Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

pepibubu
9. říj 2010

@romana29 My do třetího půjdem, tak za tři až pět let, ale rozhodně ne proto, abych "konečně" měla holku, spíš proto, že cítíme že kde se najedí čtyři, nají se i pět a vnitřně cítím že to zase bude kluk, a neříkám to "zase" s povzdychem. Máme neskutečný štěstí že máme dva kluky,mají se navzájem moc rádi, Pepča na "biši" (brášku) nedá dopustit, pořád ho hladí, pusinkuje ho a ten skoro pětiměsíční špunt se vždycky rozzáří když brášku vidí. A popravdě, když vidím hračky pro předškolní holčičky a kluky, tak stokrát radši budu kupovat Transformery než My Little Pony 😀 Ale jasně, když bychom měli holku tak jí to koupíme. Ono totiž - teda podle mě - nejde o to co má děcko mezi nožičkama, ale jestli je milovaný, chtěný, v neposlední řadě zdravý a dobře vedený. HOWGH. 😉

romana29
9. říj 2010

syraell myslím, že valná většina z nás samozřejmě chápe, jaké štěstí je mít děti zdravé, nejsme padlé na hlavu 😕 , tady to je o tom, že prostě někdo chce více mít děti stejného pohlaví, jiný né. Určitě nikdo z nás dítě nemá míň rád kvůli tomu, že to není kluk nebo holka....
pepibubu máš pravdu. I s tím najezením i s tím, že důležitý je dítě mít rád a dobře ho vychovat.

staninka77
11. říj 2010

Ahojky.
Já jsem si myslela že druhé bude jednoznačně holka a taky tomu nasvětčovalo ale bohužel vyšel zase chlapeček sním jsem se smířila hned že je to druhej klučina a nějak mně to nevadilo hlavně jen zdraví aby to bylo.
dlouho jsem byla z Jiříkem v porodnici.
A šly jsem do třetího bohužel zase klučina těd abych pravdu řekla mně to moc mrzí ale jsem velice za něj moc ráda že ho mám benjamínka někdy si myslím že by ta holka někdy byla ale už tomu nevěřím chtěla abych jít do čtvrtého ale už bohužel nemám šanci se toho dočkat takže si raději jak nebudou pejsci tak koupím nového do rodinky.
Miminko už nebude i kdybych si to přála aby ta holka my byla přána ale nebude.
Hlavně at jsou děti moc zdravé to se nedá ničím nahradit. 😉

pepibubu
27. říj 2010

Nikdy, opravdu nikdy v životě mě nenapadlo, že zrovna já budu mít dva kluky. Ale můžu zodpovědně říct, že to je super, kluci jsou fakt prima. Určitě i holčičky, to nepopírám. Prostě co Pánbůh nadělí, to člověk má. A kdo ví, třeba do třetice za pár let 😀

petamaskova
autor
27. říj 2010

ahoj holky,tak už to mám 100% je to kluk dnes jsme byli s budoucím tatkou na velkým UTZ.

pepibubu
28. říj 2010

Péťo, a dobrý, nebo někde vzadu v dušičce se ozvalo "ách jó?" 🙂 Já když mi to sestřička po velkým utz řekla, tak jsem se rozesmála "zase kluk jo?" a v duchu jsem si dodala, že už snad budu vařit v prádláku, protože Pepča je celkem jedlík, táta taky 🙂 A tak teď sbíráme bodíky v GLobusu, abychom za poloviční cenu měli dva papiňáky, z toho jeden osmilitrovej když budu vařit pro tři chlapy 😀 Ale mně to naznačila už moje "normální" gyndr, že to vypadá na kluka, někdy v 15tt, že prý podle směrování pohlavního hrbolku, kluci ho mají klenutý nahoru a holčičky dolů. A měla pravdu, jak vidno 🙂

petamaskova
autor
28. říj 2010

@pepibubu taky jsem to tak nějak tušila od 12 tt kdy jedna mudr nám to naznačila,takže že bych z toho ted byla nějak příliš zklamaná to určitě né.je pravda,že se přiznám,že jsem do poslední chvíle věřila,že by to mohla být třeba pupeční šnura a bude to holka,ale je to klouček,je moc krásný,ukázkově roste,je zdravý a to je nejduležitější 🙂 s nějakým postižení bych se těžko vyrovnala,nebot jsem v takovém prostředí pracovala. jsem moc štastná za kluky,holčíčka bude za pár let 🙂 to je vtip,už asi ne,manžel třetí nechce.

verusky
28. říj 2010

petamaskova,kluci se vetsinou osamostatni a maji takovy svuj svet a moc do nej nenechaji nahlizet,tak proto asi ten pohled maminek.nehlede na to,ze mit dva kluky je celkem mazec.ale ono je to vlastne narocne vsechno,jen kluci toho asi vic "vymysli".petus,ja zase obrecela,ze budu mit holku.a kdyz mi rekli,ze holka bude i to druhe,to uz jsem sice neoplakala,ale mrzelo me to.a samozrejme pritel chce kluka,tak mi to nepomohlo (je jediny pokracovatel jmena).no ale holky se narodily a samozrejme brzy (nebo hned?) prisla chvile,kdy jsem byla stastna,ze je mam.je to tak zarizene,co se nam narodi,za to jsme vdecne.no a pak - nikdy nerikej nikdy,treba to tak priroda nakonec bude chtit,ze se nechtene zadari za par let holcicka (ja taky byla neplanovane po dvou bratrech a bratrovi neplanovane vysla holka po dvou klucich,tak se to opakovalo).
bud stastna,ze budou stejneho pohlavi,nebot si krasne vyhraji a budou dvojka.ja jsem velmi spokojena,ze mi parecek nevysel.

petamaskova
autor
22. lis 2010

dens mě to nějak dostalo,má nejlepší kamarádka čeká třetí holčičku,já druhýho kluka 🙂 ☹

meleri
22. lis 2010

@petamaskova taky jsem se s tím setkala přijde mi to trapné....přece hlavně at je dítě zdravé..já jsem naopak ráda, nebudu muset nakupovat další krámy, druhý podědí výbavičku po prvním, a snad si spolu budou hrát víc než by si hrál kluk s holkou..já mám bráchu a často to bylo o ničem...

petamaskova
autor
22. lis 2010

@meleri určitě nejduležitější je zdravý,těšíme se na Kubíka,ale která žena by nechtěla dceru?

pepibubu
23. lis 2010

Péťo, no tak, nedepkuj 🙂 Mít dva kluky je fajn, věř mé půlroční zkušenosti 🙂

petamaskova
autor
23. lis 2010

@pepibubu děkuji,jsi zlatá podpora 🙂 já tim vším nechci tady říct,že bych Kubíčka nechtěla nebo se netešila,naopak on byl planovaný,tudiž chtěný,je jasný že si člověk nemůže určit pohlaví co by víc chtěl,jen mě mrzí že fakt ta holčička nikdy už u nás nebude a kámoška má hned 3.

pepibubu
24. lis 2010

@petamaskova he he rozumím. Hele asi tak, když jsme si vybírali komu letos koupíme hračku (akce ČRo, už několikátý rok a my pravidelně kupujeme někomu postiženému nebo v dětském domově), tak jsem si taky vybrala 14letou, sluchově postiženou holčičku Růženku, která si přála gumičky, sponky a zrcátko. Pak ještě jsme koupili dvaatřicetiletému Standovi, který si přál kávu a hrneček, a Honza mě na nákupu překvapil, že sám od sebe mu ještě koupil na to kafe dózu a lžičku - se slovy "když chce kávu, tak ať si ji vychutná se vší parádou." 🙂

Ale prostě taky jsem si vybrala holčičku parádnici 😀 když to doma nemám 🙂

pepibubu
24. lis 2010

jo a jinak kamarád má taky tři holky, a popravdě, nebrala bych. Ale tam je dost problém v mamince, jak se k těm dětem chová...Nejstarší bývávala strašnej frocek, muselo být po jejím, jinak řev, fakt hrůza, najednou změna a Domča je div ne že ušlápnutá, z prostřední Míši roste zlej člověk, zákeřnej, je jí deset a patlá, neumí absolutně mluvit, r, ř,,l,k prostě neřekne a z nejmladší tříletý jsou všichni tak hin, že kníkne a všichni skáčou jak Simonka pískne.

petamaskova
autor
24. lis 2010

@pepibubu to je dost děsná představa,co má doma kamarád.to bych taky nebrala.Někdy jsou horší než chlapy 🙂

llllucka
24. lis 2010

Než jsem poprvé otěhotněla,tak jsem vždycky říkala,že rozhodně radši dvě holčičky jako dva kluky.U prvního těhu jsem po zjištění,že čekáme chlapečka byla tak dvě sekundy zaražená.V mezidobí jsem doufala,že dtuhé bude holčička.Když jsem podruhé otěhotněla,tak jsem asi podvědomě tušila,že to bude kluk,takže mi to bylo najednou jedno,jestli to bude holčička nebo kluk a když nám pan doktor řekl,že to bude chlapeček,tak se mi vlastně ulevilo.Sama jsem byla překvapená,že jsem to vzala úplně v pohodě a na druhýho kluka se moc těším.Všechno má svoje výhody a nevýhody a co si budeme povídat,sourozenci stejného pohlaví si nejspíš budou líp rozumnět a to je přece nejdůležitější🙂
Nejhorší je,jak už tady někdo psal,když řeknete někomu v okolí,že druhé dítě bude kluk.To bych vraždila.Jedna kamarádka mmi dokonce řekla,že je jí to líto 😠 Rozčiluje mě,jak všichni automaticky předpokládají,že chcete páreček.

pepibubu
24. lis 2010

@llllucka jojo chytrý poznámky "tak do třetice holčičku" mě taky drtěj, navíc všichni to myslí jen rétoricky, protože "se přece sluší" mít dvě děti a kdo má tři je prostě divnej. Takže já to vždycky dorazím tím, že je nám jedno, co to třetí bude, protože my se třetím počítáme... a to bez legrace. Zatím si to sice neumím ani představit, ale vím, že jednou ty tři budou.

llllucka
24. lis 2010

@pepibubu:tak pokud bude třetí,tak počítám rovnou s klukem a asi by to bylo i lepší.Holčičku by všichni hrozně rozmazlovali.
Jinak musím říct,že já jsem v tomhle hodně pokorná.Nejsem nábožensky založená,ale kolem mě je hrozně moc párů,které se i několik let snaží a nejde jim to.Nám obě děti vyšli na první pokus a každému říkám,je jedno co to je hlavně,že to je (a úplně mě irituje jedna kamarádka,která si ještě plánuje porod na vhodné roční období).Znám pár holek,co si pobrečelo,že nemají holčičku,sama jsem to nezažila,ale chápu je.Někdy se k tomu člověk prostě uplne,i když pak zjití,že to vlastně není důležité.
A jak někdo psal,ono je těžko říct,že se vám bude holka držet víc doma.Většinou následuje ženská chlapa a ne chlap ženskou.Bydlíme na velkém městě,takže by se chlapci mohli usadit tady🙂.Hlavně si říkám,že prostě musím být hodná tchýně,aby za mnou chtěli jezdit a půjčovat mi vnoučat🙂🙂

pepibubu
24. lis 2010

@llllucka já byla u Pepči přesvědčená, že čekám Bětušku, ale když mi řekli je to kluk, ani mě nenapadlo bejt zklamaná. U Martina jsem sama nějak vnitřně cítila že to je kluk.

a taky jsem klikař co má obě děti napoprvé...

mudr.
24. lis 2010

ahojky vespolek 🙂
tak ja mam taky dva kluky, mam neco malo pres dva roky od posledniho porodu a neustale posloucham, kdy ze uz bude konecne ta vysnena holcicka... 😖 ted uz rikam, ze mame psa Baru, takze vlastne holku uz mame 😀 😝 Jake mate vy odpovedi na tyto vtirave otazky??? 😕 😉

pepibubu
24. lis 2010

@mudr. já vždycky řeknu, že je mi jedno co bude třetí.... a lidi čuměj protože jak jsem psala výš, "normální" je mít děti dvě, kdo má víc než dvě je většinou branej za divnýho.... A pak už se radši tak blbě neptaj :D

mudr.
24. lis 2010

😀 no mozna by bylo nejlepsi je vubec usadit a rict, ze chceme kluka do tretice 😀 😝

neumisa
24. lis 2010

@mudr. na tuto otázku odpovídám, že já už mám splněno, a pokud manžel touží po holčičce, může si ji pořídit jinde. Jen si musí uvědomit, že nás bude muset VŠECHNY uživit ... a světe div se, ono to funguje, žádné další dotazy a přesvědčování nepřicházejí 😎 😀

neumisa
24. lis 2010

jinak jsem za své dva kluky ráda, kamarádka má holčičku, tak ji občas rozmazluju a parádím - a pak vracím mamince, ať si ji zpacifikuje sama 😀

neumisa
24. lis 2010

@petamaskova při třech holčičkách v bytě aby si člověk postavil minimálně jednu koupelnu navíc 😀 😀 😀

mudr.
24. lis 2010

jo tak to je taky dobry rict, źe uz mame splnino 😅 a je fakt, ze ja uz ani treti nechci , za prvy dve deti je na me uz akorat a taky bych se bala, ze to zas bude dalsi kluk, coz okoli samozrejme nemuzu priznat 😅 to by bylo reakci, ze to bude jiste holcicka... a jsme zas u toho... 😝

petamaskova
autor
24. lis 2010

@neumisa super odpověd na vtíravou otázku,kdy bude holčička 🙂

jajdaelda
24. lis 2010

@petamaskova Peti,tak i já jsem šťastná mamina dvou krásných kluků - Kubíka a Honzíka 😀 A musím říct,že bych neměnila!!!
Původně jsme chtěli jen jedno,ale když se Kubča narodil,tak nás oba "dostal" a naše rozhodnutí umocnila skutečnost,že Kubča musel v 10. a 11. měsíci na dvě vážné operace. I při druhém nám bylo jedno pohlaví a když okolí prálo holčičku,tak jsem odpovídala,že než holku,která by si musela projít tím,čím Kubča,tak ať je to zdravej kluk. Obojí má své pro i proti. Pro mě je sestava dvou kluků lepší než dvou holek. Vždy jsem si spíš rozumněla s klukama, panenku jsem měla asi jen jednu a vždy si přála autodráhu 😀 tak už se moc těším,až kluci povyrostou a koupíme ji 😀 Ale na druhou stranu chápu,když si někdo přeje páreček. Jen doufám,že se nedožiju doby,kdy si budou rodiče pohlaví vybírat. A i mě irituje,jak se za ideální rodinku bere máma,táta,syn a dcera (nejlépe to vystihují reklamy-viděla jsem v poseldní době snad jen jednu na nějaké těstoviny,kde jsou dva kluci,jinak páreček 😒 )
A co se týká chycení se party,tak to může i dcera. A že jako matka dvou synů neuvidím vnoučata tak často? A kde je psáno,že se jich vůbec dožiju? 😀 A co když kluci nebudou chtít děti? Anebo je nebudou moc mít? Raději žiju přítomností než myšlenkami na dosti vzdálenou budoucnost...a ta přítomnost je nádherná,bo dnes ve 4ráno se na mě Honzík začal krááásně usmívat 😵 😵
a jinak gratuluji ke Kubíkovi!!!

mudr.
24. lis 2010

@jajdaelda - moc hezky napsano 😵 😵 😵
nejvic me mrzi, kdyz slysim, ze je lepsi mit dve holky, nez dva kluky.... to me rekla i moje znama, ktera je ma samozrejme, pry kluci zlobej a holcicky jsou hodny... teda tohle je nazor, ze na to jsem odpovedela jen to, ze bych proste nemenila 😎 napr. moje svagrova ma holcicku, ktera vyda za deset kluku 😅 tak kde je napsano, ze holcicky jsou vzdy hodny ?? 😉