Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

beatta
13. pro 2010

@smardik kluci mi taky tak někdy spijou na střídačku ☹ 😒

mataharyy
13. pro 2010

@smardik Tak to nemáš moc času pro sebe, což 😅

smardik
13. pro 2010

@beatta občas spí zároven ale není to každý den i když včera třeba spali-oba šli ve 14 Tom odmítl po obědě spát ale do večera mi nevydrží tak spali zároven a dneska to bude to samé jak vidím, ve 14pofičí

beatta
13. pro 2010

@smardik to je jak kdybych to viděla u nás 😀

smardik
13. pro 2010

@beatta nějak ted s tím spaním u Toma bojujem ☹ i to odpolední odmítá spát jenže do večera prostě nevydrží max do těch 15 a pak už je na zabití a v noci to taky ted stojí za houby

beatta
13. pro 2010

náš Štěpík má někdy takový období že nechce spát celej den 😠
zato v noci spí celou noc

smardik
13. pro 2010

jo oni takové období mívají, oni nechtějí spát ale jejich tělo jo. tu noc zavidím u nás je to katastrofa ho asi v noci brzo roztrhnu jak hada nebo ho nechám asi uřvat se-jen on má výdrž vydrží i 3hodiny tak to musím někde udat Honzíka na noc jinak by mi tu ječeli oba dva

jakelina
13. pro 2010

@smardik tak to musí být zápřah, když se v noci budí dvě děti. Mně stačí Eliáš a někdy jdu spát kolem půlnoci, sotva usnu a on už začne. Nemá dudlík, neumí pít z lahve, ještě to nepochopi. Tak mi nezbude nic jiného než vytáhnou prso, ať nevzbudí celý barák a tak to jde až do rána. Někdy má dobré noci, že spí třeba až do 5 a pak se napije a spí do 7, ale většínou se budí od půlnoci až do rána co dvě hodiny. ☹ 😝
Teď mu rostou všechny čtyři vrchní zuby, tak to je masakr, když se v noci vzbudí, tak kňourá a těma zubama o sebe skřípe. To je zvuk, že mám husí kůži až na pr.... jak se říká 😀 😀 😀

smardik
13. pro 2010

@jakelina vstávám v noci i 10 ☹, já už bohužel Honzíčka nekojím on se mi odstavil v té nemocnici po operaci,prý na to některé děti tak reagují

jakelina
13. pro 2010

@smardik aha a můžu se zeptat s čím byl na operaci?? Nic si z toho nedělej, já teď taky kojím zatím nejdýl. Jinak se mi kluci odstavili většinou při zavedení příkrmů a ti nejstarší to ani nemluvím. Před skoro dvaceti lety se při sebemenším problému s jídlem dětem dal Sunar a v porodnici jsem je ani u sebe neměla. Na kojení mi je přivezli spící a nic jsem do nich nedostala a pak jim tam řvali, tak jim vrzli flašku a tak se to opakovalo pořád dokola. Tak se mi ani pořádně nezačalo dělat mléko a skončili brzo na flašce.

marti457
13. pro 2010

Holky vydržte s tím vstáváním v noci. Já to moc dobře znám 🙄 Když jsme přišli z porodnice tak jsem taky vstávala k oběma, pak se Kubik naučil, když se vzbudil tak bez řečí přišel a vlezl si k nám do manželské postele a já se stěhovala na střídačku k Lukáškovi a ke Kubikovi zpátky do ložnice - fakt škatulata hejbejte se 😅 😀
A teď jsme udělali klukům nový pokojíček - mají patrovou postel a buděj se tak 1x za noc. Na dnešek spali celou noc - OBA 😉 a já asi ze zvyku byla v noci pořád vzhůru 😝

jakelina
13. pro 2010

@marti457 když do těch dvou let co má Lukášek je to ještě dlouho 😀 😝 😀

smardik
13. pro 2010

@jakelina v srpnu byl na operaci srdíčka, měl vrozenou vadu-sice to byla a je vrozená vada ale v těhotenství se na ni nepřišlo a přišlo se na ni až ve 3měsících a musel jít na operaci,bez operace by se dožil max. 2let. Ta hlavní vada už je odoperovaná a je mu dobře ale má tam ještě další vady-neohrožují ho na životě ale je třeba to sledovat a další operace možná časem záleží jak na tom srdíčko bude,zrovna zítra jdeme na kardiologii na kontrolu už mám nervy ted

marti457
13. pro 2010

@jakelina Tak to jo, ale uteče to 😉
@smardik broučínek malej, ale hlavně, že je mu dobře a zítra držím palce. My taky chodíme na kardio - kubik má šelest a když se narodil Lukášek (on nemá) tak nás tam honěj oba

smardik
13. pro 2010

@marti457 my šli na kardiologii taky kvůli tomu šelestu-šli jsme z porodnice s tím že máme zdravé dítě a ve 3měsících pediatr slyšel šelest tak nás poslal na kardiologii s tím že to nic nebude ale pro jistotu no a dopadlo to tak že nám řekli že má vážnou srdeční vadu a bez operace umře a že může kdykoli začít modrat,přestat dýchat prostě krásné věci no a za týden už jsme jeli do Motola na vyšetření a pak jsme čekali až zazvoní telefon s datumem operace, naštěstí už to máme za sebou. tento rok byl náročný,chvíli to bylo na rozvod ale zvládli jsme to

jakelina
13. pro 2010

@smardik jejda, tak to je bobek malý takhle zkoušený už odmalinka. Hlavní je, že to dobře dopadlo. 😀

smardik
13. pro 2010

@jakelina v nemocnici byl jeden z nejstarších, většina dětí šla hned z porodnice na kardiologii na operaci. byli tam ještě starší děti ale ty už měli třeba 2,3operaci z první operací byl nejstarší. a doufám že už se tam nikdy nevrátíme

mataharyy
13. pro 2010

@smardik juj chůdě, tak ať už je dobře. A kdž mohl modrat atd. co měl za vrozenou vadu DSS? 😕

jajdaelda
13. pro 2010

@smardik tak to s Kubčou máme úplně to samé s tím odpo spánkem...paradox je,že to dělá jen doma,teď byl 3dny u babči a tam spí v pohodě
jinak s kojením u Kubči jsme taky přestali po pobytu v nemocnici 😔
na zítra budu držet pěstičky...kámoška měla to samé...z porodnice šla s tím,že má zdravé dítě, i když upozorňovala,že má abnormálně studené nožičky,i když je oblečený...no a malý najednou zmodral a přestával dýchat...naštěstí to bylo zrovna na tříměsíční kontrole u pediatričky a rychlá je okamžitě převezla do Motola...to je hrůza čím si musí tihle bobánci projít 😔

mudr.
14. pro 2010

ahojda zensky, urco nedocitam 😀 @neumisa- jak to dopadlo s cukrovim na parapetu? 😉 😅

neumisa
14. pro 2010

@mudr. zatím tam je ... ale do Štědrého dne ještě pár dní zbývá ... 😎

jakelina
14. pro 2010

Já jsem dnes udělala úlky a včera se zdobily perníky, tak tím asi končím. Už jenom kuličky a dělám takové trubičky ze sušeného mléka, ale je to pracné, tak se na to možná vyprdnu. Zase se to nemusí péct, tak to je taky výhoda. 😀 😀

mudr.
14. pro 2010

@jakelina ty jsi ale sikovna 😵 ted koukam do pasu, ze mas 4 hochy , tak ted uz bezpecne vim, ze se o treti ani pokouset nebudu 😀 😉 to mas doma malou zavodni jidelnu, ze? 😉 😵

jakelina
14. pro 2010

@mudr. to máš pravdu s tou jídelnou. Jednou se nás pokladní v supermarketu ptala, jestli nakupujeme pro pionýrský tábor 😀 😀 A to ani nebyl nějaký extra velký nákup. 😀 😀

mudr.
14. pro 2010

😀 😀 😀 tak to jsem mrtva 😀 😵 😵 😵 😵

smardik
15. pro 2010

holky tak kardiologii dopadla dobře,srdíčko krásně šlape a kontrola až začátkem v března takže super 🙂 a pak jsem ještě byla na nákupy 🙂 a už mám i do čeho balit dárečky tak se do toho asi dneska večer pustím 🙂

smardik
15. pro 2010

@jajdaelda k tomu kojení mi dr. říkal že citlivé děti na nemocnici odstavím reagují, prý jsou na nás nazlobeni že jsme je tam nechali a je to pro ně velký stres tak se odstaví, ani po propuštění to nešlo už. ale já jsem ráda i za těch 6,5 měsíců protože kolem 2měsíce začli problémy a nedokázal vypít kolik potřeboval takže jsem odsávala ve dve v noci co 3hodiny a dávala z flašky takže bylo super že jsme to aspon do těch 6,5měsíců udrželi. Honzík měl taky hodně studené nožky ale to má pořád, i když měl třeba dvoje ponožky měl je studené a pořád strašně chrochtal-jako by měl rýmu ale neměl ji ale fakt mě nenapadlo že to je tím, strašně se potil. Tohle všechno i to kojení-že neměl sílu si vytáhnout kolik potřeboval jsou příznaky toho srdíčka ale fakt nás nikoho nenapadlo že se srdíčkem něco může mít když všechno vyšetření v těhotenství, v porodnici byla v pořádku. díky bohu to dopadlo dobře 🙂

beatta
15. pro 2010

@smardik tak to je dobře že je srdíčko v pořádku 😉
taky sme byli s mladym na kardiu doktorce se něco nezdálo když byl mladej malinkej
teď ve 2 letech když sme byli tak bylo všechno v pořádku
ale u vás to bylo o dost horší ☹

smardik
15. pro 2010

@beatta my to ted máme kontroly po operaci zatím jsme chodili co měsíc od toho srpna a ted až začátkem březně a v únoru nebo březnu kontrola v Motole 🙂 no a budem v Praze tak uvažuju zda nevzít manželovi tohle http://www.slevomat.cz/cs/

beatta
15. pro 2010

@smardik tý jo taková jízda by se líbila i mě 😀
a věřím tomu že by se to líbilo každýmu mužskýmu takováhle projížďka 😉