Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

jakelina
17. srp 2011

Holky tak tu bude za chvilku září a už zase budeme psát s dětma úkoly. Jak se máte???Nikde nikdo 😉

mataharyy
18. srp 2011

Já se tu chvílema zjevuji, ale spíš jsme venku, když konečně neprší... Akorát jsem si říkala že být školák tak mě asi trefí z takovejch prázdnin 🙄 U nás pohodička, Ben je dítě za odměnu, na to že mu roste pět zubů, tak je klidnej pláče velmi málo, spíš se pořád a na každého směje 😵 No a Adrián jako normálně neposlouchá a dělá vždy všechno jinak než má, takže žádná změna, ale bráchu si chrání, tak alespoň to 😀

jakelina
18. srp 2011

@mataharyy tak to je super, že všichni poslouchají a jsou to šikovní kluci.

mataharyy
18. srp 2011

@jakelina No to člověku dodává elán, už se těším na to třetí ty prej bývají dost klidný, ale nedovedu si představit klidnější dítě než je Ben 😀

jakelina
18. srp 2011

@mataharyy tak to máš super, já měla vesměs uřvance

mataharyy
18. srp 2011

já mám děti (co by miminka) hodné, ale u adriána už sr těžce projevuje svéhlavost, tvrdohlavost a naprostej odpor k autoritám... no zkráceně má mě totál na háku 🙄

dammanka
8. zář 2011

Ahoj holky! Přidávám se k vám, taky mi včera na utz řekli, že čekáme druhého chlapečka a u mě teda bez velkého předstírání řeknu, že proběhlo velké zklamání. Já chtěla i u prvního holčičku ( stejně jako manžel ), i když teď bychom malého nevyměnili za nic na světě. Poradíte mi nějaké tipy, jak se s tím co nejdříve smířit a začít se těšit, popřípadě, jaké jsou výhody, že máte 2 chlapečky? Naši budou od sebe 3 a čtvrt roku. Díky. 😅

navi
9. zář 2011

Ahoj, tak jsem objevila tohle téma a taky se ráda přidám, brzo čekáme druhého klučinu 🙂 Pročetla jsem pár stránek zpátky a fakt se pobavila 😀 Koukám je to všude stejný, taky většinou, když řeknu, že budeme mít druhého kluka, tak se na mě lidi soucitně podívají a "uklidňují" mě klasickou větou "tak do třetice to bude holka" Už jsem si na to zvykla 😎

@dammanka já chtěla první mimčo určitě kluka a tentokrát jsme plánovali holčičku 🙂 Takže na ultrazvuku zklamání proběhlo, ale né teda nějak hrozný, přebila to informace, že je mimísek v pořádku! Smíříš se s tím rychle neboj 🙂 A výhod je myslím spousta , třeba že u kluka už vím co a jak (např, hygiena), ušetříme spoustu peněz za oblečení a tak, protože mladší bude dědit 😅 A co já teda moc nemusím, jsou Barbíny a holčičky oblečené do miliónu odstínů růžové, takže jsem se nakonec uklidnila i tím, že tohle nás aspoň mine 😀

nae
9. zář 2011

@dammanka podla mna vyhod je vela: nemusis sa starat o vybavu, vacsina oblecenia ti ostala po prvom synkovi, nejake drobnosti naviac urcite este dostanete. Vies, ako sa starat o pindika, ako nebyt ocurana pri prebalovani, apod. Chlapci su omnoho sikovnejsi v motorike, ako dievcata,a mne teda pripadaju velmi rozkosni, taki "rozumbradovia". Ja by som brala druheho syna (aj ked obdobie vzdoru stoji skutocne za to). Osobne mam skor hrozu z "ruzoveho moru", co by nas cakal, keby sme cakali dcerku, zo vsetkych tych hraciek, kociarikov, sponeciek, volanikov apod... (ale este nevieme, co cakame ako druhe, tak sa nemozem moc ruhat 🙂 .U mna teda bezpochyby vedu chlapci. Znama ma tiez dvoch chlapcov, jeden ma 3,5 roka druhy ma 1,5 roka a uz teraz sa predbiehaju, kto sa o maminku lepsie postara, kto jej da prvy ochutnat z Brumika apod. 🙂

dammanka
9. zář 2011

@navi No tak my se těmto reakcím zaplať pán Bůh vyhneme, protože jsme se už dřív rozhodli, že si pohlaví necháme pro sebe a okolí necháme překvapit. 🙂 Takže doufám, že tyto reakce nepřijdou až po porodu, protože to by mi to bylo líto asi 2x tolik, protože už na 2kluky budu připravená a nedala bych je za nic na světě! A budu za ně vlastně ráda 🙂
@nae Je mi jasné, že to oblečení je asi největší výhoda, taky hračky atd. Ale já si právě chtěla užít tu růžovou, sponečky a Barbínky. Já na to prostě jsem 🙂
No ale doktorka mi na utz řekla: Já mám taky dva kluky, je to krásné, v budoucnu to oceníte!
Takže, nechám se překvapit 😵
A musím říct, že už si na to pomalu zvykám 😅

navi
9. zář 2011

@dammanka no ty reakce tě určitě neminou, ale máš pravdu v tom, že až budeš mít ten malý poklad v kočárku, tak tě to nerozhodí, ale spíš pobaví 😎
Mě ten můj prďola už teď kolikrát dostane, když mi venku utrhne kytičku, nebo tvrdí že je můj rytíř ochránce 🙂 Tak si říkám, jaká to bude paráda, až to budu mít 2x 😵

jajdaelda
10. zář 2011

ahojda,zdravím po delší době 😉
@dammanka přeju Ti,ať zklamání brzo odezní..nemůžu ani napsat,že vím,jak se cítíš,protože já chtěla dva kluky 😉 ...výhody jsem tady popsala už dřív - oblečení, hračky, péče o ně..věřím,že si jako starší víc spolu vyhrajou...
Je pravda, že holčičí ruku bych asi časem v domácnosti uvítala,ale jsem rozhodnutá vést k pomoci i kluky,tak snad se zadaří... 😎
a myslím,že kluci mají pak blíž k maminkám než k otcům a holky naopak (samo ne vždy 😉)
já se už moc těším na autodráhu a na to,až budeme jezdit s klukama rybařit 😀
@navi Máte moc hezké jméno - Michael 😵

navi
11. zář 2011

@jajdaelda děkuju 🙂 ale ten poprask co to způsobilo u rodiny manžela 😀 Vždyť to není v kalendáři, kdy bude slavit svátek ? No přece na Michala - ale to je prý úplně jiný jméno ! 😅 Docela síla vysvětlit, že Michal je počeštěná podoba Michalea , takže je to to samý jméno 🙂

katka37
11. zář 2011

@navi taky máme Michaela a slaví svátek na Michala ,v poho ,jak to nemůže někdo pochopit, 🙂

katka37
11. zář 2011

ahoj holky ,no já čekám už třetího chlapečka a jsem štastná,děti a manžel taky 🙂

navi
12. zář 2011

@katka37 no to je tak, když to někdo nechce pochopit... 🙂 A to byl až druhý problém se jménem, ten první byl to, že mám TP 29.9. zrovna na Michala 😀 Takže automaticky přišel argument, že bude chudáček slavit svátek i narozeniny v jeden den 😅 Tak nevím jestli by byl taky problém, kdyby jsme vybrali třeba Adama 😀

navi
26. zář 2011

Tak už máme druhého klučinu doma 😵 Je to kopie toho staršího, občas jsem měla v porodnici pocit, že se jen vrátil čas a jsem tam s Lukáškem 😀
Jak je to u vás, jsou si kluci hodně podobní?

jakelina
26. zář 2011

@navi naši všichni čtyři jak přes kopírák 😉

jajdaelda
26. zář 2011

@navi Tak u nás po porodu taky celkem podobní, do doby,než otevřel oči 🙂 ...teď jsou každý jiný - starší po mě, mladší po manžovi...ale oba dva mají stejnou krásnou vlastnost - od mala se pořád smějou 😎
a jinak velká gratulka....co porod?

jakelina
26. zář 2011

@jajdaelda to jsi napsala krásně, to je fajn, že nejsou uplakánci 😀

navi
28. zář 2011

@jakelina 🙂 já říkala manžovi, že nemá fantazii a dělá děti přes kopírák. Prý že fantazii má, ale proč něco měnit když to první se táák povedlo 😀 Tak u vás to platí čtyřnásobně 😵

navi
28. zář 2011

@jajdaelda děkuju 🙂 porod jsem měla vyvolávaný kvůli vysokému tlaku stejně jako u prvního. Ale jinak to byla oproti tomu prvnímu pohoda 🙂 U Lukáška hodiny silných bolestí, nakonec Vex, obrovský nástřih a potrhaná jsem byla i vevnitř o hojení ani nemluvím 😒 Tentokrát byl malej od prasknutí vody do dvou hodin venku a bez nástřihu, s takovou bych do toho šla klidně znova 😀

lucie77smolek
14. říj 2011

Ahoj holky! 😀 😀 😀 Moje reakce se ani nedala popsat nadšením 😉 Mám dva kluky narozené 17 minut od sebe. Dvojčata😀 Je jim třináct a od ledna jsou bez táty. Pěkný víkend! 😀 😀 Ať plánujete cokoli!

evaje
14. říj 2011

Není nad ten pocit, když se tři (a více 😉 ) chlapi předhání, který tě miluje víc! Já bych neměnila.
@dammanka výhoda je přece vidět na první pohled 2 KLUCI! 🙂 nemusíš volat " Maty a Miky domů!", ale zavoláš jen "Kluci domů!" Coby dva kluci budou mít podobné zájmy, je snimi podobná domluva. Nebudeš se muset tolik zaobírat problémem, jestli to co dělá kluk, může i holka. Jasně, budou asi jiné povahy a pokud jako u nás budou mít i rozdílné zájmy, takl alespoň ve své podstatě budou stejní. Budou oba kluci. V pubertě nebudeš muset řešit problémy stydlivosti holky před klukem a naopak, rozdělovat nutně pokojíkya atd. Je to taková výhoda! Budou si spolu dlouho hrát a jeden potáhne druhého, protože jsou chlapi ješitní a jeden bude chtít být lepší než druhý, tak když z toho budeš čerpat, máš vyhráno. Já prostě vidím ve dvou chlepcích jen a jen výhody. Žádná urážlivost ženských v pubertě, žádné ječení a pištění a fňágání. Jsem za kluky šťastná.

smardik
14. říj 2011

@evaje krásně napsané, já bych ty své kluky nevyměnila za nic, mám doma prostě 3 chlapy a je to super 🙂

evaje
14. říj 2011

@smardik 😀 😉

lucie77smolek
14. říj 2011

@evaje Pěkně řečeno. To ti mí rozšťáci jsou v pubertě. Myslím,že jsme spokojení,ale nějakej ten táta na chlapský problémy by se hodil 😉

majka12
14. říj 2011

Ahojky, taky patřím mezi maminky co budou mít doma druhého kluka. 😉 Nejdřív nám řekli, že to bude holka ( manžel i chtěl a mě to bylo fuk) a za 14 dní prý zase kluk. 😅 No musím říct, že nejdřív jsem si na tu holku nemohla zvyknout a když mi řekli, že to bude kluk, tak jsem byla šťastná. 😎 Bohužel mi moje těšení zkazily téměř soustrastné "gratulace" s tím, že je to škoda že nebude holka, ale co se dá dělat. 😢 😢 Docela jsem si poplakala, že to okolí bere takhle,protože s manželem jsme rádi za dva syny. 😵 😵

evaje
14. říj 2011

@majka12 Ti co vyjadřovali soustrast možná jen záviděli 😀.
Je jasné, že je asi důležité, co si z dané situace člověk vybere. Jasně, že když se na věc podívám tak, že z kluků nevyroste kamoška, co si se mnou bude povídat v kuchyni u kafíčka a rozebírat po babsku svůj život, tak mě to může štvát, že nemám holku. Taky pokud preferuji růžové šatičky a sponečky s lakovanýma nehtíkama a bárbíny (ani nevím jak se to píše 😀 ) v kočárku, tak mě můžou bakugani a gormiti v náklaďáku pěkně točit. Ale je taky každému jasné, že je pro nás důležité, že ti caparti jsou zdraví, že se snažíme z nich vychovat šťastné tvorečky a že to jaký životní příběh z toho nakonec vyjde bude záležet jen a jen na nás všech. Dokáže naštvat jak dospělý kluk, tak holka, dokáže to i v dětství a jde jen o to, jak se naučíme spolu vycházet, jestli budou mít pevné zázemí, vztahy a jak hluboké budou mít kořeny. 😉 Všechny jsme šťastné, když vidíme jak jsou šťastné naše děti, a tak to bude celý život. A věřím, že toto je touha, kterou pohlaví neovlivní. No možná si sem tam v duchu řekneme, jaké by to asi bylo s holčičkama. Ale třeba by to nebylo tak krásné. Kdo ví...

majka12
14. říj 2011

@evaje no zamrzelo to ☹ ☹ Tak já nejsem "kámoškovej" typ a kamarády mám spíš samý kluky a taky jezdíme s manželem na motorkách ( každý na svojí) a říkám si jak to bude super, že budeme jezdit čtyři , protože málokterá holčička na to je ☹ . Navíc nesnáším růžovou 😀 😀