Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

kijir
31. led 2011

@satynka :neslyšela jsem něco podobného,ale na druhou stranu já o IVF jako takovém vůbec nic nevím.Nikdy jsem to nepotřebovala ani já ani nikdo z mých blízkých či známých,takže úplně soudit nemůžu 😅 .Je fakt že mi to připadá trošku proti přírodě.... 😨
Zase pokud by to mělo zabránit nějakým vážným nemocem přenosným na určité pohlaví...tak by to asi marné nebylo.jenže to si zas myslím že jestli to jde tak to přece musí být nějak podmíněno,takže to je lepší nechat tak jak to má být 🙂 ...

kijir
31. led 2011

@jakelina :Vůbec není zač 🙂.Moje mamka byla taky úžasná cukrářka,ale já z jejího talentu nezdědila ani nic 😀 .Zato moje ségra jo 😠 ,tak aspoň někdo 😉 ....

misa1982
31. led 2011

Ahoj holky ja mam taky 2 kluky 😵 😵 muzu se pridat?

neumisa
31. led 2011

@misa1982 vítej 😀

jakelina
31. led 2011

@misa1982 ahoj, určitě můžeš 😉

kijir
31. led 2011

@misa1982 :ahojkýýý 🙂 jen pojď 😉 😀

mudr.
31. led 2011

ahoj holky, zdravim nove prichozi 😉 narocny vikend... tatky 60tiny... 😉
a co tady noveho? tohle nemam sanci docist 😀

mudr.
31. led 2011

@jakelina teda uzasnej dortik 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
31. led 2011

@mudr. děkuji 😉

kijir
2. únor 2011

Hezký den dámy 😉 ,kdepak vám je všem konec?A jak dopadlo vysvědčení 😀 ?U nás dvojka z češtiny,ale vzhledem k tomu že to bylo úplně první "výstrko" odměna samozřejmě byla 😅 .

neumisa
2. únor 2011

@kijir no my samé jedničky, až mě to překvapilo, když pořád slyším, jak je pomalý, nestíhá a bordelaří ... 😀 😀 😀 To počasí mě ničí 🙄 🙄 🙄 Já chci jaro!!!

kijir
2. únor 2011

@neumisa :tak to je šikulka 😉 .Jo tak já už chci taky teplíčko ☹ .je to hrozný než člověk ty děti ustrojí,tak je splavenej jak myš a pak sebe a hurá ven...Taky proto se ani z toho nachlazení nemůžeme dostat.Sotva jsem vyléčila všechny svoje chlapy (včetně manžela a jak jistě znáte samy, ten byl naprosto s rýmičkou a kašlíkem na umření),tak to teď odnáším já a malej už tím pádem začíná nanovo ☹ .

neumisa
2. únor 2011

@kijir mně padají chlapi na střídačku s kašlíkem, rýmičkou a teplotkou a já nic ... mě se tyhle choroby nějak nechytají (ťuk, ťuk na dřevo) - když už mě něco skolí, tak to bývá něco pořádného a na dlouho. Jak bych si občas přála nějakou chřipečku!

kijir
2. únor 2011

@neumisa :tak já si přeju ať už se mě pro změnu pustí...Vůbec nevím co mám dneska vařit,nemáš nějaký nápad 😉 ?Něco dobrýho,rychlýho a nejlíp kdyby se to uvařilo samo 😀

neumisa
2. únor 2011

@kijir u nás dneska vyhrály špagety se sýrem, protože ty mám doma a nemusím do obchodu 😀 😀 😀

kijir
2. únor 2011

@neumisa :No vidíš super nápad to by šlo 😀 😀 😀 😀 !!! Kujůůůů 😀 ! Taky mám doma 😉 a udělám jen smetanovou omáčku s tuňákem.Fakt super 😀 !!!

mataharyy
2. únor 2011

Ahojte, tak koukám že dnes budou špagety na mnoho způsobů všude 😀 U nás s kuřecím masem 😎

jakelina
2. únor 2011

Tak u nás vysvědčení různé. Nejmenší samé jedničky a ti dva starší na Gymplu oba dvě trojky. Jeden je v druháku a druhý ve čtvrťáku.

kijir
4. únor 2011

Ahojda holky,tak si představte pro velký úspěch jsme dneska (po 14 dnech) byli zase píchat ouška :( :( Tentokrát už máme i antibiotika.Takže nevím nevím,jestli Prevenar je dobrá věc....První Jára ho neměl a jezdili jsme taky pořád píchat až nakonec vytrhnout mandli a dávat drenáže do uší.Petulka ho teď má a připadá mi že začíná ten samý kolotoč :( Tak ted vůbec zvažuju jestli to k něčemu je a jestli třetího nechat očkovat :( 😕

jakelina
4. únor 2011

@kijir já jsem o tom slyšela, že těch bakterií, které to způsobují je tolik, že proti všem to očkování ani být účinné nemůže. Bylo to v Sama doma, ale už je do dýl.

mataharyy
4. únor 2011

@kijir Jé chudák malej, ten si teda projde očistcem 😔 Jináč jak píeš @jakelina ten prevenar je asi jen proti čtyřem původcům a je jich přes (abych nekecala) dvacet (?)... Takže těžko říct, sice nedostane pravděpodobně ty základní, nejčastější, ale pořád je tu ta možnost těch ostatních a pokud se mu to takhle opakuje tak tíhne nejspíš k těm proti kterým to není 😒 Já zrovna prevenar zavrhla rovnou... Sice má dost kladů, ale četla jsem jeden článek kde se popisovala "očkovací mánie" a že právě to je ten největší malér, že většina těch chorob pak velmi rychle mutuje... Takže já se držím těch nutnejch očkování a navíc maximálně žloutenku... 😅

kijir
4. únor 2011

@mataharyy :Mě právě i dneska doktorka řekla že ona pro tohle očkování není.Že naopak těm dětem to tu imunitu naruší,že to vidí v ordinaci...Každé druhé dítko naočkované Prevenarem prý z jejích zkušeností takhle vypadá :( Jenže jak říkám první očkovanej nebyl a vypadalo to stejně :(

mataharyy
4. únor 2011

@kijir Tak je jasný že u vás to byl pokus, zda to pomůže, pokud bych věděla že malej má takové potíže a toto by byla šance mu od nich pomoci, taky to zkusím, ale vesměs právě platí že lidé "milují" očkování a žijí v chybné představě že se nechaj naočkovat a budou v pohodě. Jenže třeba nejpitomější mi přijde očkování proti chřipce, zvlášť když blbá chřipka má tolik kmenů. Neznám ze svého okolí nikoho kdo by se nechal naočkovat a chřipku nedostal 😕 Takže ono to očkování je spíš pomůcka, ale dle mého moc neúčinkuje a nemělo by se nabízet plošně (nejen to chřipkové, ale všeobecně), protože to pak jednou dotáhneme tak daleko že totálně zboříme obranyschopnost těla a vlastně se přehnyným uzdravováním vavraždíme 😅 Dle mého laického mozku je to přirovnatelné k léčení bez chorob jako "Raději si vezmu prášek, když je soused je nemocnej..." 😉 Každopádně nevím, zkus poradu s doktorkou zda to u třetího zkusit, nebo počkat... Těžko radit, musím zaklepat ale fak u nás takové věci nemáme, takže těžko radit 😔

jajdaelda
4. únor 2011

@kijir chuděra ☹ jako já na uši trpěla,ale bolest si nepamatuji...zato mě to jednou chytlo asi ve 27 a to jsemmyslela,že mi ulítne palice,jak to bolelo...
S tím Prevenarem to bude asi jako s chřipkou,ale ta mutuje mnohem rychleji...teď už je Prevenar 13-proti 13 typům,ale jak píše mataharyy,pořád jsou tu ještě ty,na které očko není...my chtěli dát očkovat včera,ale dr.se moc nelíbila Honzíkova stolice,a taky,že přibral za měsíc jen 330g,tak udělala výtěry a uvidíme v pondělí...
bratránkova dcerka je taky očkovaná proti pneum. a jednou měla něco na plicích (taky údajně způsobeno pneumokokem) a byla na tom hooooooodně špatně....ono je těžký asi posuzovat,protože nevíme,kolik toho děti už prošli,ale díky očku se to neprojevilo....

kijir
5. únor 2011

@jajdaelda :Jj člověk by si to nejraději odtrpěl za ty drobečky,viď? A s tím očkováním no mám ještě cca 4 měsíce času na rozmyšlenou tak zkusím sehnat co nejvíce odborných názorů 😅 ....
@mataharyy :Právě přesně to jsem si říkala po jarouškových problémech,že u Petuly to zkusím pokud to má pomoct,ale zatím tedy efekt nic moc 😕 ,takže uvidíme...Jinak nechávám jen očkovat to povinné a jelikož Jára chodí hooodně do lesa,tak u něj ještě klíště.Přijde mi že teď je takový očkovací boom 😕 ,protože je najednou očkování na všechno.

mataharyy
5. únor 2011

@kijir Jo, právě na vše se očkuje a pak si každe rve vlasy že máme zmutované kde co 😅 Jináč taky uvažuji nad klíšťatama, s ohledem na to že žijeme na vesnici... Ale nevím zatím... 😅

mudr.
5. únor 2011

ahojky tak me taky prisel domu s dvojkou z cestiny, nechapala sjem za co, kdyzjeste sama rikala, ze na to ze to je kluk tak krasne pise a cte, ale pry za zapominani hacku a carek...no ja mu to porad vtloukam a porad na to zapomina no 😖 dneska mame hasicsky ples, tak musim vymyslet neco na ty moji palici, stejne budem obsluhovat za barem, tak asi culik bude nejlepsi 😀 😕 holky pak vas doctu tak se zatim mejte 😉

georgine
5. únor 2011

@kijir ahojky tak jsem narazila na debatu o prevenaru
Náš Ondra měl od 2let a 7měsíců recidivní otitidu (opakovaný zánět středouší) během 1,5roku to měl 8krát píchané ty ouška.. na tympanech špatné slyšení, a už se bavili o stibulkách, ale já zkusila prevenar.. vím že není proti všem (sérotypům) pneumokoků ale v zásadě proti určitému základu, nebo pak pneumo ten má těch typů více než 13 jako prevenar( z hlavy nevím přesně kolik) no a tedka po dlouhé době měl Ondra zase zán+t oušek ale naštěstí jen s kapkama a ATB a bylo to pohodvější..
Já bych zkusila očkování, než pak nějaké trhání mandlí nebo stibulky..
Našeho Kubíka budu taky nechávat očkovat, on má zatím jiný porblém od malička je průduškový ( míval od miminka inhalátor a věčný zánět průdušek ) pak se zjistilo že je to alergického původu, alergie ustala a je klídek , jen tedka po viroze taky dostal zánět průdušek, ale i tak ho proti pneumokokům naočkovat nechám..
Očkovat miminka to mě připadá velká zátěž pro organismus, ale větší děti už nemají tolika povinného očkování.

kijir
6. únor 2011

@georgine :Ale on Jára měl ty záněty taky opakované a to jakože za jednu zimu třeba 12krát...A tak mu na alergologii udělali nějakou vakcínu co se dávala postupně asi půl roku pod jazyk a doktoři říkali,že je to jako Prevenar jen ještě o to lepší že se mu to připravovalo přímo na jeho tělo a jeho viry...Ale bohužel to stejně nepomohlo a po dalším roce musel na ty mandle a drenáže :( Takže ono si asi moc nevyberu 😅 .Taky na jedno ucho skoro neslyší.Už nás chtěli posílat i do Motola,ale naštěstí se sice hooodně pomaličku,ale přece to ouško začíná zlepšovat,takže zatím od toho upustili...
No a malýho jsem vlastně tím Prevenarem nechala očkovat radši zrovna (Jára na to začal trpět asi v 1 roce a trvalo to do 6 let hodně,ted je to už o mnoho lepší...) a stejně žádný efekt nevidím :( Tak právě proto to zvažuju,víš?

georgine
6. únor 2011

@kijir no to máte teda peripetie za sebou..já chápu, že jsi na vážkách, jen jsem chtěla přispět troškou do mlýna. Že u nás snad dobrý 😉 tak hlavně ať se rozhodneš jakkoli tak ať to zabere 🙂