Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

nae
29. lis 2011

Nas to caka o par mesiacov, tesime sa!!! Len to meno nie a nie vybrat, ufffff.....

jakelina
29. lis 2011

@nae víš co to bylo za dřinu vybrat jméno pro čtvrtého syna 😀 😀 😀 Všechny pěkné, už byly rozebrané v rodině a okolí 😝

nae
29. lis 2011

@jakelina No prave 🙂 Prvy syn - to bolo jasne hned. Jedina alternativa. Teraz tma 🙂 Manzel je Cech, ja Slovenka. Mne sa velmi nepacia ceske tvary muzskych mien typu - Mojmir = Mira, Vlastmil = Vlasta, Jaroslav = Jara (ospravedlnujem sa, ak sa to niekoho dotklo, je to len moj nazor). Meno prveho syna podla mna nemalo taky tvar - ale bohuzial, aj ten sa nasiel 😠 aj ked vacsina ludi ho vola "normalne").
Preto to druhe meno je problem - ked sa nieco paci mne, v manzelovi to evokuje nejakych ludi a naopak a ide nam z toho hlava "kolem". Mas moj obdiv - vyberat 4 muzske, to by som uz asi isla od zaciatku kalendara poporiadku, inak by sa nedalo rozhodnut 😀

jakelina
29. lis 2011

@nae no však to fakt byla dřina. Nám se teda trochu pletou ti dva nejmenší. Matyáš a Eliáš, ti starší Jakub a David, to je v pohodě.

januzza80
29. lis 2011

Ahojky maminky chlapecku,jaky darek k Vanocum pro skoro rok a pul leteho chlapecka?Diky 😀

nae
29. lis 2011

@januzza80 V takom veku nasho maleho bavili napriklad aktivne knizky (napr. ze sa z nich da nieco vysunovat/zasunovat), drevene doplnovacky (napr. http://www.bino-drevenehracky.cz/hry-a-puzzle/p... - ale bez zvuku), najjednoduchsie velke puzzle (z 2-6 dielov), jednoduche hudobne nastroje (napr. xylofonik) apod.

nae
29. lis 2011

@jakelina Matyas je naozaj nadherne meno, bohuzial sa tak vola syn byvaleho sefa a to by mi asi neslo cez pusu. Elias je tiez zvukomalebne, ale nie k nasmu priezvisku. No, mame este 18 tyzdnov cas na rozmyslanie 🙂

navi
2. pro 2011

@nae u nás je to naopak já Češka manžel Slovák 🙂 Máme synovečka Sebastiána, to je taky moc hezké jméno a na Slovensku je myslím i v kalendáři.

@jakelina Matyáš se mi taky moooc líbil, ale Lukášek s tátou mě přehlasovali, museli mít Míšu 🙂

jakelina
22. črc 2012

Tady ta diskuse nějak utichla, všichni užívají léta a prázdnin a nemají čas na koníka 😀 😀 😀 😀

eveluska
23. črc 2012

@jakelina ahoj, muzu se zeptat, jak mas kluky poskladany v pokojickach a jestli mate zvysene postele/palandy nebo ne? diky moc 🙂

jakelina
23. črc 2012

@eveluska máme dva dětské pokojíčky, dva nejstarší mají jeden společný, mají tam palandy. V druhém je třetí Matyáš, ten má takovou vyvýšenou postel se skříňkami a malý spí zatím s námi v ložnici. Nejstarší je dva týdny na kolejích a jezdí jenom na víken dvakrát za měsíc, tak jsme doma prakticky jenom v pěti lidech 😀 😉

eveluska
23. črc 2012

@jakelina dekuju 🙂 a prosimte v kolika letech jste davali deti k sobe? My totiz mame taky dva detske pokojicky, vyhledove bych chtela 4 deti, ale ted se nam pro nas zda mnohem pohodlnejsi, aby mel kazdy svuj pokojicek (hlavne kvuli spani) ... na druhou stranu ale vidim trochu nevyhodu v tom, ze starsi je zvykly usinat sam a byt sam v pokoji, takze kdyz pak jsme nekde na vylete tak ho musim dat spat a pak se v noci nepozorovane vplizit do pokoje, protoze on pak jinak neusne.... taky nevim, jestli pro predskolni deti a zacatek skoly (cca 3-8let?) neni pro deti spis vyhodou byt v pokojicku spolu nez samy.....

jakelina
23. črc 2012

@eveluska ono určitě záleží na každém dítěti. Kluci, ti dva starší byli spolu v pokoji od narození, protože jsme bydleli v podnájmu a měli jsme jenom dvoupokojový byt a spali jsme všichni čtyři v jednom pokoji. Tak to tak nějak vyplynulo a museli jsme se přizpůsobit my i děti. Potom jsme se stěhovali sem do domu a když se narodil Matyáš, tak s námi spal 2 a půl roku a pak sám v pokoji a zvládnul to v pohodě. Náš nejmenší je závislák, navíc ho ještě kojím, tak ten zatím spí s námi a bude ještě nejmíň rok. 😉

luciste
27. črc 2012

Ja mam kluka 3,5 a holku 13 mesicu. malej uzasnej, samostatnej, neustale vysmatej klucik, druhy jsem chtela zas kluka. holcicky mi prisly ujeceny, navic ruzova parada me moc nebrala. ale kdyz jsem se dozvedela, ze je to holcicka, pravda, byla jsem prekvapive stastna jak blecha a jsem dodnes... casto me pres den napadne, jak jsem stastna, ze mam dceru... ALE kdybych se rozhodla pro tretiho prcka, chtela bych Honzika. tak budme rady za zdrave deti, pohlavi uz je fakt vedlejsi...

mataharyy
31. pro 2012

Jen na skok jdu popřát vše nej do roku 2013 🙂
@jakelina Jináč šlapu ti na paty, v březnu čekáme třetího kluka, tak možná ukecám časem manžela i na toho čtvrtého 😎 😀 😀 😵

jakelina
31. pro 2012

@mataharyy jééééé, tak to máš krásné schůdečky a moc od srdce gatuluji.

mataharyy
31. pro 2012

@jakelina Jo, jo, jak stupínky 😎 Jsem si tak říkala, že tě to pobaví, pač ty určitě znáš ty litující pohledy, když vidí něco jiného než páreček. Jsem ráda, sice pravda sem tam si říkám že ta holčička, ale já od začátku věděla že u nás jen kluci 😎

marta1982
5. únor 2013

@petamaskova "hlavně ať jsou zdraví. Oba".

jihajiha
6. bře 2013

AHoj holky, mám dva kluky, prvniho jsem si přála, u druhého jsem čekala a toužila jsem po holčice, jenže... nepovedlo se. Oba moc miluji, ale takový stesk na srdíčku mám pořád, že nemáme holčičku, hlavně, když vidím maminu se dvěma holčičkama, tak si říkám, kde je ta spravedlnost.???? S manželem o tom mluvit nemůžu, ten by mi řekl, ať jsem ráda, že jsou zdraví a mají všechno, co mají mít. Jenže pro mě je to o to horší, že manžel má z předchozího manželství dcery dvě 😢

petraprostejov
6. bře 2013

@jihajiha No tak když má manžel 2 dcery z předchozího manželství, tak 2 dcery máš, ne...? 😉
Mám kamarádku, otěhotněla potřetí dřvív, než chtěla. Přemýšlela nad potratem. Teď ve 20. týdnu má malý "vodu na mozku" (hydrocefalus), což může skončit potratem ve chvíli, kdy už to nechce (tím spíš, že by to byl potrat porodem). Takže ano, buď ráda, že jsou zdraví. Ale jinak svým způsobem chápu, já myslela, že mám holčičku abyl to kluk, 2 dny mě to mrzelo, ale je zdravý a je to nejlepší chlap na světe...

alisek
6. bře 2013

taky čekám druhého kluka, na začátku jsme si přáli víc děvčátko, jenže pak vyšel horší triple test a mě to začalo být úplně fuk, jen at je to mrně zdravé a o 3 týdny později jsme se dozvěděli že to bude chlapeček,a já byla šťastná, jen manžel to rozdýchával déle, ted se těší na klučičí partu a já taky..jen vím od jiných mamin že dva kluci bývají náročnější, tak uvidíme 😉

januzza80
6. bře 2013

Ahojky holky,je jasne,ze kazda maminka nebo tatinek si preje urcite pohlavi miminka a nemyslim si,ze to je nejake rouhani.Ikdyz se narodi to co clovek necekal,tak to miminko bude milovat i tak jestli ma pindika nebo pipinku.Jde nam hlavne o to zdravicko a to pohlavi je jen tresnicka na dortu a nic jineho.Ja chtela treti holcicku a narodil se mi chlapecek a sjem moc rada,ze ho mam,protoze to je takovej mamanek a milacek,ze bych ho nedala. 🙂 No a kdybych mela dva chlapecky,tak bych do tretiho sla i s tim rizikem,ze by to byl dalsi chlapecek.

mataharyy
7. bře 2013

@jihajiha Myslím že místo toho říkat si kde je ta spravedlnost, je dobré si říkat že by zase určitě brala kluka 😀 Strašně moc dělá psychika a čím více se v tom člověk rýpe, tím více je mu to líto. Já to neřešila, u prvního mi tvrdili všichni že to bude holka, když se narodil, bylo to jiné překvápko. U druhého jsem si říkala že bych se holce nebránila, ale ve skrytu duše jsem počítala s klukem, u třetího všichni tvrdili jak to bude určitě holčička, jen já jsem byla od začátku skálo pevně přesvědčená že to bude kluk. Brala jsem to tak jak je a neřešila co by mohlo být, proto mě to tolik netrápí 🙂 Jsou chvilky kdy si říkám že by bylo faj mít holčičku, česat copánky a tak, ale to jsou opravdu jen okamžiky a většinou mě to velmi rychle přejde, stačí návštěva doma, kde mám dvě sestry a jsem přeléčená na několik měsíců 😀
@alisek Mám dva kluky a v porovnání s tím jací jsou oni a jaké mé sestry děkuji že mám kluky 😅 Kluci jsou oproti nim andělé a to že o nich tedy nemám zkreslené vnímání a vím co dokážou, tak raději budu hlídat fotbalové družstvo, než dvě holčičky 😉 😎

jihajiha
7. bře 2013

@petraprostejov no jo, ale ty nejsou moje a nikdy nebudeme mít takový vztah, jejich maminka je dosti ovlivňuje, takže ... o to víc mě to mrzí, když přijedou a já si uvědomím, že holčičku nemám. Já vím, že opravdové štěstí je mít zdravé děti, já si to uvědomuju, ale prostě jsou okamžiky, kdy mě to fakt bere a jsem z toho smutná.

mataharyy
7. bře 2013

@jihajiha Tak ještě jeden pokus na holčičku 😉

jihajiha
6. kvě 2013

@mataharyy to už asi boužel, stejně mě to mrzí a říkám si, že je to nespravedlivé, některé páry touží po synovi a mají dcery a naopak....

kajalka
6. kvě 2013

@jihajiha Nerouhej se! 😒

mataharyy
6. kvě 2013

@jihajiha Nespravedlivé je, že někdo nemůže mít ani kluka, ani holku 😉 Já za posledních šest týdnů, co mám doma třetího kluka zjistila, že mi ta holčička vůbec neschází 😵 😎

eficenka
6. kvě 2013

@jihajiha
a co je spravedlivého na tom, že někteří mají sice "páreček" ale děti sou postižené? bud ráda za zdravé děti... nic není podstatnějšího, nebo bys chtěla třeba holčičku - postiženou, nebo zdravého chlapečka? hm?

jihajiha
7. kvě 2013

@eficenka tohle si uvědomuju, svoje kluky miluju a nikdy bych je nevyměnila....
@mataharyy pravda, člověk je pořád nespokojenej, to tak je, když je teplo, nadáváš, že je teplo moc, když je sníh, tak nadáváš, že mrzne....