Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

sanies
6. pro 2010

Taky je mám o 22 měsíců od sebe.Mají se hoooodně rádi i si vyhrajou,jen ten malý (jako miminko nejhodnější na světe) teď toho staršího občas devastuje 😉 Zajímavé je,že k jiným dětem je miloučký samá pusinka,pohlazení...nedovolí si.U nás je to prostě chudák starší brácha.

mudr.
6. pro 2010

@sanies urcite se muzes pridat 😉 😵 tak ja mam kluky o 6 let a 21 dni , myslela jsem si, ze to bude nevyhoda, ale svoje vyhody to ma taky 😉 a hlavne ten starsi je porad takovej hracicka, takze to je dobry, a tim, ze je starsi, tak i obcas ustoupi tomu mladsimu 😀 aby neknoural 😉 ale to je opravdu jen obcas 😅 😕

marti457
6. pro 2010

@mudr. Jé tak u nás občas ten mladší řekne staršímu nebeč nááá a radši mu dá tu danou věc o kterou se zrovna hádaj 😀

mudr.
6. pro 2010

@marti457 jo tak to uz se u nas taky stalo 😀

marti457
6. pro 2010

😀 jsou to éra 😉

mudr.
6. pro 2010

hlavne jsou zdravi a jsou nase 😵 😵 😵 tak dobrou noc 😉

januzza80
6. pro 2010

Ahojky holky,tak ja mam tri deti a to kluka,holku a kluka.Mam to stridave.Treti jsme chteli ne aby to byla holka nebo kluk,ale protoze jme chteli tri deti.Uz jsem mela chlapecka i holcicku,tak nam to bylo jedno,ikdyz ja jsem docela chtela jeste jednu holcicku sestricku pro malou,ale mame dalsiho chlapecka a jsem za neho rada.Rozhodne to nezalezi na pohlavi,ale na povaze.Muj bracha je porad u rodicu casteji nez u tchyne.Je to vsechno vychovou a povahou ditete a rozhodne jsou super kluci jako holcicky.

ivuu
6. pro 2010

přesně tak..hlavně že jsou děti zdravé 😔 😔 já mám páreček ale dcera je velmi vážně nemocná 😔 neni to o pohlaví ale o výchově a temperamentu,povaze dítěte...ano samozřejmě že se synem asi nepujdete po nakupech a na kafičko a nepodrbete chlapi atd...ale neni to nic co by se nedalo přežít nebo dokonce nad tím brečet..

a k Beatrice...ja znám holky takovy éra a zlobidla že by ses divila...šlo to napsat jinak a citliveji..ne tak aby si maminky dvou chlapečku připadali jako meněcené a že jim fakt v životě něco chybi ke štěstí...nebo musí chybět...

Náš Maty je fakt exemplář ale přitulit a pomazlit se umí stejně jako dcera..

krásné vánoce a hlavně to zdraví!!!!!!!!!!!!!!!!!

jajdaelda
7. pro 2010

@marti457 Marti...kluci jsou kouzelní 😵 ...jsou si dost podobní...jsem zvědavá,jak to bude u nás 🙂
@dont_speak tak jestli mladší bude mít stejnou chuť k jídlu jako starší,tak měním vybavení kuchyně a kupuji velké hrnce 😀
tak my měli v plánu rozdíl dvou let a vyšlo to jen o těch 14 dní,taky si myslím,že budou k sobě mít blíž....

neumisa
7. pro 2010

jůůů, tady je najednou frkot ... možná bychom měly bertici jěště poděkovat, že to tady tak pěkně rozvířila a rozjela 😀 😀

jinak u nás je to jako u @sanies, starší trochu trpí pod navládou mladšího, protože děti se nebijou a ten mladší to ještě zcela nechápe 🙂 navíc je mladší mnohem průbojnější už teď, takže počítám s tím, že on bude ten průserář, co se mu podaří rozbít nějaké to okno a podobně.
občas bych je sice nejradši vyměnila za cokoliv, co dělá menší kravál (třeba za Harleye), ale to nic nemění na tom, že jsou to moje zlatíčka 🙂 Akorát jídla mají spotřebu jako malý cirkus, ale zase ušetříme na šminkách a značkových šatičkách, stačí dvoje džíny a tepláky. 😎

mudr.
7. pro 2010

tak ja tady pisu, jak mu ten starsi ustupuje, a ted rano si vzal malej anglicaka... no a oblikani do skoly bylo to tam...hned zacali na "silnici " jezdit oba 😕 takze jsem zasahla, ze jako do skoly se musi ... no to bylo protestovaniho a knouraniho 😠 malej se objetoval a toho anglicaka taky uklidil 😎 😅 proste 6 let od sebe, ale jsou i chvile, kdy me pripadaj "stejne stary" . jednou je to tak a pak zase tak, no...ale hlavne jsem vdecna za to, ze i kdyz mu je 8, tak stale nas prijde obejmout, dat pusu a nedela problem rict, jak moc nas ma s tatinkem rad 😵 😵 malej uz taky chodi, chytne kolem krku a rekne "mám lád" jinak muj bracha ma stejne starou holcicku (8) a od ni se objeti nikdy nedockali, neni mazliva, je to takovej introvert, neda najevo svy pocity, neda pusu proste "jen tak"... takze ne vzdycky jsou holky "princeznicky" 😖 oni o ni rikaji, ze je jako kluk, ale proc "jako kluk" ? a uz jsme zase u toho. 😀 nekdy me to prijde jako nazor nasich prababicek, kdy snad opravdu byli jen zlobivi kluci a holcicky jen vzorny 😕 neumim si jinak vysvetlit, kde se vzalo to porekadlo "zlobi jako kluk" 😕 😖

kijir
7. pro 2010

náš starší je taky takovej mazel...Pořád chodí pro pusu nebo se potulit 😉 ...A malýho taky pořád morduje 🙂 .A je to i takovej ochranitel,když se na malýho zlobíme jako třeba když leze tam kam nemá,tak je z toho úplně vedle a říká jak ho lituje,když na něj křičíme 😅 ,že je malinkej 😵 .A to i ve škole pořád někoho brání (a říkala to i učitelka že má pečovatelský sklony prej...),jenže tam se mu to nevyplácí,protože pak jsou pořád samý smutný smajlíci za chování 😖 .
A holky už máte nakoupenýho ježíška? My teda ne 😅 ...Mám tady doma asi 3 dárky 😕 ....

dont_speak
7. pro 2010

Ahoj, přeji hezké zasněžené ráno 😅 😉

No jajdaelda, marti.. teď jsem si vybavila taky pár situací, kdy ten mladší bouchal pěstičkama do staršího... Většinou když jsem ho za něco napomenula, ale jinak je fakt hodný 😀
Hračky i když koupíme dvě úplně stejné, tak se stejně pohádají, kdo z nich bude vlastnit obě dvě 🙂
O jídlo se nechtějí dělit... Davídek si vymyslel novou fintu, aby ukořistil větší část jídla.... "Maminko, nedávej už papat Míšovi nebo se zase pokadí!" 😅 😝

Mě se na nich líbí jací jsou, i když někdy je to fakt o nervy 🙂 Jenže (bertica) i právě díky tomu, že jsou taková naše malá "zvířátka" se cítíme jako něžné, sladké a milované ženy 😀 .. co by jsme si jinak počaly bez nich? 🙂

dont_speak
7. pro 2010

Ahoj kijir, mám dárky hlavně pro kluky 😉 A docela dost. 🙂 .. pro ně se nakupuje úplně snadno.. horší je to s dospělýma. Pro ně ješte nemám skoro nic.

neumisa
7. pro 2010

@kijir nakoupíno už mám (zlatý internet), jen je nejsem schopná zabalit - pořád se mi některý z kluků motá pod nohama, manžela nevyjímaje 😠 asi je budu muset všechny tři vyhnat na mráz, abych to mohla dodělat.

georgine
7. pro 2010

my máme kluky 3 ročky bez 3 měsíců od sebe a zdá se mi to jako fajn..on je totiž náš mladší syn ranař tak mu dává kapky, takže ten maldší je ten chudák starší brácha ale zae nemůžou bez sebe být..
tedka jsem ráda že bude holčička, trochu klidu a něhy by to chtělo, tak doufám že se mi narodí růžová panenka a ne žádná divoženka 😀 ale neovlivním.. hlavní je fakt to zdraví 😵 !

mudr.
7. pro 2010

tak presne jak @kijir , darky zatim 4. my to vzdy honime s manzou na posledni chvili, hodime deti k babicce a vse zvladnem za jeden den 😀 😝 ale musim to mit sepsany, to je jasny, jsem schopna na pulku veci zapomenout, takze litame po OC s cárem v ruce 😀 nastesti oba jezdime nakupovat radi, takze nam ani predvanocni shon nevadi (nesmej mi najizdet kosikama na paty 😠 ) letime s kamoskou do mesta, venku chumelenice- to zas bude koulovacka 😅 😎

jajdaelda
7. pro 2010

tak já mám taky skoro vše nakoupíno...o víkendu dokoupím zbývající a už mě do obchodů nikdopřed Vánoci nedostane 😀

marti457
7. pro 2010

Jé holky vy se máte - já mám dárky taky asi jenom 3 a to nás ještě babičky zaúkolovaly, ať koupíme dárky i za ně 🙂
Jinak kluky mám taky mazlové, Kuba do teď dělá to, že když se vyspí, ještě jde ke mě do křesla na klín a mazlí se - a snad 10x za den od něj slyším, jak mě MÁ RÁD, jestlipak to Bertice slyší i od jejich hodných holčiček ? 😀 😝 Já už nebudu rejpat, ale zasloužila si to - fakt si vybrala nevhodný téma !!! 😀 😀 😀

jajdaelda
7. pro 2010

@marti457 Tak nám taky daly babičky peníze pro kluky,ale přiznám se,že jim za ně koupím každému drobnost a zbytek jim dám na účet

mudr.
7. pro 2010

@jajdaelda no vsak to je taky dobrej napad 😉 ja nepreferuju, aby kazdy musel mit 20 darku 😕 budou mit neco malo doma, pak dostanou od babicky a dedy, dalsi od tety a strejdy, od myho brachy, od manzelovyho brachy, od pradedy urco taky neco...podle me je zbytecny, aby jsme jim toho nakoupili hromady 😉 stejne pak jde vetsina stranou a stava se z toho jen chvilkova zalezitost 🙄

jajdaelda
7. pro 2010

@mudr. jj,přesně tak...pro Honzíka mě fakt nic nenapadá,bo mimo pár oblečků má vše po Kubčovi,tak mu asi objednám nějakou hračku no a Kubča dostane dost dárků a stejně je to tak,jak píšeš - chvilková záležitost...i když doufám,že odrážedlo,co mu budeme dávat, mu vydrží pár let 😀

mudr.
7. pro 2010

tak odrazedlo samozrejme vydrzi a jeste hned zdedi druhej 😵 u nas se uzije i ted v zime 😎 z kuchyne pres chodbu do pokojicku a nejlepe to vzit jeste pres obyvak a loznici 😀

majdula
7. pro 2010

Ahoj holky,
napred jsem si rikala, ze jen nakouknu a zase zmizim, ale neda mi to nenapsat, divala jsem se na fotky vasich chlapecku a normalne mi vyhrkly slzy, jak me to dojalo a jak se strasne tesim, az budu moct takhle vyfotit nase dva prcky 🙂

No a samozrejme, druhou jsme puvodne chteli holcicku (jak tu nekdo psal, tak i proto, ze ja sama mam s mamkou super vztah, brachove sice taky, ale u me je to proste hodne nadstandardni, jsme kamaradky a vim treba, ze se o ni ke staru postaram), dokonce jsme az donedavna o miminku mluvili jako o Kacence 😀 A kdyz mi dr. na ultrazvuku rekl, ze vidi pindika, tak jsem se rozbrecela... ale zklamani jsem citila mozna tak vterinu, spis ani to ne, naopak jsem brecela stestim, ze budu mit dalsiho chlapecka jako je muj milovanej Rada 😵
Coz samozrejme neznamena, ze R2 bude stejnej, ze?

To mi doslo teprve nedavno, ze porad cekam, ze druhatko bude proste klon prvniho... jenze on to bude nejspis uplne jinej clovicek, jeden tenkej, druhej tlustej, jeden pomalej, druhej rychlej... Tak uvidime 🙂

Vidite, to by me zajimalo. Jsou vasi kluci stejni nebo aspon podobni? Nebo fakt kazdej jinej?

neumisa
7. pro 2010

@majdula moji jsou jak přes kopírák a když jsem viděla fotku manžela v jejich věku, tak to je to samé. Po mně mají akorát barvu očí. 😀

petule246
7. pro 2010

@majdula - ahoj, taky jsem chtěla nakouknout a vypadnout ... ale mám doma 14 dní dva kluky Alfreda a Adama a zatím mi připadá, že jsou oba naprosto odlišní. Alfred má jméno po tatínkovi a vypadá do mé rodiny (hnědé oči) a do 8mi měsíců relativně dost hulákal a nošení vyžadoval řekla bych tak 16 hodin denně 😉 hned od narození a navíc moc nespal.
Adam je naopak celý táta, vsadila bych boty, že oči bude mít modré (manželova rodina), neustále spí, nepláče (zatím, ať mu to vydrží) a nemusí moc nošení - max. po kojení chvíli posedět na mámě.
Ad 2 kluci - asi jsem nikdy neměla pocit, že musím za každou cenu holčičku a 2 zdraví krásní kluci - to je prostě super ...

mudr.
7. pro 2010

ahoj @majdula tak moje deti jsou kazdy jiny, i tehu bylo od zacatku uplne jiny nez prvni, proto jsem si myslela, ze to bude holcicka. taky jsem to na 3D utz obrecela a brecela jsem celou cestu dom. ale pak jsem se s tim samozrejme smirila a po porodu to uz je uplne neco jineho, neumela bych si holku ani predstavit 😅 😉

mudr.
7. pro 2010

@petule246 gratuluju k cerstvemu miminku a vitej 😵 fotecky nejsou? 😉

lalial
7. pro 2010

Ahoj všem, ráda bych se k vám tedy také přidala, mohu-li? Jinak se snažíme o třetí dítě a nemám pochyb o tom, že to případně bude další kluk. 😀 😀

mudr.
7. pro 2010

@lalial vtej 🙂 teda tady se to krasne rozrusta 😅 treba zrovna budete mit "stesti" a povede se 😵