Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

kijir
13. dub 2011

@jakelina :Jj dá se říct v rámci možností že to šlo 😀 .

petamaskova
autor
13. dub 2011

zakladala jsem tohle téma.chtěla jsem jen vám napsat těšila jsem na naše druhé mimi,ikdyž jsem chtěla holčičku ale ted po šesti týdnech ,co mám už doma ten svůj druhý poklad jsem neskutečně štastná,že mám dva kloučky,zdravý a doufám,že i štastný 🙂 stačilo mi ho jen poprvé ho uvidět,hned jako kdybych měla vše srovnané v hlavě,moc ho miluji a už po třetím,po holččice netoužím......

jakelina
13. dub 2011

@petamaskova to je strašně fajn, že to máš takhle v hlavě srovnané. Taky mám druhého syna Kubíka. Jsou to prostě naši miláčci. 😉

jajdaelda
14. dub 2011

@petamaskova Jééé Ty už jsi porodila?? tak velká gratulace....jak ke Kubíkovi,tak k tomu "srovnání" si to v hlavě....počkej,až se začne na vás usmívat a vymejšlet s Honzíkem lumpárny...jako u nás to je skvělý...mám pocit,že ty dvě dušičky se opravdu hledaly,až se našly,jak se říká 😉

petamaskova
autor
14. dub 2011

@jajdaelda fakt, tak to je hezký 🙂 Kubík se narodil 27.2. o 13 dní dřív. Honzík ho zbožnuje,furt by dělal tuli,tuli, jak říká 🙂

jakelina
14. dub 2011

@petamaskova taky se dívám, že je malý cvalda 😀 Jenom kojíš???

mudr.
14. dub 2011

@petamaskova gratulujuuu 😵 😵 😵

@kijir supeeer 😉 😵 😵 😵

evaje
14. dub 2011

@petamaskova gratuluju, já toto téma sem tam otevřu a dnes jsem si řekla, že i písnu. Já chtěla mít vždycky spíš kluky, protože mě připadá, že je jejich život svobodnější. ale to je určitě jen věc názoru a spousta lidí si třeba myslí opak. Navíc po generace u nás v rodině byly jen holky a můj brácha byl první kluk, tak mám vžité, jak jsou rozmazlovaní a roztomilí a my jsme " jen byby" 😅 😕 Můj muž to má přesně naopak a tak náš první syn byl pro něj takové to embrio co se k němu modlí ať je holka. Pak když jsme zjistili, že je kluk, tak se s tím smířil a po narození už nebylo vůbec o čem debatovat. Matyášek nám ze začátků naháněl strach,protže jsme bojovali s jeho zdravím a tak když jsme čekali druhé, bylo nám už tuplem jedno co to bude. No, v duchu chtěl manžel zase holku, ale ani nemukl 😎 Teď to máme tak, že prvorozený Maty je andílek, povahu by mu mnohá maminka holek mohla závidět a Miky je čert No.1. No a nejšťastnější jsem já, protože jsou kluci a jsou zdraví. Do třetího zatím nejdu a už vůbec ne, kvůli holce. V manželově rodině se říká, že holky dělají jen babráci a já dodávám, nebo taky možná spíš umělci 😀 A protože manžel je sice šikovný, ale mám riskovat, jestli je umělec a stát se potřetí matkou? To nééé 😅 Tak si užívám těch svých raubířů, protože ač každý úplně jiný, tak když jsou spolu tak jsou prostě jak dvě divoká štěňata. Ale jeden druhého milují a venku brání před jinýma. Je to krásné sledovat, jak moc se mají rádi, učit je toleranci a porozumění. Prostě paráda

evaje
14. dub 2011

A ještě jsem chtěla dodat, že ja super, že nejsou jedináčci, To je to jediné, co jsem nikdy nechtěla. Když jsme měli s Matym problémy, tak jsem hned chtěla druhé, ale manžel se bál. Tak jsem ho tenkrát musela lámat argumentama, jako že když my nebudeme, on zůstane na světě sám. Ale nejsilnější byl asi až ten, že kdybych věděla, že se při prvních starostech lekne a nechá kvůli své slabosti Matyho jedináčkem, tak s ním Matyho nemám. Protože bych to Matymu nikdy vědomě neudělala. No a když viděl, jak je Maty šťastný a pyšný, tak už x krát prohlásil, že jsme ho měli mít dřív. Toš tak 😉

petamaskova
autor
15. dub 2011

@evaje tak to je dobře,že to dopadlo dobře s prvním synem,ikdyž nevím o co jde,a že máte i druhýho synka.at se daří 🙂

spagatice
16. dub 2011

Ahoj, tak i já se přidávám k těm "nešťastnicím 😀 ", které budou mít, nebo mají dva chlapečky. Moc se na miminko těším, nemůžu se dočkat, až se mi narodí 😵 a je mi úplně jedno, že budeme mít druhého chlapečka 😉

jakelina
18. dub 2011

Holky co mimískové??? Jak poslouchají, spinkají nebo pláčou???

evaje
18. dub 2011

@spagatice Proč druhému chlapečkovi říkáš Cecilka 😀 ?

spagatice
19. dub 2011

@evaje To byl pracovní název pro miminko když jsme ještě nevěděli co čekáme 😀 . Teď už mu říkáme Víteček 😀

jakelina
19. dub 2011

@spagatice Víteček je krásné jméno.

evaje
19. dub 2011

@spagatice Bylo mě to hned jasné, jen jsem si toho všimla v profilu 😀 A nebuť nešťastná, že není Cecilka. Teď mě kámoška, co čeká holčičku říkala poznatek od kamaráda, že když se s něčím, začne, má se u toho zůstat a nedělat prá bordel v rodině 😀 Tak jste vlastně pořádkumilovní, jako my 😉

evaje
19. dub 2011

aaa pravda, pravda, Víteček je krásné jméno. To by Cecilka mít nemohla 😀

laska.nezna.hranic
21. dub 2011

zdravím zkušenější maminky a přidávám se do klubu. ráda bych to tu dočetla všechno, ale už je toho nějak moc 🙂 já vždycky toužila po holce, dokonce jsem i říkala, že dvě holky by mi nevadily, ale dva kluky bych asi nedala. no tak nakonec dám 😀 s dalším klučíkem jsem už tak nějak počítala, ale samozřejmě jsem pořád doufala a představovala si tu malou cácorku. no a cácorka bude mít pindíka 😀 ale třeba jednou... kdo ví 🙂

kijir
22. dub 2011

Ahojte holky 🙂,tak se po dlouhé době hlásím 😉 Náš mimišek je docela hodnej.Jen jsem z něj hotová,protože většinou jí po 2 hodinách :( Akorát venku je schopnej spát 6 hodin v kuse 😅 ,to už do něj občas i šťouchnu jestli je v pořádku 😕 .No a v noci první interval maximálně 4 hodiny a pak zase po dvou.Jsem docela zničená,ale šťastná 🙂 .Ten starší by ho přád líbal a muchlil a ten nejstarší ho chce pořád chovat a strašně ho před tím mladším brání 😵 . Teda dnešní noc byla strašná,protože nás boleleo bříško,takže spánek prakticky žádnej 😅 .Takže jen co se trošku vyčasí běžím do lékárny pro fenyklový čaj a budeme ordinovat po lžíčkách 😀 .

jakelina
22. dub 2011

@kijir tak to je fajn, že máš spící miminko. Náš Eliáš v kočáře řval, až jsem s ním jednu dobu vůbec nemohla ven. Jenom na chvilku na zahradě a jak spustil, tak honem domů, jinak to byl kravál jak hrom. 😀

spagatice
23. dub 2011

@evaje Však já nejsem nešťastná, napsala jsem to sem schválně, protože jsem už dřív, když jsem ještě nebyla těhotná, občas tady četla příspěvky některých mamin, které mají holčičky a bylo mi z toho, mírně řečeno, špatně. Vždyť je to jedno, jaké je dítě pohlaví, hlavně ať je zdravé a šťastné 😵

petamaskova
autor
24. dub 2011

@jakelina máte můj obdiv-4 děti 🙂

petamaskova
autor
24. dub 2011

@kijir náš chlapeček také papá po 2 hodinách a to má už 8 tádnů 🙂 držte se........

jakelina
24. dub 2011

@petamaskova děkuji, chtěli jsme jich hodně a máme 😀

jajdaelda
4. kvě 2011

ahoj holky...po delší odmlce zdravím...jakpak se všechny máte? A co ti vaši klučíci?

kijir
4. kvě 2011

@jajdaelda Ahojda 🙂 koukám,že tady mají asi všechny nějakou odmlku 😉 .Vždycky nakouknu nikde nikdo,tak zase jdu 😅 ...U nás to je docela dobrý,jen mi chybí asi tak skoro měsíc spánku 😀 .Jo a co je ještě horší,tak včera tady nachumelilo tak 5 cm sněhu ☹ 😠 ☹ 😠 !!!Normálně chumelilo víc jak v zimě 😨 .Od rána od půl 8 až někde do 5 večera.A to jakože úplně hustě a vločky velký tak 2 cm...totální hnuuuuus jakože 😖 .
A co u Vás? 😉

evaje
4. kvě 2011

tak já taky zdravím a přidávám se k debatě o počasí, tady taky hnus, i když ne jak v Náchodě 😉 Sice sněžilo a mrzlo, ale přes den tu dnes krásně svítilo sluníčko a ve stínu se teplota vyšplhala"až" na 9 °CNo z 25 je to sice nic moc, ale kdo chce moc nemá nic. A snad už bude líp.
Co se týká této debaty, tak mě včera zasadil náš starší syn spolu s tatínkem červíčka. Prý chtějí Elinku. A mám to! 😝 Jak je to dávno, co manžel nechtěl ani slyšet o druhém dítěti? A jak je to dávno, co jsem tu psala, že třetí nééé a kvůli holce už vůbec? No toš totok mě udělají teď když jsem byla tak krásně smířená s dvěma klukama. Co vy na to? Dřív jsem chtěla víc dětí, ale po druhém jsem zatím přesvědčená, že se mě do dalších nechce. A teď bude ten červíček hlodat a hlodat... Dnes manžel začal s dalším argumentem a tím je můj věk 😢 Uaúúúú! 🙂

kijir
5. kvě 2011

@evaje :Ahojda tak co já ti na totok můžu říct? Se třetím čerstvým pokusem o holčičku co se jmenuje Jiřík 😀 😀 😀 ???

evaje
5. kvě 2011

@kijir 😀 😀 😀 No právě, mám pocit, že víc testosteronu doma nezvládnu 🙂 A navíc, jak už jsem dřív psala, do holčiček se mě moc nechce 😅 Jsem prostě na kluky, i když taková malá princeznička.... 😀 😀 😀 Ty jsi taky ale odvážná, co? Dva takové malé caparty k jednomu, co není o moc větší. Máš na výpomoc alespoň někoho z rodiny? U nás nejsou fungující babičky, tak by mě z toho asi kleplo 😉 No možná až mladšímu bude tak 5 let, tak uvidíme 😉

kijir
5. kvě 2011

@evaje :No na výpomoc mám jen manžu 😅 !!!Ale on je snaživej 🙂 .Babičku máme jen jednu a ještě hodně daleko,takže si musíme pomoct sami.A pomocník je i ten nejstarší 😉 ,teda jen když sám chce,ale je 😉 .Holt jsme to zkusili a je to Jiřík a já bych ani jednoho za nic nevyměnila 😀 .Holčičku bych si dala sice říct,ale my je neumíme,takže jsem šťastná za raubíře a navíc chlapi to maj v životě jednodušší,takže 😀 😉 ...