FN Olomouc - blíží se 1. IVF - najdou se spolubojovnice?

verulix
11. led 2014

Ahojky, už přes dva roky se snažíme o mimčo a od září 2013 chodíme do CARu ve FN Olomouc a konečně to vypadá,že bychom se mohli dočkat 1 ivf -asi v březnu. Brouzdala jsem po koníkovi a sbírala informace. Trochu mě to připravilo na to co mě čeká,ale pořád se ve mě míchá milion pocitů, jak to zvládáte vy? Potřebovala bych nějaké spolubojovnice, se kterými můžu všechno probrat, manžel je sice hodný ,ale nevydrží mě dlouho poslouchat 🤐 🙂

kolca
30. led 2014

@cicinky jasně 😉

verulix
autor
31. led 2014

@kolca (Oli) já ty přezdívky taky až tak nemusím- jsem Veronika. No tak to je fajn, že můžete hned na to iui, zase další naděje a kdyby to vyšlo vyhla by ses dávkování hormonama. Pokud máš možnost, tak na tu genetiku se objednej někde jinde.
@cicinky to je fakt, že si tělo musí odpočinout. Ach jo a někdo rodí jak na běžícím pásu... Ale příště už aspoň budou vědět jak jsi na co reagovala a upraví ti to tak aby to vyšlo 🙂

kolca
31. led 2014

@verulix Jsem to podle přezdívky tipovala, že budeš Verča 🙂 . JJ, předpokládají, že když jedno dítě máme, tak vaječníky jsou průchodné. Jestli jsem to dobře pochopila, tak by to zkusili 4 x a kdyžtak pak laparka. My teda jsme se s manžou dohodli, že počkáme na výsledky té krve. Stejně v tom týdnu, kdy by byl potřeba, je na cvičení, takže by to neklaplo...
Veru a jak je to tam s těma doktorama? Oni se střídaj? Vyšetřovala mě Lattová, ale v žádance na krev mám jako doktora napsanýho Hejtmánka...

kolca
31. led 2014

Tu genetiku musím vyzjistit právě.

verulix
autor
31. led 2014

JJ, nic podobnějšího mému jménu než Verulix nebylo volné 🙂 Jo doktoři se střídají,ale myslím,že jsou všichni v pohodě. Z výsledků krve poznají jak jsi na tom s hormonama a podle toho píšou vhodné léky-hormony na ivf.Jinak mi k výsledkům nic neřekli. Akdyž už máš 1dítě,tak je pravděpodobné,že na genetice nic nebude.

kolca
31. led 2014

@verulix Jj, já si říkám, že na té genetice by to mělo být OK:

verulix
autor
1. únor 2014

Nám ten doktor z genetiky říkal,že pokud v rodině nebyly problémy s genetikou,tak je nepravděpodobné,že by se našlo něco závažnějšího. I tak přeju ať vyjde první IUI a pak za 9 měsíců bude drobek na světě 🙂

marmar79
1. únor 2014

@verulix Ahoj! My se o sourozence cestou IVF snažit nebudeme, mrazáčky jsme ani u jednoho IVF neměli a na další pokusy už nemám sílu ... Takže zůstaneme u jedináčka 🙂 No a kdoví, třeba se ještě zadaří přirozeně, člověk nikdy neví.

kolca
1. únor 2014

@verulix díky. Ta pravděpodobnost je hodně malá. Ale byla bych šťastná jak blecha.
Tobě také přeji, ať se IVF podaří hnedka.

@marmar79 jo to chápu, já zatím nemám odvahu a sílu ani na první IVF, naštěstí teda zatím jsou jiné možnosti u nás. A třeba se fakt druhé u Vás povede přirozeně. Je spousta takových případů.

verulix
autor
2. únor 2014

@marmar- to chápu, hlavně když se to povedlo jednou, i za to bych dala nevím co. A pokud máte šanci že to půjde přirozeně, tak bych se taky nechtěla dávkovat hormonama.

@kolca Děkuju. Hlavní je pozitivní myšlení- to je půlka úspěchu 😉

zuzicek2013
9. pro 2014

@verulix ahojky, muzu se zeptat, jestli se Vam ve Fn nakonec zadarilo?

verulix
autor
9. pro 2014

@zuzicek2013 Ahoj, bohužel nezadařilo ☹ ale nebylo to na přírodě,měli jsme nehoráznou smůlu, selhala ji technika. Nemůžu to rozvádět,ale byli slušní a vrátili nám peníze a zařídili že se ten pokus vůbec nepočítal. Zkusíme to znovu na jaře. Byla jsem z těch hormonů úplně mimo,tak si dáváme pauzu.

zuzicek2013
9. pro 2014

@verulix, to me moc mrzi, a jsi tam spokojena? My prave s manzelem vubec nevime jestli jit do fakultky nebo do Reprofitu. Podle ceho si se rozhodovala ty, do ktereho Car chodit?

verulix
autor
9. pro 2014

četla jsem všechny možné recenze a fn hodně chválili, doktoři i sestřičky tam jsou milí a poradí i vysvětlí a taky je to hodně velký finanční rozdíl oproti soukromým klinikám. Jsem z Ostravy,ale tady ty centra mají příšerné recenze a tahají z lidí peníze jen co vejdou do dveří. Např. manžel musel na mesa-tese- ve fakultce za 500Kč a v soukromém 10 000kč v Praze až 40 000Kč Ráda obětuju peníze,abych měla miminko,ale nechápu jak může být takový rozdíl?

lenkasaf
9. pro 2014

@verulix Ahoj, myslíš ve fakultce v Ostravě ? My byli v CAR v Ostravě, tam hrozný přístup, přítel nemá žádné spermie, takže taky M/T, nakonec jsme našli až v Praze ( jsme z Opavy ) androloga, který to provede, ale taky za 40 000,- ☹ Ale jak píšeš, pro dítě vše. Ale rozdíl to je teda pořádný. Mě nikdy nenapadlo, že by M/T dělali i v nemocnicích, myslela jsem, že to dělají v CAR. ☹

darinka84
28. únor 2016

je tu někdo kdo aktuálně chodí do FN v Olomouci?? chystám se tam objednat, už jsme si tam prošli IUI, bohužel nevyšlo to. Tak zkusíme IVF...je to rok co jsme tam byli naposledy, tak by mě zajímali novinky, změny atd.....a popřípadě sdílení právě probíhajícího pokusu, at si dodáme navzájem síli.

leila01
10. bře 2016

@darinka84 ahojky,já chodim do fn Olomouc,ted jsem po 1 Ivf,bohužel neúspěšném....

darinka84
10. bře 2016

@leila01 a jsi tam spokojená?když teda pominu že to nevyšlo ☹ kolik jste platili? já se ted přeléčuji z alergie na sperma a pak se chci objednat?jak dlouho jste čeklai než na vás přišla řada...testy máme všechny už za sebou...a byla jsem tam 2x na IUI

leila01
10. bře 2016

No čekali jsme asi ani ne měsíc,a nás to vyšlo na 24000 Kč,vše si hradime sami,mela jsem minimální stimulaci,ted další pokus mám spočítáný na 35000 Kč.,zatím jsem tam spokojena,jsou tam moc hodni,hlavně sestřičky, no ale pokud to nevyjde ani po druhé,uvažujeme o heliosu v Brně,ale to ještě nevím ,vyslo by nás to tam na 100000 Kč..a to už je pálka,chceme aby nám udělali genetiku embrii,a to jako samoplatce stoji asi 40000 Kč,tady ve fn Olomouc to prý nedělají...

darinka84
10. bře 2016

@leila01 to josu strašné cifry..a co jste všechno měli za tech 24tisíc? samoplátci znamená že už nemáš nárok na hrazení od pojištovny?? ty částky jsou ale hrozné ☹ ☹ držím pěsti at to podruhé vyjde

leila01
10. bře 2016

Jj už je mi 39 a pojišťovna mi nic neproplati,léky 6000, minimální stimulace s transferem + icsi + asistovany heacing 15300,prodloužena kultivace 3180,

darinka84
10. bře 2016

tak to asi pak naskakuje ty cifry když pojištovna nic nedá...ale tyto metody si stejne budu muset hradit sama ne?to není nikdy hrazené ty nadstandarty? já budu dojíždet do Olomouce asi 50km , ale pořád se to vyplatí než do bližšího caru ale soukromého a drahého

ellisabetha
10. bře 2016

Ahoj, taky dojíždíme do FN Olomouc 100 km, v Ostravě jsou hrozné recenze ☹ Zatím jsem týden po druhém IUI a vypadá to, že opět nic. Přijde mi, že to tam moc neřeší. 12 DC přijdu na utzl, folík je, super, uděláme IUI. Ale jak jsem četla jiné příspěvky holek, všude se to dělá jinak, ten Pregnyl si píchají už doma a pak přijdou na IUI. Možná to není takový zásadní problém, ale zajímala by mě úspěšnost IUI v Olomouci.
4.4.2016 jdeme na konzultaci před IVF, možná požádám o nějaká vyšetření před zákrokem ( průchodnost vejcovodů např. ). Nebo ještě zkusíme jedno IUI. Je to všechno tak složité a komplikované. ☹

darinka84
10. bře 2016

@ellisabetha tohle všechno již mám za sebou..to mě říkal i muj gynekolog, že napřed pruchodnost aby měla IUI vubec smysl 😒 jinak IUI je takovy vylepšený sex ale jaka je úspěšnost netuším...ja jakmile me skončí přeléčení na alergii tak se tam objednávám na IVF..známý tam byli a povedlo se hned napoprvé

ellisabetha
10. bře 2016

@darinka84 Tak to je fajn, že se povedlo. Zase trochu naděje . Mě se při příjmu dr. ptal, jestli byla někdy dělaná průchodnost, tak jsem řekla, že ne, ale nijak to neřešil. Tak snad nám to taky vyjde a dočkáme se. 🙂 Držím pěsti.

darinka84
10. bře 2016

@ellisabetha a na tu konzultaci IVf jste se objednávali ted a vzali vas až 4.4.?

ellisabetha
11. bře 2016

@darinka84 Objednávali jsme se 3.3.. Mají na tu konzultace dlouhé termíny, prý mají docela plno. ☹

leila01
18. bře 2016

Holky,prosím vas ,mate zkušenost s paní Tomaskovou,z Olomouce,cvičí Mojžíšovu metodu,uvažují ze bych se k ni objednala....

marketaryzi
18. bře 2016

@ellisabetha tak to mě překvapuje, že za sebou nemáte všechna vyšetření. My jsme v tomto car na 1. Konzultaci dostali žádanky (genetika, hematologie, laparo a hysteroskopie, hormonální profil...). Utz a spermiogram se dělal tam. Než byly všechny výsledky, nic se nedělalo, ani IUI...

ellisabetha
18. bře 2016

@marketaryzi Tak genetiku, HP a spermio jsme měli už od mé dr. , ale laparo ani nic dalšího se už u nich nedělalo. Jen se mě pak doktor zeptal, jestli jsem někdy na průchodnosti vaječníku byla, řekla jsem, že ne, ale pan doktor to dále neřešil. 😒