Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

petamaskova
autor
24. lis 2010

@jajdaelda děkuji za to,co jsi mi napsala,docela mě to dojalo.at se klukům daří 🙂

neumisa
24. lis 2010

@jajdaelda jééé, to je hezké ... a to jsem si myslela, že jsem sama divná, když radši kupuju autíčka než panenky 😀

pepibubu
24. lis 2010

@mudr. ha ha tak to jsem se zasmála, že chcem třetího kluka, umím si představit jak by jim padla sanice 😀

A že kluci zloběj a holčičky ne je tak otřepaný klišé až se mi zvedá žaludek. Pepča má teď období vzdoru, ale i tak je zlatej. Včera jsem tu bulela - ne z neštěstí, ale moje tělo je tak zařízený že když jsem vyčerpaná a hodně unavená tak brečím, a on pusina šel, utrhl mi kuchyňskou papírovou utěrku a podal mi ji a zeptal se "dobý mamí?"

georgine
24. lis 2010

ahojky holky hlásím se k vám doma už 2 syny máme, a je to někdy pěkně znát.. 😀 vlastně kdybych si nepořídila fenku jako mazlíka tak je dost velká s strašná převaha tak mám doma alespon jednu "pipinku" no ale čekáme nakonec 3.tí zlatíčko a já si moc přeji holčičku, okolí tvrdí že to bude klučina, ach já mám jenom z té představy strach,. 😀 u nás je žádaná holčička i ze strany staršího syna 😉 tak snad ho nezklameme.. 😉 nechci to vědět do porodu, tak snad za sé "utrpení" tajemství si zasloužím dceru 😉 😎 hezká to představa 😎

georgine
24. lis 2010

@pepibubu unám i pár holčiček které pěkně zlobí jsou to převlečení kluci.. ale timoji jsou taky zlatíčka, které bych nikdy nevyměnila.. jen si připadá že nám doma chybí takový ten přeslazený bombonek ten okouzlující element, jako růže mezi trny.. no já už okouzlující jaksi nejsem a ani nebudu,že? 😅 😀 takže tak..
no add tíhnutí kluků nebo holek k rodičům u holek netuším, ale kluci ke mě tíhnou více než ke všem..prostě mamánci 😵

pepibubu
24. lis 2010

@georgine jojo taky říkám že žiju v království testosteronu 😀 a teda musíme koupit větší hrnce no 😀 když vařím do 4l papiňáku pro nás tři, tak to stačí tak, že není co zamrazit, a až bude baštit s námi i Martin, tak by to bylo málo 🙂 A jak M pozoruju s příkrmy, tak to bude stejnej jedlík jako Pepča

mudr.
24. lis 2010

@pepibubu to je hezkyyyy 😵 😵 😵 😵 ja jsem tady bulela v nedeli, ten starsi se na me podival a rika mami, ty brecis kvuli te reklame na merci ??? 😀 (on vi, ze me v tehu natahovala skoro kazda reklama 😀 )
@georgine tak to ti rozumim, moc moc drzim palecky, at holcicka vyjde, jen pred okolim nedej znat 😎 pak by jsi to po porodu poslouchala, kdyby to nahodou nevyslo... 😖 🙂

pepibubu
24. lis 2010

@mudr. občas žasnu kde se to v tom malinkým tvorečkovi bere, taková empatie a láska, kolikrát jde pomazlit sám od sebe brášku a Martin se na něj tak krásně zubí, bude to prima dvojka (přeloženo nechci vidět pubertu, až se proti nám rukou společnou spolčí 😀 )

georgine
24. lis 2010

@mudr. no právě oni to ví tak říkajíc všicni, na drhou stranu nám to všichni přejí ale lidi umí být takoví zlí.. no jak kteří a budou se posměvovat, tak marně přemýšlím včem jsou pak 3 kluci nej.. no asi v praktičnosti.. a jinak je to na provázek 😀
do čtvrtého už OPRAVDU nejdu

pepibubu
24. lis 2010

@georgine no tři kluci - to tvůj muž bude jako král v pohádkách, ti měli vždy tři syny 🙂

georgine
24. lis 2010

@pepibubu hmm dobré pozitivum.. je to taková vyrovnaná kombinace.. 😉 jeden chytrý, druhý krásný a třetí silný 😵

pepibubu
24. lis 2010

@georgine a všichni jako Svatoplukovi synové budou držet pohromadě a nikdo je nerozdělí 🙂

georgine
24. lis 2010

@pepibubu hmm pohádky to já ráda.. jen kdyby sme přežili nějak to období kdy teprve zjišťují že jeden bez druhého se neobejdou, to mě právě připadá že jsou na sebe kolikrát jak psi, no ale jak jsou bez sebe tak to tak ne..
SRANDA

pepibubu
24. lis 2010

@georgine když na mě má někdo poznámky, tak vždycky říkám "ženská pohlaví neovlivňuje, reklamace směřujte jinam" 😀

mudr.
24. lis 2010

muj chlap taky rika kolikrat, jestli teda nezkusit jeste tu holcicku, ale pri mym stesti... 😅 by to byly dvojcata a hadejte co by to asi tak bylo??? 😀 takze ja zustanu u tech dvou a v zari si pujdu zase s usmevem zpatky do prace 😅 teda planuju to tak... 😲 😀

pepibubu
24. lis 2010

@mudr. co je tvým oborem? 🙂

pepibubu
24. lis 2010

@neumisa divná nejsi, já si kolikrát taky říkám zlatý transformeři když vidím ty "my little pony" nebo podobný pro holky...

mudr.
24. lis 2010

pracuji v nemocnici na interne, ale nejsem MUDr., ale jen mudr. (je to ma presdivka uz od detstvi) 😀 jen to bude slozitejsi delat zase na smeny, vikendy a svatky -nesvatky... 😖 musime to jeste probrat doma, jak to udelat 😕

petamaskova
autor
24. lis 2010

@pepibubu tak ted jsem se rozesmála,prý ženská pohlaví neovlivnuje,reklamace jinám 🙂 já se už holky když to čtu začínám těšit na to svý testesterovaný království 🙂 bude sranda,a jestli bude Jakub jako bráška úžasný tak nakonec budu ráda,že mám syny,jen ta pubera mě děsí,a ty snachy 🙂 ale to je daleko ......

mudr.
24. lis 2010

@petamaskova to vis, ze budes rada, ja uz bych ted taky nemenila 😅 hezky si vyhrajou v pokojicku, zavodej autama a uz vidim, jak by byly boje s holcickou, kdyby musel muj starsi syn delat v pokojiku "cesticku" aby madam mohla projet kocarkem 😀 takhle si rostaci vezmou silnicovy koberec a kobra 11 to jisti 😀 😵 😕

neumisa
24. lis 2010

@mudr. a jak to děláš, že si hrají v pokojíčku? u nás je nejlepší závodní dráha z kuchyně pod jídelní stůl, okolo konferáku, přes ložnici a zpět 😀

mudr.
24. lis 2010

@neumisa no ten pokojicek byl samozrejme ta lepsi varianta 😀 jinak mi delaj pokojicek i z obyvaku, tady je to precijenom lepsi prekazkova draha 😅 nejlepsi jsou postaveny znacky a pak kdyz clovek vecer na jednu zapomenutou slapne 😠 😅 😕

georgine
24. lis 2010

@mudr. no tak u nás e zásadně vyhrává nejlíp na dlažbě v chodbě, tam ty tauta na setrvačník dělají nej kravál a pak taky kolem stolu, no oni mají samo taky pokojík ale to asi až kdžy mi rupnou nervy a po 6té ztlumuju zvuk na telce a pak zase přidávám 😀 takže taky dobrý cvokhaus.. 😀
nejsi náhodou v Ovy

mudr.
24. lis 2010

@georgine co je Ovy? 😕 😅

mudr.
24. lis 2010

aha myslíš z Ostravy 😀 tak to nejsem, měli jsme tam tchyni, ale už se zas přestěhovala...

neumisa
24. lis 2010

@mudr. nejsem sice georgine, ale z Ovy - z Ostravy 😉 znám, kdysi jsem byla ... 🙂

sarkaa
24. lis 2010

Ahojky 🙂 Tak já čekám také druhého chlapečka. Pohlaví nám s manželem bylo jedno...ono po třech letech snažení na tomhle nesejde. přijde mi to jako malichernost. Ovšem překvapilo nás okolí, které bohužel nějak toho kluka nemohou překousnout což moc nechápu. Všichni mi pořád říkají, že stejně budeme mít holku a blbablabla... První týden jsem to hodně obrečela ( ne chlapečka ale tu reakci známých a rodiny). Teď mi přijde, že z toho těhotenství ani už radost nemají ale je to můj malej chlapeček a pokud budeme mít štěstí , budeme mít klidně ještě jednoho 🙂

mudr.
24. lis 2010

@sarkaa my mame oba dva kluky na poprvy, tak to asi beru trosku jinak, samozrejme, ze jsem za ne vdecna, ale kdyby si mohl clovek vybrat, tak v mym pripade by jsme sahli po ty holcicce, no... tak po trech letech snazeni bych taky byla stastna, at je to co je to... 😉 clovek ve finale prijde na to, ze je to nakonec vlastne prima 😵 😵 😵

jajdaelda
25. lis 2010

@neumisa ¨zrovna včera jsem v Globu koukala na hračky a mám-li být upřímná,tak já bych měla problém holčičce vybrat...všechno to bylo žůžové 😀 zato pro kluky to je fakt různorodé....to samé s oblečením pro menší děti - pro holky většinou vše v růžové nebo fialové...pro kluky - modrá,zelená,hnědá,černá,šedá,červená- no prostě výběr 😀 takže to je pro mě další pozitivum mít kluka ...samo,že to je do určitého věku... 😉

a když se někdo pozastavuje nad dvouma klukama,tak řikám,že budu jejich lvice - hrdá a opečovávaná 😵 😀
@petamaskova Peti,a co se týká puberty,tak Ti můžu říct,že se mnou si naši,hlavně mamina,bo taťka byl flegmouš, pěkně užili - rozmlátila jsem vitrínu knihovny ve škole,když jsem chytla spolužáka pod krkem a natlačila ho do ní 😅, ve 14ti to se mnou fakt slušně třískalo,občas jsme se s maminou hustě pohádaly, no a v 18ti jsem odešla bydlet s tehdejším přítelem,takže ono,je to opravdu jedno.....pravda je,že s mamčou jsem vždy měla a mám pěkný vztah,moje děti to umocnily,ale manža se ke své mamce chová také pěkně,chodí jí pomáhat,když je potřeba,bydlel u rodičů asi do 32let (což bych tedy tak dlouho kluky doma nechtěla 😅 😉 ) Spíš si myslím,že to je o povaze a hlavně výchově 😉

neumisa
25. lis 2010

@jajdaelda pravda, žůžovou fakt nemusím 😀 😀 😀 A šatičky a šminky a podpatky a jiná udělátka by mě asi brzy zničily ... 🙂

A navíc mi kluci velice rozvíjejí jemou motoriku - stává se ze mě docela slušný automechanik 😀 😀 😀 😀