Holky, které toužíte po miminku

jane_s
12. čer 2012

Jelikož je důležitá psychická pohoda a podpora, ráda bych, aby se přidali všechny budoucí těhulky, které touží po miminku, tak nějak to nehrotí a snažení si užívají naplno🙂 Můžeme se podělit o nové poznatky, doplňovat se, podporovat se a hlavně zažívat společně šťastně začátky😉

jane_s
autor
3. črc 2012

@flasinka JJ kéééž by už nepřišla vid? Ale u mě asi přijde, má přijít teď v neděli a už asi cítím příznaky trošku, beďary na bradě atd. atd. chjooo, asi jsem už trochu doufala no..ale nevadí🙂 snažení taky není k zahození že?😉

flasinka
3. črc 2012

@jane_s Přesně tak,kéž by už nepřišla. 😉 Tak uvidíš,jestli v neděli dorazí nebo už nedorazí. Snažení je krásná věc 🙂 , posledni dobou si to snaženíčka fakt užívám. 😀 😎 Já doufám každý měsíc,že už nepříjde,ale pokaždé zatím přišla. Zítra mě čeká preventivka,tak jsem zvědavá co mi doktorka řekne. 😉

jane_s
autor
3. črc 2012

@flasinka JJ tak to všechno vyzjisti a pak napiš🙂)) každá rada dobrá😉)) tak ať Ti to dobře dopadne😉

zuuuzaaa
3. črc 2012

Ahojte, taky se přidávám..snažíme se od září loňského roku..navíc jsem po 2 laparoskopiích a cystě na vaječníku...mám za sebou 1zamlklé těhotenství..teď jsme v očekávání, zda nám snažílkování vyšlo nebo ne..MS měla přijít 1.7 a zatím nic..test se ukazuje pozitivní ale to pro mě není směrodatné, jelikož to bylo i při zamlklém..přííští týden v pátek 13tého jdu na gyn, tak doufám že to pro mě bude šťastný pátek 🙂

jane_s
autor
3. črc 2012

@zuuuzaaa Jéééé, tak to by bylo super, kdyby to vyšlo, ale nechci to zakřiknout, takže držím jen tiše pěstičky😉 neboj se, dočkáš se už.. já mám taky cystu za sebou, nepříjemná věc že? Už jsem si myslela, že to je těhu, ale bolesti pak byly tak velké že jsem u doktora zjistila, že se jedná o cystu,je to zklamání..tak ať už to vyjde a dej vědět ano? Třeba už brzy nebudeš snažilka, ale těhulka😉

zuuuzaaa
4. črc 2012

@jane_s děkuju za povzbuzení..jj doufám, že to už vyjde, pokud ne, tak budeme pokračovat ve snažení dál 🙂

flasinka
4. črc 2012

@jane_s Ahojky, tak už mám preventivku za sebou. Vypadá to u mě na infekci ☹ a výsledky budu vědět až 30.7. Objevil se mi týden před menstruací hnědý výtok,myslela jsem že to bude hormonama,ale doktorka mi řekla,že to vypadá na infekci. Takže uvidím za 3 týdny,to by mě čekalo i s přítelem přeléčení. 😠 Navíc jsem si uvědomila,že mám jít na konci srpna na 3. injekci tetanu. Takže to teď nějak nebudu řešit a budu doufat,že se mimi podaří na podzim. 🙂 😉 Akorát jsem si říkala,že zkusím další cyklus ovutestíky,ať vím jesli ji mám. 😉 Jinak,žádné cenné rady jsem nedostala,pí. doktorka moc příjemná nebyla.

ddanda
4. črc 2012

@flasinka ovu testíky schvaluju a doporučuju 😉

jane_s
autor
4. črc 2012

@flasinka Tak ať to dobře dopadne, ale neboj se, bude to dobré ano?😉 já měla taky cystu, bála jsem se, že je po všem snažení ale nic pak už nebránilo, takže to vyléčíte a bude to super..OVU testíky i já vřele doporučuji, taky jsem teď poprvé testovala a hned jsem taková klidnější😉 držím pěstičky a dej vědět jak to pokračuje ano?

flasinka
5. črc 2012

@jane_s V to doufám, že to bude dobré a jak říkáš,i když se potvrdí infekce,tak ji vyléčíme a bude. 😉 Někdy jsem tak netrpělivá a chtěla bych hned,aby už bylo mimi. Ale říkám si kdo si počká ten se dočká. 😀 🙂 Až to bude mít přijít tak to příjde. 😎 Akorát mě včera v práci trochu postrašila kolegyně (u ní je podezření na endometriozu,ma jit na operaci), tak prý abych nemela to samé co ona. OVU testíky jsem rozhodlá zkusit v dalším cyklu,at můžu být klidnější. 😉 😎 Od kterého DC je nejlepší začít testovat? Pak dám určitě vědět ja mi dopadly výsledky. 😉

jane_s
autor
5. črc 2012

@flasinka Ja jsem poprve testovala pro jistot u od 10DC..bala jsem se abych neco neprosvihla vis? Foporucuji take😉 Kdy mas mit MS? Preju mnoho stesti at ses co nejdrive fit😉 ja ted cekam na MS..uz by nemusela chodit😀 tak dej vedet😉

flasinka
5. črc 2012

@jane_s Ja ji cekam az nekdy kolem 22.7 ,takže ještě mám času dost. Oki,zacnu potom testovat od 10 DC. 😉 Moc držím pěstičky,aby už nepřišla. 😉

dancii88
5. črc 2012

Ahoj holky, tak já se taky přidávám.. snažíme se už rok.. neberu antikoncepci.. a byla jsem na gyndě, protože sem rok neměla menstruaci, po půl roce jsem to dostala jeden měsíc, pak nic druhej.. pak dva měsíce jo div sem nevykrvácela a ted zase 2 měsíce nic a te¨nhle měsíc zase jo.. jinak měla sem pozitivní cytologii, to dopadlo potom jakž takž, musm jen každého půl roka na kontrolu a jinak mi nedozrávaj vajícka.. tak jsme objednáni na ivf v podolí jelikož tu pracuju na spermiogram a nevím co budou dělat se mnou.. nechala jsem si nabrat hladinu hormonů, tak cekam na vysledky.... tak snad se to polepší všecko..

jane_s
autor
6. črc 2012

@dancii88 Ahojkyyyy..jééé tak to mě mrzí, tak to musíš mít někdy asi velký stres vid? Ale neboj se, oni Ti lékaři pomůžou a co nevidět budete mít miminko..na nic jiného ani nemysli jasan? člověk je naštvanej když mu přijde další MS a ví že to nedopadlo, ale co ty bys dala na MS kdyby přišla po 28 dnech vidˇ? Už asi fakt nebudu nadávat, že došla, má dojít pozítří.. Tak se drž, kdykoli napiš, jsme tady na tom všechny stejně..dej si hlavně dopořádku zdravíčko..buď psychicky v pohodě a ono to udělá své..věř mi! Dočkáme se všechny😉

damai
30. srp 2012

Ahoj, snažíme se 8.měsíc a nic... za sebou máme 1 spermiogram (špatné) a já vyšetření

@motley ahoj, máme stejné výsledky sprmg. (navíc 0% progresivity), víme o tom 14 dní, za tu dobu do sebe manžel cpe vitamíny, kotvičníkový čaj, Macu... Byl z toho, jak píšeš i ty, celej špatnej! Sám od sebe hned zajel do lékarny, kterou vykoupil a zcela vzorově jí vitamíny..zírám. Uvidíme, zda to zabere.
Navrhnuto nám bylo IVF (IUI s tímto sprmg. nepřipadá v úvahu). Já včera na kontrole, mám asi neprůchodný levý vejcovod, což ničemu moc nevadí, protože pravý je průchodný vzorově a ovulace v něm probíhá. Pro jistotu mi byl nasazen Clostilbegyt a Duphastom na stimulaci, abychom rozhýbaly i ten levý... IVF zvažujeme až příští rok, po 8měs. snažení nám přijde brzy jít na IVF...

damai
30. srp 2012

Holky všem přeju, at se nám zadaří co nejdříve... Všechny si zasloužíme být maminkami dříve, nebo později... 🙂 hodně štěstí!

motley
31. srp 2012

@damai u nás je to podobné s tím, že se snažíme tak nějak stejně jako Vy a z okolí to moc nikdo nechápe, že jdeme už na umělé oplodnění, ale potom co byl manžel na druhém spermiogramu v rozmezí dvou měsíců a mezitím jedl vitamíny, sprchoval se vlažnou vodou, začal trochu sportovat, jíst ovoce a zeleninu a nedávat si notebook doma na klín, tak spermiogram vyšel ještě hůře a to o dost, tak asi není na co čekat...kdo ví, zda-li se to ještě nezhorší.
Vím, že zde spoustu holek psalo, že vitamíny pomohly...ale ať jsme paradoxně dělali všechno dle různých rad, tak opak je pravdou a když si vzpomenu na první návštěvu u urologa po špatném spermiogramu a já mu říkal o vitamínech, tak kroutil hlavou a říkal, že je to blbost, že to může trochu pomoct, ale nějaký zázrak čekat nemáme, je to dispozicema....
Takže my do toho jdeme...nikde navíc není psáno, že hned první pokus vyjde...a můžeme se klidně trápit ještě 2-3 roky dál...

damai
3. zář 2012

@motley souhlasím, držím vám moc pěsti! my máme za sebou právě 1.spermio, druhý bude až cca listopad, a do té doby děláme vše možné jak vy...vitamíny, zdravá strava, nemyslet na to (řešíme naše nové bydlení, nové auto a snažíme se tím zaměstnat až až) 🙂 já byla na vyšetření min.týden jak jsem psala na CRM a hned nám ivf nedoporučila, jakože řekla, at tomu necháme ještě čas a po novém roce že se pobavíme.. Uvidíme 🙂 každopádně jsem ráda, že tyto metody dnes existují 🙂 Kdy jdete na ivf?

blondatabruneta
3. zář 2012

ahoj holky, tak jsem tu tak nějak náhodou narazila na tuhle diskuzi a chtěla bych Vám taky popřát hodně štěstíčka a ať všechny brzo najdete // 😵 My se snažíme 11 měsíců, problém vypadá, že ani u jednoho není, takže prostě jak se říká "čekáme na zázrak" 🙂

motley
4. zář 2012

@damai ahoj, dnes jsem začala dlouhý protokol a první injekci, za 14dní na UTZ a pokud bude vše ok, tak začne stimulace, a pak odběr vajíček.... doporučili nám metodu ICSI, protože máme ten spermiogram hodně špatný. Uvidíte, jak to půjde. Nám ty vitamíny a všechno vůbec nepomohlo, bylo to ještě horší, ale to nebude Vás případ🙂

mawiya
9. zář 2012

Ahojte dievčatá, tak sa pridávam k vám aj ja. snažíme poriadne od januára a stále nič :(. tento mesiac to dokonca vyzerá, že ani ovulka neprebehla a to som si bola "istá" že to už musí výjsť. Tak hneď po mrche idem k doktorovi, tentoraz už nasadí lieky. Držím Vám palčeky, nech čoskoro svietia //.

terkaklan
12. zář 2012

Ahojte děvčata, hoooodně dlouho jsem tady nebyla, tak to napravuji 🙂 Jak pak to s vámi vypadá, nějaké pozitivní odezvy, nějaké nové informace o Vás a Vašich uzlíčcích, pozitivních testech, na kterých tak pracně pracujete?? Doufáme a držíme Vám VŠEM všech 40 prstů, aby jste se už netrápily tím, že nemůžete otěhotnět, ať je to z jakého koliv důvodu. Když tady čtu ty Vaše komentáře, svírá mi to srdce.. ☹ Nic v životě není za darmo, ale v otázce ženského pocitu, tohle není fér. Každá máme právo být mámou, vždyť proto i na tomhletom světě jsme, aby jsme reprodukovali děti..! Holky, nevzdávejte to a nebudtě smutné, ono přeci jen 8 měsíců nebo rok, to není zase až tak dlouhá doba, na to aby jste už museli být sterilní. Vaše tělo prostě jen ještě není připravené a příroda moc dobře ví, kdy na tom má zapracovat. Já osobně například jsem měla dost stresující období, návrat ze zahraničí do republiky po 7 letech, aklimatizování se, novou práci, bydlela jsem dost daleko od místa práce a denně dojížděla 180 km jen autem a pak ještě metro, tramvaj, hluky napruzených lidí po ránu, do toho nějaké finanční problémy, přítel bez práce.. a do toho všeho jsme se my dva blázni, přez rok starali o miminko.. No není to na hlavu?? Ale pak po čase, když jsme se přestěhovali blíž, některé problémy nám tím pádem zmizeli z hlavy, přítel si našel práci, oba jsme se hodili do klidu a řekli si, že život jde dál, ejhle, a potomek na cestě 😀 Čekáme teď zdravou holčičku a jsem už v polovině 8 měsíce. Ani jsme to tak rychle nečekali, tak po pravdě, byli jsme docela i trochu v šoku, protože když člověk něco plánuje, tak se vším, je na něco připravený, ale když náhle přestane plánovat a trápit se, o to je to pak větší a lepší překvapení, silnější zážitek a opravdu milý šok 🙂 Takže Děvčata, nevzdávat se, nepanikařit a hodit se hlavně do klidu!!!!! Všechny Vás moc zdravím 🙂

damai
12. zář 2012

@motley ahoj, tak jak pokračuješ? vše ok? chtěla jsem se zeptat, na kolik vás 1.ivko vyjde/vyšlo finančně? četla jsem tady u někoho do 10tis, u někoho 30 tis... chtěla bych mít představu.. Ale za týden jdu k Dr., tak i tam se poptám..

motley
26. zář 2012

@damai Ahoj, dnes jsem měla kontrolní UTZ a ještě dnes, čt, pá a so píchám injekce a v ne večer si mám píchnout pregnyl a v út jdu na odběr vajíček, poté do 2-5dnů embryo transfe, tak doufám, že to bude co nejdřív, je to zdlouhavé hlavně na psychiku. Vše zatím platila pojišťovna, je to náš 1. pokus, až dnes jsem musela doplatit 2 injekce, protože moje pojišťovna OZP proplácí pouze 30 ampulí a já jich potřebovala 32, doplatek 800Kč!!! grrr... budeme doplácet za metodu ISCI cca 8.000,-Kč, to záleží na počtu odebraných vajíček a pak se platí za zamražení vajíček, pokud ti nějaké zbydou z odběru. Celkově to vyjde na ten doplatek cca 15tis. Samotné IVF u Apolináře bez pojišťovny vyjde cca na 23tis.

damai
27. zář 2012

@motley ahoj, tak držím pěsti!!! Mě píchla Dr. Pregnyl v PO na kontrole ovulace, řekla, že ovulace proběhne ve středu a pro jistotu, že mi píchne Pregnyl, at je vše "jistější". Tak jsme to v út/stř pojistili doma 🙂 a uvidíme. Ovu test opět krásně pozitivní včera. U nás v podstatě ale záleží na manželovi, měl ten špatný sprmg.a to, že já budu mít ovu vzorově každý měsíc, nic u nás asi nezamená... lAle baští poctivě tolik vitamínů, že zírám..uvidíme. Na kontrolní sprmg. jde v listopadu. Připravuju se psychicky na leden, kdy budu chtít s Dr.konzultovat ivf.