Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

samelia
19. kvě 2011

Zdravím všechny mamči z testosteronových domácností 🙂 Ráda bych se přidala k vám do klubu, "nároky" jistě splňuji, mám doma 2 chlapečky a jsem za ně nesmírně šťastná! 😀

mudr.
19. kvě 2011

@samelia vítej u nás v diskuzi 🙂)) koukam, druheho chlapecka mas skoro cerstveho, tak dodatecne gratuluju 😵 i kdyz se nam tady nikomu holcicka nepostestila, tak vim, ze jsme i tak nesmirne stastny 😵 😵 😵 ja uz sjem se taky smirila s tim, ze nikdy culicky a sandalky nebudou , a jak pise kijir- chlapi to maji v zivote jednodussi 😉

jakelina
19. kvě 2011

@samelia vítej tady mezi náma, nějak to tu skomírá, jak je venku hezky, tak jsme všichni na sluníčku.

samelia
19. kvě 2011

Upřímně jsem chtěla jen chlapečky (samozřejmě, že nej je zdraví, to prostě platí a i z holčiny bych měla radost), víc si rozumím s chlapama, tak asi i proto. Navíc jsme nikdy nemusela takovéto pletení copánků a podobně. Sama jsem chodila ošoupaná v teplákách, bez náušniček, s ježkem na hlavě a rvala se s klukama. takže když už holčičku, tak bych brala tu "trochu jako kluk" 😉 Jinak mí hošíci jsou cukrouši báječní a jsem šťastná. Manžel chce třetí a klidně zase kluka, tak uvidíme. Já teď hlavně potřebuju tak 2 roky regeneraci, hlavně tu duševní 😀 Jo, jinak mě krátce po narození dostala sousedka, když mě viděla z balkonu a ptala se, co že je to druhý. Říkám:"kluk" a ona:"Jéje, zase? No, co se dá dělat?!" Tak jsem opáčila, že jsme to tak chtěli, což je fakt, a co jí na to člověk má asi tak říct??? 😀 No, nic, jsem ráda, že tu můžu být s vámi, i když opravdu koukám, že asi všichni korzují venku, a kdo ne?! Tak zase brzy pa 🙂

jakelina
19. kvě 2011

@samelia sousedka je pěkná kr...., co si ti lidi myslí, že kdo nemá páreček je nějaký méněcenný člověk??? Kdyby se šla podívat do ústavu na ty ležáky, co jenom sliní a leží celý život ve svých výkalech, tak by byla ráda, že má doma třeba deset kluků, ale zdravých.

kaatulkaa
19. kvě 2011

Ahoj holčiny! Tak se taky přidávám k diskuzi, ač podmínky tak úplně nesplňuju. Mám však takové tušení, že časem je splním 🙂 Máme zatím jedno dítko a to kluka. Byla jsem si stoprocentně jistá, že to bude holka a jejda. U nás dko té doby žádný kluk nebyl. Brácha dvě holky, sestra dvě holky, manželův brácha holčičku, takže pro mne jistá ženská. \\\\\\když jsem se dozvěděla že to bude kluk, tak jsem to dokonce obrečela( velkou roli taky hrálo to, že mi jednou paní tchýně vpálila, že by mi přála zažít pocit, kdy mám jen dva syny, chci holčičku a nemůžu ji mít-její situace), ale hned jsem s vzpamatovala, malému se moc omlouvala 🙂 a dnes na něj nedám dopustit. No a počítám s tím, že jakmile mě manžel přemluví a začnem pracovat na dalším broučkovi, tak to bude taky klučina a já doufám a věřím, že to zase "ustojím" 🙂

xaverov
20. kvě 2011

@jakelina jojo, je to tak, pokud nemas dve deti par, neni to idealni. V reklamach me s tim taky se..u. Vsude holka a kluk, nejlepe starsi kluk, to vygo... Vsechno ostani je horsi. Lidem se nezavdecis, kaslat na ne.

Ja teda nemam dva kluky, ale nic bych proti nim nemela. Taky jsem si vzdycky rozumela a rozumim vic s chlapama a je fakt, ze zivot chlapa svobodnejsi je, jednodussi si az tak nemyslim. Ale tu jejich svobodu jim docela zavidim.

xaverov
20. kvě 2011

A jeste jsem si vzpomnela, ze po narozeni syna jsem nemela rada, kdyz me nekdo potkal a v dobrym rekl " Jeee, tak se vam poved´ parecek!" Jako jasne, mame par a jsme za to radi, ale znamena to, ze kdo ma od jednoho pohlavi vice kusu, nepovedlo se to?? 😅 Lidi, to nekdy mysli dobre, ale meli by vic premejslet, co za ustaleny fraze pousti z huby ven.

jajdaelda
21. kvě 2011

ahojky, vítám nově příchozí 😉
jako já to fakt nechápu...za posledních cca 14 dní jsem potkala několik lidí, co po shlédnutí,že Honzík je kluk dodali -no a do třetice by to chtělo holčičku 😠 kuwa,kdo řekl,že chceme tři děti a že chceme holku 🙄 jako sami mají sotva jedno dítě a kecaj ostatním do života....už mě fakt nebaví na tyhle stupidní připomínky reagovat

@xaverov jj, v reklamách jsou většinou párečky....akorát na nějakou polívku jsou dva kluci 😵 taky si toho docela všímám,že to je dáváno v mediích jako nějaký standard 😝

gabrlinka
27. kvě 2011

@jajdaelda jj, taky začínám být na hlášky typu a do třetice holku alergická, si myslí, že je to jako směšné nebo co?nebo že ji chceme nebo musíme mít? asi závidí, že máme kluky 😎já jsem za ně moc ráda a jsem š´tastná, že je mám a jsou zdraví, a teď jak tomík začal běhat, tak si spolu parádně zařádí 🙂

gabrlinka
27. kvě 2011

a na co jsem nejvíc alergická, tak na sousedovy hlášky a on to furt dokola opakuje: vy jste je dělali přes kopírák, že jsou tak stejní a ještě u toho vtipkuje, že jsme je dělali ve stejné poloze a takové blbé hlášky a myslím si, že ze závisti, protože se jim nedaří počít.... a pak ještěmluví o tomíkovi, že je vyžraný 😢 to mně nejvíc zraňuje a říká to víc lidí, jako že je pěkně buclatý a víte, jak vám to říkají furt, tak vám to začne vadit a přitom není vůbec tlustý, to sem teda fakt viděla dovoluji si říct už obézní děti a to tomík ve srovnání s nimi vypadá jak vižle, já taky byla puclík mimčo a pak sem byla hubená jak tyčka a celý život i teď po dvou porodech vážím 55kg....takže si o takových lidech myslím své a začínám takové pitomé řeči ignorovat, než furt něco vysvětlovat a vyvracet....omlouvám se za delší příspěvek, člověk se potřebuje občas vypovídat 😉

mataharyy
30. kvě 2011

No tak pokud si některá myslíte že když se do třetice podaří holka tak budete mít klid, tak nebudete, pač dnešní doba je nastavená tak: 1)páreček a za 2) jen dva kousky, pak už je to taky "divný" 🙄
@gabrlinka na souseda dlab a při takovejch kecech o polohách se ho stejně taktně zeptej, zda to potřebují ukázat, nebo má jinej problém a ručím ti za to že budeš mít svatej pokoj. Já nenávidím dotaz na kojení, tak jsem to řešila tak že když se někdo zeptal jestli kojím, opětovala jsem dotazem zda chtějí odstříkat do kafe, nebo mi přispívat na sunar 😎 A na pár dotazů "mlíko máš?!" jsem odvětila plnou ledničku a byl klid 🙂 A to jsem si říkala že na dotaz "kojíš?" se budu ptát "onanuješ?" ale to jsem pak neudělala, ono totiž není jisté kolik lidí by to pochopilo ale kdo ví třeba u dalšího to už tak řešit budu 😝 Jináč ať žijí kluci, už doma debatujem o třetím a já tvrdí že na čtvrtého selže antikoncepce 😀 Chudák chlap než mě poznal o dětech ani neuvažoval a nedávno z něj vylezlo že by v životě neřekl že bude mít víc jak jedno bylo to ve chvíli kdy jse u předkládala oudrý arguent že tři je "nevyrovnanej" počet že ty čtyři jsou akorát 😀

anieanne
30. kvě 2011

Ahoj, tak my zatím druhé ani nečekáme, ale manžel mě už teď připravuje, že to bude kluk, že holky neumí 🙂 Na jednu stranu bych tu malou princeznu chtěla, na druhou si říkám, že na kluka už alespoň vám jak jít, mohli by po sobě dědit, a hlavně za pár let nebude problém ve společném pokojíčku.

jakelina
30. kvě 2011

@gabrlinka no a představ si , co musím věčně poslouchat já, když máme děti čtyři a jsme takoví neschopní ňoumové, že máme samé kluky. Nejraději mám hlášky typu, proč jste si to nevyměnili v porodnici za holku atd....

beruthiel
30. kvě 2011

Taky mám dva kluky. Manžel si hrozně přál holčičku, já chtěla páreček (mám bráchu, tak jsem nás v tom trochu viděla) a při druhém těhotenství jsem skoro brečela když mi na ultrazvuku řekli že to bude zase kluk 🙂. Teď když vidím jak si spolu kluci hrají , jak se krásně doplňují, tak z nich mám ohromnou radost.

jakelina
30. kvě 2011

@beruthiel prostě je miluješ stejně, jako by jsi milovala holčičky.

gabrlinka
30. kvě 2011

@mataharyy pěkný, díky za úsměvný příspěvek a hlavně pravdidý 😉 hlavně s tím mlíkem v lednici 😀 taky dobrá odpověď 🙂
@jakelina ne ňoumové, ale právě naopak umělci, kdo to umí aby měl 4 kluky? 😕 😉 se říká, že jsou dva typy chlapů, umělci- ti plodí kluky a ňoumové ti umí dělat jen holky 😀 takže tak no, jen pro zasmání

gabrlinka
30. kvě 2011

@beruthiel já taky u druhého na 3d uzv málem brečela jak mi řekla, že je to kluk a jak sem pak viděla jak se na mně bobíšek směje, mám to nahrané na cd tak sem se hned do něj zamilovala a stále jsem, do obou mých chlapečků, vlastně tří 😀 (manžela samo)

kaatulkaa
31. kvě 2011

@mataharyy Dlouho jsem se tak nezasmála 🙂 Taky jsem na otázky takového tipu alergická, ale odpověď "onanuješ" je pro mě asi nepoužitelná - ona takové otázky pokládá hlavně má tchýně vždy, když mě vidí. No a taková odpověď by asi znamenala vydědění 😀

mudr.
31. kvě 2011

hihi odpopved Onanujes rict svy tchyni teda je fakt smesny 😀

mataharyy
31. kvě 2011

@kaatulkaa tak ať mám tchýni praštěnou tak by se na kojení neptala ví že bych jí asi praštila 😅
Ale když si to člověk tak vezme je to stejně osobní otázka 😅

jakelina
20. črc 2011

Holky kde jste???? 😉

mataharyy
20. črc 2011

@jakelina tady 😎

jakelina
20. črc 2011

@mataharyy asi nikdo nemá čas, máte malé děti 😀

mataharyy
20. črc 2011

@jakelina Tak venku převážně pěkně, tak spíš myslím že tu moc nikdo není a já když tu jsem tak u toho pracuji, takže taková přítomnost/nepřítomnost...

mudr.
21. črc 2011

ja jsem take tady... u nas zase zacinaji zaplavy... ja se z toho picnu. loni to tu bylo katastrofalni.... snad se to nebude opakovat. uz mame vylitou reku... 😒

jakelina
21. črc 2011

@mudr. tak snad to už nebude stoupat. My jsme to zažili doma jenom jednou a to jsme měli vodu jenom ve sklepech a stačilo mi to. Postavili tu protipovodňové hráze a od té doby máme pokoj.

mataharyy
22. črc 2011

@mudr. fíha tak to ti nezávidím, u nás to bylo loni a teď tu pořád leje, tak čekám co z toho bude, ale zatím je to v pohodě, tak doufám že se počasí umoudří, pač repete nepotřebuji... 😖

mudr.
22. črc 2011

diky holky. uz to ustupuje. chlapi hasici se sli konecne domu vyspat (bydlime primo v hasicske zbrojnici) tak snad uz bude klidek 😝
a co jinak vy? ted to tu moc nezije, ze... to je tim, ze pres leto se tu dostat je umeni 😉

kijir
23. črc 2011

Ahojte já jsem tady taky 😀 😀 😀 !!!My tak nějak válčíme 🙂 Jára byl na táboře zrovna v období těch příšerných bouřek a já byla doma mrtvá steskem a strachy jak to jako bez maminky zvládá sám a ve stanu a on byl úplně v poho a ani nechtěl nakonec domů :D :D....Peťula je příšernej drak,úplně nezastavitelná střela a teď nám dr přišla na pupeční kýlu a já vůbec nevím kde k ní přišel :(. No a Jiřík to je zlatíčko.Krásně jí a v noci krásně spinká.Asi cítí že je třetí a ke všemu po takovým torpédu a je zlatíčko.A co vaši piráti 😉 😀 ???