Hledám pěkné místo pro život. Existuje?

mor48tko
13. bře 2015

S manželem bychom chtěli začít "znovu" a tak hledáme pro nás a našeho synka nějaké místo, kde se nám bude dobře žít (hledáme místo, kde prožijeme celý život a nebudeme se muset za pár let znovu stěhovat). Chtěli bychom, aby tam byla i příroda, klidně to může být menší městečko u nějakého většího města. Dál by tam měly být nějaké kulturní aktivity a možnosti využití volného času. Důležitá je samozřejmě i práce a pokud možno příjemní lidé.. Existuje takové místo? Nemusí to být hned parodie na Stapfordské paničky.... 😉 Děkuji moc

mor48tko
autor
15. bře 2015

@consti Děkuji, ale už jsem několikrát psala, že max.v okruhu 300km od Chomutova..

consti
15. bře 2015

@mor48tko Už jsem si toho potom všimla. Bylo by lepší napsat do úvodního příspěvku, každý pak nečte celou diskuzi 😉 😎 .

hany_bany
16. bře 2015

@mor48tko Ahojky, my jsme měli podobné představy a v lednu jsme se přestěhovali do Ústí nad Orlicí - manžel tu našel zajímavou práci. Je to menší okr. město, na hlavní vlakové trati (i když ne každý vlak tu staví), čistý vzduch, kolem příroda, lidi milí (žila jsem 9 let v Praze, tak nevím, jestli nemám zkreslené představy 😀). Je tu nemocnice vč. porodnice - to je pro mě aktuální 🙂 Je tu spousta turistických tras i cyklotras, lyžařská střediska na dosah, bazén se slanou vodou, letní aquapark, divadlo, kino, ...
Zatím se mi tu moc líbí 🙂 Taky musím ocenit, že tu dost dbají na propagaci místních výrobků, v obchodech je spousta věcí z podhůří orlických hor 🙂
Jen je to tak na hranici té požadované vzdálenosti od Chomutova...

rencatupa
16. bře 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já si myslím, že krásně ti bude všude tam, kde budeš mít kolem sebe své milé, a je celkem jedno, jestli je to vesnice nebo velkoměsto. Všude je něco.

anjelita
14. dub 2015

Australie 🙂

gabcos
14. dub 2015

@hany_bany taky my se stěhujeme z krásných Českých Budějovic také do Ústí nad Orlicí kvůli manžel.práci..:-)))

hany_bany
14. dub 2015

@gabcos Tak snad se Ti tu bude taky líbit 😉 Klidně se pak ozvi, můžem zajít na kafe nebo tak 😉

alen_ka
21. dub 2015

@mor48tko sama jsem z Uherského Hradiště, které shledávám pro život ideální, přistěhoval se za mnou manžel, postupem času sem přišla i jeho sestra, stejně tak se za mým bratrem přistěhovala jeho manželka a hodně mých známých a spolužáků se sem postupně vrací z velkých měst (nebo o tom zatím aspoň sní), takže něco tu ty lidi asi fakt táhne, možná příroda, víno, kultura, tradice (máme tu spoustu všelijakých pěkných slavností a letních veselic), těžko říct...
nicméně předpokládám, že pro tebe už to bude asi dost daleko, na tvém místě bych asi volila Jižní Čechy nebo to Plzeňsko, tam jsem párkrát byla na výletě a asi bych si taky vůbec nestěžovala 🙂

lamiaaa
21. dub 2015

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale za sebe bych doporučila Hradec Králové. Sice větší město, ale plné zeleně, les "za humny," pěkná příroda v okolí, všechna občanská vybavenost k dispozici a po ruce (ne vzdálená hodinu cesty městskou) a Praha hoďku a půl cesty. Kdybych neměla zázemí ve svém rodném městě, Hradec by byl jasná volba.

mor48tko
autor
21. dub 2015

@lamiaaa Děkuji, jsme zatím předběžně rozhodnutí pro Kutnou Horu.. To je kousek 😉

lamiaaa
21. dub 2015

@mor48tko: tak to držím palce, ať to vyjde, ale určitě se do Hradce zajeďte alespoň podívat 🙂 .

mor48tko
autor
22. dub 2015

@lamiaaa pojedeme 😉 díky