Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

jajdaelda
22. pro 2010

holky,co uvaříte dětem na 24.přes den?

smardik
22. pro 2010

@kuchy vítej 🙂

@jajdaelda Tom bude mít rybu-asi lososa ten je zrovna v mražáku a k tomu bramborovou kaši a Honzík jak je zvyklý-takže normální oběd-asi sklenička telecí maso s rýží to má nejraději nebo mu udělám červenou řepu s bramborem ty dvě jídla má nejraději a pak svačinka,večer kaše. nic speciálního mít nebude a ani Tom ne, lososa vím že jí a salát nechce ta bude mít bramborovou kaši a na oběd mu dám hrachovou polívku-jí bud polívku nebo druhé na oběd,obojí ještě nesní

beatta
22. pro 2010

@jajdaelda mladej bude celej den něco uzobávat jinak kuřecí a salát a Junior Bebu a něco dobrýho ze skleničky 😀

mataharyy
22. pro 2010

Adrián bude mít na oběd polévku a večer normálka salát lososa/řízek... On by totiž nejedl nic co nebudou mít i ostatní 😀

eeefffaaa
22. pro 2010

Ahoj holky!!

muzu se k vam obcas pridat??budeme mit taky dva chlapecky,druhe ditko je teda neplanovane a dost nas prekvapilo 😀 a tak jsme si ze zacatku rikala,tak snad to bude aspon ta holka...pak me v 16tt vysly blbe triply a zacala jsem si rikat,ze je to trest za to,ze jsem chtela holku a ze jsem z druhyho tehu zrovna nadsena nebyla,jeste jsem na to nebyla pripravena,Davidek byl od mala tejracek na spani a ja mela z toho strach,ze to nedam...ale ted jsem stastna za to,ze cekame zdraveho chlapecka a je mi to uz vsechno jedno,to ze to neni holka,to ze ho cekame tak brzy,sice to ze zacatku asi bude dost zahul,ale vsechno se da zvladnout...a treba druhy chlapecek bude hodny a necha me vyspat...nastesti mam take zlateho manzela,ktery se o maleho stara maximnalne,hlavne ted kdyz jsem tehu,v noci k nemu i vstava abych ja se vyspala,kdyz ja toho mam za cely den dost navic s tim prckem v brisku...takze to snad zvladneme...

jo a treti uz fakt neplanujem 😀 sla bych do toho treba za par let a to by me neco muselo rict ze to bude fakt holka 😀 jsem nakonec stastna ze budou tak brzy po sobe,urcite je to velika vyhoda v hodne vecech a az budou vetsi,chceme s manzelem zacit cestovat a uzivat si jeden druheho jako driv,jeste jsme ani jeden nebyl treba u more 😅 ale kdovi jak se k sobe budem chovat za par let ze 😀 v dnesni dobe neni nic jisty 🙂

se omlouvam,ze jsem se tak rozepsala 😅

beatta
22. pro 2010

@eeefffaaa ahoj a vítej 😉

smardik
22. pro 2010

@eeefffaaa vítej a neboj se to zvládneš, já mám kluky od sebe 15měsíců a 5 dní a fakt se to dá a ti dva se mají moc rádi 🙂

mataharyy
22. pro 2010

@eeefffaaa Ahoj, neboj ono se to podá 😀 Já jsem taky zvědavá jak to všechno bude, ale nějak hroznou obavu (až na cestování MHD 😅 ) z toho nemám 😎 Myslím že klady převažují, tak uvidíme 😉 A třetí plánujeme, jednou... Uvidíme jak to zvládnem s dvěma 😎

smardik
22. pro 2010

@mataharyy cestování MHD je občas zábava to je fakt,ty budeš kupovat sourozenecký kočár nebo malý zvládne chodit? já se bez kočáru pro dva neobejdu ani omylem

mataharyy
22. pro 2010

@smardik No já doufám že bude chodit, už ho k tomu vedem nějakej ten pátek a zatím teda šmatlá po svejch, tak doufám že vydrží... Navíc když pojedeme do města tak úplně bez kočárku, nedostaneme se do Autobusu a na vlak to máme dobré dva kiláky... Takže Adrián po svejch, mimčo v šátku a já tichou motlitbu na rtech 😀

smardik
22. pro 2010

@mataharyy tak to jseš dobrá to u nás nehrozí, Tom chodil už slušně ale jak vidí že se veze brácha chce i on,v tomhle ho brácha dost brzdí proč on by chodily když brácha se veze a chtěla jsem to taky řešit šátkem-aspon občas ale malý mi v tom řval jak hysterka, nechtěl v tom být

mataharyy
22. pro 2010

@smardik uff no nestraš tohle je má představa, tak doufám že to půjde, no a kdyby bylo nejhůř, tak se proměním v indiánskou babičku, Adrián do nosítka na záda mimino do šátku a jen doufat že mi cestou neexnou záda 😀

smardik
22. pro 2010

@mataharyy uvidíš u mě to bez kočáru nejde, dost lidí říká že je TOm velký a že ho mám prostě nutit chodit ale já k tomu nevidím důvod a ven chodíme protože nás to baví a klukům se venku líbí a ne aby venek byli nervy pro nás oba-pro něj že ho nutím chodit a pro mě že on nechce a zlobí se, máme kočár a dobrý-vlastně máme dva, phil a teds díky tomu můžu jet s oběma autobusem ale nedovedla jsem si v něm představit zimu takže jsem někdy v listopadu koupila ještě jeden kočár a to pro dvojčata vedle sebe, po zimě ho prodá

mataharyy
22. pro 2010

@smardik No já tady do autobusu stěží rvu golfáče, takže cokoliv jiného nehrozí... 😖 Nutit ho můžeš ale co to bude platné... Adrián je svéhlavej a když se rozhodne že nejde, tak nejde a můžu ho nechat na ulici a dělat že odcházím, neb můžu řvát, vyhrožovat a je mi to platné jak mrtvému zimník, prostě nejde... 😝 No pokom to to dítě má, to bych ráda věděla 😀

majdula
22. pro 2010

@eeefffaaa Jeee to je sranda, koukam ze budeme mit kluky stejne daleko od sebe 🙂 A mame taky Radimka, muzu se zeptat proc zrovna tohle jmeno? Protoze malickejch Radu v tomhle miniveku jsem zatim moc nevidela a vzdycky jsem strasne nadsena, ze potkam dalsiho 😵

smardik
22. pro 2010

@mataharyy to samé je Tom a bylo by to tak každý den, někdy i 2x denně a t nepotřebuju takže jsme pořídili ten kočárek a dobrý, je fakt že chlap hodně pindal proč kočár že máme po Tomovi,rodiče taky pindali na co další kočár ale oni s klukama nechodí ven 7dní v týdnu takže jsem si prosadila svoje. a jinak Tom je taky dost svéhlavý a tak celkově je svůj,zvláštní ale on je dost po tatínkovi. už jsem slyšela že je i postižený

mataharyy
22. pro 2010

@smardik proč by měl bejt postiženej?? 😕 Tak já doufám že to Adrián nějak prodejchá a nezabejčí se... A zas na druhou stranu nejezdíme do města tak často a k doktorce se to dá vzít procházkou když je hezky, no a kdyby bylo jóó zle, tak koupíme skejtík a uvidíme 🙂 Jináč lidi co to neabsolvujou tak nechápou... Mě taky nikdo nevěřil že dostat se tu do autobusu je nemožný, dokud mi sami nepomáhali... 😠

smardik
23. pro 2010

@mataharyy Tomášek je pomalejší když ho srovnám s jeho vrstevníky, nemluví,má plíny,rád se povozí v kočárku, je to takový uplakánek, třeba odrážedlo-motorku nebo auto pochopil až před 2měsíci takže ve 2letech do té doby prostě nechápal na co to je,sednul si a čekal až ho někdo bude tlačit, je prostě pomalejší.

mataharyy
23. pro 2010

@smardik Jaj, ale to nutně neznamená že by byl postiženej, Adrián třeba začal sedět dost pozdě a chodit taky, pravda nebylo to proto že by to neuměl, ale on prostě nechtěl, nepokládal to za nutné 😉 A když jsme přinesli kočárek, tak se taky raději vozí... Ale děti to doženou, neboj přijde čas a on se srovná, nebo ještě předběhne vrstevníky 😉

smardik
23. pro 2010

@mataharyy Tom se taky naučil všechno později ale naučil, jen tak působí. ale je fakt že mluvení už mluvil víc než ted-říkala mama,tata,ham,papa,čiči a přijde mi že přestal jak začal Honzík komunikovat-vydávat zvuky nebo jen tatatata apod. že Tomík začal dělat to samé, ale on rozumí-donese když něco má přinést, když ho pro něco pošlu,v knížce taky ukáže co á mezi zvířátkama v duplo najde co chci-slepici,prase apod. jen mluvení ne, má plíny nočník zatím vůbec

beatta
23. pro 2010

@smardik my budeme mít 3 roky a taky moc nemluvíme.jak píšeš mladej rozumí když po něm něco chceme tak to přinese ale jinak si neřekne 😖 😒

smardik
23. pro 2010

@beatta já to neřeším však on se rozmluví ale ty kecy okolí mě štvou

beatta
23. pro 2010

@smardik to my taky neřešíme až to příjde tak to příjde 😉 😉

smardik
23. pro 2010

@beatta pak ještě budeme rádi vzpomínat jaké to byl když nemluvili

holky musím se pochlubit už máme v novém bytě novou kuchynskou linku dneska ji tam dali,spotřebiče tam ještě nejsou ale i tak mám velkou radost. a největší z toho že se mi to povedlo utajit před manželem až přijde z práce bude to překvápko,doufám že milé. každou chvíli ho čekám, už se nemůžu dočkat vyhlížím ho z okna 🙂 🙂 😀 😀 😀

beatta
23. pro 2010

@smardik přesně tak 😉
teda to seš dobrá utajit takou věc před manžou 😀 😀

mataharyy
23. pro 2010

@smardik Tak ono je to tím že je to určitá změna a on se třeba snaží "srovnat" se s mladším bráchou, aby měl stejné podmínky pro život 😉 To se stává prý dost často že i velmi chytré a do té doby samostatné děti jsou najednou úplně jak "zabržděný" 😅 Pokud v tom není jiný problém, tak bych to neřešila, zbytečně tím trestáš sebe i jeho 😉 a okolí je vždy moudré u druhých, ale aby začli u sebe, tak to ne... Kašli na všechny a dělej jak ty uznáš za vhodné, protože nejhorší co můžeš dítěti udělat je porovnávání s jinejma a tlačení ho do tabulek, které sepisovali ještě soudruzi za dob Lenina 😝 Hlavně pohoda, klídek a oni si ty děti "sami řeknou" až bude jejich čas, kam spěchat život mají před sebou 😵 A s nočníkem... tak to bych nehrotila, čím více ho budeš nutit tím víc ti na to bude kašlat, zvlášť jestli je jen trochu paličatej mám to bezpečně odzkoušené u Adriána 😀
Jináč gratuluji ke kuchyni a tiše závidím 😵

jajdaelda
23. pro 2010

@smardik Tak Kubča taky ještě nemluví, nočník akorát na kadění, plínku tedy má už jen na spaní,ale třeba se za dopoledne i 4x počůrá a popáte si řekne nebo dojde...myslím,že jsou kluci naprosto v pořádku...jako kámošky kluk v 18ti měsících plynule mluvil,předřikával básničky,byl bez plíny - tohle mě přijde nenormální 😉 (ale v dobrým slova smyslu) Všechno má svůj čas a na okolí kašlu...jak myslíš,že vypadá Kuba se svým skoro metrem, žvatláním a plínama 😅 . Neřeším to,hlavně,že je zdravej...
a s tou kuchyní jsi fakt dobrá...jak se tvářil manžel?

smardik
23. pro 2010

@mataharyy tak Tomík byl vždycky pomalejší ale nějaké slova říkal, ted neříká ani mama ☹, prostě níc ale vím že slyší dobře protože jak ho pro něco pošlu donese to,ukáže co má. Jinak na nočník ho nenutím vůbec-on si na něj sedne sám od sebe v pohodě oblečený ale nahatý ne to pláče, takže to vůbec nezkoušíme, má plínky a je to spokojené dítko 🙂 časem k tomu dospěje

manžel na kuchyn čuměl jak puk,vůbec to nečekal myslel si že se bude montovat až druhý týden v lednu tak byl hezky překvapený ale líbí se nám,ještě to není dokonalé není tam trouba a myčka, ani úchytky ale stojí a už víme jak vypadá a super. ještě se musíme rozhodnout jaké barvy chceme vestavěné skříně na chodbu, nemáte nějaký nápad? je to malá a celkem tmavá chodba, vymalovaná na bílo

kijir
24. pro 2010

Ahojda holky,přeju Vám všem nejkrásnějšííí Vánoce 😀 !!!!!

beatta
24. pro 2010

Krásné Vánoce 🙂