Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

marketa137
5. říj 2010

@petamaskova to je fakt 😖 , a jestli budu mít někdy ještě třetí mimčo tak už rovnou počítam s klukem a je mě jasný že kdyby mě řekli že to bude holka tak budu teda v šoku 😀 . Tchán toužil po holce a má 2 kluky a my ted máme taky 2 kluky,a lespon pes je fena 😀 😀.

meleri
5. říj 2010

já se zrovna dneska dozvěděla že čekám zase chlapečka, a jsem velmi štastná, jaksi si nedokážu představit mít dceru, takže jsem fakt ráda že je to zase kluk! akorát manžel byl trochu smutný, protože chtěl dceru.

panterka
5. říj 2010

@petamaskova no, a to se připrav na to, že Ti pak všichni budou říkat: "tak a teď do třetice holčičku, ne?" 😝 z toho už se osypávám 😅 jinak u nás je to taky tak, malej od hlavy až k patě v modrým, ale máme hezkou holčičku 😀

petamaskova
autor
5. říj 2010

@panterka i u tak velkýho kluka to říkají? někdy jsou lidi fakt na hlavu 🙂

blandik
5. říj 2010

my máme prvního kluka a čekala jsem ho. Druhé mimi chceme, zatím není. Přiznám se, že doufám a moc chci holčičku.

pepibubu
6. říj 2010

@blandik doufám a moc chci....a co uděláš když to bude kluk? Budeš depkovat? to mimi to vnímá, to mi nikdo nenamluví. a už v bříšku by cítilo že tě zklamalo tím že je kluk....... Přála bych ti aby ti to vyšlo, ale neupínej se k tomu 😉

mircka
6. říj 2010

Ahojky, my máme taky dva kluky. Poprvé jsem si přála chlapečka. Partner chtěl druhý - prý holčičku. Mluvil o ní už v době, kdy nám řekli, že první bude kluk. Tak jsme zkusili holčičku. Výsledkem je nádherný klučina. 😀 Pro mne bylo důležité, aby dítko bylo zdravé... Alespoň mi nikdo necpe růžové oblečky. 😀
Když už někdo řekl do třetice holčička, tak razantně říkám, že třetí dítko nebude. Už bychom těch dětí měli moc a taky by to byl stejně kluk. 😎 😅

blandik
6. říj 2010

@pepibubu -chápu, že to myslíš jako dobře míněnou radu 😉 Píšu, co cítím, že si přeji...samozřejmě, když to bude kluk, taky to bude fajn...v podstatě bude fajn, když bude druhé mimi, jelikož zatím není...

pepibubu
6. říj 2010

@blandik tak to je super! Pochopilas to naprosto správně... četla jsem totiž o paní, který doktoři řekli, že bude mít holku ale na porodním sále zjistili že té holčičce "něco" přebývá, a ta ženská div nezažalovala porodnici.... a lamentovala že kolik stála růžová výbavička, kočár atd.... a pak ten klučina chodil k psycholožce, protože celý dětství cítil že ho máma vlastně obviňuje že není ta holka... vím to už je extrém ale pro ilustraci 🙂

Hlavně když jsou děti zdravý, a když zdravý nejsou a dá se s tím žít, tak taky fajn 🙂

rezik
6. říj 2010

Tak u nás je to naopak,máme dvě holky 😀 když jsme čekali druhé,já byla přesvědčená,že to je kluk,od 16tt jsme věděli,že je to holka,byla jsem na plodovce....no po zavolání na výsledky jsem to obrečela a manžel mi povídá co blázním,hlavně že je zdravá 😵 😵 po zkušenostech s první dcerkou s kterou jsme trávili od 1 roka po nemocnicích si říkám hlavně zdraví 😉 Jsou to naše sluníčka 😵
No ale plánujeme ještě třetí.....samozřejmě by bylo krásné mít kluka,ale jak říká manžel,jdeme do toho i s tím,že může být třetí holka,důležité je zdraví 😉

blandik
6. říj 2010

@pepibubu - samozřejmě hlavní zdraví 🙂 Nemyslím, že jsem typ, co by měl problém se srovnat s druhým klukem...Ta paní asi neřešila, že má kluka, ale že má výbavičku - značně primitivní...pokud ji ale holku zjistili z plodovky, pak by mě ta reakce nepřekvapila 😉

neumisa
6. říj 2010

@rezik mít tři holky a jen jednu koupelnu? 😀 😀 😀

mircka
6. říj 2010

@neumisa kámoška má dva kluky (15 a 17) a nějak jim taky jedna koupelna nestačí. 😀 😀 😀

neumisa
6. říj 2010

@mircka tak to se mám na co těšit, snad mě pustí aspoň na záchod 😀

morgan
6. říj 2010

Ahoj, tak to já mám jednoho syna a druhýho bych si přála taky syna 😎

rezik
6. říj 2010

@neumisa naštěstí bydlíme v baráku 😀 a koupelna má dvě umyvadla......no nevím kam by se cpala třetí 😀 kluk by to asi tak neřešil 😀

panterka
6. říj 2010

@neumisa jestli budou záchodový čtenáři, tak to budeš mít hodně těžký😀 ale koukám, že máme kluky podobně starý😉

neumisa
6. říj 2010

@panterka nebudou, nemají po kom - na čtení na záchodě nemá nikdo z nás čas, my tam chodíme pouze konat 😀 😀 a jelikož máme spojenou koupelnu se záchodem, tak si tam čtení zkusí tak jednou - a naposled! 🙂

ivaneckaaaa
6. říj 2010

Ahojky,tak mi máme taky dva kluky.Kuba je 17května 2007 a Matěj 2května 2010.Takže já v tom vidím zatím jen vyhody.Oblečení bude mladší dědit po starším.A půjde to i podle období když jsou ve stejny měsíc.Bydlíme ve 3+1,takže z pokojíčkem nebude problem.Nemusíme pak oddělovat zony/kluk.holka/Ale čeho se pak jen děsím jaky party se chytí v půbertě,a až jednou budou mít rodinu,že budou spíš chodit k druhym rodičům.Je fakt,že dcera spíš tíhne k matce. ☹ 😒

neumisa
6. říj 2010

@ivaneckaaaa koukám, že Kuba a Mates je oblíbená kombinace 😀

ivaneckaaaa
6. říj 2010

@neumisa No jo,koukam že taky máte.Ted se hlavně z Matějem roztrhl pytel 🙂 😀

panterka
6. říj 2010

@ivaneckaaaa s tou partou je to asi jedno, jestli je to holka nebo kluk, já třeba u staršího ani strach nemám, ale mladší to bude takovej živel... to vidím i na těch vejrostcích tady u nás 😒 zrovna jsme to nedávno probíraly s holkama u nás v tématu, že kolikrát jsou ty holky v pubertě horší než kluci... taky mám strach, že mi kluci odejdou, ale zas si říkám, že dneska je taková doba, že by mi do světa vyletěl jak kluk tak i holka ☹ co by si na malým městě počali...

ivaneckaaaa
6. říj 2010

@panterka to je fakt,ale u toho kluka se přece jenom víc předpokládá.Ale i holka se může "zvrtnout" 😝 A do světa at se podívají apoznají to mi tak nevadí.Já to spíš myslela tak,že až bude mít svoji rodinu-spíš bude na druhy straně.Já to vidím u sebe.Co jsou kluci,jsme si s mamkou tak nějak blíž a manžel když je v práci/dělá 12cky/Jsme tam často.Ale i když doma je chodíme spíš k našim.Kuba je na dědovi pověšeny.Mají stejnou vášen pro vlačky 🙂 😀

rezik
6. říj 2010

...tak tedy nevím.....ty dvě naše cácory tíhnou i na tatínka a někdy že dost......říkám si človek je s nima celý den a pak přijede tatí a já neexistuji 😀 😀 brala bych kloučka,který by tíhnul k mamí 😀
Naštěstí ani jedna není zavislák na mě......ale ta starší to je drak,hyperaktivní,nevím co budeme dělat v pubertě 😒

rezik
6. říj 2010

@panterka ta ky si myslím,že mi holky nezůstanou doma nebo tady....bydlíme na vesnici a co by tady dělali 😒

panterka
6. říj 2010

@ivaneckaaaa no, já se přiznám, že u nás je to taky klasika... jako holka tíhnu ke svojí mamce a ke tchýni fakt nee 😅 zase si říkám, že si z toho musím vzít ponaučení a nebýt taková jako ona, prostě být jiná a třeba to bude fajn 😀 taky mě utěšuje, že v mým okolí je dost případů, kdy si snachy s tchýněma fakt dobře rozumí 😉 ale fakt kdoví, co bude... jsem ráda, že mám zdravý děti a že je vůbec mám 😔

@rezik přesně, myslím si, že půjdou za prací do velkýho města... začne to studiema a myslím, že tam už pak zůstanou... oni nebudou takový peciválové jako já, já bych se totiž z Krumlova nikdy neodstěhovala...

moravanka
8. říj 2010

ja chtela holcicku a mam ji, ale kluk by taky nebyl problem. jinak si myslim, ze kdyz ma nekdo holku, ze je to jednodussi s vnoucatkama. znam hodne starsich zenskych, co si stezujou, ze po rozvodu syna ztratily vnoucata.

fender
8. říj 2010

nečetla jsem všechny odpovědi, ale já si strašně přála syna 😅
to se mi splnilo a jako druhé dítě bych zase klidně brala kluka 😵 😵 😵

romana29
9. říj 2010

já se teda přiznám, že kdybych měla dva syny, tak jdu určitě do třetího dítěte, protože dceru jsem moc chtěla.
Ale jako tragédii bych to nebrala, věřím na osud, takže co se má stát, to se stane 🙂

syraell
9. říj 2010

Holky, nezlobte se na mě, ale dost mě děsí, jaký množství vás se tady "vyrovnává" s tím, že má zase kluka. Blbý je, jak si málo z nás uvědomuje, jaký štěstí je mít zdravý dítě. V mojí profesi se denně setkávám s tolika těžce postiženýma dětma a hlavně s jejich někdy více - jindy méně statečnýma rodičema. V těhle případech se skutečně dá mluvit o nějakém "vyrovnávání se".
Nesypte se z toho, že to zase není holčička a buˇˇdte rádi, že nám ty chlapiska rostou jak z vody 😉
Taky mám dva kluky a taky jsem si ve skrytu duše přála holčičku. Teď si ale užívám, jak se k sobě kluci mají a jak ten starší plánuje, co bude s mladším vyvádět 😉
Zrovna jsem šla z ložnice a ten pohled byl krásnej - starší prďola chrní přitulenej v naší posteli k manželovi a mladší oddychuje vedle v postýlce. A já si jenom říkám, jaký to mám obrovský štěstí!