Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

mataharyy
7. kvě 2013

@jihajiha to je o pocit, když se nebudeš zabývat tím co by, kdyby, tak ti to nebude líto, ano když půjdeš kole šatiček na princeznu, tak si tak povzdechneš, ale trápit tě to za pár minut zase nebude. Je to hlavně o tom jak se sama "naladíš" 😉

jihajiha
9. kvě 2013

@mataharyy děkuji

lenuskin
3. říj 2013

Když jsem čekala první dítě, myslela jsem si, že to bude kluk a byl. 🙂
Rychle jsme s manželem zapracovali na druhém dítěti a já zjistila, že čekám dvojčata a myslela jsem si, že to budou holky, ale opak byl pravdou, narodili se nám dva kluci. A jsem ráda, že je mám. Je to jedno, jestli holka nebo kluk.
To jsou takové předsudky, že je hezké mít páreček.

rennik
1. únor 2014

Ahoj holky můžu se přidat? jsem taky máma dvou kluků a popravdě moje reakce po tom co mi při druhém těhotenství řekli že to bude kluk a ne holka byla taková, že jsem asi týden skoro v kuse brečela. Pak to na nějakou dobu přešlo, narodil se Adámek a já jsem byla ráda že je zdravý a že ho mám. Ale ani ne za rok mi umřela máma, a já jsem si uvědomila jak moc mi bude chybět všechno co jsme s mámou jako máma s dcerou podnikaly, jak jsme si povídali, chodili nakupovat...... Vždycky jsem chtěla holčičku a teď jsem fakt smutná že ji nemám.Nechci aby to vyznělo že jsem nevděčná, tak to není, kluky miluju ale jsem nešťastná, že přidju o všechno co dělají maminky s holčičkama. Sice jsme třetí ještě chtěli, ale teď nám dává Adam tak zabrat že si to zatím neumím představit a taky přemýšlím nad tím co kdyby to byl třetí kluk.......nevím jestli bych tři raubíře zvládla.

rennik
1. únor 2014

@jihajiha čauky vidím že jsme na tom stejně, mám úplně stejné pocity...

ivet1987
1. únor 2014

Ahoj, já vás tady nečetla, zaujal mě nadpis... Já budu naštvaná a bude mě to mrzet, protože hrozně chci holčičku. Ale zase kdyby byly dvě holky, tak mě to mrzí kvůli manželovi, že nemá kluka.

charlie31
28. bře 2014

@rennik ahojky. Mame doma dvouletyho Vasika a od vcera vim,ze v brisku mam jeste jednoho chlapecka. Teda,mel nohy krizem,ale doktor rikal,ze to vypada na kluka. Jasne neni to 100%,aln ja to beru jako hotovou vec a je mi to hrozne lito. Od vcera brecim a snazim se s tim srovnat. Ja tak moc chtela holcicku. Malou princeznicku. Hackuju a siju a mam tu kyble koralku a tak sem se tesila,jak ji to naucim a bude paradnice. A jak se budem hadat v puberte a pak az bude mama ,tak se za mnou bude vracet. Kluci odchazej .Tak to ted vydychavam. Na to druhe se tesím,je planovane a zdrave a uz kope. Taky ma na 21u uz 505g. 125g nadvahu nad prumer. Ale potrebuju se s tim srovnat a proste mi to trva.

andelka
28. bře 2014

@charlie31 srovnáš se, neboj. Prosím tě kde je psáno že se holčička bude chtít parádit a nosit korálky? A že se bude držet mámy? Tohleto vůbec neřeš. Já jsem chtěla vždycky holčičku, kdysi mě ani nenapadlo že bych mohla mít třeba kluka.a pokaždé jsem cítila že to holčička bude..jo a prd, mám dva kluky. Když mi toho druhého ve 23tt potvrdili, neměli jsme ani klučičí jméno, musela jsem si z hlavy vymazat přesvědčení že malej bude mít ségru. Trvalo to tak týden, a pak jsem to přestala řešit. Kluci jsou skvělí, a hlavně, pohlaví člověk neovlivní, tak to tak musí brát. Už zdravé dítě je zázrak. Malej je krásnej, dlouho vypadal jak holčička, je tulivý, roztomilý..spolu jsou to dráčci..ale servat se dokážou i dvě sestry.

latkovkybrno
28. bře 2014

Ahojky, zatím mám jednoho syna, druhé miminko je na cestě a jestli to bude kluk ? No super ! 🙂 A jestli to bude holka ? No super 🙂 Tím chci říct, že je mi to fuk. Úplně. Obojí má svoje. Plánujeme ještě třetí a kdyby i to byl kluk, nevadí. My na to prostě prdíme 🙂 Kluci jsou super, takové maminčiny bambulky. No a jaká je holčička to nevím, možná to jednou poznám, možná ne. Tak asi toliko za mě 🙂

latkovkybrno
28. bře 2014

@rennik Počkat, to jako fakt, že jste brečela ? Já vám neodsuzuji, jen pro mě je tohle těžko pochopitelné. Fak to nechápu. Ale víte co ? Mám taky dvě takové dobré kamarádky, co jim řekli, že bude druhý kluk a byly z toho rozhozené.. takže to není asi nic neobvyklého. Jen to prostě nechápu. Já bych brala kluků i 10 🙂

pellullinka
28. bře 2014

Mam doma chlapecka a cekame každým dnem druheho. Přála sem si holcicku,ale když mi řekli,že to bude chlapecek tak sem byla v klidu 🙂 a čím víc se blíží porod tím se radeji. Když v hrackarne vybírám hračky,mnohem víc mě baví koukat na auta než na barbiny,holcici obleceni je nádherný,ale jima mě hrůza z tě všudypřítomné růžové :D
takže já ač možná z hloupých důvodů jsem vážně ráda,že cekame druheho chlapecka 🙂 moc se na něj těším. A holky,jen silné ženy mohou vychovávat syny 🙂

latkovkybrno
28. bře 2014

@pellullinka Vidíš, tak to mě vlastně nenapadlo, ale cítím to stejně - ty hračky a oblečení. No a to nemluvím o manželovi, ten Barbie a Baby Born a takové ty Čuču miminka fakt nemusí 🙂
Hele, abychom my fakt nakonec neměli holčičku, aby nás řádně zaškolila 😀

pellullinka
28. bře 2014

@latkovkybrno :D u nás tchán a vlastně celá rodina brala jako automatiku,že my budeme mít dalšího chlapecka,že u nás jiná varianta není :D
manzel je pysnej,že "umí" kluky,ale vím,že z holčičky by byl zblaznenej 🙂
no na nás holka asi nevykoukne,leda nekdy po 3. :D

andelka
28. bře 2014

@pellullinka
@latkovkybrno dobré je že se věci hodně vynosí. Já vždycky po 1,5 roce vybalím oblečení z krabice po starším, a vždycky koukám co "nového" tam je 😀 občas koupím malému i něco nového.
Hračky jsou..no, jako hrají si s tím samým, akorát že pak člověk už neví co kupovat, když mladší všechno má.

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka Andelko priznam se, ze my hracky moc neresime. Kupujeme je asi jen na vanoce.. jsme hodne venku, sbirame kaminky, klaciky apod a doma ho berou snad jen knížky (obrázková leporela), no a pak pastelky apod. Je to náš mimozenšťan, hračky jako takové - auti, roboti apod - ho baví jen 30min. Tak aspon v tomhle máme klid. Někdy mu stačí dát smetáček a lopatku a je na hodinu zabaven 🙂

latkovkybrno
28. bře 2014

@pellullinka Můj muž říkal, že jedno by rád zkusil jaký je rozdíl vychovávat dceru a syna. Ale pokud to nepozná, no tak to nepozná 🙂 Já kluky ráda, jsou to fakt broučci. Holčičky ještě neznám, tako možná mám trochu strach z neznámého 🙂

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno no jo, ještě je malej, mladší než můj menší. Ono je to masakr hlavně teď, kdy je jim 2 a 4, a jsou vánoce, narozeniny, a každej se ptá co má koupit. A my už prostě nevíme. Frčí knížky, puzzle, vláčky, autodráhy, vkládačky, mozaiky..ono je to třeba tak, že k 1narozkám starší dostal motorku, ke druhým koloodrážedlo..jenže u toho malýho není co vymyslet když tohel všechno dědí. Včetně knížek a všeho.

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno jinak mám dvě neteře, takže růžových "blbinek", bárbín, sukýnek apod. si užiju i tak dost.

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka Tak to se ptají už teďka, co kupovat. Jedna babička s dědou ho vezmou na chatu na hory na týden, tak to jsme si řekli, že bude prima dárek a pro druhou babičku s dědou vymyslíme asi takovou tu kreslící tabulku. Jednu už měl, ale zničil se nějak ten magnet, tak nějakou lepší, kolem 400Kč, Babička bude sice zase namítat, že chceme furt nějak málo, ale... nám to fakt stačí. Nejvíc ho baví ZOO, jízdárny apod, pozorovat zvířata.. Fakt o hračky zatím nejeví moc zájem. Ale manžel má schovaných po sobě asi 10 krabic lega, tak ty na něj čekají 🙂 Tak uvidíme.

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka Taky mám jednu neteř (3,5roku) a ta je jak kdy, někdy má období kabelky apod a někdy je jako kluk, meče, vláčky... Je skvělá. Má o 2,5 roku staršího bráchu tak se jí líbí hodně klučičí svět. Vypadá jako panenka, ale má hrubší zastřený hlas a je to pořádná raubířka.. Skvělá 🙂

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno no jo, u nás by si ho/je nikdo nikam nevzal, takže to padá. ZOO máme daleko a jízdárny a zvířátka taky. Takže my musíme mít doma hračky a "učení" a hračky i naven, chodíme po hřištích, nemáme možnost vyjíždět někam dál

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka Jé, tak to máte blbý ☹ My máme právě báječné prarodiče, obě dvojice, co se o syna někdy fakt až perou.. Když jsem byla v nemocnici a manžel v zahraničí, tak je vlastně ani nezajímalo jak mi je (nadsázka), ale u koho bude náš Bertík spát jako první, jak dlouho apod 🙂 Ale je to prima. Jen ni z toho občas jde hlava kolem. Ale jsem za to ráda, nejen, že s ním tráví rádi čas, ale jsou i hodní a respektujou o co je poprosím.
A pokud jde o ty zvířata, tady v Německu jsme v ZOO každý víkend + jízdárnu máme 200m od domu. V ČR u mých rodičů jsou slepice, koně (soused), králící, krocani, pejsci apod a to je pro syna ráj. Když jsme doma v Tišnově, tak si hraje často s naším psem. Jiná zvířata nemáme a neplánujeme. On obecně je rád venku. Houpačky, písek apod. Je to super, dám ho na písek, otevřu knížku a víc jak hodinu o něm nevím 🙂 Zatím dobrý, uvidíme jak to bude s druhým.. ale většina strašících prognóz se nevyplnila ani u prvního tak snad to nebude takový horor.

zelva
28. bře 2014

Ahoj holky, také máme dva kluky. Při prvním těhu jsem byla ráda, když řekli, že to bude kluk. Klučíka jsem si přála. No a při druhém těhu jsem byla trochu zklamaná, když jsme zjistili, že to bude druhý kluk. Přála jsem si holčičku. Jsem hodně kreativní a těšila jsem se, že budeme spolu tvořit spoustu věcí apod. 😉 Také si říkám, že až kluci vyrostou, tak se osamostatní a vyprdnou se na nás. Holky přeci jen v dospělosti tíhnou k rodičům více. Takže mě to mrzí z tohoto hlediska. 😅 Také jsou ty dva kluci podle mého náročnější na výchovu. Potřebují pevnější ruku. Já jsem s nimi od rána do večera sama a dost zlobí. Kolikrát jich už mám až nad hlavu. Jsou od sebe tři roky a ten starší na toho malého stále dost žárlí a neudělá mu nic dobrého. Neustále ho odstrkuje, ječí na něj. No prostě je to pro ženskou fakt o nervy, pokud to není zrovna typ ženy-údernice, jak já říkám. Křehotinka nejsem a umím je také seřvat a jednu jim lupnout, ale jsou to pořád kluci - a ti prostě dělají klukoviny a zlobí. Když jdu ke kamarádce, která má dvě holčičky, tak tam mají vše tak v pohodě a takové tichoučko. A u nás řev od rána do večera.. 🙄

latkovkybrno
28. bře 2014

@zelva Kamčo tak to bych ti přála syna jako mám já, ten kreativní tvoření zbožňuje. Taky jsem si myslela, že to kluci nemusí, ale Bertík hrozně rád něco maluje, lepí, mačká apod 🙂 Asi to má po mě, já chodila na výtvarku 9 let. Nic pořádně neumím, ale bavilo mě to 🙂

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno no, starší byl na noc u babičky skoro ve 3,5letech poprvé a u druhých prarodičů nikdy, tam jezdíme jen na návštěvu, a že by někde byl dýl než jeden den, nebo dokonce oba, to nehrozí. ZOO máme skoro hodinu cesty MHD a přijde to dost draho, za dalšími zvířátky se musí jezdit a my nemáme auto, žijem ve městě, takže jen střídáme hřiště. A teda že bych si sedla na lavičku a dítko si samo hrálo jsem snad ještě nezažila, kor když byli dva..malej furt na prsu nebo na rukách a hlídat ještě staršího, dobrej adrenalin. 😅

latkovkybrno
28. bře 2014

@zelva Uf, tak já si myslím, že typ žena-údernice jsem, víceméně když zvednu hlas tak ztichne všechno, tak uvidíme, jak se to pak osvědčí v praxi, budou li to dva hošíci. 🙂

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka Andelko tak to mě mrzí. Já občas hlídám syna i kamarádce (je o půl roku starší než Bertík) a párktár jsem hlídala i 4 děti na hodinku (stejný věk, bylo jim okolo roku) a musím říct, že moje osobní zkušenost je ta, že jsem se nudila. Byl to sice chaos nad chaos, všude drobky a bordel, ale oni si prostě tvořili svůj svět a mě nepotřebovali. Když hlídám Tondu s Bertíkem, sedím jen na gauči a celé dopoledne se nudím, tak si čtu. Většinou ho hlídám 8-13hod (kamarádka chodí do školy) a oni fakt spolu blbnou a mě nepotřebují. Ale když je dítko jen jedno, tak furt něco chce, nudí se.. apod.. Sice teda ne to moje, Hubert je boží, já mu doma dělám jen dozor, jinak mě vůbec nepotřebuje (krom wc apod) a zabaví se sám. Já jen poočku pozoruju jestli nehrozí nebezpečí. Jsem šťastná žena 🙂 Vždycky si říkáme s mužem, že náš syn je anděl, takže to druhé asi bude ten satanášek.. Ať už v holčičích či klučičím provedení. Ale třeba ne. Uvidíme.

andelka
28. bře 2014

@zelva éé, u nás taky 😀 ale paseku umí udělat i dvě holky, nebo holka kluk a naopak jiní dva kluci jsou úplně zlatí..to se nedá paušalizovat. Nicméně na mrtvici z nich jsem, ideál je když je starší ve školce, což ale nebývá moc často. Teď se pomalu srovnávají a dost si na sebe dovolí, věčně je od sebe rvu. A pak zas starší přijde, že si nalil pití a rovnou i malému..když nakupujem, tak vždycky bere 2x, když běží do cesty nebo leze sám do výtahu tak ho chrání...prostě sourozenci 🙂

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno tak to teda závidím..v dobrém. My se taky setkáváme s jinými dětmi, většinou si ale s kamarádkou nestihnem ani sednout natož něco říct, děti nás zaměstnají hnedle. Svoje kluky nemůžu nechat bez dozoru ani když jdu na záchod, hned je nějaká katastrofa a řev.
Babička si dřív jak v těch 3,5 na noc s malým netroufla, a prarodiče druzí si nikdy neřekli abysme jim aspoň staršího dovezli, a já jim ho cpát nebudu, neměl by tam ani kde spát.

zunem
28. bře 2014

@petamaskova Mě to neva. Čekáme dva kluky najednou a nějak to asi neřeším. Původně jsem počítala, že to budou holky (dědičně), ale co jsem zjistila, že to budou kluci, tak asi se mi to zamlouvá víc. Nejsem ani na růžovou, ani moc holčičí typ ani si s holkama moc nerozumím, tak jsem ráda, že budu mít barák plný chlapů. :o))) Hlavně, že budou zdravý a žravý a šikovní. 🙂