Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

kijir
6. únor 2011

@georgine :To je dobře že aspoň někde to pomohlo...U nás holt asi ne.jen kdyby to rozhodování nebylo tak těžký:( Abych si zas pak nevyčítala že jsem to třeba neudělala,no 😨 .

neumisa
8. únor 2011

tak dámy, mám za sebou fyzickou potyčku se zlodějem. V pátek odpoledne jsem jela navštívit svoudrahoupolovičku do Prahy s tím, že se pak přesuneme na večírek. Vasytoupila jsem na Zličíně z autobusu a kolem proběhlo asi dvanáctileté děcko, popadlo ucho kabelky a startovalo do pryč. Jenže nepočítalo s tím, že tu kalbelku fakt nepustím. No a následující facku o síle minimálně jedné koňské síly ten zmetek taky nečekal. 🙄 Co si ti spratci dneska dovolí, to je nářez! Klepala jsem se ještě celou sobotu!

jajdaelda
8. únor 2011

@neumisa tak to je síla... 😠 ..hlavně,že jsi se ubránila....Ty máš na zloděje tedy štěstí 🙄

neumisa
8. únor 2011

@jajdaelda jo, asi je přitahuju 🙄 ale vůbec mě to netěší ... ☹

kijir
8. únor 2011

@neumisa :Týýý jo tak to jsi dobrá,že jsi takhle zareagovala 🙂 ,já bych asi byla v úplném šoku 😕 .

My byli dneska na UTZ a představte si že se pindík neztratil a bylo to úplně jasně vidět,že máme 100% Matyáška 😀 😀 ,takže se připravuji na úplnou přesilu v domácnosti 😅 ...Tři chlapi v chalupě 😀 😀 😀 😀 😨 !Teda s manžou vlastně 4 😕 😵 !!!!

ivaajirka
8. únor 2011

Ahojky tak já mám skoro 5letého Jiříka a chtěli jsme holčičku a ted mám 3kluky narodili se nám dvojčata kluci 😀 😀 a jsem štastná,ikdyž nemám holčičku 😉

mataharyy
8. únor 2011

@neumisa Jo tam je to o tlamu... Pracovala jsem tam před pár lety na vánoce a to byl zážitek... Jináč je fajn jak lidi kolem vždy jen koukaj a dělají že tam nejsou 🙄 Jináč moje babička s tetičkou jednou jeli po eskalátorech směrem nahoru a kluk sotva patnáctiletej jel proti dolu, popad kabelku a byl fuč 😖
@kijir Jo ani nám nezmizel, je tam a tak velkej že to by jsme museli být jináčí sleponi 😀
@ivaajirka 😀 samej "pondělák" 😀 to říkám já, že když se rozhodneme dotřetice zkusit tu holčičku, tak to budou dvojčata a kluci 😀

neumisa
8. únor 2011

@jajdaelda ,
@kijir ,
@mataharyy no jo, už jsem taková, manžel tvrdí, že nejsem ženská, protože když se ženská lekne, tak zaječí - já neječím, já se oženu 😀 Velic rychle pochopil, že mě nemá lekat a nedejbože sahat zezadu na rameno. Smůla. Ale přesně - lidi stáli a koukali, hrůza a děs. 😖

@ivaajirka Vítej mezi námi! 🙂

mataharyy
8. únor 2011

@neumisa Já mám tohle od školy, když někoho vždy napadlo zkoušet plácat mě po zadku, vždy dostal facku a až pak jsem se ptala 😀 Párkrát na to dojel i manžel, než mu došlo že to nenávidím 🙂 Jináč lidi, no mě když mlátil romský spoluobčan na smíchovském nádraží, tak lidi kolem chodili a dělali že nevidí, až jeden pán s ním šlehnul, když tam bráchové stáli, brečeli a já byla tak trochu promodralá, pač mě nějakou tu minutku držel pod krkem 🙄 Jsem říkala, když má člověk rozvázanou tkaničku, každej se ozve když tě nějakej fracek mlátí nikdo nehne brvou 😠

ivaajirka
9. únor 2011

@mataharyy to jo já si myslím,že jak by jsme to vyzkoušeli zase tak to budou trojčata kluci:o)))to už teda nerisknu:o))

neumisa
9. únor 2011

Tak jsme se právě vrátili od zubaře - Kuba přišel o přední zub, během dvou týdnů mu kompletně zčernal, tak ho dneska zubařka vyškubla. Byla šikovná, než Kuba začal ječet, byl zub venku 😀 Navíc má zánět dásně, takže jsem nechala nekřesťanské peníze v lékárně (ústní voda a mazadlo). No a Mates si prý prošel afty - nevím, nepozorovala jsem změnu - protivný je pořád stejně a chuť k jídlu ho rozhodně nepřešla, ale už je to prý dobrý. Do toho mi v pondělí odešla pračka a náhradní díl není v Čechách k sehnání, tak ho firma doveze ze Slovinska, jenže kdo ví kdy ... No tohle zas bude jeden ze skvělých týdnů ... 🙄

mataharyy
9. únor 2011

@neumisa No koukám když se daří tak se daří... Se zubama mám normálně hrůzu Adrián si nechce nechat čistit zuby, takže boj a konečnej efekt takovej že žádnej 🙄 A už má dost zubů, takže by jsme měli asi navštívit zubaře, jenže od té pohotovosti jak vidí doktora tak má amok... a tady ta spádová zubařka co nikoho nechce vzít je teda opravdu zážitek na pohled 😠
@ivaajirka 😀 😀 Jo tak do toho bych asi tak už nešla 😀

jakelina
9. únor 2011

Můj dnešní dortík, máme s manželem dvacet let co jsme manžleé.

mataharyy
9. únor 2011

@jakelina 😵 😵 Je krásnej, smekám 😉 a k výročí gratuluju, u nás to o víkendu bude osm let co jsme spolu 😅

jakelina
11. únor 2011

@mataharyy děkuju za přání. Včera jsem dodělala ještě jeden pro Jakuba. Má dnes narozeniny.

mataharyy
11. únor 2011

@jakelina Téda to máte takhle hezky u sebe... No ty dorty ti normálně závidím... Já mám vždy ideu jaký by měl být, ale realita je poněkud rozdílná 😢

jakelina
11. únor 2011

@mataharyy ale určitě se zlepšíš a budeš na to šikulka. Já se učím za pochodu a pořád mám spoustu chyb a nedostatků. Na každém dortu se mi něco nepovede ☹ 😉

mataharyy
11. únor 2011

@jakelina No ale konečnej efekt je na jedničku... Mé prokletí je potahování, neumím s těma potahovkama, buď ve válím na tenko, nebo moc na hrubo, trhají se, nebo se moc tahají... Prostě mám obě ruce levé 😀 Ale našla jsem archvi dortomanie z tv public a tam jsou takové rady, že jsem minule dostala chuť zkusit modelovat hrocha, v jejich podání to bylo hrozně snadné, jen teda byla půlnoc pryč, tak jsem si představila jak šlehám těsto na korpus a za zdí chrápou sousedi... a bylo vystaráno 😎

jakelina
11. únor 2011

@mataharyy a čím potahuješ??? Já hmotou z bombonů. Je to lepší na potahování než marcipán, ale není to tak dobré.

mataharyy
11. únor 2011

@jakelina Prvně jsem potahovala tou bombonovou, ale teda za jedno mi moc nechutná a za druhé mi to nešlo, hrozně mi praskala (uznám učit se potahovat na srdci je na pytel...), pak jsem koupila K2 (tuším to byla K2) no ta je teda zas dost sladká... hezky se rozvalovala všechno jen jak jsem jí zvedla tak se začla strašně tahat a trhat... Myslela jsem že mě trefí šlak... No a v dubnu má Adrián narozeniny, tak jsem si říkala že si zkusím doma upachtit marcipán, ale mám z toho trochu strach... 😒

jakelina
11. únor 2011

@mataharyy to půjde. Nejlepší je asi nějaká kupovaná, ta by měla být dobrá. Můžeš vyválet na silikonové podložce a pak překlopit na dort a podložku stáhnout. To se ti nepotrhá. 😉

mataharyy
11. únor 2011

@jakelina Jsem to válela na potravinářské folii... No nevím zkusím a uvidím jak to dopadne, teď spíš dumám nad tím jaký dort, jestli vícepatrovej, či auto... Fakt nevím 🙂

jajdaelda
12. únor 2011

@jakelina wow ten dortík je supeeer..fakt jsi šikovná

já akorát dělám dort pro tchýni...tak jsem zvědavá...korpus super, krém zatím taky vypadá dobře,tak jsem zvědavá,co zkazím....
prosim Tě,jak děláš tu hmotu z bonbonů? Já ji taky udělala,ale už mi ztvrdla - to potahuješ hned,jak ji uděláš?

jakelina
12. únor 2011

@jajdaelda potahuju kdykoliv. Jenom nesmí být ještě teplá, jak ji doděláš. Mám v lednici i dva - tři měsíce v sáčku a plastové doze.
Recept ti sem zkopíruju i s postupem. 😉. Ale na jeden dort je to moc velká dávka. Udělej jenom z poloviny a cukru přidávej tolik, aby to mělo konzistenci těsta a neroztékalo se to. Záleží jak je vlhko, jaký máš cukr, kolik dáš vody atd. Prostě raději dej cukru trochu míň ať můžeš přidat, kdyby to bylo málo.

450 g marshmallow
950 g moučkového cukru
2 - 5 lžic vody nebo citrónové šťávy
Můžete přidat aroma.

Marshmallow rozpustíme v mikrovlnce (cca 2 minuty na plný výkon) s vodou (pokud chceme nakyslejší chuť, tak použijeme citrónovou šťávu). Promícháme do úplného rozpuštěni a zapracujeme cukr. Je možné, že cukru bude třeba méně. Hmota by měla být krásně zpracovatelná, lístečky růží by se neměly ohýbat a hmota by rozhodně neměla lepit. Na podsypáváni použít moučkový cukr nebo škrob (kukuřičný, bramborový).
Uchovávat dobře zabalené v potravinářské fólii a v sáčku. Nemusí být v lednici.
Pokud je hmota příliš tuhá, stačí strčit na pár vteřin do mikrovlnky (5-10).

Tato hmota má výhodu, že když použijete jen bílé části bonbonů, je krásně bílá. Špatně se však barví. Nedocílíte sytých barev.

mataharyy
12. únor 2011

@jakelina má zkušenost je taková že tam bombóny můžu dát celé, pač ten rádoby barevnej povrch se ztratí, nebo jsem je normálně umyla (lehce) a barva byla fuč 😀
A to mramorování u toho dortu jsi dělala prachovejma barvama, nebo jsi splácala dvě různěbarevné hmoty??

jajdaelda
12. únor 2011

@jakelina super,díky za recept...budu muset ještě přidělat ten,co jsem udělala,bo ho mám nějak málo...no to bych nesměla užírat,což 😉 ..já našla recept,že se do toho dává ještě sušené mléko, já přidala ještě mandlové aroma a mě to tedy chutná..i když je to příšerně sladký...

jinak já budu mít růžovou a modrou hmotu,bo ty růžové bonbony rozdělit prostě nejdou,aby byla jen bílá no a ty modré šmouly trhat nebudu,nějak na to nemám náladu...tak jsem zvědavá,co z toho vznikne 😀

chválím Ti i Tvůj výroční dortík - je nádherný - před tím se mi nějak nezobrazoval...taky se chystám udělat na pondělí dort,ale bude celý čokoládový, manža tu potahovanou hmotu nemusí

jajdaelda
12. únor 2011

@jakelina jo a můžu tu hmotu dát na máslovo-smetanový krém? Tenkou vrstvu?

mataharyy
12. únor 2011

@jajdaelda já tam dávala sušené mléko abych tam nemusela dávat tolik cukru a bylot to trochu méně sladké 😉 Jináč moc nečekej že to budeš mít barevné z těch bombonu, z těch růžovejch určitě ne u modrých nevím, to jsem nezkoušela 🙂 S krémem je to tak že nemá být "vodový" tzn. rozhodně ne tvarohové, šlehačkové... Já dávala na pudingovo máslovej a pohoda, s tím smetanovým nevím, to jsem nezkoušela... 😅

jajdaelda
12. únor 2011

@mataharyy tak modré jsou opravdu modré a ty růžové jsou taky růžové,ale trochu jsem je přisytila....jako se s tím furt patlám...a to jsem chtěla dneska ještě upéct jeden dort...
jako až budu chtít něco slepit,použiju hmotu z marshmallow...jako taková piplačka to je...kdybych věděla,že to nebude bílý,tak jsem koupila K2 a bylo to bez práce....
jsem si vzpomněla na Tebe - ideu jsem měla - bílý potahovaný dort s číslem 63 a nějaké květinky...výsledek jsem za chvíli vložím 😀
vypadá to,že krém dobrý..

jakelina
12. únor 2011

@mataharyy to srdce je udělané z růžové a bílé hmoty. Udělá se z každé barvy váleček, zamotá se to dohromady a pak se to uplácá a rozválí. Vznikne takové mramorování.
@jajdaelda krém musí mít co nejvíc másla. Do korpusu dej co chceš, ale ten vrch a obvod nesmí mít v sobě vodu. Můžeš klidně udělat jenom marmeládou nebo Nutelou.