Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

jakelina
20. říj 2011

@samelia neboj, my to podruhé číst nebudeme 😀 😀 😀

samelia
20. říj 2011

Oh, děkuji, koho by ty moje kydy taky zajímaly dvakrát, že? 😀 No, a jak žijete s dětmi v takovém nic moc počasí? My, když to ještě jde, chodíme ven, ale jsem zvědavá na zimu. Být pořád doma, to nejde... A pokud někam chci, tak se skoro všude kouří, takže to taky ne, až asi na dvě cukrárny, ale tam taky nemůžeme trávit celou zimu... Jo, když jsem byla bezdětná, zima mi nevadila, ale co mám děti, tak bych ji zrušila. Zlatě teplo, děti jsou na vzduchu půldne, vyluftovaný, prostě paráda. No, tak holt zase budeme několik měsíců čekat 😝

jakelina
20. říj 2011

@samelia já chodím ven za každého počasí, alespoň na chvilku a jinak návštěvy kamarádek s dětmi, dětské koutky v marketech a my pokecáme a vidíme se.

mataharyy
20. říj 2011

@samelia mě by zima nevadila, kdyby byla zima, a ne všude humus břečka... 😠
@jakelina u nás jsou dvě hospody, obě kuřácké, takže když někam "ven" s dětma tak jedině k sousedům 😀

mataharyy
20. říj 2011

No tak se studiem budu někde šoupat nohama, ze střední jsem odešla když jsem se odstěhovala z domu, takže v prváku, pak jsem začala pracovat, ještě rok a půl jsem to táhla a pak jsem vzdala a teda představa že s dětma tahám školu, když jsem to při práci nezvládla... 😅
Jináč já bych taky něco dělala, až bych brečela, ale není moc co... sice mám teď nasmlouvané dodavatele na nějakej shop, ale teda jsem srab, bojím se že to dokopu a zařvou tam prachy které by se dali investovat do baráku... 😒

jakelina
20. říj 2011

@mataharyy, to věřím, já jsem taky bobálus

mataharyy
20. říj 2011

@jakelina No právě, jenže tak nikdy nezbohatnem, když se budu bát 😀 a s tou vyhlídkou že chci čtyři děti, už bych měla pomalu dumat, kterou banku vyberu 😀

jakelina
20. říj 2011

@mataharyy a co bys chtěla prodávat??

mataharyy
20. říj 2011

@jakelina Zatím mám domluvené velkoobchody na látkovky, na eko praní a čištění, nějaké kočárky a autosedačky tam mám, povlečení (dětské a normální)... Už jsem měla i stránku, ale je to na ... skrz reklamu, platíš jak mourovatá a nidko ani neví že žiješ... ☹ Navíc jak se narodilo mládě, tak nebylo tolik času se věnovat a teď mě zas přešla odvaha 😀

jakelina
20. říj 2011

@mataharyy tak mi nabídni, třeba něco koupím. Pošlu ti do IP e- mail

mataharyy
20. říj 2011

@jakelina Nabídnout můžu rozhodně, problém je že bych ti to posílala ze slovenska a to se pak sakra prodraží na poštovném ☹ Ale kuknu a pošlu ti mail, jen co se mi podaří uložit háďátka, abych měla volné ruce 🙂

barky
20. říj 2011

ahoj holky tak jsem asi divná ale mne když Dr řekl že to co mi plave v břichu bude holka tak jsem byla sklamaná. Chteli jsme dva kluky, ale hlavne at je zdravá. spíš to bude ale asi tým že mám dost averzi na ružovou a oni ji dávaji pro holky uplne všude a je dost obtížne koupit neco bez ružove.

marku
20. říj 2011

ahoj holky, tak se přidávám.... mám tři chlapi v chalupě 😀 . někdy mám pocit,že mi trošku chybí ten růžový mor(jak říká moje kámoška-ta má 2 holčičky),ale na druhou stranu nemohu si nijak zvlášť stěžovat....jak bych mohla,vždyť jsou moji 🙂 .Je sice doma přeautíčkováno,nářadí kam se podívám...znáte to..... ale starší syn krom toho ,že rád kutí s tátou v dílně je i takový domácí pomocníček a hrozný mazel. Jediné v čem zatím vidím trošku mínus je...když jim chci koupit něco hezkého na oblečko 😒 ...prostě pro holčičky je mnohem víc pěknějších věciček,ale hlavně barevnějších. U kluků je to jen samá tm. modrá,šedivá, černá, hnědá a khaki ☹ .Občas mi přijde,že už je ted mám oblečené ,jak dospělé chlapy. Co vy myslíte?

marku
20. říj 2011

@barky Tak vidíš, já si stěžuju na tmavý mor pro kluky a ty zase na růžový😉. Ale ona se u se u holčiček i dost používá tyrkysová...to se mi docela často stává, že šáhnu po oblečku tyrkys a je tam srdíčko ,nebo růžový pidinápis 😠

marku
20. říj 2011

Jo a co se týká první reakce, že čekáme kluky....U první syna jásání 🙂 ...neb jsem chtěla kluka a u druhého překvapení,neb mi první říkali dle UTZ ve 14tt,že je to holka až ve 20TT kluk....ale určitě nebylo zklamání. Občas mám pocit, že okolí to víc řeší za mě a manžu...jako dotazy a kdy bude holčička 🙄 ????Třeba klidně nikdy asi to tak mělo být.

samelia
20. říj 2011

@jakelina My tu právě v marketech dětské koutky nemáme, zase nejsme zrovna gigant město. K vybití tu není za horšího počasí zrovna dvakrát moc nic. A pokud jde o kamarádky, tak jsem to zrovna slízla blbě, páč buď nemají skoro děti v našem věku, chodí třeba už do školy a ty kámošky do práce, nebo zase třeba nemají ještě děti žádné, podnikají a času ještě snad míň než my na RD, anebo jsou to holky, o které moc nestojím 🙂 Ale my si vždycky nějak poradíme, chodí naši, mají bratrance a sestřenici, sice taky už větší, ale aspoň něco... A jinak chodíme ven taky za každýho počasí, zrovna dnes jsme plácali bábovky jako jediní na písku, i když na nás kapalo 🙂
@marku @barky Jo, a pokud jde o barvy, tak je fakt, že holčičku snad už jen kvůli té růžové pandemii NE 😀 Jinak pro kluky se mi relativně daří vybrat takové kousky, že i ta žlutá a oranžová vyčuhuje, ale je to boj něco takového veselejšího sehnat 😎

jakelina
20. říj 2011

@samelia já ve svém věku 41 let najít kamarádku s malým dítětem taky nemám šanci, ale scházíme se tady z koníka maminky a nebo se kamarádím s mladšíma. 😀 😀
Moje vrstevnice už si pomalu počítají roky do důchodu a já hledám kde jsou levné pleny 😀 🙂

mataharyy
20. říj 2011

@jakelina 😀 Ale zas proto budeš dlouho mladá, pač člověk je tak starje na kolik se cejtí 🙂

jakelina
20. říj 2011

@mataharyy to jo, já si teda připadám tak na třicet 😉

mataharyy
20. říj 2011

@jakelina tak vidíš, já momentálně na sto, fňuká mi tu dítko a budí to druhé... Zas veselej večer před náma ☹

jakelina
20. říj 2011

@mataharyy a co zuby???

mataharyy
20. říj 2011

@jakelina Ten co mu rostou zuby je ten co by rád spal... To ten starší má nějaké duševní traumata, nebo spíš amok... Já chci pohádku, nechci spinkat, nechci pohádku, chci spinkat, nech mě být, jdi pryč nebudu spááát. 🙄

jakelina
20. říj 2011

@mataharyy aha, tak to bohudík neznám. Já ho vždycky tak utahám, že chrní hned po kojení. 😀

mataharyy
20. říj 2011

@jakelina Tak starší chrápe, mladší už taky očka zavírá, hurááá 😀 No dnes nebylo jak je utahat, celej den lilo, bylo hnusně a zima, takže jsme zašli na poštu, do obchodu a domu... 😖

zoditka
25. říj 2011

Ahojky,
jsem tu nová a teprve se snažím zorientovat. Narazila jsem na tuto diskuzi, přečetla jsem si jenom první stránku, víc zatím ne... ale holky, mě se to tak špatně čte, to jste vážně byly tak zklamané z chlapečků 😒 ? Já jsem na tohle asi přecitlivělá, já nevím.
Já jsem si teda u prvního i u druhého moc přála chlapečka a vyšlo nám to, ale kdyby nevyšlo, neumím si představit být zklamaná... z miminka...
Teď se snažíme o třetí a je to poprvé, co mi je to úplně jedno, jestli k nám přijde holčička nebo chlapeček. Na jednu stranu bych brala třetího do party, mj. i z praktických důvodů, na druhou stranu je to poprvé, co si říkám, že by to ta holka mohla teda být 😀 ... no prostě je mi to fakt fuk, hlavně ať se brzy zadaří (u nás je to bohužel dlouhodobá záležitost ☹ ) a ať je mimčo zdravé.
Tak se mějte krásně, zdravím vás i vaše chlapečky 🙂 !!!
Zoditka a kucí 🙂

adunka73
25. říj 2011

@zoditka taky jsem si vzdycky prala mit dva syny...a tak cekam ctvrtou holku 😀 😀 😀 😀 .Zklamana jsem urcite nebyla ani jednou,ale i ted tajne doufam,ze se na utz spletli a treba prijde kluk.Byla bych extra super stastna,ale kdyz bude dalsi holcicka tak budu super super stastna...rikam si,hlavne at je mimi cele a zdrave,co vic si prat.Moje posledni dcerka je naprosto uzasny clovicek,mamincina mala favoritka mezi detma.Jen me nekdy napadne myslenka,jake to asi je,vychovavat syna,resit problemy s predkozkou a tak 😅

zoditka
25. říj 2011

@adunko jako já chápu, že si někdo přeje jedno pohlaví víc, však jsem psala, že jsem si moc přála 2 kluky, spíš nechápu, že někdo může být zklamaný, že mu to nevyšlo... díky za tvůj příspěvek, tohle se mi čte už o moc líp 🙂 . Zvláštní, že mě nikdy vůbec nenapadla myšlenka, jaké by to bylo s holkou... chichi, třeba to přijde, až budu čekat 4. kluka 😀 .
A dám ti naději, zrovna mojí sestřenici na genetice i její gyndr. říkali, že čeká holčičku, tak s ní počítala na 100% (doma už měli holku i kluka, bylo jim to jedno, co bude třetí), doma měla připravené vše pro holčičku... a narodil se kluk!!! Rodila CŘ, takže po porodu jí ho jen ukázali a hned do inkubátoru, dozvěděla se to asi až po půlhodině a úplnou náhodou, že je to kluk a né holka 😀 ... a to když jí dr. říkal míry a mluvil o mimču v mužském rodě... sestřenice se v prvním okamžiku vylekala, že jí vyměnili dítě... to musel být hrozný šok 😎 !
A čekáš čtvrté... to je můj sen!!! Moc bych si přála 4 děti, akorát že máme problémy s početím, první syn je po několika letech čekání nakonec po IVF, druhý syn po několika neúspěšných IVF nakonec zázrakem přirozeně, tak snad se ten zázrak bude opakovat...
Tak moc přeji pohodový zbytek těhu!!!

samelia
25. říj 2011

@zoditka Pokud mluvím za sebe, tak já kluky chtěla a jsem nesmírně ráda, takže u mě žádné zklamání neproběhlo! 😀 A až asi na několik výjimek si myslím, že tu nejsem v tomhle sama, doufám... 😉 A jak se tu pořád píše, tak věru nejdůležitější je, když má mimčo vše tam, kde má mít a když má vlastně vůbec vše, co má mít a v pořádku 🙂

zoditka
25. říj 2011

@samelia Já se musím omluvit, teď jsem četla jednu stránku zpět a cítím se tu rázem jak doma 😀 ... by se to tu mohlo přejmenovat fanclub synečků 😀 😀 😀 . Já prve četla jen tu první stránku a tam to na mě působilo fakt zle 😒 . Jsem ráda, že jsem na vás "narazila", protože jak tak čtu, vadí vám stejné výroky jak mě, asi jsme si v tomhle dost podobné 🙂 . Myslím výroky typu "zkusíte ještě holčičku?", "a do třetice bude holčička?", "jé, tak vám to nevyšlo, zase kluk..." 😖 😖 😖

dont_speak
25. říj 2011

Já byla do konce druhého těhu přesvědčená, že se nám podařila holčička🙂, ale jsem teď ráda, že mám dva kluky, každej je povahově něčím odlišnej, zároveň se vzájemně krásně doplňujou, takže mně ta holčička už tolik nechybí 😉 .-)