Dvě děti, dva kluci. Jaká byla Vaše první reakce?

petamaskova
4. říj 2010

ahoj,zajímá mě jen tak jestli jste některá byla smutná z toho ,že bude mít dva kloučky? Určitě spousta žen touží mít aspon jednou dceru,jaká byla první vaše reakce když jste zjistily,že čekáte druhýho kloučka?

evaje
15. říj 2011

@majka12 Úplně to chápu. i já slýchala tyto reakce. Navíc je manžel ze samých kluků a jeho otec taky a ani bratránci nemají holky, tak jsem sice každý říkal,že se to dalo čekat, ale soustrastné pohledy se ke mě taky hnaly, protože jsou u nich v rodině všichni chlapi divocí a takoví, jak to říct slušně, no, chlapi. 😀 Já sama jsem šťastná za kluky, protože jak píšeš, naše zájmy jsou "chlapské" a růžovou nemusím. Ale je fakt, že třeba náš starší je míň kluk, než sousedovic princezna 😀 Takže jde jen o to, co se z nich vyklube 😉 😀 😀

jancule79
16. říj 2011

Ahoj, taky přidám svoji zkušenost. Mám 2 kluky, nikdy mě nemrzelo, že nemám holčičku. Ona si to příroda zařídí sama a byla bych samozřejmě stejně ráda za holku jako za kluka, hlavně že děti jsou zdravé, to je rozhodující. Asi to tak mělo být, protože já sama se zajímám o auta, panenky mě nikdy nebrali, takže už se těším, až s klukama budeme závodit na autodráze. 🙂) Co se týče reakcí okolí, tak na 2 kluky byly reakce pouze v tom smyslu, že jsou narozeni brzo po sobě (18 měsíců), takže i tím, že to jsou 2 kluci, tak to bude ještě větší mazec než 2 holky. 🙂) Ale jasně, že se mě teď občas někdo ptá, jestli si pořídíme třetí - holčičku. 🙂)

navi
17. říj 2011

@jancule79 tak to je ještě dobrý, když se někdo zeptá JESTLI si pořídíte třetí - holčičku 🙂 Já se převážně setkávám s otázkou KDY si pořídíme ještě tu holčičku 😀 Odpovídám, že kdyby přišlo na to, že se rozhodneme mít třetí miminko, tak počítám s tím, že by to bude zase kluk 😵

blueapple
17. říj 2011

ahoj holky, hlásím se do vašeho "klubu". Kamarádka, která má pro změnu 2 holčičky, tak ta mi psala z legrace, že prý mám vůči okolí tu lepší double kombinaci, že jí bombarduje každý, zda ještě nechtějí kloučka... pohlaví opravdu řeší jen ti, kteří nikdy neměli v těhu a s otěhotněním problémy....jinak je to opravdu hloupá otázka. 😉 p.s. že nečekáme jako dvojku holčičku, jsem ale také na UTZ, kde jsme se to dozvěděli, obrečela, moc jsem si jí přála, chtěla jsem si zkusit "to druhé pohlaví". Je to ale hloupost, mám 2 krásné a zdravé kluky a moc je miluju !

snajecka
17. říj 2011

Ahojky, tak já myslím že u většiny žen je normální, že si přejí aspoň jednu holčičku ... a nemá to nic společného se znevažováním nemocných dětí a vzkazy typu - buďte rádi, že je to zdravé. jasně že je to "TO" podstatné zdravé děťátko, ale nepohoršovala bych se nad tím ženským přáním mít holčinku. I já si myslím že dvě holčinky by mi ani za mák nevadily, ba naopak.... ale u dvou kluků bych si ve skrytu duše přála i to děvčátko. Aspoň na vteřinku očekávání holčičky při těhotenství si opravdu umím představit aniž by mi to přišlo divné, nebo jsem to jakkoliv znevažovala ... Prostě každý máme právo na své sny... ať už o zdravém dítěti, nebo o holčičce, nebo o třech raubířích ... A koneckonců všechny maminy se tady shodly, že ty svoje dva kluky taky milují, byť si přáli plést culíčky a strojit šatky ... 😉

snajecka
17. říj 2011

Mimochodem moje kamarádka má ve čtrvtek termín porodu, a čekají 4 holku 😉 😀

hotaska
17. říj 2011

Doufám, že už brzy budu patřit mezi vás 😉 Před 3 lety jsme podstoupili IVF a máme doma syna. Letos v září 2 IVF kde jsme si nechali udělat genetiku embryí, takže víme pohlaví. Čekají tam na nás dva kluci. Jen chci říct, že do toho jdu zcela dobrovolně 😀 a už se těším!

jakelina
17. říj 2011

@hotaska 😀 😀

samelia
18. říj 2011

Tak to já jsem za své dva kluky nesmírně ráda a klidně bych šla i do třetího. Mám kluky zlatíčka! Otázky o holce jsem slýchávala a slýchávám pořád a protože vím, že část příbuzenstva by jí tak nějak spíš nadržovala na úkor kluků, tak skoro doufám, že pokud bude třetí, tak to bude opět kluk. Je to možná sobecké to takhle napsat, ale nám kluci rozhodně nevadí, na copánky, růžovou a podobně jsem stejně nikdy pořádně nebyla, takže tohle vybití postrádat nebudu. Kdo chce holčiny, nechť je mu přáno... A hlavně, že jsou koblížci zdraví, ať už mají mezi nožkama, co tam mají 🙂

eveluska
18. říj 2011

@snajecka je vidis, tak to mam naopak, radsi bych dva kluky nez dve holky.... ja bych brala klidne 3 kluky a jednu holcicku, ale proste aspon jednu bych brala 🙂 ale zas predstava plnyho domu holek (jako napr. 3holky a jeden kluk) me dost desi 😅 ale jak tu bylo psano, hlavne zdravi a nikde neni psano, ze holky budou zlaticka a kluci raubiri a ze holky by se hadaly a kluci ne....

snajecka
18. říj 2011

@eveluska 😉 🙂 ... tak tak 🙂

Jinak já se setkala ještě s jedním fenoménem ... mě nidko moc neříká u druhého, že by to mohla být "konečně" ta holčička...spíš se ozvaly hlasy typu - to bude steně zase kluk, i kdybys jich měla pět. My ještě pohlaví druhého neznáme, a takovéhle řeči mě taky trošku vždycky zabolej u srdíčka...i když to tak možná nemyslej, tak mi přijde že to je takové nepřející ... nevím, třeba je to jenom pocit. Mimochodem i když si přeju mít holčinku stejně jako u prvního dítka, tak se i tak moc těším event. na dalšího kluka...jen bych to ráda nechala na přírodě a ne na nějaké sousedce, co se prej nikdy nemýlí 😉 😀

weri1
18. říj 2011

ahoj holky

tak já kdybych měla druhýho kluka tak bych byla ráda, holka mě neláká....ale nerada takhle mluvím, ptž pro mě je na prvním místě vždy zdraví a pak pohlaví....takže i když při prvním se mě někdo zeptal co si víc přeji jestli holku nebo kluka, odpovídala jsem, že je mi to jedno a nikdo mi nevěřil, ale to byl jeho problém, ptž mě to opravdu jedno bylo. Pro mě je to takový malý rouhání,k když si někdo přeje víc jedno pohlaví....

jancule79
18. říj 2011

@weri1 @snajecka Naprosto s váma souhlasím. Mě teda hrozně štvalo u druhého těhu, jak mi docela dost lidí říkalo "tak snad to bude ta holčička". Když jsem řekla, že je mi to jedno, hlavně když mimčo bude zdravé, tak na mě někteří koukali jako tele na nový vrata. Z mé strany to opravdu nebyly opravdu žádný jen tak řečičky, protože při druhém těhu mi vyšly špatně triple testy, resp. vyšly falešně pozitivně, takže jsem podstoupila AMC a čekání na výsledky - ten stres bych nikomu nepřála. I když v rodině žádnou genetickou zátěž nemáme, ale stejně si člověk říká, co kdyby. Naštěstí výsledky OK. Takže opravdu jsem řešila spíš zdraví miminka a ne pohlaví.

jancule79
18. říj 2011

@navi Je teda fakt, že asi polovina těch dotazů je opravdu začíná "kdy". Nebo mi rovnou někde řekne - tak ještě tu holčičku. Když někomu řeknu, že 2 lumpíci mi bohatě stačí, tak se kolikrát někdo podiví, protože tím, že jsou kluci brzo za sebou, tak hodně lidí čeká, že asi chceme mít velkou rodinu. 🙂

januzza80
18. říj 2011

Tak tohle tema je super. 🙂 J mam sice dva kluky a holku,ale i tak rikam,ze kluci jsou super a jsem za ne rada.Jedna holka staci a mit dve nebo vice bych mela i strach.

evaje
19. říj 2011

Kdo si zkusil trable se zdravím dítka, tak je mu oravdu FUK , co to bude 😉 Vím o čem píšu. Náš první byl z druhého těhu a ještě si v začátcích vytrpěl své. Manžel vzhledem k genetické nadvládě mužů u nich v rodině toužil při prvním po holce a u druhého už mu to bylo jedno. Do třetího těhotenství jsem ho musela mooooc přemlouvat a do dalších mě teď přemlouvá on. Kluci se mu asi zalíbili 😀 Ale po holce toužil opravdu jen první těhu a to se nepodařilo. Takže, kluci jsou krásní a už chvála bohu zdraví.
Líbilo se mě, když jsem se jedné těhotné kamošky zeptala, jestli ví co čeká (měla už jednoho syna), prý doufá, že miminko 😀

jakelina
19. říj 2011

@evaje no tak šup do dalšího. Já jsem teda při každém dalším těhu doufala, že to bude ta holka, nějak jsem si neuměla představit, že nebudu mít ani jednu. Teď už mám dva kluky dospělé, teda toho druhého skoro a jsem strašně šťastná za ty dva menší doma. Jinak tu sedíme s manželem sami a lezeme si na nervy. Nejstarší je už na kolejích a jezdí domů co dva týdny a příští rok maturuje ten druhý a taky nám uteče do světa.

jakelina
19. říj 2011

Mě se taky často někdo ptal co to bude, věděla jsem na 100 %, že kluk z plodové vody a já jsme jim říkala, že na 50 % kluk a na 50 % holka ať mám pokoj, protože jinak bych slyšela ty litanie, jak nám to ani na čtvrtý pokus nevyšlo. 😒

mataharyy
19. říj 2011

@evaje Kamarádce se nedivím, já u třetího na dotaz co to bude, budu taky říkat že zatím doktor tvrdí že dítě, pač po těch kecech, když jsem řekli že druhého kluka už to znovu neprozradím 😝

eveluska
19. říj 2011

@jakelina teda vy mate dětí, to je krasny 🙂 muzu se te zeptat, jak jsi to mela s praci? resp. jestli jsi pred detma a mezi detma pracovala a popr. v jakym oboru a jestli jsi se vracela do "puv." prace a nebo pokazdy treba neco jinyho.... nebo jsi byla plynule s detma doma? diky 🙂 (pokud nechces tady, rada budu za odpoved do IP 🙂 )

anysek85
19. říj 2011

Holky, já zatím pohlaví druhého neznám, protože je to zatím hodně čerstvé, ale jsem si jistá, že to bude taky kluk... Hrozně se ale těším a vůbec mi nevadí, že to nebude ten "reklamní páreček" ale dva loupežníci parťáci. Tak nějak to vnitřně cítím a hrozně se na to těším 😵. No a holčičku bych aspoň jednu ráda, ale nijak na tom netrvám. Když nebude, nebude 🙂. Chlapská povaha je mi tak nějak bližší, muži mi přijdou férovější 🙂.

jakelina
19. říj 2011

@eveluska pracovala jsem mezi dětma, po těch dvou starších byla dost velká mezera a po narození třetího jsem dělala na částečný úvazek. Kromě práce za kterou jsem dojížděla, ale jenom kousek, pracuju už asi deset let z domu na počítači. Nejhorší to bylo zvládnout v šestinedělí, ale pak už to nějak šlo skloubit. No ono to taky něco stojí, mít tolik dětí. 😀 😀
Nakonec dělám něco úplně jiného než jsem studovala, jsem chemik a dělám účto, prodávala jsem na pár hodin v obuvi a sportovních oděvech, prostě tak různě, abych mohla být co nejvíc doma a ráno mohla vypravit děti.

anysek85
19. říj 2011

@jakelina Tyjo, 4 chlapi! To je krásný 😵.

No to jo, že to něco stojí, já mám zatím taky možnost dělat z domu a snad to ještě vydrží...

Bohužel ale nevím, zda to budu zvládat se dvěma malinkýma...

jakelina
19. říj 2011

@anysek85 člověk, když si myslí, že už fakt nemůže, tak může ještě jednou tolik a obzvlášť, když je to ženská 😀 😀

eveluska
19. říj 2011

@jakelina diky 🙂 takze to jsi pri tech starsich i studovala? no teda! ja jsem si driv myslela, kdovi jak nebudu mit na matersky roupy, ale ja jsem tak nejak rada, ze mam vsecko "hotovy" a nemusim nic dodelavat apod., prace me laka, ale prave jen neco, co se da s detma dobre skloubit, ze me to nesedre, bude bavit a mela bych hodne casu na deti .... no proste prace, co najdes na kazdym rohu 😀

jakelina
19. říj 2011

@eveluska studovala jsem ještě jako těhotná a stihla jsem odmaturovat a v červenci se narodil první syn, tak na poslední chvíli 😀 😀 Narodit se o měsíc dřív, tak maturuju v porodnici

eveluska
19. říj 2011

@jakelina ja zas obhajovala uz s peknym pupkem a promovala s "balonem" 😀 ... kdybych neobhajila hned, nebo me k ni nepustili, tak bych taky obhajovat mohla leda v porodce a promoce by nebyla zadna 😝

samelia
19. říj 2011

Holky, pokud jde o školy, tak mi vstává ještě teď dodatečně kštice hrůzou🙂 Já, debil, místo, abych měla klidné těhu a "klidnou" rodičovskou, tak jsem s prvním otěhotněla na konci prváku VŠ, do toho chodila do práce, pak jsem porodila, na 5 měsíců přerušila. Sotva malý začal sedět, šupla jsem do školy znovu, po roce a kousek zase těhu, trochu jsem si školu natáhla a státnicovala týden po šestinedělí - chuťovka, fakt (btw - bakalářku jsem psala doslova po nocích a za pochodu a vzhledem k presu jsem ji měla seškrábanou za tři týdny, vedoucí práce byl moc milý a pomáhal, když zjistil, že jsem na MD). Na některý chvíle fakt vzpomínám s naježenou hlavou, ale celkově to byla báječná léta! A možná ještě něco zkusím... Ale možná by to chtělo spíš práci? Jenže co??? Na poloviční u nás skoro nic neseženu, první mrně mi do školky kvůli druhé MD nevzali a druhé je ještě docela malé... Uvidíme, neřeším, ale kdybyste měl někdo třeba čupr tip na práci z domova třeba přes PC, hm... 🙂

samelia
19. říj 2011

Holky, pokud jde o školy, tak mi vstává ještě teď dodatečně kštice hrůzou🙂 Já, debil, místo, abych měla klidné těhu a "klidnou" rodičovskou, tak jsem s prvním otěhotněla na konci prváku VŠ, do toho chodila do práce, pak jsem porodila, na 5 měsíců přerušila. Sotva malý začal sedět, šupla jsem do školy znovu, po dvou letech zase těhu, trochu jsem si školu natáhla a státnicovala týden po šestinedělí - chuťovka, fakt (btw - bakalářku jsem psala doslova po nocích a za pochodu a vzhledem k presu jsem ji měla seškrábanou za tři týdny, vedoucí práce byl moc milý a pomáhal, když zjistil, že jsem na MD). Na některý chvíle fakt vzpomínám s naježenou hlavou, ale celkově to byla báječná léta! A možná ještě něco zkusím... Ale možná by to chtělo spíš práci? Jenže co??? Na poloviční u nás skoro nic neseženu, první mrně mi do školky kvůli druhé MD nevzali a druhé je ještě docela malé... Uvidíme, neřeším, ale kdybyste měl někdo třeba čupr tip na práci z domova třeba přes PC, hm... 🙂

samelia
19. říj 2011

Ježiš, jsem to chtěla malinko opravit, znovu nakopírovat a ono je to tu dvakrát, tak ty moje double výlevy berte s rezervou 😀