Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

vejula
31. pro 2010

@rubika jej dakujem 🙂 si ma potešila, ja dufam že to tak bude, lebo by mi bolo luto keby som potom vnučatka tolko nevidela... že ta nevesta sa s problemami vždy utieka ku mame. Ale ako hovoriš nemusi to byť pravidlo, snad sa ten moj nasťahuje blizko a budeme si po ruke a mojim vnučatkam tiež... je smiešne ako rozmyšlam do take vzdialenej buducnost, maly ma len 8 ap ol mesiaca a ja už rozmyšlam nad vnučatami 😀 😀 😀

smardik
31. pro 2010

@beatta já to taky budu psát 4roky nechci kvůli peněz, 2 taky ne co po 2letech s malým a myslím že ta 3letá vychází nejlíp,manžel by 2letou nárok měl u obou ale vůbec jsme o tom neuvažovali

a k tomu stěhování já se přiznám že nechci aby se nastěhovali kluci blízko mě, doufám že budou mít víc rozumu než já a manžel a naučí se pořádně jazyk,na počítači a půjdou někam do ciziny a budou si dobře žít 🙂 🙂

jajdaelda
31. pro 2010

tak já u Kubči měla dvouletou - buď bych se vrátila do práce anebo druhej prcek - vyšel přesně po dvou letech a teď si budu dávat tříletou

@vejula Psala jsem to tady už na začátku - "trápit se" tím,že máme kluky z důvodu,že neuvidím vnoučata,či je uvidím míň,tak to mi přijde teď zbytečný...vždyť nevíme,co se může stát ....napadá mě tolik scénářů 😉....buďme šťastné,že ta naše zlatíčka máme 🙂
a já bych taky nechtěla,aby bydleli tady u nás...za a) to většinou nedělá dobrotu a za b)taky doufám,že vyrazí někam do světa a zaopatří se tam,protože nevěřím,že by se tady u nás za dalších 20-30 let nějak situace vyvinula k lepšímu,naopak..

vejula
31. pro 2010

@jajdaelda to maš pravdu tiež by som nechcela aby sme byvali spolu... z blizkeho okolia mam odstrašujuce priklady,kedy to vobec nefuguje deti sa rozhadaju s rodičkmi, stale niečo nieje dobre, nikdy nieje klud, takže určite nie. aj ked budeme stavať dom len menši jednogeneračny, nanajvyš jedna izba navyše aby v najhoršom pripade malo ke dieťa dočasne byvať s partnerom ked by ešte nemali vlastne, ale len ako dočasne riešenie. No ja by som zas nechcela aby deti byvali daleko od nas... KEd to pride neostane mi nič ine len sa s tym zmieriť, ale teraz si to neviem predstaviť.. a asi ani nechcem 😅

smardik
31. pro 2010

@jajdaelda to samé chci já i jsem to psala doufám že se kluci naučí jazyk a vyrazí někam do světa kde zaopatří a budou si dobře žít, třeba jako kamarád od manžela-dcera žije na Floridě a je spokojená, on tam každý rok za ní na měsíc letí 🙂 tak třeba se mi potěstí a dobré. Určitě mě bude mrzet že budou daleko a neuvidím je ale hlavně že se budou mít dobře 🙂

jakelina
31. pro 2010

Do Nového roku přeji všem: VELKÉ OČI ,aby jste viděli každodenní zázraky!VELKÉ UŠI,aby jste uměli naslouchat druhým!VELKÝ NOS,aby jste vyčmuchali ty správné příležitosti!VELKÉ ZUBY,aby jste se mohli překousat přes všechny problémy!VELKÉ NOHY,aby jste přešlil všechna krásná místa na zemi!VELKÉ RUCE,aby jste s nima podržely ty,kteří to budou potřebovat!VELKÉ PRSTY,aby jste dokázali oddělit plevy od zrna!VELKÉ SRDCE,aby se Vám do něj vešly všichni,které máte rádi!

neumisa
2. led 2011

uuuuf jsem zpět, vánočně - novoroční pobyt u mých rodičů byl ... vysilující. Už jsem si odvykla jejich stravovacím návykům, takže jsem přecpaná, ba přímo přežraná, s náběhem na alkoholismus 😀 Kluci se vyřádili a já spala luxusně až do půl deváté KAŽDÉ ráno. Jen nevím, jak budu vstávat a budit kluky zítra ... 🙄

Jdu si to tady dočíst, pak se vrátím ...

mudr.
3. led 2011

ahoj bando, taky hlasim uspesny navrat do starych koleji... a stejne, jak pise @neumisa prvni den bez alkoholu 😀 doufam, ze to bude pribihat bez nasledku (zadne klepani rukou atd) s manzelem pravidelne jime pastylky na paleni zahy (z prezrani). Kluci si zvykli chodit spat po 22 h, kazdy den se vstavalo pred 9 hod. takze vcerejsi vecerni uspavani bylo malem formou razne ruky... no mame zas co delat, aby se vratilo vse tak jak bylo driv 😉
Jinak vse nej, nej, nej... do Noveho roku vsem 😵 😵 😵

mataharyy
3. led 2011

Ahojte, koukám ty svátky pěkně pojali v alkoholovém oparu... Tak to já letos opojna leda minerálkou, ale svátky na výbornou 😵

Jináč k rodičáku u Adriána jsem šla na dva roky, neb jsme věděli že by jsme rádi druhé no a teď půjdu zas na dva roky, protože mám "štěstí v neštěstí" a aplikují se na mě EU nařízení, tedy část rodičáku beru ze SR a část z ČR. No a na slovensku je tříletá, takže si po dobu dvou let nechám v čechách doplácet ten rozdíl do dvou let a bude... No a kdo ví, třeba se ještě rozhodnem na ten třetí pokus o tu holčičku a budeme mít třetího kluka 😀

A já jsem celkem ráda za to že to budou kluci, nad vnoučatama a tak jsem teda ještě nedumala, ale kluci bývají tací mazlíci mamánkovití, takže 😵 😀

neumisa
3. led 2011

@mataharyy já jsem ani tak nepojala, jako mi bylo pojato 😀 nemůžu přece za to, že se nečekaně objevila část slovenského příbuzenstva s domácí rožovkou ... naštěstí přijela ta střízlivější část, takže to byl "jen" jeden pohárik s každým ... po šestém jsem nevěděla, jak se jmenuju ... 🙄 Ale kvalitní pití, nebylo mi zle 😀

jakelina
3. led 2011

Tak já jsem nic moc nepila, protože kojím, ale můžu říct, že jsem dnes byla hodně ráda, když všichni zmizeli do školy a do práce. Už to bylo na prášky. Počasí nic moc a všichni jsme si tu už lezli na nervy. Malý sice pořád lozí z pokoje do pokoje a hledá, kde všichni najednou jsou, ale jinak je celkem hodný.

smardik
3. led 2011

dobré ranko koukám že po vánocích střízlivíte, u nás pohoda, u nás nikdo nepije takže nebyl žádný alkohol jen jsem se trošku přežrala ale jinak dobrý 🙂

jakelina
3. led 2011

😀 😝 @smardik trošku přežírala jsem se taky celé vánoce. 😀 😝 Už aby bylo jaro a mohla jsem jezdit na kole a trochu se hýbat, jinak mě za chvilku začnou pouštět sednout v autobuse. Břicho mám jak v pátem měsíci. ☹ 😀

jakelina
8. led 2011

Holky kde jste všechny??? Povánoční únava??

mataharyy
8. led 2011

@jakelina povánoční teror... 🙄 Malej krom rozražené kebule se rozhodl že bude ještě nemocnej, takže se připravuji na pondělí, kdy ze stehů popádíme rovnou k dětské... Chudák ten z těch doktorů bude jináč paf... A já mám dodržovat klidovej režim, tak takhle nějak to je když je u nás klid 😒

jakelina
9. led 2011

@mataharyy tak ty si to chuďato vybíráš všechno najednou. 😉

mataharyy
9. led 2011

@jakelina U nás se to řídí heslem: "Když se daří, tak se daří..." 😀

beatta
10. led 2011

@mataharyy to ti nezávidím když se něco se.. tak se to se.. 😅

mudr.
10. led 2011

jejda to teda hezky zacina ten novy rok... to ja jsem rada, ze uz zacala skola zase, jinak bych uz asi visela 😀 jeste tyden doma a sedim v base 😀 😕 😕

jakelina
10. led 2011

@mudr. taky se někdy večer modlíš a říkáš děkuju ti pane Bože, že jsem je dnes nezabila 😀 😀 😀 ???

mataharyy
10. led 2011

@mudr. 😀 😀
@beatta Jo to je ta křivka, nahóru a pak zas dolu 😀 Tak nestěžuji si, jsou na tom lidi mnohem hůř a dokud nejde o život, jde o h... 😉

Jináč dnes jsem byli na kontrole se stehama a pan doktor zachránil můj názor na slovenské zdravotnictví, byl naprosto zlatej, rychlej, hodnej, takže Adrián ač když viděl doktora začal brečet (se mu nedívím po tom ... na pohotovosti), ale hned zas přestal a nakonec se pokusil i o úsměv když jsme opouštěli ordinaci... Jináč byl dnes opravdu zlatej, celou cestu ťapkal po svejch, jen když jsme čekali na autobus tak usnul, pak se naštěstí při opouštění sedadla probral, pač kdybych ho měla nést tak asi porodím 😨 a ze setrvačnosti v polospánku došel až domů, kde jsme se natáhli a usnuli, já se probrala teď a on ještě spí, budeme mít dlouhou noc, ale nemám to srdce ho probudit, je tak zlatej 😵

jakelina
10. led 2011

@mataharyy bobek malý, úplně ho vidím. 😉

mataharyy
10. led 2011

@jakelina Fakt dnes je prostě milionovej, ještě že mu ta nálada takhle klapla na dnešek, měla jsem z toho hrůzu 😅 Ještě ve čtvrtek jdu na sono a neb není hlídání tak půjde semnou, doufám že si tu nemocnici z dneška nebude pamatovat tak jako autosedačku a dostanu ho do výtahu 😅 Ale už básní o miminku, tak snad ho na to utáhnu, že uvidí miminko v bříšku 😵

kijir
13. led 2011

Ahojda holky,tak si představte včera jsme jeli s Petulkou na pohotovost,protože měl celej den horečky 38,9 i přes střídavé srážení.K tomu mi večer připadalo,že ho asi bolí v krku,protože těžko polykal a pořád strašně slintal.No a když měl jít spát,tak vůbec nemohl usnout a jen začal usínat,tak vyplivnul dudlík a začal hrozně brečet a vůbec nemohl polknout.Pak se rozkašlal takovým mělkým kašlem a nemohl přestat.No ležet nechtěl vůbec,protože to asi pro něj bylo nejhorší byl v takovým polosedu polostoji na mě a pokoušel se usnout.Když už to trvalo do 11 hodin,tak jsme vyrazili na pohotovost.Tak už tam snad nikdy nejedu ☹ .Udělaly ze mě blbečka a prej že nic neviděj,vzali si 90 kč a bez jakékoli léčby nás poslali domů ☹ .jo a ještě mi paní doktorka řekla že kdyby něco ať si rovnou voláme rychlou a pak nashledanou....Tak vám říkám celou cestu domů jsem nadávala 😅 !!!Teď už asi horečky nemá,ale v tom krčku ho asi pořád bolí,protože nechce jíst ani pít... ☹ Dala jsem mu přesnídávku a jen pár lžiček ztěžka spolknul,tak nevím....Po včerejšku se mi nechce radši ani k dětský doktorce ☹ .

mudr.
13. led 2011

@kijir urcite bych utikala k detsky. prosim te a to se mu na ty pohotovosti ani nepodivali do krcku??? 😕 😕 podle priznaku ma hnisavou anginu, ale zase si rikam, ze by to byl vrchol, kdyby to na pohotovosti nepoznali, i kdyz dneska se muze stat cokoliv, nevahej a utikej k detsky 😖

kijir
13. led 2011

@mudr. :To jo to se mu podívala,ale prej tam nic neviděla 😕 .A přitom já když mu na krk šáhnu jakože bych chtěla kouknout jestli má uzlinky,tak brečí....A do zprávy mi napsala že před spaním pokašlával a to je všechno,takže si připadám jako magor.Jak kdybych tam jezdila každejch 14 dní .Jak kdyby se mi v 11 noci chtělo oblíkat děti jedno vézt k dědoj a s druhým letět na pohotovost ☹ .Myslím že jsme paní doktorku taky totiž vzbudili 😕

neumisa
13. led 2011

@kijir určitě bych vyrazila za dětskou - na pohotovost mám taky špatné vzpomínky, ale to je asi v lidech. Někdy dobrá směna, někdy hrůza. Ale určitě za doktorkou zajdi.

kijir
13. led 2011

@neumisa :Jj asi tam půjdu.teď usnul,tak ho nechám spinkat a až se probudí,tak tam zajedeme.A s tou pohotovostí to máš velikou pravdu že je to o lidech.Se starším Jarouškem to máme mockrát vyzkoušené na ušní pohotovosti,ale tam byla ta špatná zkušenost naštěstí jen jedna....

neumisa
13. led 2011

@kijir no my taky vyzkoušeli ušní - v Karviné a v Motole. Karviná naprosto v pohodě, doktor ihned, kouknul, s klukem promluvil na jeho úrovni a naprosto bez potíží píchnul bubínek - okamžitá úleva. V Motole dvě hodiny čekání, pak mě doktorka sjela, jako bych ten zánět stř. ucha způsobila svou nedbalostí, napsala nám prášky a poslala domů. Kluk se trápil ještě dva dny, pak mu to prasklo samo. Takže opravdu je to jen a jen o lidech.

mudr.
13. led 2011

@neumisa presne tak, stejny princip, jako napr. posuzovani porodnic... a pritom to je jen o tom, koho clovek u porodu "chytne". a kvuli jedny neprijemny PA nebo MUDr. je spatny posudek na celou porodnici (priklad) 😖 vse je jen o lidech, o ochote atd...