• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

5. prosince 2016 
Holky tak tu bude za chvilku září a už zase budeme psát s dětma úkoly. Jak se máte???Nikde nikdo :wink:
17. srp 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já se tu chvílema zjevuji, ale spíš jsme venku, když konečně neprší... Akorát jsem si říkala že být školák tak mě asi trefí z takovejch prázdnin :rolling_eyes: U nás pohodička, Ben je dítě za odměnu, na to že mu roste pět zubů, tak je klidnej pláče velmi málo, spíš se pořád a na každého směje :dizzy_face: No a Adrián jako normálně neposlouchá a dělá vždy všechno jinak než má, takže žádná změna, ale bráchu si chrání, tak alespoň to :grinning:
18. srp 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mataharyy tak to je super, že všichni poslouchají a jsou to šikovní kluci.
18. srp 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina No to člověku dodává elán, už se těším na to třetí ty prej bývají dost klidný, ale nedovedu si představit klidnější dítě než je Ben :grinning:
18. srp 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mataharyy tak to máš super, já měla vesměs uřvance
18. srp 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám děti (co by miminka) hodné, ale u adriána už sr těžce projevuje svéhlavost, tvrdohlavost a naprostej odpor k autoritám... no zkráceně má mě totál na háku :rolling_eyes:
18. srp 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Přidávám se k vám, taky mi včera na utz řekli, že čekáme druhého chlapečka a u mě teda bez velkého předstírání řeknu, že proběhlo velké zklamání. Já chtěla i u prvního holčičku ( stejně jako manžel ), i když teď bychom malého nevyměnili za nic na světě. Poradíte mi nějaké tipy, jak se s tím co nejdříve smířit a začít se těšit, popřípadě, jaké jsou výhody, že máte 2 chlapečky? Naši budou od sebe 3 a čtvrt roku. Díky. :sweat_smile:
8. zář 2011 v 16:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem objevila tohle téma a taky se ráda přidám, brzo čekáme druhého klučinu :slight_smile: Pročetla jsem pár stránek zpátky a fakt se pobavila :grinning: Koukám je to všude stejný, taky většinou, když řeknu, že budeme mít druhého kluka, tak se na mě lidi soucitně podívají a "uklidňují" mě klasickou větou "tak do třetice to bude holka" Už jsem si na to zvykla :sunglasses:

@dammanka já chtěla první mimčo určitě kluka a tentokrát jsme plánovali holčičku :slight_smile: Takže na ultrazvuku zklamání proběhlo, ale né teda nějak hrozný, přebila to informace, že je mimísek v pořádku! Smíříš se s tím rychle neboj :slight_smile: A výhod je myslím spousta , třeba že u kluka už vím co a jak (např, hygiena), ušetříme spoustu peněz za oblečení a tak, protože mladší bude dědit :sweat_smile: A co já teda moc nemusím, jsou Barbíny a holčičky oblečené do miliónu odstínů růžové, takže jsem se nakonec uklidnila i tím, že tohle nás aspoň mine :grinning:
9. zář 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dammanka podla mna vyhod je vela: nemusis sa starat o vybavu, vacsina oblecenia ti ostala po prvom synkovi, nejake drobnosti naviac urcite este dostanete. Vies, ako sa starat o pindika, ako nebyt ocurana pri prebalovani, apod. Chlapci su omnoho sikovnejsi v motorike, ako dievcata,a mne teda pripadaju velmi rozkosni, taki "rozumbradovia". Ja by som brala druheho syna (aj ked obdobie vzdoru stoji skutocne za to). Osobne mam skor hrozu z "ruzoveho moru", co by nas cakal, keby sme cakali dcerku, zo vsetkych tych hraciek, kociarikov, sponeciek, volanikov apod... (ale este nevieme, co cakame ako druhe, tak sa nemozem moc ruhat :slight_smile: .U mna teda bezpochyby vedu chlapci. Znama ma tiez dvoch chlapcov, jeden ma 3,5 roka druhy ma 1,5 roka a uz teraz sa predbiehaju, kto sa o maminku lepsie postara, kto jej da prvy ochutnat z Brumika apod. :slight_smile:
9. zář 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@navi No tak my se těmto reakcím zaplať pán Bůh vyhneme, protože jsme se už dřív rozhodli, že si pohlaví necháme pro sebe a okolí necháme překvapit. :slight_smile: Takže doufám, že tyto reakce nepřijdou až po porodu, protože to by mi to bylo líto asi 2x tolik, protože už na 2kluky budu připravená a nedala bych je za nic na světě! A budu za ně vlastně ráda :slight_smile:
@nae Je mi jasné, že to oblečení je asi největší výhoda, taky hračky atd. Ale já si právě chtěla užít tu růžovou, sponečky a Barbínky. Já na to prostě jsem :slight_smile:
No ale doktorka mi na utz řekla: Já mám taky dva kluky, je to krásné, v budoucnu to oceníte!
Takže, nechám se překvapit :dizzy_face:
A musím říct, že už si na to pomalu zvykám :sweat_smile:
9. zář 2011 v 15:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dammanka no ty reakce tě určitě neminou, ale máš pravdu v tom, že až budeš mít ten malý poklad v kočárku, tak tě to nerozhodí, ale spíš pobaví :sunglasses:
Mě ten můj prďola už teď kolikrát dostane, když mi venku utrhne kytičku, nebo tvrdí že je můj rytíř ochránce :slight_smile: Tak si říkám, jaká to bude paráda, až to budu mít 2x :dizzy_face:
9. zář 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojda,zdravím po delší době :wink:
@dammanka přeju Ti,ať zklamání brzo odezní..nemůžu ani napsat,že vím,jak se cítíš,protože já chtěla dva kluky :wink: ...výhody jsem tady popsala už dřív - oblečení, hračky, péče o ně..věřím,že si jako starší víc spolu vyhrajou...
Je pravda, že holčičí ruku bych asi časem v domácnosti uvítala,ale jsem rozhodnutá vést k pomoci i kluky,tak snad se zadaří... :sunglasses:
a myslím,že kluci mají pak blíž k maminkám než k otcům a holky naopak (samo ne vždy :wink:)
já se už moc těším na autodráhu a na to,až budeme jezdit s klukama rybařit :grinning:
@navi Máte moc hezké jméno - Michael :dizzy_face:
10. zář 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajdaelda děkuju :slight_smile: ale ten poprask co to způsobilo u rodiny manžela :grinning: Vždyť to není v kalendáři, kdy bude slavit svátek ? No přece na Michala - ale to je prý úplně jiný jméno ! :sweat_smile: Docela síla vysvětlit, že Michal je počeštěná podoba Michalea , takže je to to samý jméno :slight_smile:
11. zář 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@navi taky máme Michaela a slaví svátek na Michala ,v poho ,jak to nemůže někdo pochopit, :slight_smile:
11. zář 2011 v 09:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky ,no já čekám už třetího chlapečka a jsem štastná,děti a manžel taky :slight_smile:
11. zář 2011 v 09:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@katka37 no to je tak, když to někdo nechce pochopit... :slight_smile: A to byl až druhý problém se jménem, ten první byl to, že mám TP 29.9. zrovna na Michala :grinning: Takže automaticky přišel argument, že bude chudáček slavit svátek i narozeniny v jeden den :sweat_smile: Tak nevím jestli by byl taky problém, kdyby jsme vybrali třeba Adama :grinning:
12. zář 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme druhého klučinu doma :dizzy_face: Je to kopie toho staršího, občas jsem měla v porodnici pocit, že se jen vrátil čas a jsem tam s Lukáškem :grinning:
Jak je to u vás, jsou si kluci hodně podobní?
26. zář 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@navi naši všichni čtyři jak přes kopírák :wink:
26. zář 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@navi Tak u nás po porodu taky celkem podobní, do doby,než otevřel oči :slight_smile: ...teď jsou každý jiný - starší po mě, mladší po manžovi...ale oba dva mají stejnou krásnou vlastnost - od mala se pořád smějou :sunglasses:
a jinak velká gratulka....co porod?
26. zář 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajdaelda to jsi napsala krásně, to je fajn, že nejsou uplakánci :grinning:
26. zář 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina :slight_smile: já říkala manžovi, že nemá fantazii a dělá děti přes kopírák. Prý že fantazii má, ale proč něco měnit když to první se táák povedlo :grinning: Tak u vás to platí čtyřnásobně :dizzy_face:
28. zář 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajdaelda děkuju :slight_smile: porod jsem měla vyvolávaný kvůli vysokému tlaku stejně jako u prvního. Ale jinak to byla oproti tomu prvnímu pohoda :slight_smile: U Lukáška hodiny silných bolestí, nakonec Vex, obrovský nástřih a potrhaná jsem byla i vevnitř o hojení ani nemluvím :unamused: Tentokrát byl malej od prasknutí vody do dvou hodin venku a bez nástřihu, s takovou bych do toho šla klidně znova :grinning:
28. zář 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :grinning: :grinning: :grinning: Moje reakce se ani nedala popsat nadšením :wink: Mám dva kluky narozené 17 minut od sebe. Dvojčata:grinning: Je jim třináct a od ledna jsou bez táty. Pěkný víkend! :grinning: :grinning: Ať plánujete cokoli!
14. říj 2011 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není nad ten pocit, když se tři (a více :wink: ) chlapi předhání, který tě miluje víc! Já bych neměnila.
@dammanka výhoda je přece vidět na první pohled 2 KLUCI! :slight_smile: nemusíš volat " Maty a Miky domů!", ale zavoláš jen "Kluci domů!" Coby dva kluci budou mít podobné zájmy, je snimi podobná domluva. Nebudeš se muset tolik zaobírat problémem, jestli to co dělá kluk, může i holka. Jasně, budou asi jiné povahy a pokud jako u nás budou mít i rozdílné zájmy, takl alespoň ve své podstatě budou stejní. Budou oba kluci. V pubertě nebudeš muset řešit problémy stydlivosti holky před klukem a naopak, rozdělovat nutně pokojíkya atd. Je to taková výhoda! Budou si spolu dlouho hrát a jeden potáhne druhého, protože jsou chlapi ješitní a jeden bude chtít být lepší než druhý, tak když z toho budeš čerpat, máš vyhráno. Já prostě vidím ve dvou chlepcích jen a jen výhody. Žádná urážlivost ženských v pubertě, žádné ječení a pištění a fňágání. Jsem za kluky šťastná.
14. říj 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@evaje krásně napsané, já bych ty své kluky nevyměnila za nic, mám doma prostě 3 chlapy a je to super :slight_smile:
14. říj 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
14. říj 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evaje Pěkně řečeno. To ti mí rozšťáci jsou v pubertě. Myslím,že jsme spokojení,ale nějakej ten táta na chlapský problémy by se hodil :wink:
14. říj 2011 ve 14:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky patřím mezi maminky co budou mít doma druhého kluka. :wink: Nejdřív nám řekli, že to bude holka ( manžel i chtěl a mě to bylo fuk) a za 14 dní prý zase kluk. :sweat_smile: No musím říct, že nejdřív jsem si na tu holku nemohla zvyknout a když mi řekli, že to bude kluk, tak jsem byla šťastná. :sunglasses: Bohužel mi moje těšení zkazily téměř soustrastné "gratulace" s tím, že je to škoda že nebude holka, ale co se dá dělat. :cry: :cry: Docela jsem si poplakala, že to okolí bere takhle,protože s manželem jsme rádi za dva syny. :dizzy_face: :dizzy_face:
14. říj 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 Ti co vyjadřovali soustrast možná jen záviděli :grinning:.
Je jasné, že je asi důležité, co si z dané situace člověk vybere. Jasně, že když se na věc podívám tak, že z kluků nevyroste kamoška, co si se mnou bude povídat v kuchyni u kafíčka a rozebírat po babsku svůj život, tak mě to může štvát, že nemám holku. Taky pokud preferuji růžové šatičky a sponečky s lakovanýma nehtíkama a bárbíny (ani nevím jak se to píše :grinning: ) v kočárku, tak mě můžou bakugani a gormiti v náklaďáku pěkně točit. Ale je taky každému jasné, že je pro nás důležité, že ti caparti jsou zdraví, že se snažíme z nich vychovat šťastné tvorečky a že to jaký životní příběh z toho nakonec vyjde bude záležet jen a jen na nás všech. Dokáže naštvat jak dospělý kluk, tak holka, dokáže to i v dětství a jde jen o to, jak se naučíme spolu vycházet, jestli budou mít pevné zázemí, vztahy a jak hluboké budou mít kořeny. :wink: Všechny jsme šťastné, když vidíme jak jsou šťastné naše děti, a tak to bude celý život. A věřím, že toto je touha, kterou pohlaví neovlivní. No možná si sem tam v duchu řekneme, jaké by to asi bylo s holčičkama. Ale třeba by to nebylo tak krásné. Kdo ví...
14. říj 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evaje no zamrzelo to :frowning2: :frowning2: Tak já nejsem "kámoškovej" typ a kamarády mám spíš samý kluky a taky jezdíme s manželem na motorkách ( každý na svojí) a říkám si jak to bude super, že budeme jezdit čtyři , protože málokterá holčička na to je :frowning2: . Navíc nesnáším růžovou :grinning: :grinning:
14. říj 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek