Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

mudr.
10. pro 2010

mnam , devcata a hned mam tip na vikend 😵

mataharyy
10. pro 2010

Já ráda vše co nemusím vařit 😀

neumisa
10. pro 2010

jééé, tady to jede ... místní připojení mě ničí 🙄 ale lepší není ...

koukám, že mám hotový jídelníček na celý příští týden 😀 😀 😀 Jinak dneska večer peču "otrávené" cukroví a zítra ho instaluju na okno - jsem zvědavá, za jak dlouho bude pryč ... 😠

mudr.
10. pro 2010

@neumisa dej pred nej ostnatej drat a do nej el. jako u ohradniku 😀

neumisa
10. pro 2010

@mudr. ale, ne to bych přece těm chudinkám hladovým neudělala ... vždyť já tentokrát CHCI, aby tu krabici ukradli ... 😠 😝

georgine
10. pro 2010

koukám že se tady už peče poslední potěšení 😀

mudr.
10. pro 2010

jo taaaaaaaak 😀 😀 😀 chapu 😀 😀 😀 ja bych zavrela okno, zatahla zaluzky a cihala 😀 nenechala bych si ujit pohled na nekoho, kdo bude mit vesely vikend 😀 😉

neumisa
10. pro 2010

@georgine musím včas, aby si to ještě stihli užít ... 🤐 😀

mataharyy
10. pro 2010

Tak dnes mám na plánu kokosky a základ na laskonky, kokosky už koulí manžel a patřičně u toho nadává a hodně sprostě... Já věděla proč už je nedělat... 😝

kijir
10. pro 2010

Já už se do toho taky konečně vrhla a musím říct že za velmi vydatné pomoci manžela 🙂

smardik
10. pro 2010

tak já se dobrovolně přiznám že já nepeču

neumisa
10. pro 2010

@smardik já taky ne - jen tu jednu jedinou várku 😠 a ušoulala jsem kávová zrna, to manžel rád. Jinak nic.

kijir
10. pro 2010

Holky já mám taky teda kilo objednaný 😅 ,ale musím ještě upéct linecký,protože to se u nás jí na kila,a takový ořechový dortíčky.Toť vše 😀 .A kávový zrna a rafaelo budu dělat až ten víkend těsně před 🙂 ...

mudr.
10. pro 2010

holky nemate nekdo recept na domaci vajecnak, kterej mate osvedcenej? 😵

mataharyy
10. pro 2010

Tak já peču málo, ale co si neupeču nemám a letos mě to nějak chytlo, ale radost mi opět pokazilo linecké pátý rok za sebou z něj není nic, těsto nejde válet, případně nejde vykrajovat, nebo když už překonám toto tak se upečou dunajský vlny a ne krásné úhledné linecké a přitom ho mám tááák ráda, prostě jsem na něj levá 😖 Jináč ještě budu péct další perníčky, neb to co bylo už nenííí 😀 Dnes ještě spáchám laskonky a zítra hurá štóly, tak jsem na to zvědavá, to bude premiéra... No a ještě nějaké chci zkusit, tak uvidíme jak to nakonec bude... 😅 Kokosky už jsou hotové, tak jupíí 😵

@mudr. jukni na mmb tam jsem našla nějaké, já mám odpor k nevařenejm vejcím, tak toto nezkouším a navíc v mém stavu i kdybych nad vejcema přivřela oči, pít bych nemohla 😀

smardik
10. pro 2010

já nepeču vůbec chlap cukroví nejí-ten si dá tak 3kousky a konec,abych pekla kvůli děti není kvůli koho-Tom mi nepomůže on je citlivka na ruce a nehrozí že by vykrajova to by se dotknul jednou těsta a už by byl velký řev že je špinavý a museli bychom se jít umýt a konec a vím že cukroví dostanem-od mojí mamky a tchýně (ta sice nepeče ale její sousedka peče pořád a zásobuje je tak že to nestíhají jíst tak dá i nám) takže u nás je to zbytečné

jajdaelda
10. pro 2010

ahoj holky,
tak u nás bude taky autogaráž,ale nekupovali jsme ji,ale vybrali za body ze Shellky
jinak ad pečení...původně jsem chtěla jen rohlíčky - pro mě a linecký pro manžu,ale neprozřetně jsem se nabídla mamině,že jí dám cukroví a ta řekla,že jo a pak taky tchýni a ta taky,že tedy když se nabízím,tak si taky něco málo vezme 😅 ..takže u dvou druhů nezůstane 😝

@mataharyy děláš kokosky jako takové pusinky?
@neumisa ještě je cukroví za oknem? 😀

jajdaelda
10. pro 2010

@mudr. na vaječnák recept nemám,ale akorát dělám domácí baileys,tak jsem zvědavá...

mataharyy
10. pro 2010

@jajdaelda jako kuličky, proto je dělal teď manžel, nemám ráda patlavé a zdlouhavé práce 😀

neumisa
11. pro 2010

tak napečeno, otráveno, nastraženo ... a čekám ... 😠 😎

kijir
11. pro 2010

@jajdaelda :Jééé mňam 🙂 mohla bych tě poprosit o návod 😅 ?

jajdaelda
11. pro 2010

Dobré ranko
@kijir tu jest
250 ml šlehačky, 1 SALKO, 3 ledové kaštany, 4 kostičky hořké čokolády, ½ litru rumu.
Šlehačku vylijeme do hrnce a přidáme čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů. Za stálého míchání povaříme. Poté sejmeme z plotny, necháme vychladnout a vlijeme SALKO a nakonec rum. Řádně promícháme, aby bylo hladké a lijeme do lahví.
Já to dělala včera poprvé a není to vůbec špatné.Jen rumu jsem dala o dost míň,cca tak 0,25l a hořké čokolády bych dala taky míň,bo už je v těch kaštanech a já ji moc nemusím. Salko vařím 2hodiny v papiňáku,aby zkaramelizovalo....příště bych přidala asi ještě smetanu,aby to bylo takové smetanovější,ale jinak je to dobrý 🙂 Nečekej klasické Baileys...nicméně už se těším,až zapálíme krb,bude tady stromek a já si ten likérek naleju do sklenky 😎

jajdaelda
11. pro 2010

@neumisa tak nás nezapomeň informovat 😀

kacerka
11. pro 2010

Ahoj, můžu se přidat???
My zatím toho druhého kluka neviděli, ale dle 3 UZV je to tak, takže jsem veškeré naděje na holčičku už dávno pohřbila. K úvodní otázce - ano v prvním okamžiku, kdy mi řekli, že to bude kluk, se mi zhroutil svět - byla to pro mě rána, kterou jsem vůbec nečekala, dokonce jsem to obrečela. Ale během dvou dnů jsem se z toho vzpamatovala a teď už v tom vidím jen samá pozitiva 😀 Původně jsme chtěli překvapení s pohlavím, ale nakonec jsem byla ráda, že mi dali čas na vzpamatování se 😉

jakelina
11. pro 2010

Náhodou jsem narazila na tuto diskusi, koukněte do pasu co máme doma my a máte jasno. 😀 😀 😀

smardik
11. pro 2010

@kacerka ahoj určitě se můžeš přidat a 2kluci jsou super, taky jsem si přála holčičku nebudu říkat že ne a chvíli,malou chvíli zklamaní bylo ale rychle přešlo a ted můžu říct že 2 kluci jsou naprosto báječní 🙂 a ještě chceme třetí mimi a zas počítáme s chlapečkem, bude to Davidek 🙂 🙂

@jakelina tak by to bylo u nás kdybychom měli 4děti ale to ne,to neutáhnem finančně

jakelina
11. pro 2010

@smardik taky jsme si říkali, že počtvrté to musí vyjít a zase máme chlapečka. 😉 Neházej flintu do žita, třeba se vám ta holčička povede. 😉
Já si to už ani neumím představit, že bychom ji měli, všude samé klučičí hračky 😀 😉

jakelina
11. pro 2010

@smardik finančně se to dá zvládnout, když jsou děti dál věkově od sebe. Naši starší už chodí na brigády a jsou trochu finančně samostatní. Nechtějí po mně na každé kino a přispějí si sami třeba na vleky na horách atd..
Oblečení podědí a nebo koupím někde na Mimibazaru a nejhorší je jídlo. Toho sní kvanta. 😀

jajdaelda
11. pro 2010

@jakelina 😀 😀 😀 wow...tak to se opravdu musíš doma cítit jako lvice 😀 ...gratulace E ke třičtvrtěročku 😉
ale jako fakt si neumím představit vyvařovat pro 5 chlapů (tedy zatím 4) 😀 To musíš denně nakupovat ne? Bych musela v první řadě vyměnit lednici,bo ji máme nějakou malou,zjišťuji poslední dobou

smardik
11. pro 2010

@jakelina já si myslím že i kdybychom měli 10dětí je to 10kluků. Vím jak jsem byla koukat v jednom obchodě na kočár pro sourozenece tak si mě ta prodavačka pamatovala s prvního těhu a ví že jsem chtěla holčičku tak se mě ptala co to bude a říkám zase pindík, hned se mě ptala zda bude ještě třetí a já říkám časem ještě chceme za pár let a ona mí říká aby jste nedopadla jak ta paní co tu byla před vámi, ti mají 3kluky a pořád si přáli tu holčičku tak to ještě jednou zkusili,že se finančně uskromní a že do toho půjdou a hádej co to bylo

no já si myslím že 4bychom fakt finančně neutáhli, i o tom třetím budou rozhodovat finance. Ono oblečení problém není to jde starší,hračky třeba taky a něco dostanou ale klukům platíme stavební spoření a nedovedu si představit platit 4dětem stavební spoření, chci at se naučí jazyk a to na normální ZŠ těžko takže soukromá učitelka a to 4dětem fakt nevím, nebo lyžařský výcvik ve škole 4x bychom nedali to by bylo cca 20 000, spíš víc jen za to a to bychom neutáhli takže i o třetím budou rozhodovat finance

ale ještě se vrátím k té holčičce,je fakt že mě někdy napadle jestli Honzíčkovo dvojčátko nebyla holčička,jak by vypadala kdyby byla