Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

zoditka
25. říj 2011

@dont_speak U nás je to taky tak, každý je úplně jiný. Hrozně mě baví je pozorovat a někdy nestačím zírat, jak moc jsou odlišní. Ale doufám, že si budou i tak rozumět, sice je mezi nimi větší věkový rozdíl, než jsem si přála, ale snad to nebude tolik vadit. Mladšímu je teprve rok, takže ještě nemůžu posoudit, můžu jen doufat 🙂 .

jakelina
26. říj 2011

@zoditka na diskusi kam chodím a máme všechny stejně staré děti otěhotněla maminka, kterou prohlásili za neplodnou a má s velkými problémy dvě děti naprosto nečekaně a přirozeně. Tak držím palce 😉

andrea2210
26. říj 2011

Ahoj holky, taky máme dva kluky a jsem ráda, sice jsem vždy toužila po holčičcce, ale hlavní je že jsou zdraví,,, 🙂 Další dítě jsem už nechtěla, ale touha po holčičce je silnější 😅 (napřed ale do práce, už se i těším mezi lidi)

Naši malí jsou taky každý jiný, starší mazel, hodný, zlatíčko 🙂 Mladší nervák, a je věčně nespokojeny 😅

navi
28. říj 2011

@andrea2210 tak já doufám, že to unás bude taky tak nějak, ale naopak věkově 🙂 Ten starší je teda mazel veliký, ale ktomu i nerváček a uplakánek. Tak si říkám, že malinkej snad nebude jako brácha a bude kliďas 😀

andrea2210
28. říj 2011

navi a jak starsi prijal maleho?? nezarli?🙂) Vekove jsme na tom jako vy🙂 Jen starsi ma uz skoro 7 a mladsi skoro 3 😅 Starsi se na nej moc tesil a doted ho chrani 😵 Za to mladsi do nej neustale stoucha a provokuje 😅

luczinek
28. říj 2011

Ahoj,tak já teda taky dva kloučky-a jsem ráda 😉 Tak nějak mi bylo jedno,co to bude.Starší je skvělej,nežárlí,odnáší plínky,"povídá" si s ním,tulí se k němu...docela koukám,čekala jsem,že bude nějak žárlit,ale je na něj fakt hodný.

navi
28. říj 2011

@andrea2210 starší se těšil a po narození pohoda, žádný žárlení, prostě to bere, že k nám Míša patří. Když se kamarádka ptala, jestli jí miminko nedáme, tak hlásil : néééé, on je náš, my jsme ho přece chtěli 😀
Horší bylo když jsme mu řekli, že budeme mít miminko. Strašně plakal a začal nám tvrdit, že už máme jeho a že nám přece stačí a tak, mudrlant 🙂 Byli jsme docela zaskočení, že by až tak nechtěl sourozence. Až když jsme mu řekli, že jeho budeme mít ale pořád moc rádi, tak utřel sopel a říká: a mě si necháte? Pak z něj vylezlo, že si myslel , že když on už miminko není, tak chceme nové a jeho prodáme 😅 Pak už se těšil a všude se chlubil, že budeme mít miminko 🙂

navi
28. říj 2011

@luczinek takto je zlatý, že odnáší plíny, to by náš pan fajnovka asi jediný nedělal 😀

luczinek
28. říj 2011

@navi to je moulíček malej 😀 na co ty děti nepříjdou,co nevymyslí...

jakelina
28. říj 2011

@navi bobek malý 😉

mataharyy
30. říj 2011

Ahojte,
tak jak se vám tu žije 😀

marku
7. lis 2011

Tak jak vás tu čtu, tak musím přidat taky pár slov k tomu bratrskému sourozenectví. Starší syn teda hodně žárlil, když se nám malošek narodil a ještě dodnes mám pocit,že ty jeho vzteklé amoky vznikají na základě žárlivosti. Snažím se těmto situacím vyvarovat,ale někdy to prostě úplně nejde....neb na mladší dítě se zkrátka vždy kladou menší nároky než na starší, to je prostě přirozené. Kluci se teda mají moc rádi...to zase jooo 😨... mají k sobě silný vztah... mladší k tomu staršímu vzhlíží a starší má opatrovatelské a ochranitelské sklony...toho už jsem si všimla několikrát. Nicméně ten starší přesto stále bojuje,aby byl středem pozornosti hlavně on,ale to už je asi i povahou. Někdy mi kluci přijdou svými zvyky a hlavně zlozvyky tak strašně podobní a někdy vím, že by zase v určitých situacích každý zareagoval úplně jinak....prostě jsou to bráchové a přesto každý svůj 🙂 !!! 😅 🙂
ještě k tomu fanklubu synů....já jsem spokojená s tím jak to je...vůbec nelituju toho,že holčičku nemáme,neb jak jsem již psala,víc jak k holčičce jsem vždy tíhla ke klukům.už jako malá jsem si vždy hrávala s panenkou miminkem a pojmenovaná byla Kubíček 😀. Jen jsme si říkali s manžou,že kdyby mělo být ještě v budoucnu třetí dítko a vyšla by holčička, tak by to bylo naprosté uspokojení dušiček.

andrea2210
8. lis 2011

ahoj marku 🙂 Jak pises u nas je to uplne to same, taky ho chrani, ale taky zarli, zrovna vcera ho navadel aby kricel, proste aby nas rozciloval, starsiho jsem pristihla jak ho navadi a poprve, a taky chce byt stredem pozornosti, jinak se ale dost spolu i mazli a maji se dost radi 🙂))
Povahove jsou proste kazdy jiny 😅 Mladsi je i dost ukecany, starsi zas nemluvi jako on a je dost i citlivy 😅
Take jsem o holcice uvazovala, porad pro a proti, a rozhodli jsme se ze casem do toho pujdem, a treba se holcicka zadari a kdyz ne tak budu mit doma same chlapy 😵

navi: jak pise luczinek, na co ty deti neprijdou 😀

andelka
9. lis 2011

Tak dneska nám potvrdili, že budeme mít druhého kluka 🙂 od začátku těhotenství jsem se cítila na holku, na kluka jsem ani nepomyslela, takže trošku překvapení, že tentokrát intuice selhala 😅
Ale máme radost, hlavně že je zdravý. Budou od sebe kluci o necelé 2roky, budou spolu v pokojíčku, mladší podědí hračky, oblečení...a třeba na tu holčičku taky jednou dojde. 🙂

ronyx
9. lis 2011

Čaute holky,tak já sice čekám chlapečka prvního,ale už teď vím,že pokud budu mít do budoucna syny 2 vůbec mi to vadit nebude. Možná i ba naopak. Sestra má 2 dcery, sestřenka má dceru,všechny kamarádky kolem mě mají holky,takže jsem ráda,že budu mít chlapečka a klidně i 2. 😉

momis
9. lis 2011

Ahoj, já taky mám 2 kluky a jsem ráda. 😵 Nijak extra jsem po holčičce netoužila. I když se musím přiznat, že když jsem u druhého kluka uviděla poprvé na utz pindík, tak jsem měla trošku smíšené pocity, ale pak mě to rychle přešlo a těšila jsem se, že starší P. bude mít parťáka. Teďka už si spolu i chvilku pohrají a je na ně moc hezký pohled a třeba i jak spolu dovádějí ve vaně nebo když slyším z pokojíčku jejich společný smích.Nějak jsou mi kluci blíž,já to nějak s holčičkama neumím 😅
Ale stejně je nejdůležitější, aby byly děti zdravé a vím o čem mluvím, mladší D. měl v 10 měsících mozk. příhodu, naštěstí je vše ok, a lumpačí stejně jako brácha 🙂

gab7
21. lis 2011

Ahoj,já mám taky dva kluky.Přiznám se,že když jsem čekala prvního,tak jsem si přála holčičku..Ale záhy mě to přešlo,a jsem šťastná,že je to kluk,a je zdravý 😉 (byl resuscitovaný-má lehké ADHD).Když jsem čekala druhé,přála jsem si od začátku kluka-parťáka 😉 .Jen postoj tchýně mi vadil-trápil mě:"tak co,teď se vám to povede?".Nemám tyhle řeči ráda. ☹ .Vždyť je přeci jedno,zda máte dva kluky nebo dvě holky.Zlobit umí všechny děti stejně,a stejně tak vám umí rozdávat svou lásku a úsměvy a radosti,a proto je přeci máme 😉 .Protože je chceme mít a milujeme je jací jsou 😉

adunka73
21. lis 2011

ja chtela odjakziva 2 syny a zatim se nam zadaril poradny harem 😀 😀 😀

artepf
22. lis 2011

@adunka73 tak to je mazec, tolik princezen 😀 , ale zase to ber tak, že je hooodně pravděpodobné, že budeš mít minimálně jednoho vnuka, od tolika dcer 😀 . Mimochodem, poslední dcerka bude mít pěkně zapamatovatelné datum, jestli se trefí do termínu 😉 .

jakelina
22. lis 2011

@artepf já zase doufám, že budu mít nějakou vnučku 😀 😀

gab7
23. lis 2011

@jakelina já myslím,že ta šance tu je 😀 😀 😀

navi
24. lis 2011

byli jsme na 2měsíční kontrole a otesánek už má 6,5kg a 62cm, to měl Lukášek ve 3měsících a to nebyl žádnej drobek 😅 Rostou mi dva bodyguardi 😀

@jakelina třeba budou mít jednou zas kluci samý holčičky a bude vnuček... 😀

andrea2210
24. lis 2011

@navi Gratuluji pekna vaha🙂) to ja mam taky maciky🙂) starsi mel ve 3 letech 21 kg a druhemu bude 3 v unoru a ma ted 19 kg 🙂 ted je v prvni tride a ma 33 kg ale tlusty neni🙂 byli velci jak se narodili 🙂)
a co jinak u Vas? mali nezlobi?-)

navi
24. lis 2011

@andrea2210 téda to jsou kluci šikovní, chlapi mají být pořádní a podle fotek jsou akorát 🙂 asi budou taky vysocí co? Lukášek měl ve 3 letech 17kg, teď jsem ho nahnala na váhu 😀 a má rovných 20kg.
Jinak si zatím toho prďolku nemůžu vynachválit, oproti Lukáškovi je to kliďásek, až na nějaké ty prdíky a horší zaspávání večer je zlatý ( teď doufám, že to nezkřiknu 😅 ).
Starší je teď nemocný, tak jsem zvědavá, jestli to chytne i malý nebo ne. Jak je to u vás, předávají si kluci nemoci?

andrea2210
24. lis 2011

@navi Vysku presne nevim, pak je zmerim, ale mudra rikala ze Honzik (starsi) vypada na 9-10 let, a ma skoro 7 🙂 a Adam na vic nez 4 roky a nema ani 3 😅 U nas nikdo neni vysoky prave jen muj pradeda mel pres 2 metry 🙂
Taky jak kupujeme obleceni to prevazne v Tescu tak cislovani na starsiho 9-10 let 😝 a na mladsiho 4-5 let 😅
Nemoci si predavali jak byl Honzik ve skolce a Adam mel 7 mesicu kdyz nastoupil cely rok to od nej chytal☹ trpel i na zanety stredniho ucha☹(( ale ted je nejaky imunni 🙂

navi
26. lis 2011

@andrea2210 my každý rok v den narozenin uděláme čárku na dřevěný metr, co má pověšený v pokojíčku 🙂 takže vím přesně 3r -105cm, 4r - 110cm
S těma nemocema budu doufat, že nás to mine. Lukášek je letos nemocný poprvé od nástupu do školky, ale loni byl doma věčně, holt první rok. Ale i tak, kdo ví co ještě ze školky přinese za bacily, tak Míšovi necháme naočkovat pro jistotu Prevenar. Jen mám strach jestli toho na něj nebude moc, doktorka mu to bude píchat rovnou i s Hexou 😕

jajdaelda
27. lis 2011

ahoj holky, po delší době zdravím,jak se vám žije s těma testosteronama 😀
u nás se dělaly včera perníčky a zatím je Kubča ve věku,kdy ho to baví,tak pomáhal...a za rok budou oba...když není holka,zapojí se kluci 😀
už nám začínají i rvačky....nějak nám to malé miminko strašně rychle vyrostlo a hlavně...sice nemá ještě ani zub 😅 😎 ,ale blbosti se učí strašně rychle...jako fakt všechno mu stačí ukázat jednou a příště už ví jak....
Kubča měl ve 3 letech 108 cm a 21kg 😀 takže o větších velikostech mi vyprávějte...Cherokee kupujeme na 5-6 let, boty má 30...ale co, o velký kluky je vždycky boj 😀
ještě jsem se chtěla zeptat na tipy na dárky pro mladší klučiny..nějak mě toho moc nenapadá,když všechno máme 😅
jinak přeji krásnou první adventní neděli...

navi
28. lis 2011

@jajdaelda taky se chystáme na perníčky, loni to Lukáška moc bavilo, letos už se nemůže dočkat až bude vykrajovat a zdobit 🙂
s těma dárkama budeme mít asi stejný problém, má pocit, že už všechno máme 😅 V tomhle by bylo jednodušší mít tu holčičku 😀

jakelina
28. lis 2011

Holky já taky nevím co koupit, máme už fakt všechno. Pro nejmenšího mám pěnové puzzle krtečka, interaktivní notebook a nějaké drobnosti, knížky a tak. Matyáš v deseti letech chtěl skateboard a jinak knízka, oblečení atd. Jinak ti nejstarší tři jedou s manželem na týden do Itálie lyžovat před vánocema, tak to mají jako dárek a dostanou nějaké věci na ty hory a to je asi tak všechno.

gab7
29. lis 2011

@jajdaelda pěkný kluci 🙂
u nás se na perníčky teprve chystáme,kluky to taky moc baví 🙂 ,kompletně celé vánoční pečení,takže můžu říct,že v tomhle nám doma holka nechybí 😀 .myčku už taky ovládají 😀 .mým klukům je 8 a 5 let.
dárky vidím na lega - kluci je milujou nebo stavebnici sevu, s tím si vyhrají nejvíc.pak už pro ně mám maskáčové oblečení 😎 ,to nesmí chybět 🙂 ,pak knížky,monty-systém,a merkur 😉