Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

pepibubu
6. pro 2010

holky dost, nenecháme si přece kazit naše téma někým kdo sem ani nepatří 🙂 Naši kluci jsou fajn, ať si kdo chce říká co chce, Bertica si může cintat pentli jak chce...a slibuju že jestli si založí "holčičky jsou nejlepší" tak já jí tam čmudit nepůjdu 😀

maart
6. pro 2010

@bertica.h ....Bertica, ale ja prave ten nadhled nevidim...necitim...jsi proste zaujata proti chlapeckum....a proc? Protoze mate v okoli par zlobivaku, kteri Tvych holcickam ublizuji?!? Neblazi, vzdyt si precti, co jsi tady vsechno napsala....ty mamci s klukama jsi tady fakt mohla pomerne jednoduse nastvat, zranit, urazit.....i ja jsem tedy koukala, co jsi vsechno napsala..... 😔 .....kloucci jsou pokladi..... 😵 .....Mej se pekne.

bertica.h
6. pro 2010

@maart končím tu som myslela v tejto diskusii.
inak myslím,že som tu dost maminkám pomohla či už ohladom kojenia alebo iných vecí,je to jedno,..

bertica.h
6. pro 2010

inak toto celé ma moc mrzí,fakt som nemala v umysle niekoho tu ranit..

želám všetko dobré.

pepibubu
6. pro 2010

@bertica.h tvé zásluhy ti nikdo nebere. Jen trochu nadhledu by se hodilo - když já třeba nemohla kojit, tak přece nepolezu do tématu Kojím do dvou let a nebudu jim říkat že jsou trapný, ne? A to samý jsi ty udělala tady, taky téma k němuž vlastně nemáš co říct ale tlacháš statečně.

terak
6. pro 2010

@bertica.h Bohuzel nevyhoda nekterych temat na konikovi spociva v tom, ze staci hodit maly drobecek a vrhne se na tebe lavina nenavisti. Trosku me mrzi, ze ostatni holky nedokazi byt nad veci a neuvedomuji si, ze jsi sice mozna neco vypustila, ale ve finale si to vsichni vzali o hodne hur, nez jak to puvodne vyznivalo. No a pak samozrejme efekt snehove koule, kdy jeden urazlivy komentar na sebe nabaluje dalsi komentare plne nesmyslu. Mluvim o komentarich typu ... kdyz tak nesnasis kluky, tak jak to, ze jsi vdana .... a pod.

Holky budte nad veci, pak se o tehotnych a matkach nema rikat, ze to jsou slepice nadopovane hormonama 😉 A trosku respektu k nazorum ostatnich by taky neskodilo. Bertica tady nenapsala jedinou urazlivou vec. Napsala svuj nazor a myslim, ze komentare typu "nesouhlasis s nami, tak odsud vypadni" jsou pod vasi uroven 🙂

@mudr. Toho uchyceni se v parte nejakych blbecku se taky dost bojim. Pokud by melo jit jen o koureni za skolou, nebo o nejake podobne prusvihy, tak to je v pohode. Ale obcas se desim, zvlast kdyz si vzpomenu na to, co jsem vyvadela ja 😀 Ale tomu asi nezabranis. Jen se snazit byt uprimny a mit odvahu diteti rict ... hele ja jsem na stredni taky kourila marihuanu, tak si to vyzkousej, ale davej si bacha na to a na to .... Proste nedelat z malych problemu velke problemy, aby se toho to dite nechytlo a nebralo to jako nejaky druh revolty. No me se to filosofuje co, s miminem v brichu 😀 😀 😀

mudr.
6. pro 2010

jako pratele, nezlobte se na me, ale je to to samy, jako kdyby tu byla zalozena diskuze "mame samy holky" kde si maminky "stezujou" ze se jim nepovedl vysneny chlapecek a ja tam vlezla a napsala bych tam , ze mam dva vytouzeny kluky, jak jsem stastna, jak bych nemenila a jak jsou holky rozcapeny a kluci suprovy 🙄 a vubec, hlavne bych vedela, ze tahle diskuze prece neni pro me, kdyz mam doma pravy opak. my si tu tak nejak vzajemne "truchlime", ze se nam nikomu holcicka nepovedla a vleze sem nekdo a pise nam tady takovy veci??? tak ted mi reknete, kdo to tady prehani 🙄 nevidim jediny pozitivum, co nam tim jako tady chtela rict. 😕

marti457
6. pro 2010

Tak já se k vám holky přidám - mám taky dva kluky a oba jsou úplně jiný a hlavně se i strašně mění věkem 😉 Reaguji tímto na Bertici. Ať nikomu neříká, že její 5ti letá holčička třeba nikdy nevzala té mladší žádnou hračku nebo jí neudělala ani jednou žádný naschvál 😉 to jsou prostě děti a ať jsou to kluci nebo holčičky - uměj aspoň někdy "zlobit" všechny 😝 Já taky zlobila bráchu a on mě 😅

kijir
6. pro 2010

Já bych taky souhlasila s tím ať si pyšná maminka jde na nějakou diskuzi o 2 a více holčičkách.....My co máme kluky je milujeme určitě stejně jako ona své holky a já bych teda určitě ani jednoho neměnila za holku a to jsou oba velký ďáblíkové....Ale aspoň vím že je mám a že se v životě neztratí 😀 ! A hlavně myslím že to co píše bertica.h je
dost nesmysl v tom že kluci jsou zlobivý a zlí.Neznám ve svém okolí žádného kluka,který by úmyslně ubližoval někomu menšímu...Ale za to s járou do první třídy chodí holčička a to bych ji teda přála vidět... 😅 .ta ubližuje a sprostě nadává úplně všem včetně kluků a ani paní učitelka si s ní neví rady 😕 .takže prostě záleží hodně na výchově.Toť můj názor....
Myslím že ať už to bertica.h myslela jak chtěla je hloupost a to že veliká,že něco takového napíše do diskuse,kterou mají maminky o 2 a více klucích 🙂,to mi přijde jako úplně mimo mísu 😅 😨 ....

leopolda
6. pro 2010

@mudr. není to otřepaná fráze.Nám se jako prvorozený narodil chlapeček .Druhé miinko byla holčička,byli jsme šťastní,že to všechno vyšlo,jak má.
Ale bohužel nám zemřela.Když jsem posléze otěhotněla,asi podvědomě jsem ji chtěla nahradit jinou holčičkou,ale byl to chlapeček.Jsem dnes ráda,že ho mám,že věřím bude "zdravý",je to mazel.
Ale každopádně na svoji holčičku nezapomenu,mrzí mě,že nikdy nebudu vidět,jak by vypadala.
člověk by měl být pokorný a být šťastný za zdravé děti-kluky.

georgine
6. pro 2010

ha docela prča napsat do tématu 2kluci 😀 něco o tom jak jsou kluci nemožní, nevychovaní a zlí.. 😀 šílenéé 😅
ale co kočka už sem stejně asi nepůjde tak se dál budeme s láskou starat o ty naše kluky, pro mě největší sluníčka na světě.. 😵
znám taky pár dětí (nejen kluků)které mým dětem ubližují a nenadělám nic, jen to že se snažím aby oni neubližovali ani sobě ani jiným.. 🤐 a vo tom to je..
@maart vítám tě tady a víš že ti věřím že se ti vaši synové mají rádi, já jim to věřím i z fotky.. u nás se mají kluci strašně rádi a řekla bych že naprosto normální je že se taky mnohdy nepohodnou 😉 my jsme se s bráchou když jsme byli malí pěkně rvali 😠 a ani nevím proč.. prostě se to tak asi někdy stane, a děcka se mezi sebou rvou, u nás tahle situace naštěstí nenastala a doufám že nenastane. 😵

lalial
6. pro 2010

Dámy, neřešte to... ono je to tak, že obě pohlaví mají svá pro a proti, berticu.h ještě čekají zajímavé okamžiky až těm jejím slečnám bude 14 nebo 16 let. 😉 Jo, kluci jsou raubíři, zato bývají přímočařejší, neintrikují. Jak říkám, obojí má něco. 🙂

mudr.
6. pro 2010

@leopolda 😔 jezisi.... to si neumim ani predstavit 😔 moc me to mrzi 😔 at jde k certu bertice s timto jejim komentarem, hlavne ze jsou deti zdravi a maji elan do zivota. co vic si prat ... je mi moc lito, co se ti stalo 😖

jajdaelda
6. pro 2010

wow...člověk tady jeden den není a tady se to rozjede 😀
k příspěvku bertice už bylo napsáno dost, za mě snad jen,že ten příspěvek byl opravdu umístěn do nevhodného tématu, ale myslím,že účelem nebylo ublížit nám,co máme dva a více kluků...holt nešťastně vyjádřeno no.
Pokud bych se měla vyjádřit jejím postojem,tak já bych o holkách mohla napsat asi toto: holky jsou ukňourané,fintivé, záludné potvory a ve 14ti už bych se bála je někam pouštět no a o jejich mluvě alá dlaždič ani nemluvím... ....a budu tak mluvit na základě několika holčiček a holek v mém okolí 🙂
souhlasím s lilial,že kluci jsou přímočařejší,což já upřednostňuji.....A jak už taky někdo napsal,kluci to mají v životě jednodušší a co víc si,jako matka, mohu pro své dítě přát než bezstarostný život?
@maart Máš krásné kluky 😵
@mudr. Přidávám se k tomu,že "hlavně zdraví" není otřepaná fráze....poté,co jsem s Kubou strávila pár dnů na dětské onkologii, jsem si připomněla dvě věci: Za prachy se nedá koupit všechno a zdraví mých nejbližších je to nejdůležitější
takže ono je opravdu jedno,jaké pohlaví ...nehledala bych v tom zápory,ale jen klady a to jak ve stejném pohlaví,tak v párečku ...je to prostě úhel pohledu 😉

A tady jsou ti moji dva mazlíci,který bych nevyměnila za nic na světě 😵 😵

jajdaelda
6. pro 2010

@leopolda taky mě to mrzí 😔 je to opravdu nepředstavitelný a kdo nezažil,nepochopí...
taky vždy,když slyším,že někdo je zklamanej,že má to a to pohlaví,ale chtěl opak,tak mám sto chutí je poslat právě na tu onkologii,tam by si snad každej uvědomí,jak sobecky přemýšlí.....vždyť jsou páry,který by dali nevímco za to,aby měli vůbec dítě ☹ ...souhlasím,že trocha pokory by neškodila

mudr.
6. pro 2010

@jajdaelda krasniiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵
taky jich par pridavam tedy, no... 😀

jajdaelda
6. pro 2010

@mudr. 😵 😵 😵

dont_speak
6. pro 2010

Ahoj holky, máte moc krásné kluky 😵
Taky se k vám přidávám s dvěma prckama 😉 Každý je úplně jiný.. hlavně povahově, jeden je temperamentnější než druhý.... takže máme o zábavu doma docela postaráno 😀

mudr.
6. pro 2010

ahojky a vitej 😉 tyjo to je bomba, stacilo by 9 dni, a mela by jsi je stejne na den 😵

jajdaelda
6. pro 2010

@dont_speak vítej...no vidíš...a já si řikala,že když jsou kluci u sebe (rozdíl 14ti dnů a dvou let 😉 ) tak že by si mohli být podobní...tedy povahově..no a ono asi ne...i když tedy mladší je teď úžasně hodnej,vůbec o něm nevím a to jsem o starším taky pár měsíců nevěděla 😎

dont_speak
6. pro 2010

@mudr. Děkuju 😉 Snažila jsem se, ale bohužel to nevyšlo 😀 .. Jinak by to byla fakt sranda mít kluky narozený ve stejný den 😉 Ale i tak jsme slavili první narozeniny Míši zároveň s Davídkem 🙂 😉

mudr.
6. pro 2010

tak ja je mam taky o 21 dni od sebe 😅 a muj manzel ma holku z prvniho manzelstvi , teda uz spis slecnu (17) a je ve stejny den, jako nas mladsi synek 😅 🙂

marti457
6. pro 2010

Taky přidám nějaký fotky našich zlatíček - neměnila bych 😵 😵 😵

sanies
6. pro 2010

Ahoj holky,můžu se přidat?Jsem stejně postižena,jako vy...myšleno v tom nejlepším 😀 Taky mám doma dva andílky s pindíkama.U prvního jsem si přála holčičku,vydýcháno,u druhého obrečeno.Ale nedám je!!! 😅 Musím přiznat,že holčičku jsem chtěla čistě ze sobeckých důvodú,neb mám supr vztah se svou maminkou,tak jsem taky chtěla chodit s dcerou na kafíčko,do kina a aby byla u mně naložená často,tak jako já u mamky.Ale já jim to nedaruju a na to kafe se mnou budou chodit taky...chtě-nechtě 😀 Jinak u nás v rodině máme tak trošku přeholčičkováno,takže můžu jemně porovnávat a řekla bych,že každý tahá pilku chvilku,takže jednou je spratek ten a podruhé ona.Jen musím říct,že u nás je trochu sparťanská výchova a živým tvorům se prostě neubližuje!jAle moje mladší dítko si teď občas hraje na psa a svého milovaného bratříčka někdy kousne a on,prorože se děti nebijou,tak se truhlík nebrání.Ale včera se čertovi slíbilo,že už se kouset nebude...nechám se překvapit! 😉 Tak se asi na to dívám já,jen musím podotknout,že sebestředné a netolerantní lidi opravdu nemusím. toliko k beatrica.h

sanies
6. pro 2010

Jo a děti máte překrásné!!!! 🙂

dont_speak
6. pro 2010

@jajdaelda právě, že i to narození ve stejném znamení svádí k domněnce, že si budou kluci v něčem podobní, ale fakt každej je úplně jinej. Starší Davídek víc paličatý, umíněný, vážný, docela ďáblík 🙂 ... jinak na druhou stranu moc hodný a mladší Míša se pořád směje a nic ho jen tak nerozhodí, temperamentní je teda pořádně, ale víc poslouchá a stačí mu říct jednou a poslechne 😉 Co mají společného je veliká chuť k jídlu, ale kterej chlap ji nemá 😀 😉

marti457
6. pro 2010

@sanies 😀 Přesně tak 😉

dont_speak
6. pro 2010

Holky a koukám, že plno nás má kluky dva roky po sobě 🙂

marti457
6. pro 2010

@dont_speak neboj, on Ti taky ten mladší přestane poslouchat 😀 třeba se pletu 😅 Já měla oba dva kluky do jejich 2 let úplně zlatý - já jim říkám sedavý kluci, prostě rádi seděj 😀 žádný lítání, to už musí být 😉 Ale s tím neposloucháním mě teď zloběj oba 😠 oni se snad předháněj, kdo bude víc neposlouchat 😀 😝

marti457
6. pro 2010

Taky jsem si všimla - to je asi teď hit mít děti 2 roky od sebe 😀 Já je mám bez dvou měsíců o 2 roky. Vždycky jsem byla názoru, že čím blíž k sobě budou, tím líp a teď pomalu a jistě ten názor měním 🙂