Holky womenszonky. Jste tady?

vcelka77
3. bře 2010

Tak ahoj holky, doufám že se takhle můžeme lépe scházet. a že se nás tu sejde více, jako zlatka petulka aspol. 🙂

lencza
10. bře 2010

no a teď jsem si vzpomněla, že jsme ještě s našima byli na jedný dovči v Bretani...taky moc hezká část Francie...ségra tam hrála ME žen do 20 let v basketu, tak jsme se na ni byli podívat

ilo79
10. bře 2010

se mi to automaticky odhlasilo 😒
tak to ja taky syry muzu, mnam, mnam,pekne po jidle kousek cerstve bagetky se syrkem
Pritel neni vubec jedlik ani gurman, takze bagetu koupim tak akorat ja (miluju cerstvou),po jidle uz syr vetsinou nechce a natoz nejakej desert..... 😀 tak ja si dam za nej 😀 😀
JInak desert, tady rikaji i jogurtum,pudinkum a tak,v tydnu po jidle to je vetsinou ovoce a nebo ty jogurty potom spis neco upeces o vikendu.
Te zklamu, ja pecu babovku (vyborna s tatrankou🙂,strudl, pernik....pekne cesky🙂)
Ale jeden recept mam, je to vyborne!!!!!!
napisu v dalsim mejliku, jdu ho najit 😉

ilo79
10. bře 2010

jo, uz jsem vypila ten kontryhelovy caj, dala jsem si tam lzicku medu, a je dobrej 😀

ilo79
10. bře 2010

jedna holka na womenzone prodava ten Pre-seed a testy, pry uz nepotrebuje, tak mrknete

ilo79
10. bře 2010

leni:tak to me fakt tesi, ze kdyz ti reknu Nevers, ze vis jak to tu vypada 😀 ,tak podle mest jste navstivili hodne tady Burgonsky kraj🙂), je tu pekne🙂)
Basket jo? a ME, tak to je dobra segra!!tak to jste asi vysoka rodinka co? a ty taky neco hrajes?? ja hraju totiz volejbal, ale nepatrim mezi vysoke (165cm), i kdyz tady ve Fr nepatrim mezi holkama k malejm, jako v Cechach 😀

ilo79
10. bře 2010

tak si tu pisu sama se sebou co? ☹
😀 😀 😀 😀 😀

beatta
10. bře 2010

tý jo bábovka s tatrankou tu musí být dobrý 😝 😝 😀
vy my tady dneska všeci děláte chutě 🙂

vcelka77
autor
10. bře 2010

nepíšeš já jsem tu. s receptem sem 🙂
jo koukala jsem že tam ten pre-seed nabízí, ale já už to mám někde na cestě. tak se nemůžu dočkat 😀
aspon budu mít zase na co čůrat 😀 😀 😀

ilo79
10. bře 2010

muzu vam poslat i ten recept babovka s tatrankou - je fakt vyborna🙂)

ilo79
10. bře 2010

a k tomu sis objednala i testiky.....jako ja 😀 ..taky to je na ceste, snad v patek to budu mit doma 😀

vcelka77
autor
10. bře 2010

jj, přesně tak i s testíka. Přijde mi jich 14 a 2 těhotenské gratis. 🙂
Já tam ted volala a snad to dneska mají posílat, tak by to také mohlo být v pátek u mě 😀

vcelka77
autor
10. bře 2010

a tu tatrankovou bábovku sem taky přidej, 🙂

ilo79
10. bře 2010

Recept:
Cokoladovy kolac s hruskou🙂
-listove testo (tady prodavaji kulate do kulate formy)
-hrusky v konzerve
-tabulka cokolady na vareni
-130g masla nebo margarinu
-puding na zahusteni
-200ml tekute slehacky (tady sice kupuju neco trochu hustejsiho nez slehacku,ale to v CR nemame)

Testo dame na formu, polozime hrusky a dame upect...lehke ne?? 😀
Cokoladova smes:rozehrejes cokoladu v mikrovlnce (nalam na kousky,dej do misky se jednou lzici vody),povaris puding ve slehacce a pridas to k cokolade,nakonec primichas maslo.

Smesi zalij upeceny kolac s hruskami, nech vychladnout a potom 1 az 2 hodinky do lednice
😉

jeee, se mi uplne zbyhaji sliny........no ja ho snad na vikend udelam 😀

vcelka77
autor
10. bře 2010

tak to je ovšem pořádná kalorická bomba 😀

vcelka77
autor
10. bře 2010

no a kolik toho pudinku? u nás je balíček na půl litru mléka.

vcelka77
autor
10. bře 2010

takže asi jenom trochu ne?

ilo79
10. bře 2010

fiky s karamel a slanym maslem: to jsem ale jeste nezkousela
priprava:10minut,peceni 15minut, pro dve osoby
- 4 fiky (zrale)
- 20 gr masla
- 20 gr cukru
Na karamel:
- 50 gr cukru
- 25gr slaneho masla
- 15cl sladke slehacky
Priprava:
fiky dame na pecici misky (zvlast nebo do jedne velke),odkrojime "cepicku",potreme cukrem a maslem a peceme 15 minut na 180°.
Karamel:
cukr rozpustime a pozdeji pridame slehacku a nechame znova prejit varem.
Fiky vyndame a zalijeme horkym karamelem.

sice jsem to jeste nezkousela, ale nemuselo by to byt spatne🙂
Az nejake zname pozveme o vikendu n vecu, tak to vyzkousim 😉

ilo79
10. bře 2010

jojo toho pudinku jen trochu, aby se to zahustilo, urcite ne cely sacek

vcelka77
autor
10. bře 2010

u nás slané máslo není 😀 ale může to být dobrý, a fíky bych tu asi sehnala ale nevím kde.

ilo79
10. bře 2010

jinak je to kaloricka bomba, takze ho delam jenom tehdy, kdyz pozveme aspon 4 znami na vecu..... 😀 jinak bych to tady bastila sama, ten muj neni moc na sladke.........a pak by ze me byla koule 😀 😀 😀

ilo79
10. bře 2010

no prave az tady jsem se naucila jist mango, fiky, litchi, avokado ...mnam

ilo79
10. bře 2010

treba to avokado tu maji jako predkrm, udelas tomu hustsi zalivku (olivovy olej, bily jogurt,palivou horcici,sul,pepr) a k tomu kousek bagetky a mas predkrm
Ja kdyz tu byli rodice jim to pripravila, tak na me koukali jak blazni, co to je za "hnus zelenej" 😀 😀 😀

ilo79
10. bře 2010

ale na babovku s tatranky budete mit vsechno (to si zase ja vozim tatranky sem) 😉

vcelka77
autor
10. bře 2010

a to od sebe nejsme tak daleko. A tady je takové zboží celkem nedostatkové.
a litchi vůbec netuším co to je 😀

ilo79
10. bře 2010

Babovka s tatrankou:
-125gr hery, dva zloutky a 25dkg cukru krupice v mise utrit.25dkg polohrube mouky, pul prasku do peciva,1/4l mleka a pul sacku vanilkoveho cukru,jednu nebo dve tatranky nastrouhat, vse smichat a ze dvou bilku udelat snih a opatrne ho vmichat do testa a dat pect.
Jednoduche a rychle🙂

ilo79
10. bře 2010

litchi,ovoce,sladke,uvnitr pecka,na povrchu to ma takove bodlacky,skorapku,ovoce je uvnitr bile
mrkni na fotku, snad se ti to zobrazi

http://www.fdf.cz/pic/ovoceexotika/litchi.jpg

daji se koupit bud takhle nebo uz oloupane v kozerve🙂

vcelka77
autor
10. bře 2010

tak ta je opravdu jednoduchá, to bude mnamka, vyzkoušíme a dáme vědět jak sme dopadli 🙂

ilo79
10. bře 2010

kazda zeme ma neco, ja si treba vozim ty tatranky, ale i polohrubou mouku nebo krupici, to tu nemaji 😉

ilo79
10. bře 2010

ja uz ted normalni babovku (delala jsem ze slehacky + kakao) vubec nedelam a delam jen tuhle, je takova vic nadychana a neni sucha 😉

vcelka77
autor
10. bře 2010

já miluju sladký, ale musím se krotit, pak bych byla jak sud. Ted zrovna bojuji s hubnutím. Chtěla bych po zimě něco shodit, do plaveček. Protože když neotěhotním tak abych se aspon líbila 😀
a ty nám tu dáváš recepty na sladký 🙂 no ale hřešit se musí 😀