Extrémně hodné miminko. Máte podobnou zkušenost?

rolincova
26. kvě 2009

Ahojky holčičky v listopadu se mi narodilo miminko, holčička Natálka. Jsem až sama udivená jak je to hodné miminko. Ona téměř vůbec nepláče. Snad jen třeba jednou za čas. Já na ní poznám její potřeby a tak asi nemá důvod. Často se směje a dlouho si vydrží hrát. Je to takové hodné a klidné miminko. Máte někdo podobné zkušenosti? 🙂

rolincova
autor
27. kvě 2009

berenika39: Děkuji za názor, ale mám pocit, že jsi mě asi špatně pochopila. Samozřejmě, že miminka neumí zlobit. Ale když Natálka jak je týden dlouhý nezapláče ale své potřeby dává najevo třeba hláskem nebo, že zvedne hlavičku a já vím, že si chce sednout anebo nosit. To je tedy podle tebe co? Podle mě extrém. Mohu to porovnávat s mým prvním mimčem. Samozřejmě, že se ji hodně věnuji i když je takhle hodná a mám pocit, že si obě moc rozumíme.
Ale mám pocit, že jak píšeš, tak jako kdyby si to odsuzovala. Já jsem tuto tému založila, abych si popovídala s maminkama, které mají podobné dětičky, protože jsem z toho sama překvapená. Syna jsem milovala hrozně moc taky i když plakal!!!! Takže nechápu, proč sem píšeš toto...

martimarti: Děkuji, mám stejný pocit, a to, že sem tento názor nepatří! Já jsem to přece myslela tak jak jsem to napsala. A jsem ráda, za to, že jsi napsala ta a já si s tebou mohu o tom popovídat. Zuzanka je taková od malička? Teda tak to je super, že Vám to tak hezky dlouho vydrželo. Víš ono zase pokud má někdo mimi, které pláče, tak asi to jiným moc nepřeje... Já si myslím, že když se mimi někdy v noci budí častěji, ale hned po papání úsne, tak je to tak jako tak úžasné...

boglarca: Také moc děkuji za názor! To je super, že se Vám takhle vydařili obě děťátka. Já se taky ráno probudím a Natálka na mě kouká z postýlky a když vidí, že otevřu oči, tak se na mě začne smát. A přesně jako ty už od měsíce slýchám, v šestinedělí se to otočí. Ale neotočilo. Je nám půl roku a jsme úžasný miminko. A až se to jednou otočí, budu ji i tak hrozně milovat, protože je to náš pokládek. Takže taky vůbec nepláčete? To je stejně neskutečný, že?

beruska2x: Ahojky, krásný den, no já taky večer malou vykoupu, nakojím a jde spinkat. Pustím ji tu hvězdičku jak hraje melodie ona si trošku pobrukuje a usne. Je to až neskutečný. Se synem jsme museli chodit spinkat, papal 6x za noc a jak se mu něco nelíbilo, tak spustil. Ale i tak to byl můj brouček. Stejně to je krásný, že se mimi pořád směje. Vidět na něm jak je veselé, to tak zahřeje vid?

luci81: je vy jste skoro stejně staří🙂)) A vypráví Anetka? Natálka hodně reaguje na brášku, to začne mluvit, a občas, moc se ji nechce. Hodně pozoruje a hraje si.

pikusa: Já mám malou po 1 IUI. Taky jsem byla v poho, ale mám 7 letého chlapečka, tak samozřejmě občas houknu a něco řeším, a sem tam nějaký stres asi byl. Řekla bych, že u malého jsem byla víc v pohodě. Takže u nás to asi takto neplatí. Každopádně super, že tyto metody existují, že? Malej byl přirozeně a za měsíc a holčička ne a ne. Tak po roce jsem to začala řešit.

cerstvamama
27. kvě 2009

pikusa
Přesně jak říkáš, taky jsem se po otěhotnění rozhodla, že se nenechám ničím vystresovat. A myslím, že to pak na tom dítěti je vidět.

Občas mívám pocit, že když se v dnešní době něco chválí nebo někdo řekne nahlas že je spokojený, tak je to důvod k ukamenování. Dneska je spíš in stěžovat si a nadávat. To teď nemyslím na nikoho konkrétně.

rolincova
autor
27. kvě 2009

cerstvamama:To jo to s tebou souhlasím. A kde ty jsi jestli se mohu zeptat? Vidím jiné zahraničí...

cerstvamama
27. kvě 2009

Momentálně v ČR u mámy, jinak teď bydlíme v Bukurešti.

rolincova
autor
27. kvě 2009

A není ti smutno? Já jsem bydlela 2 roky v Kancasu a půl roku v Chicagu, ale doma je doma. I když manžel ten by tam zůstal hned. A to jsme měli i green card. Jak dlouho tam jsi?

berenika39
27. kvě 2009

rolincova: však já jsem se za ten svůj první příspěvek o kus dál omluvila, prostě jsem asi blbě napsala něco jiného, než jsem chtěla. Nic negativního jsem neměla na mysli. Přeju ti hodný mimčo, i moje je zlatý, a je fakt, že sem patřej i hezký a veselý věci.
Tak se mějte pořád hezky!

rolincova
autor
27. kvě 2009

berenika39: Ok. 🙂

martimarti
27. kvě 2009

Ahoj rolincova: Zuzanka, když se narodila, tak první týden po příchodu z porodnice proplakala, nešlo nám kojení, ale pak se to upravilo a od té doby je to naprosto pohodové dítě. Jsem tomu moc ráda, protože jsem měla stresové těhotensví, starosti s bydlením, stěhování, také nějaké špatné výsledky, amniocentézu, riziko předčasného porodu, nakonec dlouhé přenášení /16 dní/ a pak překotný císařský řez, když Zuzka byla ve zkažené plodové vodě. Takže o to více jsem ráda, že je taková, jaká je 🙂 Jasně, že si také zapláče, není to malý robot, ale to už musí být. Jsou ale i lidé, kteří jí plakat zatím neslyšeli. Opravdu.
Abych ale jen nechválila, trochu bojujeme večer, když si má čistit zoubky, to fakt nesnáší a je protivná, ale to je myslím jediné 😀

pikusa
27. kvě 2009

Cerstvamama--já byla 3 roky v Anglii a taky se mi stýskalo.....a ted s malým by se mi asi stýskalo víc......nevím.Ale doma je tam,kde máš prima muže a dítko vid 🙂
Ale asi by mě trošku mrzelo,že máme daleko babičku a dědu....je to první vnoučátko a jak jsem psala vymodlené a moje mamina je z něj unešená.
Včera mi kamarádka říkala,že mi trošku závidí pohodové mimčo,že její o 14 dní starší chlapeček pořád brečí a strašně trpí na prdíky,tak jsem jí říkala,at je štastná,že ho má...........a že je zdravý.
Rolincova---můj přítel má zase 2 holky z manželství,jsou tady docela často,tak taky jsem občas houkla,ale musím říct,že jsem ted s malým taková jiná....asi klidnější...
Po letech čekání na miminko už nejsem jen "teta" něčí,ale maminka a to mě asi někde vevnitř strašně uklidnilo a tak nějak zaplnilo tu obrovskou mezeru a to,co mi chybělo ke štěstí.

bebinka
27. kvě 2009

Známe, máme 😀. Nebrečí (nikdy nespustil "řev" maximálně zamručí...), nic ho netrápí, mlíčko šmakuje a nenadýmá, spánek preferuje dlouhý a nerušený, dobře se sám zabaví.
Nu, tak čekáme, kdy to přijde... 😀 😀 😀
A přesně - i kdyby proplakal dny a noci, milovat ho budeme stejně 🙂

meleri
27. kvě 2009

Ahoj, naše mimčo je taky hodné. skoro nikdy nepláče, a tak je to už od narození. Užívám si to. Bývá spíš dobře naladěn. taky slýchám že to bude horší jak vyroste...🙂 no snad ne!

meleri
27. kvě 2009

já jen že horší těhotenství než jsem měla já snad už není, tak si říkám, že se nade mnou pán bůh slitoval a poslal mi takového hodného mimiska.

pikusa
27. kvě 2009

Meleri...ahoj,pamatuješ si mě????
Jsem ráda,ža ti prcek ted vše vynahrazuje,užívej si ho 😉

anta
28. kvě 2009

Jé, co to je hodné miminko? To neznám a závidím, až zelenám 😀 😀 😀

luci81
28. kvě 2009

rolincova:Anetka taky vypráví,staršího sourozence nemá,ale když je tu příbuzná s dětmi,tak je z nich ,,hotová,,nejmladší má jedenáct měsíců,na tu se Anetka úplně klepe 🙂 Nejvíc,,rozkecáno ale má,když má hlad,nebo chce spinkat.

rolincova
autor
28. kvě 2009

martimarti: Teda ty sis užila v těhu, chudinka Zuzanka. A přesto je super, že? Jé až my si budeme čistit zoubky, to si ještě neumím představit, zatím máme holé dásničky🙂

pikusa: No a já jsem jela znovu do států, když bylo malému 2,5. Naši z toho byli strašně smutní, ale rozdýchali to. Každý den jsme volala a pak po půl roce to bylo vítání... 🙂 Ale já mám ráda kolem sebe všechny svoje lidičky a i když jsme tam měli také plno známých, tak doma je doma. Kor když jsme tu měli už baráček. Asi jsem Čech jako poleno 🙂 To jo "bejt maminka" to je prostě úžasný. Ty dětičky to jsou prostě obrovskej poklad. Když na Natálku koukám tak si taky říkám jaká cestička mě k ní vedla. No ale je tu a to je to nejdůležitější. Ale tak ty jsi skoro maminka skoro 3x, tak super🙂 Ale tak to ti holky pomáhají ne?

bebinka: Teda koukám kolik těch spokojených miminek je. A já se bála, jestli to je normální 🙂 Přesně jak píšeš, že malinkej nepláče, tak to samé my. Jen kňournem a i když hned neběžím, žádný řev se nespustí. To už Vám taky vydrželo dlouho. Já byla v porodnici na pokoji ještě se dvouma holčinama a ty pořád chovali a kojili a mě malinká spinkala a já když jsem už to nemohla vydržet, tak jsem ji rozbalila, abych se jí aspoň mohla dotýkat. Mlíčko to taky šmakuje🙂 A jak!

meleri: My už jsme se také setkali, že?

luci81: No tak to je fakt, když jdou spinkat, to jo. Ale u takového miminka ani není problém ho večer vyndat z postýlky, pomazit ho a vrátit zase zpět. Když byl malej Miška, tak to jsem chodila po špičkách, aby se nevzbudila a nespustil 🙂

rolincova
autor
28. kvě 2009

Luci81: Já jsem se teď jukla na fotečky, teda malá je moc pěkňoučkatá. A představ si, že mě přijde, že jsi sou trošku podobné🙂 Taky máme tmavé očička. Ale teda těch vlásků co vy máte, to je mazec. To je hustota.... 🙂

meleri
28. kvě 2009

Pikusa,

jasněže pamatuju! 🙂 Taky jsem ráda, že po tom všem co sis prožila máš takovou krásnou odměnu! Přeju hodně radosti s miminkem!

Rolincová,
jo, kdysi jsme si psali na jedné diskuzi, když jsme ještě byly těhotné..byl to myslím první trimestr.

luci81
28. kvě 2009

rolincova:díky,možná máš pravdu,jsou trochu stejný tip 🙂 No vlásky jí teď začínají vypadávat ☹ Když byla malinká,vypadala jak ježeček,stálo jí to na všechny strany 😀

hupcza
28. kvě 2009

no já teda mám hodné miminko taky ...ale to moje hodné miminko pláče 🙂
příjde mi zdravé, že občas zabulí, když se mu něco nezdá
beru to tak, že je naprosto v pořádku říct si, když se mi něco nelíbí ....taky to tak totiž dělám (ikdyž používám slova 🙂)
miminkům se určitě nemůže všechno beze zbytku líbit tak, jak se kolem nějděje a příjde mi nanejvýš zdravé, když se umí ohradit
dle mého je povaha daná už u úplných miminek ...a ta, co nepláčou budou asi spíš flegmoši ...neříkám, že to je špatně ...ale já jsem lehce střihnutá do cholerika a tak se mi lépe bude vycházet taky s takovou osbností ...flegmatika bych musela zpracovávat mnohem složitěji
no a když je mamča kliďas, tak si to určo užijí 🙂
prostě na světě to je dobře zařízeno 🙂

lestep
28. kvě 2009

Ahojky Dádi. to je super, že jsi založila takovou diskuzi. Buď ráda a užívej si hodného miminka, Ondráškovi bude za chvilku 6 měs. a řekla bych, že je také moc hodné dítě. prdíky nás naštěstí netrápily, takže to jsme řešit nemusely. málokdo mě to také věřil a to že jsem jedla čočku a zelí, když byly Ondříkovi 4 měs nebo tak nějak, tak to taky spousta lidí nemohla pochopit I když se narodil o měsíc dříve, je to naše zlatíčko. pláče když má hlad nebo když se mu něco nelíbí. na chování zvyklým nebyl. ¨Mlíčko mu pořád chutná¨, zatím nepřikrmujeme, tak jsem ráda.V noci spinká dobře. jen to usíná¨ní musíme vypilovat. od 3 měs. už spinká celou noc, takže se vyspíme dobře. tak si zatím nestěžju. Uvidíme, jaký bude až trošku povyroste. necháme se překvapit. ať ti natáka dělá pořád dál jen samou radost.

meleri- je super, že máš tak hodně mimiko. také jsmë se na nějkých diskuzích potkaly a vím, že jsi měla docela blbý těhu, tak to máš sladkou odměnu. ať se ti daří dál.

meleri
28. kvě 2009

lestep,
jo myslím že s Rolincovou a ještě s jednou holčinou jsme si chvíli psaly..jo bylo to na pytel, ale fakt jsem ráda..
tý jo váš malý spí celou noc, tak to je super! náš se pořád budí, asi tak dvakrát za noc. Nechceš dát recept, ať se už konečně taky vyspím... 😅

lestep
28. kvě 2009

meleri- těžko říct, ale usíná blbě¨, až tak kolem 22h a spinká do 6h bez přestávky. Když byl úplně miminko, tak se budil tak 23, 3h. pak začal interval prodlužovat a kolem 3 měs se budil až v 4.30 a teď spinká do 6h. vyspíme se naštěstí dobře. recept na to nemám. sama nevím a jsem za to ráda.Hlavně, že jsi zvládla celé těhu a malý se narodil a je zdravý. O kolik se vlastně narodil dříve? Já jsem rodila na začátku 35tt.

meleri
28. kvě 2009

ty brďo ty jsi rodila na začátku 35tt? Jak to?? No já nazačátku 36 tt. Placenta už to nedala a odtrhla se. no já jenom doufám že napodruhé to bude v poho.
Aha s tím spaním je to zapeklité..tak náš chodí spát v sedm a budí se kolem půl noci, a já ani vlastně nevím protože on spí s náma v posteli tak v polospánku nakojím a spím dál, ale už bych se ráda vyspala aspon jednu noc. Vy to máte dobré, deset není špatné, aspon si ho užije tvůj manžel jak se vrátí z práce..můj manžel se vrátí a malý už většinou spí, tak z toho chudák nic nemá...

hlavně že jsme to zvládly, co... 🙂

meleri
28. kvě 2009

Lestep,
máte fakt krásné miminko! dívala jsem se do alba, a je to vidět že je to zlatíčko! nemůžu si pomoct, ale trošku je podobný na toho našeho, i když jen chvílema..no je to sranda.. 🙂

rolincova
autor
28. kvě 2009

meleri: To už ani není pravda vid? Jsi ve Francii? Teda dvakrát za noc když se ti miminko vzbudí, tak to je super ne? Míša papal 6x. A to pak hnedle neusnul. Ale jinak je to můj brouček.

Ahojky Leničko 🙂 Jsem ráda, že tě zase vidím... To buď ráda, že u prvního miminka to s ním takhle umíš. Já asi tím, jak byl Miška pořád nemocný, tak jsem si ho docela rozmazlila.

deathy
28. kvě 2009

Ahoj, tak já se asi taky trochu připojím. Naše Kris je taky hodná, zatím taky nijak zvlášť nebrečela, když se probouzí na jídlo, tak to poznám, protože dělá takový jako ksss ksss 😀 Takže už vim co nastane. No a mimo zlobení prdíků, to si asi zakřičí každý miminko, tak nic.
Je to vysmátý dítě, a já sem za to strašně ráda, protože v těhu sem měla docela dost stresu, takže tohle je pro mě takový uklidnění, a když vidim tu mrňavou jak se tlemí od ucha k uchu a povídá nám dlouhý story typu: hauuu hoo, kchaa...no tak mi vždycky ukápne slza.
Ale jo, naučila se teď na mě řvát - né brečet, ale normálně na mě zahejká, třeba před jídlem přes den, jako by mi nadávala: matko dělej, dej to sem! No a dělá při tom déééééj éééééj 😀 No prostě zlatíčko..

luci81
29. kvě 2009

lestep:malej je krásnej!koukám,že jsme na tom stejně,já rodila taky 35tt.Prdíky nevíme co je,jím všechno,luštěniny taky a v poho.Jen v noci se Anetka občas vzbudí,ale ona chodí spinkat dřív.Taky pořád plně kojím,ještě měsíc bych chtěla.

lestep
29. kvě 2009

meleri- jo, rodila jsem v 35tt. malej chtěl být na vánoce doma a taky se nám to podařilo.19.12. jsme šli domů, po 14 dnech. tlačil se hodně dolů, praskla mě voda, takže nebylo na výběr. 🙂 musel jít ven, sice mu to trvalo 28h, ale zvládli jsme to přirozenou cestou. 🙂 taky si říkám, jaké to bude podruhé. jsem hodně hubená, tak hubený prý rodí dříve. děloha to prostě neudrží déle. 🙂 manža chodí jak kdy,většinou kolem 14-16h, někdy je do noci v ¨práci, tak si malýho užije dost. 🙂 tak jsem ráda. je to blbý, pokud je manža věčně pryč a jezdí až když mimi spinká. Akorát vše dělám přes den. Večer bych nic neudělala. 😉 Na fotečky jsem koukala, malý je fakt podobný Ondříkovi. Také jste byly v inkubátoru že? Díky za pochvalu syna.

lestep
29. kvě 2009

luci, tak to máme zlatý mimin
ka že?díky za pochvalu. kouknu na vaše albíčko. 🙂
deathy- jé, já si tě pamatuju z jiný diskuze. docela jsi měla těžký těhu, to si pamatuju, co přítel je to ok? nevím, jestli si na mě pamatuješ?