Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

mataharyy
24. bře 2011

@jakelina No tak, tak... Já teda tajně doufám že moje máma už si to nikdy řekla definitivně a ne ža nám oznámí že bude další sourozenec, to by mě šlehlo 😅

gabrlinka
25. bře 2011

@jakelina 😀 😀 jééé, promiň, to mělo být na kijir 😅

jakelina
25. bře 2011

@gabrlinka já jsem věděla, že jsi se přepsala. Jenom jsem měla strach, že fakt mám břicho jako deset dní před porodem 😀 😀 😀 To snad ne. 😉

jajdaelda
2. dub 2011

Ahoj holky...tak co,už máme nějaké přírůstky???

jakelina
2. dub 2011

@jajdaelda taky nakukuju a nic se tu nedozvídám 😀 😉

mataharyy
3. dub 2011

čaute tak nás včera pustili máme doma Benita 21:50, 30.30., 3500g a 51cm 😵

jakelina
3. dub 2011

@mataharyy tak to moc gratulujeme. Ať jste hodně zdraví a pak nám pošli nějakou fotečku. 😉

mataharyy
3. dub 2011

😵 😵 😵 😵

jakelina
3. dub 2011

@mataharyy je ten je sladký. Moc krásné miminko a ta rodinná fotka super.

mataharyy
3. dub 2011

@jakelina Jo ta se povedla 🙂 Děkujeme

kijir
4. dub 2011

@mataharyy :Jééé mocinky gratuluju a tiše závidím 😅 !!!je nádhernej broučínek 😀 .
Já mám už po termínu a pořád jsme 2v1 ☹ .Dneska už jsme byli na monitorech v porodce a prej do středy,pak znova a domluvíme vyvolání...To jsem fakt nečekala že třetí budu přenášet a jsem z toho taková rozhozená.Mám z vyvolávání docela strach.Zase něco neznámého k tomu všemu...

jakelina
4. dub 2011

@kijir tak snad to ze strachu přijde ještě dnes. Já jsem měla jít ležet do nemocnice a z té hrůzy jsem raději porodila. 😀 😀

kijir
4. dub 2011

@jakelina :no tak to by bylo úplně nejlepší 🙂 ,ale myslím že když to nebude ze strachu tak z nervů s tím mým prvňákem.už jsme objednaný k tý psycholožce,ale do tý doby mě z něj asi klepne....

mataharyy
5. dub 2011

@kijir klííííd já se taky strašně bála té vyvolávačky 😅 Takže jsem zkoušela i ten ricinovej koktejl a nic, prostě ven nechtěl... No a v úterý mi dali první vyvolávačku, ve středu druhou a nic, večer jsem ze zoufalství zkušela stimulaci bradavek a za dvě hodiny devaenáct minut jsem měla malého u sebe 😀 Takže se neboj, myslím že možná kontrakce byli o něco horší než u prvního, ale dali se prodejchat v pohodě a porod samotnej byl tak rychlej že nebyl čas dumat zda je to horší nebo ne 😎 Takže i u vyvolávanejch porodů platí že každej je jinej a nemusí být vždy "strašnej" 😉 No budu držet palce, aby jak porod tak návštěva u psycholožky dopadli co nejlépe a obojí jste měli zdárně a rychle za sebou 😉

kijir
6. dub 2011

@mataharyy :Tak ten ricinovej koktejl je snad to jediný co jsem neměla a nemám odvahu zkusit 😅 !!! Ale dneska mám za sebou druhého Hamiltona a když nezabere ani ten tak v pátek nastupuju na vyvolání :( Ještě jsem dneska dostala jeden babskej tip a tím je hooodně kořeněnej svařák,tak to večer zkusím 😉 .A pak už to nechám na Matýskovi a popřípadě teda doktorech 😉 😅 .Ta stimulace bradavek má nějaký systém a pravidla jak to dělat 😕 ?

gabrlinka
6. dub 2011

@kijir ahojky, prý pomáhá i na vyvolání porodu sexík 😉 jinak ti držím palečky, ať už to máš co nejdřív za sebou 😵
já byla včera navštívit jednu maminku, co 3.4. porodila krásnou malinkatou holčičku, nechala mi ji pochovat, tak jsem z toho byla pak celý večer naměkko a měla ji furt před očima, vážila jen 2600g, takže v porovnání s mým "miminkem" 11kg tomíkem fakt lehounká jak peříčko 🙂

gabrlinka
6. dub 2011

@mataharyy sice pozdě, ale přece, takže dodatečně velká gratulace k Benitovi 😵

gabrlinka
6. dub 2011

já si myslím, že pokud je tělo už na porod připraveno, tak ten vyvolávaný porod nemusí být tak strašný, možná spíš, že je fakt rychlejší, tak to je spíš zážitek, to jsem vypozorovala na rodičkách na vlastní oči (u prvního syna jsem totiž ležela na předporodním sále týden 😖 ) u mně vyvolávaly moc brzo, dr. mi blbě spočítala termín místo 26.8. tak 16.8. a oni začali vyvolávat 12.8. a já vůbec nebyla připravená, břicho vysoko, takže maso, jen křížové bolesti a otvírání žádný, takže po 3 dnech cs ☹ druhý mi naštěstí vyvolávat nemohli kvůli jizvě, takže aspoň něco no

mataharyy
6. dub 2011

@kijir já se toho bála, ale není důvod 😉 Pokud dodržíš dávkování nestane se nic horšího než to že tě to prožene 😉 Jináč stimulace bradavek - tři minuty masíruješ, tři minuty klid a to cca půl hodiny... Já začla stimulovat a hned jsem začla cejtit stahy no a za chvíli už to jelo 😀
@gabrlinka Děkujeme... No ono je to s tím vyvoláním asi stejné jak normálně s porodem, dopředu není důvod se děsit ničeho 🙂 Myslím že je to opravdu o připravenosti těla/mimča, ale jak říkám mě nezabrala první a dle mého ani ta druhá, protože mi kontrakce taky nerozjela a jak jsem začla masírovat prsa tak to trvalo šest minut a naběhli mi kontrakce... 😅

mudr.
7. dub 2011

@kijir teda koukam, ze uz jsi pekne na rozsypani 😵 😵 😵 tak hlavne hodne stesti, at to jde jak po maslicku 😉

jajdaelda
11. dub 2011

@kijir moooc blahopřeju koukám,že jste změnili jméno...co to? jinak krásné míry,tak ať vám dělá jen samou radost 😉

jakelina
11. dub 2011

@kijir moooooooooooooc velká gratulace k miminku. Pak napiš jak to probíhalo a všechny podrobnosti. To víš jsme ženské zvědavé. 😉

mataharyy
11. dub 2011

@kijir obrovská gratulace 😵 😵

mudr.
11. dub 2011

@kijir blahopřeju k mimískovi 😵 😵 😵 😵

mudr.
11. dub 2011

@mataharyy ted docitam a taktez gratuluju 😅 😵 😵 😵

mataharyy
11. dub 2011

@mudr. 🙂 díky

kijir
11. dub 2011

Ahojte holky strasne dekujeme za gratulace.zitra nas snad uz pusti tak napisu podrobnosti.pres ten telefon to zkratka neni ono😉!jeste jednou diky😀😀!

kijir
12. dub 2011

Ahojte holky,tak my už jsme doma .Konečně !!! Z porodnice jsem strašně chtěla domů,ale teď si říkám jakej tam byl klid .Ti dva starší jsou jak utržený ze řetězu,tak doufám že se všechno brzo srovná.Jsem moc ráda že má manža do konce týdne ještě dovču .No a jak to teda bylo ? ráno v 8 mi zavedli první tabletku.Začaly úplně minimální bolesti,takže v podstatě nic ,dr ale říkala že malinko se to začalo připravovat a v 10 mi zavedla druhou.No po té už začaly kontrakce trošku silnější,ale stále úplně pohodové,že jsem začala mít strach,že ani po té druhé nebude chtít ven .Najednou ovšem i tyhle snesitelný bolesti začaly být po 1,5 minutě a začaly být únavný.V jednu hodinu kontrola a byla jsem otevřená na 5.takže mi dr řekla že uděláme přípravu a pak píchne vodu.No ve čtvrt na dvě píchla vodu a pak to ovšem začalo.Bolesti už ty opravdový a ani nevím po 5 minutách.Ale daly se slušně prodýchávat.O půl třetí to už bylo k tomu.Jenže mi nechtěl zajít lem,takže jsme ještě do třičtvrtě na 3 ještě horko těžko prodýchávaly kontrakce po 2 minutách.A pak jsem dvakrát zatlačila a byl venku !!! Jen manža konec malinko neustál Ne že by se úplně složil,ale sestřička se mu chvilku raději musela věnovat,když ho viděla.Nemohl ani střihnout pupeční šnůru !Ale jinak jsem strašně ráda že tam byl !

kijir
12. dub 2011

Joooo a ještě to jméno ...Tak to byl totální šok pro všechny,protože ještě o půl sedmé ráno to měl být Matyáš .Jenže jak jsem pořád řešila že jich je teď všude moooc,tak jsme večer doma řešili a řešili a manža furt že by chtěl aby to byl Jiřik jako po mamince a hleávně po dědovi.No a já jak jsem nemohla celou noc nervozitou spát,tak jsem si to nějak rozmýšlela a prostě když jsem sestřičce předávala papíry,tak jsem to přepsala !!!No a bylo to ...A mimochodem děda to úplně obrečel !

jakelina
12. dub 2011

@kijir Jurášek je krásné jméno. Nakonec to celkem šlo, ne. Nebyla to úplná rychlovka, ale šlo to. 😉