Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

smardik
7. pro 2010

ahoj holky taky se přidám, mám 2 kluky a nevyměnila bych je za nic na světě 🙂 🙂 za pár let ještě chceme třetí mimčo,takového benjaminka a nemám pochyb o tom že to bude chlapeček-Davidek 🙂

smardik
7. pro 2010

@majdula moji kluci jsou každý úplně jiní ale oba úžasní

lalial
7. pro 2010

@mudr. My doufáme, že se povede, ovšem pohlaví je nám fuk. Ono to rčení o zdraví není jen fráze, snažíme se o mimoura od začátku března, tak uvidíme. 😉

mudr.
7. pro 2010

@smardik ahojky 😵
@lalial presne tak, vzdyt je to ve finale uplne jedno, jestli to ma kacenku nebo pindika 😅 hlavne ze se zadari a je vse ok jak v tehu tak i po nem 🙂

smardik
7. pro 2010

@lalial přesně tak hlavně to zdravíčko,to je nejdůležitější. Honzíček je po operaci srdíčka,další ho možná čekají a úplně zdravý nebude nikdy takže to fakt není jen fráze,hlavně at jsou zdraví a pohlaví je jedno 🙂, přeju at se brzo zadaří 🙂

mudr.
8. pro 2010

@smardik tak verim, ze ty na to zdravi koukas vubec dvojnasob... a jsem rada, ze to neni jen otrepana fraze, ale je to proste tak, ze zdravi je nejdulezitejsi a jak porad rikam, tak kazda maminka (normalni) vzdycky s laskou prijme toho malinkyho tvorecka at je to co je to. me kdyz se malej narodil, tak ja prvni koulala, jestli ma dve ruce, dve nohy, jednu hlavu (jsem zpitomela z tech deprimujicich dokumentu) 😖

smardik
8. pro 2010

@mudr. já jsem štastná že jsou, že je tady Honzíček s námi a v pořádku,spokojeně si hraje a že se strachem nečekám kdy mi začne modrat nebo kdy nebude moct popadnout dech, bát se že pojedem na operaci vrtulníkem na poslední chvíli, prostě se raduju že je a zda je kluk,holka je mi upřímně šumák. miluju je oba dva a moc a holka by nebyla lepší 🙂 🙂. a jinak jak se narodil taky jsem kontrolovala zda má vše-ruce,nohy, kontrolovala jsem zda má všude 5prstíčků, dívat se mezi nohy že je to fakt ten kluk mě nenapadlo, u porodu Toma vylezl ven a neplakal hned jak je to v televizi tak jsem se hned ptala je v pořádku? naštěstí byla za chvíli začal brečet-člověk by nevěřil jak je to krásný zvuk 🙂 🙂

petule246
8. pro 2010

Hezké odpoledne!
@mudr. - díky za gratulaci. Fotky - přiznám se, že fotky Adámka ještě stažené z foťáku fakt nemám a nechávám to, až jich bude víc. Tak snad po vánocích, slibuju 😀
Co se třetích dětí týče. Za á) si myslím, že u nás by to byl na 300% zase kluk (Oliver 😉 ), za b) vždycky jsem měla pocit, že chci děti jen 2. Takže pokud se nestane nějaká vyložená náhoda, tak my u těch 2 sígříků i skončíme.

mudr.
8. pro 2010

tak ja jsem u prvniho porodu vubec neslysela plakat, hned s nim vsichni utekly "dozadu" dlouho se nic nedelo a ja byla vystrasena co se stalo 😨 😕 nechali me tam, nikdo nic nerekl a pro me to bylo nekonecne dlouhy, pak jsem uslysela odsavacku a "kasel" tak jsem si oddychla, nakonec mi rekli, ze miminku museli davat masku s kyslikem a rozdychavat 😨 to ja vubec netusila, ale ze uz dycha a je v poradku, jen ze miminko jeste odsavaji. tak jsem si oddychla. no a pak asi po 10ti min. se me zeptali, jestli mi vubec rekli, co to je (v tehu jsme si to nenechali rict) a ja rikam ze ne 😕 😅 pry "oni vam to nerekli???" 😀 ja rikam oni na to uplne zapomeli v tom fofru 😀 tak mi rekli, ze chlapecek, hned jsem volala manzelovi 😅 a u druhyho porodu jsem plac slysela, ale jen takovej slabounkej, ani si to dost dobre nepamatuju, klasickej plac to urcite nebyl. 😉

mudr.
8. pro 2010

@petule246 taky zustavame u dvou 😉 😎

smardik
8. pro 2010

my bychom ještě chtěli třetí tak za 8,9let ještě takového benjaminka ale uvidíme jak to bude finančně, ty budou rozhodovat, zatím říkáme časem chceme a uvidíme no

@mudr. já měla u obou porodů manžela, první začal plakat za chvíli manžel říkal že s ním udělali něco jako koutoul a začal plakat a Honzíček trošku zafnukal a pak mi ho dali a už neplakal,jen se ke mě tisknu,hned se přisál a jak ho ošetřili hned spal,byla to taková malá šípková růženka

@petule246 koukám že máš podobný věkový rozdíl mezi kluky jako já, já mám 15měsíců a 5dní

mudr.
8. pro 2010

@smardik no me mrzi, ze jsem si nemohla pochovat hned po porodu ani jednoho 😔 jak jsem psala- s prvnim leteli pryc a druhyho mi proste nedali, ukazali mi ho az ocistenyho a zabalenyho 😖 to me mrzi ...jsem myslela, ze je to automatika, ale asi ne 😕

smardik
8. pro 2010

@mudr. mi dali oba dva, ještě celé od krve,takového toho mázku či co to je,dali mi oba a teprve potom je odnesli zvážit apod.akorát u Tomáška jsem si neužila pak ty 2hodiny na sále kdy jsme mohli být spolu protože byli problémy s placentou tak mě museli uspávat a vytahovat to ručně ale byl po tu dobu s tatínkem,dali je jen do jiné místnosti kde mu přivezli postýlku-kterou nevyužil a mohli být spolu a jak jsem se probudila přišli za mnou. u Honzíčka jsme už spolu pak byli ale asi hodinu protože byl nával a potřebovali sál

mudr.
8. pro 2010

no ja jsem ty dve hodiny na sale nemela ani jednoho u sebe, oni maji inkubatory v uplne jiny mistnosti, poradne jsem si ho pochovala az za 7 hodin. kdyz neberu kojeni na sale, kde se vubec neprisal 😖

kijir
8. pro 2010

ahojda holky 🙂,taky je u vás tak hnusně ☹ ?Já úplně nesnáším na zimě tuhle ronču 🙄 ...
Jinak já nedostala "špinavého" taky ani jednoho 😉 .první Jaroušek měl po narození nějaké problémy a musel být skoro tři dny v kyslíku ☹ ,a Petulu toho mi dali až omytýho a zabalenýho.Ale když byl venku ten řval jako tur 😉 .Byla jsem s oběma v porodnici v Náchodě.Te ď vzhledem k tomu že chystáme stěhování,tak budeme asi rodit v trutnově a třeba to tam bude jinak.Na druhou stranu mám zase trochu strach z té změny porodnice.Přeci jenom tady jsem porodila už dvě děti a teď jinam 😅 ...

mudr.
8. pro 2010

no u nas zas snezilo celou noc, takze dalsi nova vrstva snehu rano...jen se modlime, aby nebylo nad nulou, aby to neroztalo a nasledne zas nezmrzlo, sadrovny praskaj ve svech 😝 takze jak nemusim, tak moc nevylejzam, chodniky tu jsou neprohrnuty, ja sjem schopna si zlomit nohu a prevratit kocar 😝

smardik
8. pro 2010

u nás je slušně je mlha ale teplo takže sníh taje,na chodnících už skoro než za což je štastný Tomášek že zas může normálně chodit, mu se totiž sníh vůbec nelíbí,jak byl vylezl ven,zjistil že to bílé je na zemi pořád a nasedl do kočáru a už nevysedl 🙂 tak ted zas hezky chodí

mudr.
8. pro 2010

@smardik jeee tak to me by zas malej se ve snehu porad jen valel, do kocaru ho cpu ja, jinak by jsme nikam nedosli 😀

smardik
8. pro 2010

@mudr. to nehrozí, u nás se vozí mu se sníh nelíbí, nevezme ho do ruky,vadí mu po něm chodit, boby se mu nelíbí. to jen řve a chce do kočáru a tam je spokojený

mudr.
8. pro 2010

@smardik 😀 tak to je dobry 😵

smardik
8. pro 2010

mě to štve ráda bych jezdila s kočárem pro jednoho a místo toho jsem ted kupovala na zimu klasický kočár pro dvojčata-vedle sebe, jinak máme phila

mudr.
8. pro 2010

nojo tak to by zas bylo o nervy tahat ho snehem nebo na bobech,kdyz vis, ze to nema rad, takhle jsi to s kocarkem vyresila, sice se jede urco hur ted v zime, ale lepsi, nez aby plakal ...

smardik
8. pro 2010

@mudr. o tom jsem vůbec neuvažovala by jezdíme s kočárem furt, Tom není velký chodec a měli jsme právě sourozenecký phil ale na zimu mi přišel na houby když jsem věděla že tam Tom bude třeba 3hodiny sedět to by mu byla zima,foukala a sněžilo by na něj tak jsem koupila starší pro dvojčata vedle sebe a po zimě ho zase prodám

smardik
8. pro 2010

fakt je že dost lidí se mi diví že jsem kupovala kočár, prý ho mám nutit chodit ale já chci at je v klidu a ne chodit venku s řevem,zlobením se to mi za to nestojí. takhle jsme spokojeni všichni, já se teda nadřu to jo mám 48kg-možná to byla váha po porodu ale oni jsou spokojeni a o to jde

neumisa
8. pro 2010

no holky, tady je nad nulou, taje a nejhorší jsou ty laviny ze střechy - včera jedna zrušila sousedovi auto, dneska spadlo těsně před nás ... docela mi v tu chvíli lepilo, jenže není kudy jinudy jít - buď po frekventované cestě nebo po nebezpečném chodníku 😖 Asi budu muset zpracovat studii, jestli je lepší umřít pod lavinou nebo pod autem a poslat to radnici, ať si taky počtou. 😀 Na popeláře čekáme už desátý den, asi si umíte představit, jak to vypadá kolem 4 kontejnerů pro 45 bytů. Fakt jsem ráda, že není větší teplo, to bychom tu chcípali smradem, Kuba se vrací ze školy den co den promočený až na kůži (nerozumím tomu, ze školy to má 10 minut chůze a většinou přijde včas), Mates si vymyslel parádní hru "najdu nejšpinavější kaluž a tam sebou fláknu" 🙄

mudr.
8. pro 2010

presne, hlavne , ze jsou spokojeni...a pres zimu ve fujavici je lepsi, kdyz jsou v kocaru, das slidu a jedes 😉 nez aby jsi ho vlacela za sebou a plakal, ze mu je zima . na lidi nekoukej, oni tim neprosli, tak to videj jinak 😕 😖

mudr.
8. pro 2010

no nazdarek @neumisa uz jsem si rikala, kde ti je konec 😀 😉

neumisa
8. pro 2010

@mudr. no co by, sháním náhradní boty a popeláře 😀 😀 😀 do toho vařím, píšu domácí úkoly, trénuju budoucí sportovce a přemýšlím, na který strom si hodím mašli, protože nestíhám 😀 Jo a ještě hážu sníh - jediná z celého domu. Jako posilovna dobrý, za dva týdny jsem shodila 3 kila.

mataharyy
8. pro 2010

Ahoj, tak u prvního jsme čekali holčičku, až u porodu jsme zjistili že je to kluk jak buk 😀 U druhého jsme si říkali tak holčička a bude zas kluk, nakonec jsem i ráda budou mít společnej pokojíček (to by měli teda ze začátku stejně) a budou si rozumět... Tak a potom uvidíme, možná bude třetí pokus a klapne ta tatínkovo holčička, ale kdyby ne, tak je nám to taky šumák... Hlavně že budou v pořádku a nezáleží na tom zda s pindíkem nebo bez 😀

mudr.
8. pro 2010

@tak to jsi napsala moc hezky 😀 jestli chces byt klidna, tak ja mam za zady zaplou zehlicku , myslim na sunkofleky, aby z nich nebyla cerna hromadka, dala jsem malyho spat, zpla pracku, nadobi, cekam na starsiho az prijde z druziny, letel na sportovky a pak na fotbal, vymyslet neco k veceri a to vse v mezicase jukam sem 😀 😝