Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

smardik
24. pro 2010

ahoj holky přejeme všem krásné a veselé Vánoce a hodně dárečků, hodně štěst a zdraví 🙂 🙂

beatta
24. pro 2010

@smardik krásné přáníčko 😵 🙂

smardik
24. pro 2010

@beatta dík to mi dělala kamarádka já to neumím 🙂, Honzíček spinká, dárečky jsou zabalené, salát a polívku udělané,manžel ted chystá kapra a pak jdeme zdobit stromeček, nakonec jsme to nechali na dnešek a Tomášek nám pomůže 🙂 už to není mimino a je to můj šikulka 🙂

beatta
24. pro 2010

@smardik já dneska dozdobuju stromek
já nemám ještě ani uvařený brambory protože je muž zapomněl dovíst od tchánovců 😠

mataharyy
24. pro 2010

Ahoj, přejeme vám pokojné prožití štědrého dne a klidné celé svátky 😵 A jdu pokračovat v práci 😀

eeefffaaa
26. pro 2010

ahoj holky!!diky za privitani...budu aspon od vas cerpat kusenosti,hlavne od tech co maji mimca brzy zasebou se mi to bude hodit 😅

@majdula no Radima davame proto,ze jsme chteli nejaky moc neobvykly jmeno,ale zase ne nejaky cizi,ale pekny cesky..a nakonec jsme dosli k Radimovi...nekteri rikaji,kde jsme k tomu teda prisli,ale nam se to moc libi a i prijmeni to jde pekne..mame Davida a ja chtela Daniela,ale to by bylo divny David a Daniel,takze jsme museli vymyslet neco jinyho..ono vybrat jmeno pro kluka je strasne tezkej ukol,pro holku je to pro me lepsi 😀

@mataharyy no ja sice MHD jezdit nemusium,bydlime na vesnici,ale zase je to tady teda desna nuda,ale myslim,ze se dvema prckama se nudit nebudu...nemame tady ani detsky hriste ☹ to me spis stve,ze se da jezdit s kocarem jen kolem vesnice porad dokola 😖 nastesti nmame velkou zahradu a dvur takze do vesnice moc nechodime

@smardik a jak ty jsi zvladala hlavne zacatky s klukama takhle brzy od sebe??to me prave strasne zajima,musi to byt peknej zahul!!ja kdyz si vzpomenu nez jsem se srovnala u Davidka,nejakej rezim apod. tak mam ted z toho strasnej strach!!

smardik
26. pro 2010

@eeefffaaa upřímně jsem to čekala daleko horší a bylo to pro mě horší u prvního-je rozdíl nemít žádné dítě a mít jedno, ale mít jedno nebo dvě to už je celkem jedno, fakt už to pak takový rozdíl není. nejhorší byl ten začátek než jsem našla režim který vyhovoval oběma, protože za začátku se stávala že jsme prostě nešli ven bud spal jeden nebo druhý nebo jak byli vzhůru oba byl čas jíst takže jsme třeba 2dny nebyli venku ale tak po těch 3nebo 4týdnech jsme najeli na režim a bylo to dobrý. Tomík vzal brášku naprosto super a je to velký bráška kterého hladí,pusinkuje,hlídá. daleko horší mi to přišlo jak se začal Honzík plazit to začli vyvádět spolu blbiny takže je musí člověk dost hlídat, ted tu kolikrát spolu hrají na schovku,honku,rabují šuplíky a mají z toho prdel. čekala jsem to horší ale dá se to, nejhorší pro mě jsou asi procházky-teda na procházky ale ted v zimě to oblíkaní než je člověk oba obleče,vytáhne kočár je to půl hodiny a jsme hezky spocená. ale abych neříkala že je to furt super tak jsou dny kdy se po mě plazí oba dva a chtějí se jen nosit,lézt po mě a shazují jeden druhého ale jde to a kdybych se měla rozhodnout i znovu jdu do menšího rozdílu. a chci ještě třetí dítko tak to myslím taky svědčí o tom že to ak hrůza není

mataharyy
26. pro 2010

@eeefffaaa Jo tak to máme dost podobné, v celé vesnici není hřiště (jen fotbalové a to ještě po povodních v příšerném stavu) takže na porcházku jen kolem dokola pořád tou samou trasou 🙄 Děs běs...

jakelina
27. pro 2010

Holky taky chodím pořád dokola stejnou trasu, nebo v létě jedu po cyklostezce do Opavy, jsou to asi dva kilometry. Jinak tu jezdí co 20 minut městská doprava, tak kolikrát jedu raději do města 😀 a tam se projdu kolem výloh.

jajdaelda
27. pro 2010

ahoj holky,tak jak jste prožili Vánoce?
Jinak u nás je to s prochajdama to samé...mám tady max.3 trasy a pouze na jednu z nich si troufnu sama,bo není lesem..už se těším,až budu moc s klukama vyrazit někam autem na výlety...

mataharyy
27. pro 2010

@jajdaelda Naše rodina se skládá ze zdatných neřidičů, takže autem nehrozí 😀 Jináč vánoce nad očekávání, prožili jsme komedii s přípravou lososa a bylo veselo 😀

beatta
28. pro 2010

@mataharyy my jsme zase rodina skoro samích řidičů ale já naštěstí papíry nemám 🙂
no povídej co se dělo s lososem? 😀

smardik
28. pro 2010

ahoj holky u nás vánoce super, myslím že spokojenost u všech,nejvíc asi u manžele tomu ukápla slza 🙂, kluci taky spokojeni jen jedna hračka asi půjde do světa nebaví ho to

Honzulka ted spí a Tom polehává, má průjem a asi ho bolí bříško pořád si na něj šahá tak odpočívá,snad bude dobrý

my jsme rodina neřidičů,bohužel-já nemůžu kvůli očím a manžel ho dlouho nechtěl a pak ho začal dělat kvůli mě ale nedokončil, z určitých důvodů nemohl ale snad to časem půjde

kijir
28. pro 2010

Ahojda holky 🙂,tak poslušně hlásím jak jsme dopadli.Bylo to super!!!! Schovali jsme 2 nejdůležitější a nejžádanější dárky 😉 .Všechny si rozbalil a pak byl takovej jako že radost měl ale samozřejmě to nebylo ono....No tak jsme šli do vany a do pyžama.A říkal mi "mamko tak já budu hodnej a třeba mi to Ježíšek vezme příští rok 😉 ." A když jsme šli do postele,tak najednou zvonek a malej běží jak o život a dárky tam jsou 😀 !!!! Tak takovou radost jste teda ještě neviděly 😀 😀 😀 😀 ..... Úplně mě to dostalo skoro jsem měla slzy v očích jak to bylo krásný 😀 ! A musím říct že nasliboval hory doly ,tak uvidíme,ale taky sám řekl "Tak vidím že to Ježíšek opravdu hlídá kdo a jak zlobí ".Tedy uvidíme 😉

jajdaelda
28. pro 2010

@kijir wow...super,že se to takhle povedlo!! Tak držím pěsti,ať je hodnej 😉

pepibubu
29. pro 2010

ahoj, tak jsem se zvědavě šla kouknout jak to dopadlo u kijir, a koukám že dobře, tak jsem moc a moc a moc ráda 🙂

jakelina
29. pro 2010

@kijir tak to moc držím palečky ať to dopadne. 😉

beatta
29. pro 2010

@kijir tak to je supr že se to povedlo 😀 😉

mataharyy
29. pro 2010

Tak držím palce aby to mělo delšího trvání 😉

kijir
30. pro 2010

@mataharyy :tak v to taky doufáme 🙂 Zatím to je dobrý a když náhodou,tak stačí připomenout 😀 .

jakelina
31. pro 2010

Holky jestli máte některá čtyřletou variantu mateřské, tak jsou tam od ledna změny, tak bacha na to. Ať se nedivíte, že máte míň peněz. ☹ ☹

beatta
31. pro 2010

@jakelina když budu chtít jít na 3 letou tak do kolika měsíců věku dítěte se to hlásí
já už v tom mám guláš 😅

smardik
31. pro 2010

@jakelina já mám 4letou ale budem to převádět na manžela, mít o 3800 bychom fakt poznali takže to jdem převést na manžela

vejula
31. pro 2010

ahojte kočky.. ja sice mam len jedneho synčeka, ale mam predtuchu že ked budem mať sdruhe bude to tiež chlapček... V podstate by mi to bolo uuuplne jedno. Moj synček je taky užasny maznavy ako take mačiatko... jedine čoho sa trocha bojim že ked bude mať detičky on tie budu viaqc pri nevestinej mame ako mne lebo tak to proste byva 😒

beatta
31. pro 2010

@smardik já sem takhle na manžela napsala 2 letou a po měsíci se to přepsalo na mě 😉

rubika
31. pro 2010

Ahoj, k tématu od pondělí víme že budem mít druhého chlapečka a jsem moc štastná. Rodiny si sice přály páreček ale já jsem si jaksi tajně přála chlapečka. Když jsem volala manželovi, že bude mít druhého syna byl neskutečně šťastný... Chcem mít ještě jedno možná dvě děti tak třeba některé z nich bude holčička, ale kdyby ne nevadí. Prý mužské pohlaví vymírá, tak čím víc kluků bude tím líp, ne😉

rubika
31. pro 2010

@vejula Bývá to tak že se většinou dcera stěhuje za svým milým. U nás je to taky tak. Takže ač jsem dcera tak se se svou maminkou vídám hodně málo s tchánama se vidíme denně, stavíme si domek vedle jejich. Tak si můžeš říct, že třeba se tvoji synové usadí, někde poblíž rodného místečka a ty je budeš mít i s vnoučátky pořád blízko 😉

beatta
31. pro 2010

@rubika ahoj taky se mi zdá že se rodí víc holek jak kluků 😒 🙂

jajdaelda
31. pro 2010

Ahoj holky,
tak to vás vyvedu z omylu...zrovna včera jsem koukala na statistický úřad a celé desetiletí se rodí více kluků...ročník 2008 byl na děti nejsilnější....ale vyčetla jsem z těch čísel zajímavou skutečnost a to,že se sice rodí víc kluků, při věkovém rozídlu 2 let,jich je vždy méně než holek (nevím,jestli to vysvětluji správně - prostě počet kluků v roce 2007 je nižší než holek v roce 2009, i když v roce 2009 se narodilo víc kluků) - bude o ty naše hochy prostě boj 😀
@rubika Gratuluji ke klučinovi 😉
@beatta Tady máš víc o rodičáku: http://www.nasepenize.cz/rodicovska-dovolena-se...

beatta
31. pro 2010

@jajdaelda moc děkuju takže já mám čas do devíti měsíců na nahlášení 3 leté ale stejně bych šla radši na 2 letou jak s prvním klukem 😅