Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

jakelina
21. led 2011

@kijir na jaře je takový vyšťavený každý. Já mám kluky tři jarní. Matyáš leden, Jakub únor a Eliáš březen. Jenom David se nám nějak nepovedl a je v červenci 😀 😉
Tak jsem se už pak ani neuměla obout a takové to navlékání v zimě to byl děs. Ty navíc ještě musíš obout děti a obléknout. Obdivuju, jsi šikulka. Máte ty dva mladší i dost po sobě, tak to budeš mít záhul. Já jsem byla v šestinedělí nemožná. Já bych spala až bych brečela a rozeznávala jsem snad jenom den a noc. Potom už to bylo lepší. Ono se na to zapomene, ale zvládnout se to musí, teď už na to jenom vzpomínám a je mi líto, jak to je zase pryč a mám tu už velkého kluka. ☹

mudr.
21. led 2011

@kijir tak at jste brzo v pohode... hodne sil 😵

neumisa
21. led 2011

tak jsme se právě vrátili z procházky - Mates si to fakt "užil" - chytil hysterák, ječel jak cirkulárka, až mi 3 důchodci nabídli, že si ho vezmou domů a ženské jen soustrastně koukaly ... navíc se pročůral až do bot! No hrůza a děs, styděla jsem se až na půdu, kdyby to šlo, vrátila bych se domů kanálem! 🙄

@kijir docela tě obdivuju, já měla poslední měsíc těhotenství dost co dělat sama se sebou, natož se starším klukem - ten už byl naštěstí vcelku "samoobslužný" ... no a šestinedělí, to musel být taky zažitek - hlavně pro manžela, mně tato doba tak nějak splývá v jednu noční můru ... jo, co bych teď dala za to, aby se to vrátilo ... abych ty děti našla tam, co jsem je položila a hlavně: byly tehdy úžasně potichu! 😀 😀 😀

jakelina
21. led 2011

@neumisa tak potichu moje děti nebyly nikdy, uřvané mimina a teď třeba Eliáš nezavře pusu co se vzbudí. Pořád něco mele tou jeho hatmatilkou a nebo je protivný a to tak mrčí a mrčí v jednom kuse i hodinu. Když ho dám spát, že je asi ospalý, tak řve jak tur. No jsou to radosti. 😀

neumisa
21. led 2011

@jakelina moji byli taky uřvaní, ale oproti současnému stavu to bylo nebe a dudy 😀

mudr.
21. led 2011

tak u nas se vzdycky rvalo, rve a rvat bude 😅 😕

jakelina
21. led 2011

@mudr. vy se stěhujete??Myslím ten kulový blesk?? 🙂

mataharyy
21. led 2011

@jakelina To znám, buď řve jak tur protože je protivnej, nebo mi prospěvuje pořád dokola pěje mamina, mamija... a vydrží mu to i dvě hodiny 😀
@kijir jůj chůdě... No s tebou teda soucítím, já mám taky dost a o víkendu už jdem montovat dětskou postel, pač přestávám věřit že budu rodit v březnu... 😅 Teď sedmého jdu na kontrolu tak jsem zvědavá naposled na tom ultrazvuku mě celkem šokovalo že malej už měl 2,5 kg 😨 Na to že Adrián se narodil s porodní váhou 2,76 kg 😅

kijir
21. led 2011

Holky moooc děkuju za podporu 🙂 .Dost to potěší 🙂 !!! Já zase musím říct že oba moji kluci byli do takových třech měsíců fakt úplně úžasní 😅 .Vůbec ty první dva měsíce to jen jedli a spinkali.Vážně byli zlatíčka.Takže tajně doufám že ten poslední bude aspoň ze začátku taky takovej 😉 .Zato teď ten starší pusu nezavře a to pořád jen "drškuje" a nedej bože když náhodou má něco udělat 🙂 ,ale na druhou stranu je zase schopnej mi i hodně pomoct co se týče toho mladšího.A taky se strašně těší na miminko a pořád říká"mami já budu největší brácha a se vším ti pomůžu" 😀 .
Každej říká že je to malej rozdíl mezi dětma až si někdy připadám jako exot,jako kdyby mi pak ty lidi měli pomáhat nebo co?Ale mě přijde že dříve takovej rozdíl byl naprosto normální 🙂Prostě bude záhul asi pak najít nějakej společnej režim.No co chtěli jsme to a máme to 😀 .My se těšíme ...

mudr.
21. led 2011

@jakelina jj budem se stěhovat... jdeme za "lepsim" sice jdeme z 3+1 tez do 3+1, ale ma vic m/2 a hlavne je to mestsky byt, nez se nastehujem, bude tam bvse nove a za mene penez, nez platime tady. a je to primo v centru. takze to ma vic vyhod nez nevyhod. tak jsme to vzali 😉

mataharyy
21. led 2011

@kijir O malém rozdílu by mohla jedna známá vyprávět... Narodil se jim klučík velmi krátce po šestinedělí neplánovaně otěhotněla znovu a pro velkou radost všem čekala dvojčata... takže měla tři malá miminka a s dvojčatama musela na císaře, takže v šestinedělí se u ní akorát střídal kde kdo aby jí pomohl, protože už těhu byl záhul, po císaři se špatně hojila no a když konečně mohla fungovat na 100% a šli ven tak to bylo jako kdyby měli trojčata 😀

mudr.
21. led 2011

@mataharyy ty blaho to si vubec neumim predstavit, to by se hublo... 😅

mataharyy
21. led 2011

@mudr. No nevím zda hublo, ale já bych si to asi šla hodit 😅

mudr.
21. led 2011

@mataharyy a nebo tak no... 😅

neumisa
21. led 2011

@mataharyy ty vogo, no to by mě šlehlo ... 😕

kijir
21. led 2011

@mataharyy :No tak to je mazec 😀 !!!!! To si už vážně neumím představit...

mataharyy
21. led 2011

No taky když jí bylo vidět tak chudák krom pytlů pod očima neměla jiná zavazadla 😅 Ale jak jsou větší tak si to zas pochvalovala, že si spolu vyhrajou a tak... Ale přiznala že kdyby nebylo dobrých lidí tak by to nezvládla... 😅

kijir
21. led 2011

@mataharyy :to teda věřím.Ten začátek musel bejt fakt šílenej 😅 .Taky se těším že si ti dva menší aspon spolu pak vyhrajou 🙂

mataharyy
21. led 2011

@kijir Tak ona chudák skoro měsíc byla na odpis pořádně nemohla chodit... A představ si tři nechodící naprosto nesamostanté děti závislé na mléčné stravě a zákon schválnosti nespvaé 😅

No ale co si budem nalhávat, včera jsem se bavila s kamarádkou kolik jsem přibrala (ona má termín o necelej měsíc dřív než já). Tak jsem říkala že za posledních pár týdnů skoro patnáct kilo, ona polovinu a podle UTZ mé dítě váží 2,5 kg a její 1,6 kg... Tak do mě tak rýpla že jestli náhodou nebudu mít dvojčata, že je celkem reálné že děti jsou pořád schované za sebou... V tu chvíli se mi udělalo fakt mdlo... 😅

kijir
21. led 2011

@mataharyy :jj musel to být naprostý očistec 😅 ... No mě by se asi taky udělalo,ale na druhou stranu co bys mohla dělat,viď?Obzvlášť když bys už byla takhle daleko 😉

jakelina
21. led 2011

@kijir já si myslím, že kromě toho začátku jsou potom děti takhle brzy po sobě výhoda. Fakt si vyhrajou a zabaví se pak spolu. Já mám po dvou nejstarších větší mezeru a po Matym devět let a to jsou oba jako jedináčci. Hraju si s nima jenom já a manžel a starší kluci jenom chvilku z povinnosti. Kdyby byli od sebe dva roky, tak jsou to parťáci. Takhle pořád zachraňujeme školní věci a puzzle před nejmenším.

jakelina
21. led 2011

Hoky ale jeden poznatek z toho plyne. Ještě štěstí, že rodí ženské. Já si vůbec neumím představit chlapa, kterému by nastříhli něco mezi nohama po deseti hodinách bolestí, pak mu to zaživa zašili. Odvezli ho na pokoj a po dvou hodinách mu přivezli řvoucí dítě, které mu rozkouše bradavky do krve. A my to podstupujeme dobrovolně znova a znova 😀 😀

mataharyy
21. led 2011

@kijir Tak já bych s tím nic nedělala ani kdybych tak daleko nebyla, jen to máš čas se na to připravit, ale když ti ve 32tt, nebo lépe při porodu oznámí ježiš oni jsou dva 😀 tak je to krapánek šok... Tak hádám by se to ukázalo na 3D a budeme mít jen jedno které si kolem sebe dělá řádnej bazének 😀

kijir
21. led 2011

@jakelina :jo viď?U nás to je podobný ten starší si s malým taky hraje,ale vždycky jen chvíli protože ho to nebaví,že všechno boří a neumí zrovna to co on po něm chce 😀 .A školní věci taky musíme bránit vlastním tělěm 😅 ...
A to s těmi porody máš teda svatou pravdu 🙂 Když vidíš jak "chlapi" umíraj na pitomou rýmičku 😀 ,tak toto je vážně absolutně nepředstavitelné 😀 😀 😀 😀 😀 !!!!!
@mataharyy : To na 3D by to myslím bylo určo vidět 🙂 Máš asi pravdu s tím bazénkem,třeba to bude vodomil 😀 😉 .Ale kdyby ti to oznámili u porodu,tak by to musel být opravdu řádný šok 😀 .

mataharyy
21. led 2011

@kijir Jako brácha taky měl hotové koupaliště 😀 Jo to by mě z porodního lůžka mohli přemístit hned do polstrovaného pokojíku 😀 Ale zas co v tu chvíli uděláš nic, smíříš se s tím a po chvíli to bude v rámci možností v pohodě 🙂 Ale šok by byl jak hrom 😀

satynka
21. led 2011

Mile holky, chtela bych vas pozdavit,jsem sice v jine diskusi,ale je pravda ze v posledni dobe kdy se nam tam rpzrostl seznam tehulek a ja jedina cekam 3ditko,o to by tak ani neslo ale vsechny cekaji parecek a ja cekam asi 3kluka,prislo mi to tak nejak lito a chtela jsem najit nejake maminky,ktere maji podobny osud.A co hure,jenom dve holciny z 19 to vedi. Stalo se totiz to, ze mi dvakrat na UTZ rekli ze to bude holka a ted zas 2krat kluk.Tohle bylo hrozne neprijemny,je to jako by detatko najednou nekdo vymenil:Ja byla na kluka hodne pripravena,ale kdyz vam to reknou jednou tak podruhe tak,bylo to pro me hodne tezke.Ted uz se citim vyborne,s manzou se na chlapecka hodne tesime i mladsi synek si od zacatku pral radeji chlapecka,tomu starsimu je to jedno,ten bude mit v cervnu 18let a ten mladsi v dubnu 10let.Po tolika letech mi bylo i v celku jedno co to bude,jen ten omyl byl hrozny.Ostatnim holkam s diskuse jsem zatim nemela,jakoby tu chut sverit se,vedi to jen 2.A najednou zacali jedna podruhe chodit s tim ze cekaji holcicky,prvni maji vsechny kluky,tak mi to najednou prislo strasne moc lito ☹ Nezlobte se ze jsem vam tady tu diskusi narusila,ale potesilo me ze tady je tolik chlapecku,takze super nejsem v tomto udelu sama 😉 Na chvili jsem si tak pripadala,kdyz holcinam kolem mne,se tak vsem kolem mne zadarilo,ikdyz to vsem moc moc ze srdicka preju,vylitla mi i mala slzicka 😢 Takze diky moc ze holky jste a ze jsem nasla tyto stranky 😉 Jsem hned veselejsi 🙂 🙂 🙂 🙂 A jeste jednou se omlouvam ze jsem vam tady do toho vstoupila 😉

neumisa
21. led 2011

@satynka klíííd, takhle "postižené" jsme tu všechny ... já osobně měla taky slíbené dvě holčičky a místo toho se začínám shánět po kopačkách 😀 😀 😀 buď vítána, tady si můžeš vždycky "ulevit" 😎

jakelina
21. led 2011

@satynka já myslím, že je to přirozené. Já jsem taky třetího a čtvrtého kluka obulela. Nějak jsem si říkala, že to ani není možné, aby se to alespoň napočtvrté nepodařilo. Jasně, že je miluju, ale malinké zklamání to bylo. Já jsem to navíc věděla přesně, protože jsem byla na odběru plodové vody.
Chodím na jinou diskusi a tam má jedna holka šest synů a druhá pět holek. Prostě to někde takhle je. 😀 😀 Jedině bychom asi musely vyměnit tatínky.

janamic
21. led 2011

@satynka 😀 Hezký večer 🙂 jen tak nakukuji, téma je mi blízké. Také zřejmě čekám třetího klučinu 😀 😀 😀 Ten pocit znám... Také jsem doufala v princeznu... Nejdůležitější je zdraví, miminko budeš milovat tak jako tak, ať je to klučík či cácorka. 😉

mataharyy
21. led 2011

@satynka Ahoj, nezoufej já se akorát před dvěma dny tak nějak přistihla že přece jen to pletení copánků bych jednou ráda... I když jsem vlastně strašně ráda že budeme mít dva klučíky a na ten třetí ( 😀 ) pokus tu holčičku 😀 😀 A s tou změnou pohlaví, mě od začátku říkali že holka, že známky po klučíkovi nejsou vidět a tak dokola, takže nadšení u tatínka, tak nějak potřeboval princeznu a mě to bylo jedno dokonce jsem ani nepropadla "růžové" horečce no a u porodu koukám a ono prd holčička a teda by mě zajímalo jak něco tak obrovského nebylo na tom UTZ vidět 😀 😀