Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

mudr.
25. led 2011

@raaad podivej, ja treba mam kluky od sebe 6 let a vubec mi teda neprijde, ze je to hodne, ma to svoje vyhody ktere me vyhovuji 😉 takze kazda maminka ma na to jiny nazor 😅 a ted se na me zlob nebo ne, ale ja radsi holcicku, co mi da sama priroda, nez se jit umele oplodnit kvuli vyberu pohlavi 😉 to radsi budu mit deset kluku 😀 takze nazory jak vidis ma kazdej clovek jiny 🙂

jakelina
25. led 2011

@mudr. taky jsem si to myslela a nenapsala jsem to. Tak jsem ráda, že v tom nejsem sama. Taky bych nešla do těhu s tím, že pokud to bude kluk, tak budu týden brečet, když to není holka. To mi připadá trochu divné a to umělé oplodnění s jistým výsledkem, že to bude holka taky.

mudr.
25. led 2011

ja bych se tou holcickou nemohla ani "pysnit" kdyz bych vedela, ze jsem si pro ni "jela" 😅 ale udelat si ji- to je umeni 😵

raaad
25. led 2011

@mudr. ...nooo sama příroda Ti zdravé dítko nezajistí ...A já už jednou potratila (pro vrozenou vývojovou vadu)...a psala jsem, že výběr pohlaví už byl bonus (po výsledku PGD).Takže nevím, zda tvůj nick má něco společného se zdravotnictvím či ne, ale já zdravotník jsem ...takže vím o čem mluvím. A o 6-letém rozdílu dětí vím,že má i svoje klad(proto jsme to takhle plánovali...jenom ze zkušenosti vím, že to bylo krapet jinak. ) Ty máš mladšího 2-letého, tak ještě posuzovat nemůžeš...promiň. Taky jsem si myslela, že to byla dobrá volba. Ale každý má jiné zájmy a jen občas se v nich sešli. Jakmile šel starší do puberty, tak to bylo znát nejvíc.... Teď už je to jedno, starší už si zařídil vlastní život a přijede jen občas..Ale samozřejmě, když to shrnu, tak se oba milovali i milují dotěď a pokud přišlo na "kárání" jednoho, ten druhý stál rozhodně při něm...což je nááádhera....Ale příště bych to prostě udělala jinak a neudělala bych mezi nimi větší věkový rozdíl, než jsou 3 roky....Ale samo-toť jen můj názor 😉

A vůbec se nezlobím za Tvůj názor ohledně IVF....to vůbec ne. Jen jsem v téhle diskuzi chtěla trochu "odlehčit" a třeba to někomu v nějakém rozhodnutí pomůže......

raaad
25. led 2011

@mudr.
"mudr. ja bych se tou holcickou nemohla ani "pysnit" kdyz bych vedela, ze jsem si pro ni "jela" ale udelat si ji- to je umeni ".....tak podle tohoto už vím, že Tvůj Nick je jen tak ☹ ...promiň

jajdaelda
25. led 2011

@jakelina jj,taky mě to překvapilo,když jsem o tom poprvé slyšela...údajně to jde,když jeproblém s genetikou a dr.zkoumají,jestli jsou vajíčka a spermoši v pořádku...no a už prostě ví,jakou to spermoškou vajíčko oplodní...taky máme v diskuzi hočinu,co jí napoprvé dali vybrat páreček a napodruhé byl zdravý jen kluk

jakelina
25. led 2011

@raaad my jsme rády za každý příspěvek, je nám jasné, že by jsi svoje třetí dítě milovala i kdyby to byl kluk. 😉
Já nevím co to je PGD, ale předpokládám, že jste měli nějaký problém, který by ohrožoval chlapečka, když jste si mohli nechat ovlivnit pohlaví. Jinak se to nedělá nebo jsem o tom neslyšela, že by někomu při umělém oplodnění dali na výber 😀 😀

mudr.
25. led 2011

@raaad to, ze mam mladsiho dvouleteho je myslim posudek v tomhle veku nejlepsi 😉 mudr. je ma presdivka uz od mladi (moje jmeno za svobodna) a jinak zdravotnik jsem taky 😉 ale tim se nemeni nic na mym nazoru 😎

jakelina
25. led 2011

@jajdaelda aha, no tak vidíš. Já předpokládám, že když už někdo má problémy s otěhotněním, tak je mu to jedno co se mu narodí a mě osobně by to ani nenapadlo, nějak ovlivňovat. Měla bych pocit, že tomu nahoře do toho fušuju už nějak moc. 😀 😀 Tak jsem se dozvěděla zase něco nového. 😉

mudr.
25. led 2011

urcite muj obor neni IVF, nevim do detailu, jak to chodi... nevim vlastne o tom nic, mam obe deti na prvni pokus, takze jsem nikdy zadne informace o umelku neschanela...ale myslim, ze i "nezdravotnik" muze o tom vedet hodne 😎

raaad
25. led 2011

@mudr. no, to jistě...jenom reaguju na tyhle slova:
mudr. ja bych se tou holcickou nemohla ani "pysnit" kdyz bych vedela, ze jsem si pro ni "jela" ale udelat si ji- to je umeni
.a opravdu jsi tohle napsala hnusně ☹ Tohle si přečíst holky po IVF, které si toho vytrpěly tolik, že Tobě se o tom ani nesnilo...a pak by to měly brát tak, že se nemůžou svými vysněnými miminky "pyšnit"... Udělat si mimi "na první pokus" umění není žádné (a to vím taky z vlastní zkušenosti)....Takže v tomhle se trošku pleteš.Promiň ☹

mudr.
25. led 2011

@raaad pisu, ze o IVF nic nevim, z tvyho prvniho prispevku jsem pochopila, ze jsi se jela umele oplodnit jen kvuli pohlavi...proto jsem tak reagovala, pochopis to?

mudr.
25. led 2011

nikdy bych zadnym holkam nepsala nic hnusnyho za to, co si vytrpely. to prehanis!

raaad
25. led 2011

mudr. ja bych se tou holcickou nemohla ani "pysnit" kdyz bych vedela, ze jsem si pro ni "jela" ale udelat si ji- to je umeni
.........myslím, že nepřeháním.Prostě jsi tohle napsala...
Ale to je jedno, já jsem taky dřív o Ivf nevěděla skoro nic a myslím, že je na tom stejně strašná spousta lidí....
Když si vzpomenu, jak reagoval tchán na naše IVF: "Ježiši a co když to bude černoch?"... 😀 To myslím říká vše 😀
Myslel si, že se dělá odběr spermatu od všech...dá se to do nějaké nádoby a pak se náhodně "naběračkou" nabere...a oplodní se..... 😉
Je jasné, že se u spoustu ivf jedná i o darovaných spermiích či vajíčkách...ale to už je pak jiné rozhodnutí...a dle mého se to už víc podobá adopci....Ale to jsem odbočila...Tohle nebyl náš případ. U nás jsme prostě už nechtěli riskovat další potrat, nebo řešit těhu po pozitivní amnio....Tímto jsme prostě poškozené mimi vyloučili a jsem za to vděčná (jen manža říká, že raděj mohla mít Elli za ty prašule výbavu:+)

neumisa
25. led 2011

@raaad myslím, že tady došlo k velkému informačnímu šumu. Já jsem talky pochopila, že jste umělé oplodnění brali i kvůli možnosti výběru pohlaví - pak ta věta od mudr. dává docela jiný smysl ... a nevěřím tomu, že by byla tak hnusná, aby to napsala ve smyslu, jak jsi to pochopila ty ...

mudr.
25. led 2011

@raaad nemyslela jsem nic zle, to by me ani ve snu nenapadlo. znova vysvetluju, ze jsem si myslela, ze jsi jela na IVF jen kvuli vyberu pohlavi. to je cely. proto reakce takova, jaka byla.

mudr.
25. led 2011

@neumisa asi jsem to jen prelitla ocima a neprecetla poradne detaily... jsem rada, ze vis, ze bych nic hnusnyho proti nikomu nenapsala. dik 😉

raaad
25. led 2011

@mudr. ...fajnn...smazáno 😉

smardik
25. led 2011

hezké ráno 🙂 zajímavé téma ale raději názor říkat nebudu, tady se to moc nevyplácí a zas se nepotřebuju nechat urážet. ale třetí dítě ještě plánujeme - pokud to půjde finančně za pár let ale necháme to na přírodě zda to bude holčička nebo chlapeček

jakelina
25. led 2011

@raaad dívala jsem se na fotečky, manžel vypadá hodně pohodově a mladě a malá je kouzelná. Mám stejně starého syna, tak tedy ten věk je krásný. Už začíná chodit kolem nábytku skoro sám. Někdy má v ruce hračku a zapomene, že se nedrží a udělá malý krůček.

mudr.
25. led 2011

@smardik prej hezké ráno 😀

smardik
25. led 2011

@mudr. ted ti tak koukám na čas a spíš hezké poledne co ale mě nepřišlo že je tolik hodin, vstávali jsme před 10, trošku jsme poklidili a už je tolik hodin 😉

mudr.
25. led 2011

@smardik to chapu 😉 jen sakrys nechapu to vstavani pred 10tou... jak ty to delas? 😅 😵

smardik
25. led 2011

@mudr. kluci mi začli spát dlouho, dřív než v 9 nevstává ani jeden, dneska nás s Tomíkem asi 9:20 vzbudil telefo ale Honzík byl potichu tak asi ještě jsme tak jsme byli s Tomíkem v ložnici, vždycky ráno kde ke mě do postele a ještě tak spolu ležíme, já ho škrabkách, blbnem, s plyšákama si hrajem a jak slyšíme Honzíčka jdem za ní ma to bylo něky 9:50 nebo tak nějak jak jsme za ním přišli 🙂, už tak 14dní takhle spinkají a před 9prostě nevstávají a Honzíček mi začal spát celou noc takže spí 20-9 🙂

raaad
25. led 2011

@smardik ...hmm..to koukám, jak prďola spinká. To u nás ani omylem. Do 5 měsíců spala krásně celou noc a pak to začalo zoubky, rýma....a bylo po spaní. Ten 7-9 měsíc byl nejhorší, to se budila i 10-15 za noc. Ale je pořád kojená- a prý ty kojené jsou na tom se spaním hůř (kluci teda byli kojení oba do 8 měsíců a spinkali celou noc). Tato krasavice dává o sobě docela znát....v noci. Tak jsme před 14 dny nasadili režim podle té knížky (poslala mi to kočka tady na MK: "každé dieťa vie spať)...a jednoduchou metodou bylo po nočním kojení...Teď se občas vzbudí jen tak a mrčí si...ale bez odezvy zase zaspinká. Ale chodí už tak po 18hod(dýl nevydží a spí tak do 7h)...kdy by mamina ještě chrupkala ☹ Ale přes den vyžaduje ještě 3x spaní....
Takže si na takovéto pospáníčko budeme muset počkat....

@jakelina jo,Elli taky už stojí..občas i sama....A za ruce(spíš v kšírech) běhá jako čert. jediný karambol udělala pádem z nočníku a zrovna na kostku...ale už to přebolelo:+) Tvůj Eli je taky krásné modroočko...Jo- a my dvě jsme vlastně stejný ročník......skoro babky 😝

jakelina
25. led 2011

@raaad jo jo, skoro babičky.
Poraď s tím nočním kojením. Já taky pořád v noci kojím a už mě to nebaví, někdy se mi teda vstávat už vůbec nechce, ale on nemá ani dudlík, tak to je děs. Pořád jenom prso.

jakelina
25. led 2011

@raaad a malá ti teda hodně spí přes den. Eliáš jednou tak tu 1-2,5 hodiny jak kdy. Spát jde kolem 8 a spí do těch 8,30 ráno. Ale minimálně dvakrát v noci kojím. ☹

raaad
25. led 2011

@jakelina pošli mi do IP e-mailovou adresu. Knížka je v příloze....Třeba Ti to pomůže.
Děti od půl roku v noci jíst nemusí: nemají hlad....a je to pouze návyk 😉 tak si říkám,škoda že jsem na tu knížku nepřišla dřív 😝

smardik
25. led 2011

@raaad mi spal krásně do operace - v srpnu to spal celou noc a byl kojený takže podle mě to není o tom zda je či není kojený, spinkal celou noc a operace to změnila to se mi po návratu budil i 10za noc, plakal ze spaní, od narození usínal sám ale po nemocnici jsem musela uspávat jinak plakal a plakal a plakal ale postupně se to zlepšovalo a začal aspon usínat sám,budit se mín a ted spí celou noc. V nemocnici se mi začal budit po 3hodinách na jidlo, tam jsem to vydržela byl po operaci takže mi ho bylo líto a muselo ho to bolel jak plakal tak jsem to tak nechala,asi 14pak ještě i doma než si zvyknul že je už vše dobré a pak jsem mu prostě nedala, jednou za noc a konec a naučil se spát sám. Jo od nemocnice jsme nekojila,odstavil se tam :( i když mlíčka jsme měla dost takže o kojení to není.

starší syn není kojený od 5měsíců-odstavil se a od té doby se začal strašně budit, takže s UM bylo u nás spaní horších.

a jinak prý dítě od6měsíců noční jídlo nepotřebuje, úplně utnout jsem to nechtěla ale nárok je u nás na 1x za noc a pak si můžou třeba skákat po hlavě ale nebude

jakelina
25. led 2011

@raaad já si taky myslím, že je to spíš zvyk a že se chce přitulit. Jinak spí v postýlce a po kojení ho tam zase odnáším, aby si nezvykl být se mnou v posteli. Vážil v 10 měsících 10 kilo, tak hlady určitě netrpí. 😀 😀