Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka Svatá pravda. Já znám 2 dvojice holčiček, sestříčky, které furt ječí a perou se 🙂 A když přijde na návštěvu tak ten můj brouček na ně kouká co je to za šílené holčičky.. Jsou teda už větší (2 a 4, 3 a 5), ale jsou teda hustý 🙂 Ten jekot vždycky.. oh..moje uši 🙂 Takové vysoké tóny se jen tak neslyší. A taky hrozně kalkulujou a žalujou, to je furt samé "Mááámííí, Karolína mi vzala zase ten můj vysavač a nechce mi ho dát zpátkyyyy" a "Máááámííí, Lucina mi schválně dala tu panenku vysoko a já tam nedošáhnu,béééé " 🙂

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka Ano, já jsem moc ráda, že mám tak prima dítko, on je zlatý ! Uvidíme co bude až ho začne ovlivňovat kolektiv ve školce apod. Zatím ale opravdu mohu říci, že je úžasný. Samostatný, ale zároveň hodně kontaktní, mazlivý a hodný. Má chvíle, kdy je rád sám a chvíle, kdy si ke mě lehne na gauč, položí mi hlavu na prsa a koukáme třeba hodinu na pohádku nebo dokument o zvířátkách, které miluje.
A k těm babičkám - to mě vždycky mrzí, když něco takového čtu. Chápu, že si někdo už třeba netroufá na malého prcka, ale když někdo vnouče ignoruje jako úplně nebo mu stačí malá návštěva... prostě to nechápu.. Já se na to, až budu babička, těším už teď 🙂

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno no, mi přijde, že moji kluci nebudou žalovat, oni prostě jednají hned.
Sestřenka má holčičku o 3m mladší než je můj starší a to vždycky hledím jaké taky může být dítě.
Nedávno mi říkali známí, že kdyby měli první dítko tak živé jako mám já, tak by si druhé rozmysleli. No tak jako..člověk míní..jsem asi v jeho roce věděla jaký za rok bude ne? 😅 to byl zlatej, pohoda, spal..pak to začalo a už byl menší na cestě.

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka No jo, to člověk nikdy neví, máš je opravdu hodně blízko sebe věkově, to teda klobouk dolů. Ale uvidíš, že za rok už budou super parťáci. Teď je to jen taková vyjednávací fáze, ujasňují si kdo a co může. Až to bude za nimi, budeš mít pohodu ,-)

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno ale oni je milují, jezdíme tam co 14dní, o ty neteře se starají od narození, malinkého synovce taky hlídají skoro od narození..jenže to ej o tom že oni jsou blízko, a my daleko, musíme mhd, nebo pro nás oni jezdí. Kojené miminko do 8m mi nepohlídal vůbec nikdo. Pak od toho roka už na pár hodin jo..ale zase..ideálně jednoho, oba ne, kdyžtak fakt na dvě hoďky když potřebuju něco zařídit bez nich.

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno no snad jo. Je fakt že teď co se přiblížili výškově a váhově tak je to mazec. Ideálně je držet od sebe. Ještě má starší opožděný vývoj řeči, takže hodně dlouho nějaké debaty nebyly možné, nejsou ani teď, ještě není tak vybavený aby s ním člověk mohl něco probrat. Ale to jsem taky tehdy nevěděla. Ale zas je to príma, miminkovské věci už skoro nemáme, už jsou to dva chlapečci. 🙂 Ale je fakt, že když se kouknu teď na malého, tak když si uvědomím že v jeho věku jsem měla navíc ještě 2měsíční mimino, tak mi to hlava nebere. Kamarádka má čtyři děti vždycky po 2letech a nechápu, obdivuju.

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka My máme obě babičky a dědečky 250km od domova. My bydlíme v Tišnově a oni na severní Moravě, jezdíme tam buď my (já a syn) na delší čas (14dní až 2 měsíce) nebo oni k nám, tak na týden. Klape to prima, manžel si většinou odpočine, pak se naplno ponoří do práce, na víkendy jezdí za námi.. Takže taky máme prarodiče daleko.

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka 🙂 U nás v rozsáhlé rodině je to velmi četné a oblíbené mít co nejvíce děti hodně brzy po sobě 🙂 Moje sestřenice stejně staré jako já (30) mají některé už 4 děti cca 1,5 roku po sobě 🙂 A jsou v pohodě. Prostě některé lidi to baví, ten chaos, press apod. Uvidíme jak to bude se mnou.. trochu se bojím, jsem pecivál a sobeček. No ale uvidíme.

andelka
28. bře 2014

@latkovkybrno aha, tak to je jasný že tam pak jste delší dobu a malej je zvyklej. My dodržujem (pokud do toho nevleze nemoc) ty 14denní intervaly, jezdíme vždy na jeden den o víkendu. Na dýl ne, už tak mají plný barák. Takže vlastně prarodiče starší uznává tak od 2let, to už si je v těch intervalech zafixoval. Mladší kupodivu je společenštější, ten je bral dřív.U prarodičů nikdy nebyli sami, ani jeden, vždy s náma nebo jedním z nás.

latkovkybrno
28. bře 2014

@andelka Ano, my tam jezdíme od doby kdy měl Bertík 2 měsíce. Bydlíme u našich na domečku a jsme tam jen my a oni. Druzí prarodiče mají byt 2+1 asi 15km odtamtud a ti si ho berou na noc od ročku, 3 krát už tam byl 2 noci, do toho roku jen dopoledne a odpoledne. Zvykl si v pohodě, manželovi rodiče ho mají jako první vnouče tak se mu věnují 100% ukázkově a naši mají další 2 vnoučátka v Praze a vídají se kvůli vzdálenosti méně často, tak si Bertíka také užívají, Je to prima. Netvrdím, že občas nejsou spory, ale jsou to malichernosti. 🙂

mataharyy
28. bře 2014

Kdo má problém z více kluků, ať se nastěhuje do Mongolska, tam jsou matky kluků (a čím více, tím lépe), vysoce žádané, jsou to "zlaté nevěsty" 😀 A ta pohoda, člověk nemusí řešit rozdílnost pokojíčků, hraček... Vysloveně si to užívám, už si tak říkám že mít třeba čtvrté holčičku, tak bych vlastně nevěděla co mám dělat 😎 Už jsem to tu psala je to jen o tom jak se člověk naladí, když to bude brát jako tragédii, tak se s tím nesrovná 😉

rennik
29. bře 2014

@latkovkybrno no víte ano přiznám se že jsem brečela, nejsem na to nijak pyšná a s odstupem času se za to i stydím ale v té době mě to strašně citově zasáhlo, nikdy jsem si nepřála nic víc než mít holčičku. Ale nemění nic na tom že své děti miluju nejvíc na světě a nikdy bych je neměnila.

rennik
29. bře 2014

@charlie31 naprosto tě chápu, vím úplně přesně jak ti je, protože jsem měla a částečně mám stejné pocity, hlavně v tom že je mi bude chybět v budoucnu taková ta mateřská láska mezi matkou a dcerou, že se ti přijde svěřit, poradit, vypovídat.......Vidím to i na tchýni se švagrovou, ony dvě jsou jak magnet a já jsem ta třetí která vzala matce syna, nikdy si spolu nebudeme rozumět tak jako já kdysi se svou mámou. Ta mi ale minulý rok umřela a já jsem teď na vše sama. Chybí mi její rady, jak jsme spolu mluvili u kávy........ na to kluci nejsou podle mě stavění ale z druhé strany si říkám, že třeba budu mít to štěstí a vybuduju si s klukama takový vztah aby se nebáli za mnou přijít s jakýmkoliv problémem. A taky ještě doufám že se třetího miminka ještě jednou dočkám a kdoví třeba to bude holčička. časem se ti trochu uleví, nikdy se nevzdáš toho pocitu proč zrovna ty musíš mít dva kluky, proč ostatní ano......ale až ti dají toho drobečka do ruky budeš ho milovat jako toho prvního vvěř mi. 🙂

latkovkybrno
29. bře 2014

@rennik Jasan, já vás NIJAK neodsuzuji, každá máme svá přání a cizí nemají právo je odsoudit. Snad to nevyznělo tak, že vás kritizuji, napsala jsem pouze, že je to pro mě těžko pochopitelné, protože já preferenci pohlaví nemám. No, co vy víte, třeba ta holčička ještě bude 😉

rennik
29. bře 2014

@latkovkybrno jj nebojte já jsem to ani zle nepochopila 🙂

danny617
29. bře 2014

Přidávám se k Vám. Taky jsem vždy snila a vlastně tak nějak věřila, že tomu tak bude, že budu mít holku a kluka. I já jako malá jsem chtěla staršího bráchu (ani pořádně netuším proč 🙂). První se narodil syn. A teď když jsem otěhotněla, tak jsem si byla jistá, že to bude holčina. I se mi zdály sny o holce (před narozením Fíly se mi zdálo o klukovi). Teď na NT screeningu mi řekla doktorka, že si myslí, že je to chlapec. Přiznám se, že mne to dost vzalo ... rozplynul se sen o holčině (další dítě už neplánujeme), že nebudu nikdy mít tu parťačku a budou "v chalupě" jen chlapi ... Fífa má teď ještě ke všemu pěkné období vzdoru a to mi moc nepřidává ...

anit_001
29. bře 2014

Ahojte, Taky už máme doma kluka a čekáme druhé. Přála bych si holčičku a vzhledem k tomu, že se chceme nechat překvapit, tak doufám, že nebudu zklamaná... Možná, kdybych dopředu věděla, že je to kluk, tak se s tím "smířím", takhle to bude šok, pokud by to byl kluk... prostě chci holčičku a počítám s tím, že to určitě bude 🙂

miska85
29. bře 2014

Mám dva kluky a jsem na to pyšná 🙂 To nemluvím o tom, že nemusím kupovat oblečení, atd. Horší bude asi později vaření, protože tři chlapiska už toho sní, ale prostě jsem pyšná 😵

chroustinka
29. bře 2014

🙂 zajímavý téma, mám kluka ctyřletýho a skoro roční holku, myslela jsem si jak budu zkušená mamina ale ta divoška me totálně rozhodila celou domácnost, je náročná a uječená 🙂 mít druhýho kluka klidnýho jako ten první tak jsem vysmátá. stejně ji ale miluju i když je to s ní někdy na palici snad z toho vyroste.

mít dva zdravý kluky je požehnán stejně jako jakoukoliv jinou kombinaci pohlaví dětí 🙂

danny617
29. bře 2014

@anit_001 Taky jsem premyslela nechat pohlavi druheho jako prekvapko, ale bala bych se pak sve hormonalni reakce ... Takhle mam cas to vstrebat. 🙂.

olaftopinka
5. pro 2016

Chci dceru ale mám 4 kluky už to nebudu riskovat🙂