FN Olomouc - blíží se 1. IVF - najdou se spolubojovnice?

verulix
11. led 2014

Ahojky, už přes dva roky se snažíme o mimčo a od září 2013 chodíme do CARu ve FN Olomouc a konečně to vypadá,že bychom se mohli dočkat 1 ivf -asi v březnu. Brouzdala jsem po koníkovi a sbírala informace. Trochu mě to připravilo na to co mě čeká,ale pořád se ve mě míchá milion pocitů, jak to zvládáte vy? Potřebovala bych nějaké spolubojovnice, se kterými můžu všechno probrat, manžel je sice hodný ,ale nevydrží mě dlouho poslouchat 🤐 🙂

slaboska
11. led 2014

@verulix ahojky,ja se sice nechystam,ale byli jsme tam minul rok a tedka mi tady spnka 5 měsični holčička.Cely ivf je naročny,věř,že pichani injekce je to nejmenši,nejhorši je čekat na vysledek 😉 ale vše se da zvladnout a uvidiš sama jak rychle to uteče.tak ti přeji at maš takove štesti jak mi a vyjde mimčo na prvni pokus 🙂

verulix
autor
11. led 2014

Ahoj, moc děkuju za povzbuzení, trochu závidím,že ti to vyšlo tak "rychle" . Věřím, že čekání je nejhorší, hlavně pak vydžet se hned netestovat 😉 . Ale slyšela jsem na Olomouc samou chválu a ty jsi další důkaz, tak snad to vyjde i u nás.

cicinky
12. led 2014

@verulix
Ahoj, já jsem zrovna v procesu IVF, a první, co bych ti doporučila, tak je myslet hrozně moc pozitivně 🙂
Ze začátku se to trochu táhne, než ti vše naberou a prozkoumají (některé testy trvají i měsíc!), ale pak už dostaneš protokol, léky a injekce a hurá do toho 🙂
Bohužel u nás nebylo možné spontání otěhotnění, a tak musíme do ICSI, takže si trochu poplatíme (cca 16.500tis), ale co by jsme pro mimčo neudělali 🙂.
Včera jsem zrovna byla už na odběru vajíček a ve středu či ve čtvrtek nás čeká transfer, moc v to věříme, snad to vyjde a moc bych přála i tobě, a by se to povedlo HNED NA PRVNÍ POKUS! 🙂

slaboska
12. led 2014

@verulix ja taky na FN slyšela jen to nejlepši proto jsme tam šli.a bylo nas tam 5 holek a 4 to vyšlo 😉 takže dobři budou.jojo netestovat to je sila vydržet ja to vydržela do 7 dne a pak jsem litala hledat čarku před barak,protože byla tak slaba,že chlap mi řikal,že si to vsugerovavam 😀 ale kdo ma vydržet aspon do 10 dne 😉 FN ma vyhodu v tom,že to je statni nemocnice a tim padem z tebe netahaji penize.přeji at se brzo dočkaš //.
@cicinky držim pěstičky at to vyjde.my mame super spermio a stejně jsme dali ICSI,chtěla jsem proto udělat maximum.nas to vyšlo na 11500kč 😉 hodně štesti

verulix
autor
12. led 2014

No zatím se snažím myslet pozitivně,ale jde mi to tak na 60¨%. U nás je problém v manželovi, má azoospermii a ještě před ivf musí na mesa/tese - teď se nervuju, spíš jestli tam vůbec nějaké spermijky bude mít. A nejvíc mi přijde pitomé, že já se mám začít stimulovat dřív než mu ten zákrok udělají- pa zjistím že tam nic nemá a bude to na dvě věci ☹ Ale to teď bylo hodně pesimistické. Cicinky- držím všechny 4 palce ať to výjde 🙂 Peníze řeším až na posledním místě, brali jsme si půjčku na rekonstrukci domu a dost nám zbylo,takže aspoň jedna strast odpadá.

kolca
12. led 2014

ahoj holky, můžu se přidat? My už jedno dítko máme - normální cestou. O druhé se snažíme už dva roky a teď koncem ledna jsme objednaní také do FN OL. Můžu se zeptat, jak probíhá první návštěva? Ať vím, co nás čeká....

verulix
autor
14. led 2014

Ahoj, promiň že odpovídám až teď. budu ráda když se přidáš. při první návštěvě jsme sepisovali dotazník co vše už máme za vyšetření atd. mě rovnou udělal gyn. prohlídku, poslali nás na genetiku (nechala jsem si ji udělat v Ostravě u Dr. Všetičky- byla to o polovinu kratší čekací doba než ve FN) taky mi dali ampulky na krev, kterou jsem si musela nechat odebrat druhý a 21 den cyklu- protože jsem z Ov. tak u mojí gyn. a poslat expres poštou k nim do laborky. Spermiogram jsme měli z Ov ale stejně manžela poslali na nový(ale neměli volno hned ten den) .Až budete mít výsledky,tak se znovu objednat do poradny. Čekací lhůty jsou nekonečné,ale oproti jiným CAR- (jak tady čtu na diskuzích) jsme zatím neplatili ani korunu a zatím na nás byli všichni milí a odpovídali ochotně na dotazy.

kolca
14. led 2014

@verulix děkuji moc za podrobné info 😉. Můj manžel má spermiogram dělaný v prosinci ve FN, tak si myslím, že budou vycházet z toho. Koukám je to teda docela zdlouhavé. Ta krev mi vyjde blbě, budu už asi po MS, takže tu mi budou moct brát koncem února až tedy. Ach jo. Jinak na tu první návštěvu máme čekací lhůtu 3 týdny. Takže jestli to tak bude i při těch dalších, tak to bude mazec...no ale snad se letos toho zázraku dočkám. A ty samozřejmě také 😉. Budu moc držet palečky.

verulix
autor
14. led 2014

No nejhorší čekací doba je na genetice- přímo ve FN nám dali termín skoro za tři měsíce a pak až měsíc a půl na výsledky (aspoň tak to bylo v září, proto jsme se na to vykašlali a dělali si to v Ov a stihlo se to celé za 2 měsíce)a pak se teprve znovu objednat do caru- celkově jsem tam od září a teď koncem ledna tam jdeme teprve po třetí, takže čekání strašné. Ale snad to bude čekání s dobrým výsledkem. Taky budu držet všechny palce 🙂

kolca
15. led 2014

@verulix aha. Tak uvidím. Třeba nás na genetiku posílat nebudou, když už jedno dítě máme normálně.

verulix
autor
15. led 2014

Pokud vím,tak na to zatím posílali všechny a ve FN jsou obzvlášť pečliví, ale těžko říct.

kolca
15. led 2014

no na druhou stranu to bude dobře, když nás tam pošlou. Lepší všechna vyšetření, než něco zanedbat. Holt nesmím být netrpělivá.

verulix
autor
15. led 2014

Tak to si říkám přesně to samé 🙂

kolca
29. led 2014

@verulix tak po odmlce, píšu. Zítra jedu na tu první návštěvu. No nic se dít nebude, jen asi "pokecáme" s dr. , páč zítra budu sedmý den cyklu.
A co ty? Něco nového?

verulix
autor
29. led 2014

Ahoj, to je škoda, ale na druhou stranu - zítra vás zavalí takovým množstvím informací, že je lepší když budete mít čas si to v mezičase všechno srovnat v hlavě, než se začne něco dít. My jsme tam byli zrovna včera. Už mám schválené od pojišťovny, že mi zaplatí IVF, takže 1den cyklu(asi 8-11.2) ultrazvuk a když bude ok ,tak by mi mohli dát tu zastavovací injekci a pak kontrola za 14dní a pak už možná stimulace hormonama. Podle toho jak budu reagovat tak manželovi naplánují mesa/tese,tak aby to mohli hned "smíchat" s vajíčkama. Doufám, že mu něco najdou. Jo a ptala jsem se a vše budeme platit až po embryotransferu- pošlou fakturu s měsíční splatností- takže super.

kolca
29. led 2014

tak super, že pojišťovna to schválila. 😉
no doufám, že si to vše zapamatuju 🙂

marmar79
29. led 2014

@verulix
@kolca
@slaboska
Holky moc vám všem přeji, abyste brzy slyšely tu krásnou zprávu "jste těhotná".
Já podstoupila ve FN Olomouc IVF 2x, poprvé jsem o mimi přišla v 8.tt a podruhé to vyšlo na jedničku ... už mám doma skoro dvouletou slečnu. Přístup doktorů ve FN se mi líbil a cenově to tam také není tak šílené.
Takže držím palce a hlavně buďte trpělivé 🙂

verulix
autor
29. led 2014

Marmar, moc děkuju, zatím se těším i bojím zároveň. Ale hlavně jsem ráda,že už se něco děje. S personálem nemocnice jsem taky spokojená 🙂 A budete se snažit o sourozence?

verulix
autor
29. led 2014

kolca- neboj, vše ti dají i písemně 😉

kolca
29. led 2014

@marmar79 díky moc. Super, že Vám to vyšlo a byli jste spokojeni.

@verulix tak to je dobře. Já bych fakt půlku zapomněla určitě.

cicinky
29. led 2014

@slaboska - ICSI vyšlo, ale u mě to nějak asi nevyšlo, zítra mám jít na krev, ale dle krvácení, které přišla 6 den po ET, si myslím, že z nás rodiče nebudou ☹

verulix
autor
30. led 2014

@cicinky - to je mi líto, tak napiš jak to dopadlo, třeba tě ještě překvapí. Ale kdyby to nevyšlo, tak to byl teprve první pokus ne? Teď nevím, máte nějaké zmrzlíky?

@kolca - tak dej vědět jaké byly první dojmy .-) A určitě se neboj na všechno zeptat, já jsem teď sestřičce udělala přímo křížový výslech 😀 ale byla moc ochotná.

cicinky
30. led 2014

@verulix - bohužel mrazáčky nemáme ☹, byl to první pokus, a pokud nevyšel, tak za 0,5 roku znovu 😉

verulix
autor
30. led 2014

Až za půl roku? A ty chodíš taky do FN Olomouc nebo někam jinam?

kolca
30. led 2014

@cicinky tak jak jste dopadli?

tak já jsem zpět z CARu. No hlavu mám jak pátrací balon. Pár informací mě zarazilo - např. to, že měření bazální teploty je dle dr. nespolehlivé - no já díky měření BT zjistila, že mám ovu až kolem 19tého dne a díky tomu se nám pak zadařilo první dítko. Tož nevím. No koupila jsem tedy OVU testy, že to zkusím s nimi, i když mě teda ta BT přijde jednodušší.
Taky nám bylo nabídnuté IUI v podstatě hned jak bude OVU..což jsem taky koukala. No vzhledem k tomu, že jsem tam byla bez manžela dnes stejně, tak jsme se domluvili, že teda se domluvíme co dál, až budou výsledky krve. 13.2. jdu na ten 21DC, tak jsem ráda, že se nemusí čekat. Bála jsem se, že půjdu jako první až na ten 3.DC. Taky jsem byla na té genetice, no objednací doba tři měsíce jak Verulix říkala. Jo mimochodem, holky nechcete říci křestní jména? mě ty přezdívky nějak nejdou přes pusu. Já jsem Ola...

kolca
30. led 2014

jo a ještě něco vtipného - prý mají ještě jednu pacientku, která má stejné jméno a příjmení jako já - 🙂 a to nemám zrovna časté křestní jméno 😀

cicinky
30. led 2014

@kolca
Negativní výsledek, za půl roku to zkusíme znovu 😉

cicinky
30. led 2014

@verulix
ano ano, za půl roku, musím si odpočinout, mám vaječníky jak balóny 😀

kolca
30. led 2014

@cicinky To mě mrzí. ☹ Ale příště to určitě vyjde 😉 .

cicinky
30. led 2014

@kolca budu v to věřit, a snad se to povede 🙂