. pro 2010

@jajdaelda a to bude těch rohlíků ještě víc. Nejmladší je ještě nejí. Zatím mu stačí prso a nějaká zelenina a ovoce.

Při rodičáku vystavuju faktury několika firmám. Pošlou mi odpoledne podklady na mail a já to zpracuju a hotové faktury jim přepošlu večer, když už všichni spí. Dělám to už asi deset let, už když jsem rodila Matyáše, tak jsem přijela z porodnice a musela makat. 😀 😀 K tomu dělám účto a když jsem nebyla na mateřské, tak jsem k tomu dělala na částečný úvazek pět hodin. Doma je sice fajn, ale je to na zblbnutí nedostat se nikam ven. 😉

smardik
11. pro 2010

@jakelina no uvidíme ono něco se něco může zvrtnout i u vlastního zatím to není reálné až za pár let ale uvažovat o tom uvažuju hodně tak uvidíme. no tak francie za 16 je fakt hodně to by nejeli ale třeba rakousko za 5000 už bych chtěl at jedou

@jajdaelda jo určitě kluka,ke 2chlapečkům mi přijde ten kluk fakt lepší než holčička už jen z hlediska oblečení,hraček je to lepší a určitě si víc vyhraje s klukama než kdyby tu byla sama a kdyby měli pokoj všichni 3dohromady tak kluk je určitě lepší. ale jinak bych chtěla určitě větší dítko-ne třeba 10leté to si netroufnu ale tak do těch 5let jo, malé mimčo nechci-to snad ani do pěstounky moc nejde a hlavně já děti mít můžu takže miminka nechám těm párům pro které je to jediná cesta jak mít dítě, my s tím naštěstí žádný problém neměli,oba byli hned

jakelina
11. pro 2010

@jajdaelda David byl vloni na školním výletě ve Španělsku!!!!!!!!!!!!!!!Taky to stálo 10 tisíc. Já to taky nechápu, kde na to chodí. My jsme jezdili po Čechách a když jsme jeli na školní výlet do Prahy, tak to už byla událost. 😀 😀 😀

beatta
11. pro 2010

ahoj holky můžu se k vám přidat?doma máme dva klučíky

smardik
11. pro 2010

tak to je teda přehnané ale myslím že to je hodně o škole vím jak jsem byla na VOŠS tak se jelo na praxi do zahraničí-Itálie, měli tam praxi-no praxi prostě chodili do sociálních zařízení v Itálii ale platili 4500 tak to se dá to už je normální cena

smardik
11. pro 2010

@beatta ahoj jasné že se můžeš přidat 🙂 a koukám že máš taky malý věkový rozdíl

beatta
11. pro 2010

@smardik no 2 roky 4 měsíce a zhruba 3 týdny mám mezi klukama rozdíl 😅
a to sme se zašli snažit o druhý když měl starší nějakých 11 měsíců 🙂

smardik
11. pro 2010

@beatta já mám rozdíl 15měsíců a 5dní, o druhé jsme se snažili jedno milování, on je tak nějak plánovaně neplánovaný 😀 😀 😀 😀 😀 😀

beatta
11. pro 2010

@smardik fíha jak se to dá stíhat s takovým malým rozdílem? 😀
musí se co? 😉

smardik
11. pro 2010

@beatta musí se ale já si nestěžuju oni si spolu hodně vyhrají - i hodinu si hrají spolu a nepotřebují mě-zrovna ted proto můžu být tady, mají se rádi,venku je mám v kočáru pro dvojčata-Tomovi vadí sníh a nechce v něm chodit, přebalování přebalím oba dva - první jeden,pak druhý,koupání mi pomáhá manžel apod dá se to,musí ale nějak strašně mi to nepříjde

beatta
11. pro 2010

@smardik tak to je krásný že mají spolu takový pěkný vztah 😵
náš starší si radši hraje sám protože mu vadí když si něco položí na zem a mladší mu to bere 🙂
ale jinak si k bráchovi lehá a hladí ho a pusinkuje to zase jo 😵 😵

smardik
11. pro 2010

@beatta oni si hrají spolu-na hodku,schovku-každý na jedné straně gauče a vykukují tu a chechtají se, s kostkama, balonkama no prostě úžasná dvojka. no a nejlepší hra je udělat někde binec-třeba vysypat veškeré kostky co mají a přesunout se k něčemu jjinému-třeba k balonkům ty taky všechny z krokouše vytahat a zas se přesunout dál a já jen chodím a uklízím, jedno uklidím a další je vysypané. fakt platí štastné dítě, bordel v bytě

beatta
11. pro 2010

@smardik jojo to s těma hračkama a úklidem to znám akorát u nás to zatím vysypává jenom starší 😀
za chvíli se k němu přidá i brácha 🙂

mudr.
11. pro 2010

teda holky, clovek tady chvili neni a tady tak nakecano 😀 docitat zatim nemuzu, zdravim novy prichozi 😵 😵 zas letim, paaaa 😀

smardik
11. pro 2010

@beatta u nás oba dva a to je nejlepší zábava, ted jsem je byla seřvat kramovali v kuchyni i když Tom moc dobře ví že nesmí, má jeden šuplík co má povolený

jakelina
11. pro 2010

@smardik to je krásné, jak se mají kluci rádi.
@beatta z achvilku tě to čeká taky, jenom co menší povyroste 😀

smardik
11. pro 2010

@jakelina jo mají se moc rádi koukněte se sami

smardik
11. pro 2010
jakelina
11. pro 2010

@smardik zamáčkla jsem slzu 😉

beatta
11. pro 2010

@jakelina toho se děsím už teď 😀

beatta
11. pro 2010

@smardik krásný fotky a jak se mají rádi nádhera 😵 😵 😵

smardik
11. pro 2010

@jakelina @beatta dík oni se fakt mají moc rádi,jen jak jeden z nich spí a druhý ne jsou jak tělo bez duše a u ničeho nevydrží a hledají toho druhého, jak slyší že je druhý vzhůru už pádí za tím druhým-Tom si už umí otevřít tak utíká do ložnice a chechtá se na něj,hladí ho a Honzík zas je u dveří a bouchá do nich a směje se a čeká až mu otevřu a hned se za bráchou žene

no nic holky já se loučím, Honzík spí tak si půjdu stavět s Tomáškem s dupla 🙂 🙂 když nám to nikdo neboří

jakelina
11. pro 2010

@smardik tak to má být, naši kluci se mají taky všichni rádi. 😉

jajdaelda
11. pro 2010

@mudr. našla jsem v Gurmetu recept na vaječňák,kterej byl vybrán jako nej,tak dávám tip 😉
8 žloutků, 20g krupic.cukru, 1 vanilkový cukr, 1 salko, 1l plnotučného mléka, 500 ml rumu
žloutky s cukry utřít do pěny,vmíchat salko a přilít mléko. vše důkladně rozmíchat a spojit v kompaktní tekutinu. Vlít do hrnce se silným dnem a za stálého míchání zahřívat. Odstranit,jakmile tekutina začne houstnout a pěnit. Nemělo by se vařit. Hrnec postavit dostudené vody a za stálého míchání vychladit. Vmíchat rum a nechat 2hodiny stát v chladu. Pak sebrat svrchu pěnu a přes velmi jemné sítlo přelít do láhve...

neumisa
11. pro 2010

Vítám nováčky, koukám, že "chlapečkových" matek je docela dost 😀

@jakelina 4 kluky???? 😕 A v čem vaříš? V prádelňáku? Já už teď míchám vánoční salát v lavoru a co teprve za pár let ... 🙄

Byla jsem dneska podívat se v Praze, jak malé děti plácají baseball - a docela jsem čučela, jak jsou šikovní! Pravda, mají za sebou zázemí velkých klubů, které si pěstují dorost, ale i tak ... tiše jsem záviděla - krásná hala, kvalitní vybavení, a hlavně šikovné děti. My máme jen šikovné děti ☹ Ale co už, teprve to rozjíždíme, takže lepíme starší vybavení za pár šupek ... Ale ta hala, holky ... ta mi nedá spát ... 😀 😀 😀