Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

jajdaelda
25. led 2011

@smardik Ty jo,tak to můžu tiše závidět....u nás se vstává nejdýl v 6:30...poslední dobou spíš 5:30-6:00

jakelina
25. led 2011

@jajdaelda já jsem taky měla takové ranní ptáčata. Až Eliáš spí dýl, ale musím tam ráno být. Jinak ne. ☹

kijir
25. led 2011

Tak my taky vstáváme nejdýl 6:30 🙂 .a co je horší,tak ani ten sedmiletej nevstává dýl.Spíš naopak ještě dřív 😕 .Kolikrát vstane i před 6 a já mám pak v kuchyni uvařený čaj a udělá pro sebe i brášku snídani 😅 ...

jakelina
25. led 2011

@kijir počkej až jim bude náct... to budeš řvát ať už lezou z postele a furt nic 😀 😀 😀

kijir
25. led 2011

@jakelina :Tak to věřím 😀 ...Ale na druhou stranu nebyli jsme jiní 😅 😉 .

mataharyy
25. led 2011

Ahojte,
tak u nás se teda spí asi dle momentálního rozpoložení... S ohledem na to že jsou dny kdy straší ještě ve tři - čtyři ráno a pak vstává kolem osmé... Já jsem mrtvá a on v plné zboji škodí 🙄 I z toho snad vyroste 😎
Jináč s tím pohlavím mě nějak ani nenapadlo být zklamaná... Tchýni jsem to ani neřekla že čekáme dalšího kluka, v sobotu se ptala jestli vím co to bude, tak jsem řekla že jo a ona a i mi to řekneš, tak jsem řekla že ne 😀 Mám jí na háku aby mi pak zas něco vyčítala, tůdle nůdle. Jináč to vážně, někdo se ptal zda vás baví je živit když jsou to kluci a jiné takové keci, no to bych pro tu peprnou reakci nešla daleko bych je poslal... no hodně daleko. Jináč s počtem dětí, můj tchán už u prvního peskoval, jak za děcko postavíš celej barák, tak jsem mu řekla ať si jde stavět a dá nám svátek, to že jsem těhotná podruhé zjistil před dvěma měsíci, ani to ne (vydedukoval...) a ještě se k tomu nevyjádřil a i kdyby měl nějakou poznámku pošlu ho do háje, po vánocích tu byl, malého si ani nevšiml, tvářil se znuděně protože neměl co chlastat a už se nemohl dočkat až vypadne (no já taky ne 😎 ), takže jemu může být tak srdečně jedno kolik dětí a jakého pohlaví máme, stejně jsou mu ukradené (asi chvála bohu, pro mě i pro ně 😅 ). No a protože by jsme rádi i to třetí a možná zas takhle rychle (když to půjde) tak už se připravuji co to bude za vysoce inteligentní poznámky, už teď při nějaké zmínce na mě každej čučí jak na vola, ale jak jsem psala na chleba mi nedávají tak ať mi dají pokoj a s každým těhotenstvím jsem víc bojovná, takže ať někdo něco zkusí říct 😀
A u IVF se dá vybrat pohlaví kvůli vrozenejm vadám, která matka přenáší např jen na chlapečky a tak, zda dají někde vybrat i v jiných případech, to nevím, každopádně i kdybych doma měla čtyři chlapečky, tak ani na IVF bych si pohlaví nechtěla určovat (pokud by to nebylo ze zdrav. důvodů), i za cenu pátého kluka, to můj názor 😅 😵

sonije
25. led 2011

jakelina: no mě říká manžel, že jsem hysterka 😀 . Když totiž zařvu, mám hroznej ječák a protože řvu na kluky tak 3x denně, protože jinak nefungují, asi hysterka budu 😀 . Manžel prostě zvýší hlas a zní to normálně, když ho zvýším já, ví o tom i sousedi 😉 . Tchyni mám fakt skvělou, jen tchán mi trochu leze na nervy, jak šel do důchodu, jako by si vzal do hlavy, že nám vychová děti. Ale to je ještě v pohodě, mám spíš potíže s rodiči. Adíka učí sprosté básničky, že prý já jsme jim taky dělala ostudu. Když měl první dva měsíce potíže, denně jsem slyšela, jak jsem neschopná máma a nejsem schopná se starat o dítě... No bylo toho víc, manžel je dokonce jednou vyhodil.. Teď jsem s noma skončila, když jsem si dovolila uspořádat dvě oslavy Míšových prvních narozenin a Adík na té první, která byla pro Míšovo kamarády, nebyl, protože měl nakažlivou nemoc, tak aby to ty prťata nechatli. No a naši mi začali nadávat, že jsem hrozná matka a ukončila to smska od nich ve znění: Ty krávo nebeská, jdi do prdele! Měli jsme tě taky vyhazovat. Tak jsem to prostě utnula. Adík si užil druhou oslavu úplně normálně a myslím, že nikomu nic nemusím vysvětlovat.
K tématu spinkání.. Adík mi spí od 2 měsíců celou noc, on si to ty první dva měsíce vybral - koliky, řev celé noci, že jsem měla pocit, že se někam odstěhuju a vrátím se až to přejde.. Spával od 7 do 6, teď chodí až v 8 a ráno ho budím do školky..
Míša se budil minimálně 3x za noc, usnul ve své postýlce a v noci se stěhoval ke mě do postele..Týden před prvními narozkami jsem ho dala do pokojíčku a později v noci spal zase u mě. Přesně v den svých narozenin začal spát celou noc a tak je to už týden 🙂 . Vstává kolem osmé...
Já se tedy řídím instinktem. Ano, děti od 6 měsíců asi v noci hlad nemají, ale mají období, kdy se strachují, že maminka tady není. A kojením si už od narození uspokojují nejen pocit hladu, ale i smutku, úzkosti, zimy... Prostě všeho. Takže já si netroufala Míšu odstavit dřív, než mi přišel připravený. I když spal v pokojíčku, mohl kdykoliv ke mě do postele. A stačil mu týden na to, aby získal jistotu a spal v pohodě... Já teda mám doma taky hafo knížek, ale kouknu do nich spíš jen pro inspiraci a pak jednám podle momentálních potřeb dítěte. Neumím si předtsvit dělat nějakou metodu podle knížky, která zabrala třeba na 5 dětí ze šesti, protože bych se bála, že to moje dítě bude to šesté a nějak mu tím ublížím...
A jinak k IVF - chápu vybírání pohlaví ze zdravotních důvodů, ale taky bych z toho měla divný pocit. Mám kamarádku, která má z IVF právě ty tři kluky, sama ale nevím, jestli bych do toho šla. Je to takové nepřirozené. Ale když se o tom bavíme, je fakt, že člověk udělá pro miminko cokoliv a když to někomu jde přirozeně, tak to prostě nepochopí..

kijir
27. led 2011

@sonije :já myslím,že v tomhle smyslu jsme tedy hysterky snad všechny 😀 .Nejhorší je že my se můžeme ukřičet a pak přijde chlap a stačí aby se na ně přísněji podíval a dětičky fungujou 😉 .U nás to platí i u toho malýho 😅 .

mudr.
27. led 2011

s jecenim jsem na tom stejne, pac kdyz mluvim v klidu, tak me nikdo nevnima... 😖 😠 😉

jakelina
27. led 2011

Já taky ječívala, ale už jsem to přestala dělat. Jednou jsem se u toho ječení podívala so zrcadla a málem jsem se sama sebe lekla a mohla jsem fakt akurát sednout na koště a odletět. Tak se trochu krotím. 😀 😀 😀

mudr.
27. led 2011

@jakelina tak to bych mohla vyzkouset, no ale pritazlivej pohled to urcite nebude 😀

jajdaelda
27. led 2011

@kijir jj,naprostej souhlas,taky to u nás tak funguje....
@jakelina 😀 😀 😀

sonije
27. led 2011

Jé tak to jsem ráda, že nejsem jediná, MM mi často říká, že není normální, jak na děti řvu, že to nikde neviděl (no ale já taky před cizíma na děti neřvu..). U nás ale teda nefunguje, že poslechnou tátu, ten je rozmazluje, takže na tohou kašlou i když zvedmne hlas 😀 . Jedinej děda na ně platí, ten je přirozená autorita. Mě se vždycky líbí, když MM říká Míšovi, kterej se šťourá v zásuvce "NENENE" a přitom se směje. Míša na to zavrtí hlavou a šťourá se dál 😖 . Takže u nás je ta výchova hlavně na mě. Byly doby, kdy mi Adík říkal "tatínek je na mě hodnej a ty na mě pořád řveš" ☹ . Ale teď už je to lepší, jen zas nadávám, že já si děti piplám na knížky a MM pustí Adíkovi DVD a má klid. Jenže to došlo tak daleko, že vydrží tři hodiny sedět u DVD a dělá mi scény, že nechce chodit venm, číst knížku... No má zákaz pohádek do odvolání, maximálně ráno 10 minut Jen počkej zajíci u snídaně a odpoledne taky nejdýl 15 minut pohádka. No a pak má dovoleno se mnou koukat na zprávy, vysvětlujeme si podle nich co je dobrý a co ne, to je lepší než dlouhej rozhovor. Teď mu stačí v autě říct "Připoutej se nebo nabouráme a umřeš" a je to raz dva 😀 . Trochu drsná výchova, ale dneska potřebná 😉 .
Jo, dneska jsem se bavila s mámou holky a kluka a říkala, že holky jsou lepší, protože jsou ve všem rychlejší. Já ten pocit nemám, Adík má úroveň vyjadřování o rok napřed, Míša je na tom dobře zase motoricky, tohle škatulkování je podle mě zastaralý a nepravdivý, hlavně je to hrozně individuální. A taky záleží na tom, co kdo považuje za priority. Ještě jsem dnes potkala babičku dvouletý holčičky, která ji chválila, že je šikovmná, protože si pustí PC a zapne hry úplně sama 😅 . Jen prý s tím mluvením je to horší, že skoro nemluví 😅 . Já tohle prostě nechápu, K čemu jí v životě bude hraní her? Adík ve dvou letech skládal složitý věty, mámy kolem nás se divily, jak dobře mluví a chtěly univerzální recept. Říkám "hodně čteme, mluvíme spolu, všechno si ukazujeme, diskutujeme." Odpověď byla "aha, nás knížky nebaví." No a povídat si s prckem je asi nudné, důležitější je tlachat na pískovišti s ostatníma maminkama. Neříkám, že já si nepovídám, ale denně si najdu hoďku na rozhovor s dětmi, večer čteme pohádky.. Máte to taky tak nebo dítě odstavíte u televize? Jako vhodně zvolený program děti taky něco naučí, ale není nad přirozené rozvíjení fantazie nad knížkou, to si tedy myslím já 🙂

jakelina
27. led 2011

@sonije taky raději knížky, povídání a televize jenom občas. Teda u těch malých, ti velcí jsou u počítače hodně.

kijir
27. led 2011

@sonije :Taky hodně povídáme 🙂 Knížky čteme s tím malým,velkej ted říká ať mu nečtu že si pohádku pustí na CD (ne v televizi) a číst budeme až bude umět všechny písmenka a bude moct číst na dobrou noc on nám :D!!! A má dovoleno na PC hodinu o víkendu a to spíš jen teď přes zimu,protože v létě by byl nejrsdši celej den na hřišti a kopal do balonu 🙂To by ani jíst nepotřeboval.
To byste nevěřily jak mě dostal včera 🙂 Přišel ze školy a povídá :"mami nemáš náhodou nějakej starej prstýnek?" A já na to na co????? ON :"No já potřebuju zítra Míšu Hornychovou požádat o ruku 😀 " Tak vyvalím oči,začnu se smát a říkám a není na to v první třídě brzo???Nechcete spolu aspoŇ chvíli chodit???"proč mami,už jsme spolu chodili dneska a řekla mě že mě má ráda.Ty s tím máš nějakej problém?" 😀 😀 😀 😀
Takže jsme byla úplně odzbrojená....tak jsme o tom chvíli diskutovali a já myslela že jsem mu to nějak vysvětlila,ale večer když šel spát zavolal si manžela a ptal se ho jak se jí má zeptat,že on je chlap a už to jednou dělal,tak jestli by mu poradil 😀 😀 😀 .Ale asi se to manžoj nějak povedlo,protože ráno mi oznámil "mami,tak já zkusím ještě teda chvilku počkat,noooo,když musím ..."

jakelina
27. led 2011

@kijir jsem se zasmála. No vidíš jak to má v hlavě přebrané. 😉

neumisa
27. led 2011

@sonije ono je to různý - starší syn byl vyloženě mluvící, ve dvou letech naprosto perfektně mluvil, poznal značky všech aut na parkovišti (narozdíl ode mě 🙄 ) a mudrlant je dodneska. Mladšímu se do mluvení nechce, dneska složil svou první větu " mám soplík", ale motoricky je na tom mnohem líp než byl starší v jeho věku. A to k nim přistupuju stejně - povídání, čtení, televize občas ... mladší má jedinou výhodu - má povoleno sledovat Kouzelnou školku a Včelku Máju - protože to je 45 minut klidu a ticha, kdy si dám kafe a psychicky se připravím na celý den 😀 Ale je to propastný rozdíl mezi nimi, co se týče řeči. K počítači nemají přístup ani jeden, na to mám svůj noťásek mooooc ráda.

A jinak - hysterka jsem taky 😀 😀 😀 😀 Ale jak tatínek zvýší hlas, je pokoj a klid! 🙄

sonije
27. led 2011

kijir: ty jo, ty máš skvělýho kluka, normálně jsem dojatá 😀 . Ještě že ti neřekl, že se ženit musí 😀 . Na tohle se taky těším, Adík je zatím takovej holkař, miluje Emičku i Jennynku, taky Adélka se mu líbí... No Emičku by si prý vzal, protože mu dělala princeznu na besídce, ale takhle vážně, jako u vás jsme o tom nemluvili 😀
jakelina: jasně, já taky počítám, že až půjde do školy, bude u PC přimrzlej, ale říkám si, že všechno má svůj čas, teď má především vstřebávat informace z okolí a knížek, udělat si co nejvíc svých názorů a vytvořit si svůj fantazijní svět (teď momentálně dumá, jestli přeci jen ti dinosauři vyhynuli nebo ne) a hlavně běhat venku, aby se naučil relaovat sportem a ne sezením u PC. Až s tím přijde, nebudu mu ho zakazovat, ale stanovím rozumné hranice. U nás je dobrý, že MM jsem učila na PC já, jako číšník ho nikdy nepotřeboval a za komančů se na PC neučili (je mu 38), takže hry na PC ho nelákají, je rád, že zvládne net a něco napsat. No a já na PC jen pracuju a diskutuju, takže to naše děti ani neláká. Teda Míšu láká klávesnice, to je tak jediný 😀. No a Adík si bere noťas do postele, když je nemocný a pouští si DVD..
neumisa: já neříkám, že čtení a povídání je univerzální pro všechny děti, ale vadí mi, když se o čtení a povídání jejich rodiče ani nepokusí a je pro ně jednodušší je naučit zapnout PC nebo DVD, aby měli klid ☹. V hodně rodinách s dětmi, kde jsem byla na návštěvě, jsem ani dětskou knížku nenašla a přišlo mi to líto. Takže děti známých a kamarádů dostávají od nás k narozeninám a svátkům hlavně knihy 😀.
Já bych se jim do toho ani nemontovala, ale několikrát za týden vysvětluju Adíkovi, že má mluvit česky a nežvatlat. Vždycky pochytí nějaký nešvar ve školce a přinese mi domů zkomoleniny slov, která už dávno zná. Musím teda říct, že některým dětem tam skutečně prakticky není rozumnět a když se Adíka zeptám, tvrdí mi, že jim rozumí, tak nevím..
Jo a ještě se mi dnes přihodilo (měli jsme skutečně rozlítaný den). Když jsem vedla Adíka na anglinu, učitelka, která už po miliónté viděla Míšu říká: "to je krásná holčička, nebo kluk?" Říkám "kluk". A ona: "to nevadí, aspoň si spolu líp vyhrají." Tak říkám "no nevadí, nám se ten první povedl, tak jsme to vzali přes kopírák." 😀. Já pořád nevím, že nás řeší a litují, když já jsem spokojená 😀
A ještě se vás holky zeptám, náhodou nechodí vám kluci na fotbal? Mm už dva roky zjišťuje, odkdy je přípravka, ale bojím se, že s ním zjistím, že v 18 je pozdě 😀. Adíkovi budou v létě 4, tak jsem myslela, že by už od září mohl kopat do meruny 😀

neumisa
28. led 2011

@sonije jo, to máš pravdu, pokojíček bez knížek je hrozně smutný. Můj starší je soustavně obložený knihami ( i když v poslední době se tu rozmáhá nešvar časopisů - naštěstí toho moc nevydrží, takže je postupně "uklízím"), mladšího už to taky chytá, tak to snad nebude jen přechodné. Já s manželem jsme knihomolové, tak to snad zdědí 😀 Jinak ke každým Vánocům a narozeninám se u nás dávají knihy a i tak nemáme pořád co číst. ☹ 😀

na fotbal Kuba nechodí, vybral si skauta a prohlásil, že tupé běhání za míčem by ho nebavilo. Byla jsem v šoku. 😨

kijir
28. led 2011

@sonije :Hezké ráno 🙂,tak náš Jára chodí do fotbalové přípravky už docela dlouho.Jenže jsme na malém městě,takže byli chlapi ochotný ho tam pustit.Začal asi ve 4,5 letech,ale to bylo spíš že si šel na chvíli na trénink kopnout.On těm klukům ještě vůbec nestačil...Od 5 let ho začali načerno brát i sem tam na zápasy a taky ho i občas nechali chvilinku hrát.Oni totiž nemůžou hrát bez registrace,ale tu dostanou až když jim je 6let.A taky teda vlastně záleží co u vás přípravka hraje?tady hrajou kraj,tak na ty registračky hodně koukaj a nejde to na černo.Dokud hráli okres bylo to volnější,tolik se na tom nelpělo 🙂

sonije
28. led 2011

neumisa: My jsme taky knihomolové, i když přiznám se, že momentálně nebýt dovolených, asi bych knižně znegramotněla 😅 . Na dovolené přečtu tak tu jednu knížku a ještě lehčí žánr jako takové ty ze života pro ženský, nějak nemám na složitější věci buňky. Ale zaujala mě jedna autorka, která píše takov thrillery, u kterých člověk neví, jak to vlastně nakonec bylo a to mě fakt baví, trochu zapálit mozkové buňky. Dřív jsem hodně četla klasiku a sci-fi. Ráda se pak kouknu i na film ke knížce, je tam vždycky jiný pohled, tak má člověk zas o čem bádat 😀 . Ale máme knihovnu přes celý obývák do prostoru a už nemám kam dávat knížky, takže budu muset udělat nějakou čistku. Třeba ty lhečí žánry na dovolené vždy někomu věnuju, ale jsou knížky, které nedám... No nejde říct, že nečtu, znám říkadel a pohádek pro děti.... V knihovně už mají narvané dvě police, takže už dostávají knížek míň 😅 . Ale jsou nadené, když si v nich můžou kramařit, nosit mi je, prohlížet, přerovnávat.. Míša už začal obracetleporela a ukazovat. Když už mě nebaví mu říkat, co je na obrázku, začne se rozčilovat a vřískat. Adík zase když se mi nechce mu číst, tak si vymýšlí k obrázkům příběhy sám..
No a manžel čte detektivky, mění si je s tchánem, tak se nám to tu pořád točí 😀 . Dřív četl historický romány, ale taky na to teď nemá buňky 😀
S tím fotbalem... Adík to vidí u táty, takže moc chce, ale popravdě si ho neumím moc představit. On jako ani na kolo moc není, když si čutají, tak hysterčí, když mu někdo vezme balon, tak uvidíme, kam se to vyvine. nad skautem jsem taky uvažovala, Adík miluje přírodu. Ale chtěla bych jeden sportovní kroužek, takže ten fotbal je zatím první volba a pak uvidíme..
kijir: ty brďo, tak to se budu muset zeptat, já tomu všemu říkám pralesní liga 😀 . Manžel hrál tady za naše sídliště, ale myslím, že ho chtěl dát za město. v šesti letech, není to pozdě? I když dneska mi MM říkal, že Řepka taky začal v 6 (má rozečtenou novou knížku 😀 ). Ale bylo by super, kdyby kluci hráli spolu, úplně si představím, jak si za barákem čutají od rána do večera 😵

neumisa
29. led 2011

@sonije jo, sci-fi a fantasy, to je naše. Plus historie a detektivky. Současná nová tvorba mě nějak ... nebere ☹ Knížky mám zatím v krabicích, neboť po stěhování nějak nezbyly peníze na knihovnu a abych je vybalovala a nechala jen tak povalovat, to se mi příčí. Takže mám vybaleno jen něco málo, co jsem chtěla číst, zbytek je pěkně schovaný. Mým snem je speciální pokoj pro knihy - samá knihovna, gauč a křeslo a teplá deka. I médrahépolovičce by se to líbilo, tak prý až postavíme barák - hahaha. 😖

Sportovní kroužek jsme pro Kubu chtěli taky, ale fotbal nechtěl on, hokej my, takže jsme se shodli na aikidu - je to ňouma, tak se aspoň bude umět bránit. 🙂 Zatím ho to baví, už to dělá druhý rok a dokonce to vypadá, že i rostou nějaké svaly 😀 😀 😀

satynka
30. led 2011

@jakelina :Ahoj ja jsem v soku,tak tohle slysim taky poprve, vim ze vyber pohlavi,byl alespon donedavna pravne zakazan. Nechapu proc teda David Beckham,nevim jestli to dobre pisu,kdyztak me omluvte,ceka ctvrte dite,psal ze tajne doufa ze to bude na poctvrte konecne holcicka,proc si to teda nejak nepojistil,kdyz je to tak jednoduche,ma penez,nebo Gott ,neverim tomu ze kdyby takova moznost byla ze by se o ni nevedelo 😅

jakelina
30. led 2011

@satynka taky si myslím, že to nejde, jenom v případě, že může mít určité pohlaví nějakou nemoc, tak to asi ovlivnit můžou.
Pekla jsem synovcovi dort k promoci, tak vám dávám fotečku.

kijir
30. led 2011

@jakelina :Týýýý brďo fakt krásnej dortík 🙂 !!! Smekám....

jakelina
30. led 2011

@kijir děkuju 😉

satynka
30. led 2011

@jakelina :Teda ty jsi fakt sikovna,to ja bych asi nezvladla.Hned jsem nakukovala odkud jsi,ze bych vyuzila tvoje sluzby.Adam bude mit 10let a Radim 18let,takze budem sama oslava.Ale jak tak na to koukam,tak jsi hodne daleko,to je skoda,ale opravdu se ti povedl 😉

jakelina
30. led 2011

@satynka to já bych si vůbec netroufla, někomu něco cizímu upéct. Já jsem tento dort dělala jako čtvrtý v životě. Jinak dělám jenom nějaké jednoduché, obalené ořechama a jenom dávám svíčky. S marcipánem je to piplačka a jak jsem vykrajovala ty písmenka, tak jsem málem odpadla 😀 😀 😀
Trvalo mi to strašně dlouho, je to piplačka ☹

satynka
30. led 2011

@kijir : A co ty nato rikas,slysela jsi uz nekdy o tom ze na IVF,by se dalo vybirat pohlavi? Tak jak jsem to pochopila,tak staci si stoupnout v 39letech do rady na IVF a holcicka je jista 😀 😀 Jejda kdyby to bylo tak jednoduche zejo 😀

satynka
30. led 2011

@jakelina : No jo ale vysledek je perfektni,to ja kdybych se postavila na hlavu tak to nedam 😀