Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

cukrik580
31. led 2010

ahoj ahoj...ja obcas kuknem...v piatok so m bola u lekarky, tak som sa stavila v tescu a neodolala som...uz zase...mam uz hrooozne vela veciciek...tak som zase daco nakupila...ked najdem nejaky kabel k pc, tak to sem podavam 🙂 niekedy... raz mozno...ale mali akciu, tak som to musela kupit...som to potom ratala podla cenoviek, namiesto 60,50€ som zaplatila iba 16,45€ takze som sikulka..a kupila somj toho hrooozne vela 🙂 tak strasne sa z takychto veci vytesujem...mame ponozticky, dupky, body, podbradniky, ciapocky, topanocky, papucky a veeeela veeeela dalsich veci...strasne sa z toho vytesujem, aj ked este to nemam pre koho kupovat...ale snad raz...

misicka455
31. led 2010

Ahojky holky, tak mi v noci zase bojovaly ze spánkem prostě nám pd těch sedmi do jedenácti malá nespí a nevíme co sní. ASi bych chtěla aby pořád spala , ale ono toho spánku bude mín a mín 😀 Ale za to jsme v noci krásně papkaly 😉

Cukrik neboj taky se dočkáš 😉

renat2
31. led 2010

Ahoj holky, jen zdravím, je to hektické...

misi: to je super, že už se to s papáním zlepšilo, jen tak dál 😵

Zítra jdeme na 3M prohlídku a očkování, snad to Kuba zvládne dobře.
Jinak dnes sejmuli na dálnici v autě moji sestru a švagra, naštěstí to odneslo jen auto...ale je to hrozné, když si člověk uvědomí, že ho opravdu může kdykoliv někdo "sejmout"..navíc ten chlap, co to zavinil,měl v autě 6měsíční a 4leté dítě...nechápu, jak může takhle s dětma jezdit jak prase...se budu bát jet i o ten den dřív ☹

Tak mizím, mám toho moc a zkusím udělat na J. oči, aby mi namazal a promasíroval krční páteř 😝 😵

Mějte se krásně!!

pipiii
31. led 2010

ahojik holky, kvuli nejakym problemum s jednou osobou na konikovi jsme vsichni z nasi diskuze (rijnovky) odesly uplne z konika, bylo nutne si kvuli te osobe smazat me udaje a fotecky. Fotecky budu mit na rajceti, takze vam po e-mailu budu posilat odkazy🙂 a na vas se sem budu stale chodit koukat🙂. Jinak my jsme sli na dama.cz, kde si vase diskuze nemuze cist nikdo cizi a maji tam pristup pouze ty koho tam pusti zakladatl te diskuze. 😵 😵 tak papa🙂

kulinka29
1. únor 2010

ahoj holkÿ...jak se máte?Taky u vás v čr pořád tak sněží 😒
Renat: držím pěstíky aby jste očkování hezky zvládli.Tak hlavně,že jsou všichni v pořádku, já jsem R. taky nařídila,že musí do práce jezdit vlakem.
Pipii: ach jo, to je škoda, já jsem na tu vaší princeznu koukala moc ráda...ale najdu si tě na rajčeti,jsi tam taky pod jménem pipii?
Mišičko: já jsem ti ještě ani nenapsala,že jsem moc ráda,že jste obě v pořádku doma..jste statečný holky 😉
Jinak u mě "dobrý".....však to maminy znáte,jak ty konce jsou náročný.Malá už pomalu začíná kopat do žeber 😒
No a o víkendu porodila manželova sestřenka v 7 měsící...a mimčo mělo 2kg...moc to nechápu,protože Lůca měla v 7 měs. 1070g 😒 .Ale hlavně že jsou v pořádku 😉

safirek
1. únor 2010

Ahoj holky,

Misicko, to je krásný, že už malá papá dobře! A ten spánek se taky zlepší, uvidíš! 😵

Kuli, ty už máš 35tt??? To tak letí... 🙂

Renat, z těch nehod v autech mě docela mrazí! Ještě, že se jim nic nestalo!
My dřív jezdívali autem po ČR dost často všude možně na výlety, ale co jsem otěhotněla, tak se nějak víc bojím 😅 Když vidím ty šílence na silnicích...
Držím Kubíkovi palce, ať očkování v pohodě zvládnete!!!
My jdem zítra na pneumokoka.

Pipi, škoda, že jste odešli! Taky si tě zkusím najít na rajčeti.

Natálka byla o víkendu super, veselá, hráli jsme si. Jen dneska v noci mi dala zabrat, kojila jsem skoro co hodinu. Jednou jsme dokonce obě vytuhly na posteli, jsem se pak probrala a lekla se, jestli jsem ji nezalehla.

kiki3
1. únor 2010

ahojky,holky kdepak jste? 😉
misi zdravim te 😵 tak to je dobre ze uz papkate,mylsim ze uz to bude jen a jen lepsi! 😉 a to spinkani...miminko no 😀 me taky kubik moc nespi.teda hlavne pres den-to spi treba jen dve hodky.... 😅
cukrik,tak to jsi suprove nakoupila!!ani se nenadejes a uz do tech vecicek budes prcka oblekat,uvidis 😉
renat,tak jak jste zvladli ockovani?doufam ze to kubika moc nebolelo 😔 ..no a s tou bourackou to je desny,teda jeste ze to dopadlo tak jak dopadlo a odneslo to pouze auto-mam uplne husi kuzi!
pipii?co se stalo?takovy nahly odchod z konika?to je skoda..doufam ze obcas napises jak se s amalkou mate! 😵
ahoj kuli 😉 u nas taky snezi,a pekne me to stve!!!! 🙄 proste se na tu prochajdu neda jet a s kubou se cely den neda vydrzet,jak nespi tak uz je pak rozmrzelej....tyy jo,uz 35tt!no za skoro za mesic tu mame dalsi mimi 😵 😵 se moc tesim!myslim ze to vazeni neni presny,tak se kuli nedes,lucinka je urco akorat! 😵

kiki3
1. únor 2010

saf ahoj,kdyz jsi napsala nemela jsem aktualizovanou stranku 😅 tak te taky zdravim 😵 koukam ze se taky divis ´jak uz je kuli daleko 😀 No natalka je urco zlaticko,kdyz si takhle vyhraje 😵 a to kojo..mozna ma zas nejaky spurtik,a nebo byla velka zizen 😀

misicka455
1. únor 2010

Holky tak jsme se konečně dostala k tomu abych napsala jak jsme tedy na tom 😉

tak tedy V erča má po jedné operaci srdíčka kde se jí po porodu na aortě zůžilo místo a prostě jí neproudila do nožiček a spodní části těla krev takže musela co nejdřív na sál , bylo to život ohrožujicí. Tato operace se povedla, ale jelikož se jí neprokrvovala tá spodní část což jsou i střeva tak dostala zánět do střev, ten se léčil antibiotikama a dostávala dlouho stravu jen kapačkama a potom přes sondu kdy jí zavedly hadičku donosánku až do břicha a stříkačkou jí tam dávaly mlíčko. V nemocnic jsme byly tak dlouho, jelikož se nehojila jizva jinak pouští desátý den po operaci. Ale pořád nevěděli zda nebude muset znovu na sál aby jí tu jizvu rozřízly , vyčistily a znovu sešily. Naštěstí převazy dvakrát denně a lečivá mastička zabrala a jizvička se začala spravovat. Potom na velkém utz srdíčka zjistily, že malá bohužel těch vad má více nedomyká jí mitrální chlopen a nějaké místo se u normálních detí porodem zacelí a u nás se to tak nestalo Tá druhá vada chce čas a operuje se až po třetím roku dítěte do té doby by se ještě mohla sama zatáhnout. Tá druhá vada se taky operuje , ale né tak u malích dětí jako je Veru čím později to bude tím líp, zatímn říkaly doktoři , že její tělo tu vadu dobře toleruje. Jedná se o to , že se jí nějak vrací krev do plic a to by nemělo. Další s čím jsme bojovaly a ještě chvilkama bojujem je její jídlo. Když jsem tam došla za Verčou tak chtěly abychom začaly jíst s flašky, jenže malá neměla ani sací reflex nic. Takže jsem několikrát denně jí zkoušela dráždit flaškou atd... když už se nám povdlo a Veru trochu jedla tak zase nezvládaly asi její střeva a ona mi to zvracela, Takže šílenej koloběh, najíst , zvracet, převlíct a pořád dokola. V uterý budeme týden doma a musím říct, že ač malé , ale dělá pokroky. Už zvracím tak jednou za den a v noci jsme snědly i 60 což pro nás je strašně moc, normálně mi jí jen 40 za jedno krmení. Ke všemu nás doma hodně začaly trápit prdíky a možná i to bříško , že přijimá více stravy. Dáváme kapičky a mažeme bříško, ale někdy i to nepomahá. Zatím krmíme Um a já odstřikám jen malinko tak jí to vždy přimychám do mlíka. kojit asi úž nebudeme pro Verču už by toho bylo moc Takže teď nás zase čeká to co při těhu každý měsíc chodit na kardio a jendou za čas jezdit na kontroy do Prahy a čekat a modlit se aby se ty vady vyvíjely co nejmín.
Ted máme měsíc ještě karanténu abychom nechytly nějaký vir bylo by to pro Verču hodně nebezpečný. ale už se těším až budeme trajdat po venku v kočárku a prostě si užívat toho mateřství co nejlíp 😉

kiki3
1. únor 2010

misi,precetla jsem to jednim dechem,musim rict ze jste hrozne moc statecny a bojovnice-obe dve!uvidis ze to bude kazdym dnem lepsi a lepsi a spolehni se na nase sikovny doktory-na jedny z nejlepsich na svete,myslim ze v praze bude mit na kontrolach verunka vybornou peci!no a my drzime palce at vse jde tak jak ma a vy jste vsichni tri moc stastni! 😵

kiki3
1. únor 2010

Ted jsem si precetla ze malinka misicka Verunka ma dnes mesic,tak moc gratulujeme! 😵 kubik ma zitra....a ja myslela ze jsem si ho pred par dny dovezla z porodnice.... 😀

misa1982
1. únor 2010

Ahoj holky,misicko strasne moc te obdivuju a doufam ze s malou to bude casem jen a jen lepsi....taky se pridavam ke gratulaci Verunko si sikulka a slavis svuj prvni mesic! 😵 😵 A Kubik zitra strasne to leti!Jinak se mame dobre 😵 😵

pipiii
1. únor 2010

híolky, az vam vsem stane to co nam z rijnovek?! tak verte ze utecete take a radi:-/ je to sileny, co se s vasema datama tady deje...mam z toho husi kuzi☹ na rajcatku budu mit amalku pod heslem. Holky kdo ma skype, nebo icq, prosim poslete mi to do IP🙂 😵 😵 😵

vodickova.jana
1. únor 2010

Ahoj holky,
Míšo tak jsem ráda že už se to pomaloučku lepší.... 😉 A věřím že už to ted bude jen a jen lepší... 😉 Jste šikulky obě dvě... 🙂

Pippi to je škoda, ale určitě sem občas zajdi. ICQ mám ale už jsem ho šíleně dlouho nepoužívala, tak snad budu mít správný heslo abych se tam dostala....a pak ti písnu do IP.

Renat a vám přeju ať to zítřejší očkování přežijete ve zdraví a nemáte žádný teplotky a tak.... 😉

safirek
1. únor 2010

Misicko, jste moc šikovný, obě jak se snažíte a zvládáte! Je dobře, že dělá Verunka pokroky a bude líp! 😵 Chce to trpělivost a čas, malá je šikovná a všechno zvládne.
Tobě i Kiki gratuluju k prvnímu měsíci! Hrozně to utíká!!!

Kiki, myslím, že až se Kubíček bude víc hýbat, tak bude i víc spinkat. My to tak měli asi kolem 2. měsíce nechtěla moc přes den spát a jak začala být živější, tak už přes den zas víc spí.

kulinka29
1. únor 2010

holky je to hodně blbý,když nemám do nemocnice košily na rozepínání kvůli kojení....prostě košile nesnáším a nechci si kupovat další....dvě obyčejné (ale bez rozepínání) mám doma

safirek
1. únor 2010

Ahoj Kuli, po nás v porodce chtěli rozepínací kvůli tomu, aby se košile nevyhrnovaly odspodu, kvůli očistkům. Prý jsou hodně infekční, tak aby se to nedostalo na prsa. Ale jsou i košile, co mají výstřih jakoby přes sebe, tak to jen odhrneš (nevím, jestli jsem to napsala aby se to dalo pochopit). 😅 🙂

misicka455
1. únor 2010

Já si do porodky nebrala vůbec svoje oblečení vše mi daly jejich erár.

kulinka29
1. únor 2010

safírku pochopila jsem to 😉 Psala mi i Renat....a zjistila jsem,že mám doma takové šaty na ramínka na doma.Oni jsou úplně obyčejné,rovné a ke kolenům....tak si asi vezmu ty,a vždy jen stáhnu ramínka 😉 Fakt nesnáším košile...nejradši spím v tílku a v trenýrkách....někdy dokonce i v manželových 😉 Myslím teda v takových těch starších co vyřadil.

safirek
1. únor 2010

Kuli, jasný, však není nutná přímo košile 😉 Já taky nejradši spím v tílku nebo tričku.

kulinka29
1. únor 2010

to jsem ráda,já jsem v jednom krámě koukala na košile,měli tam na kojení,ale stály kolem 100franků (1800Kč)...a to nejsem blázen.Ale jsem ráda,že to mám vyřešený 😉

misa1982
1. únor 2010

Ahoj kulinko ,ja jsem mela v porodnici kosile na rozepinani hlavne kvuli kojeni ale myslim ze jedna ti stacit nebude aspon ja jsem mela 3!Porad jsem ji mela od mlika atd.a taky jsem se v noci dost potila bylo mi horko nebo nevim proc...

kulinka29
1. únor 2010

hmm,to je pravda,že jedna je málo,tak kdyžtak poprosím o erární....nebo třeba do té doby ještě nějakou levnější splaším.Dneska jdu s kámoškou do města...tak ještě kouknu do H&M nebo C&A...třeba tam něco objevím.

kulinka29
1. únor 2010

já jsem vám zapoměla říct,že tady když je vše v pořádku,tak jde mamina s mimčem druhý nebo třetí den domů a pak k nim chodí každý den Hebamme...teda porodní asistentky.

misa1982
1. únor 2010

Ty jo kuli uz 2den?Ja jsem si s tim hlavu nedelala nekupovala jsem si zadne drahe sla jsem k tamanovi a mela jsem jednu za 100kc 😉 😉

kulinka29
1. únor 2010

no jo když tady ve švajcu nejsou ťamani 😒 Jo jo tak to je třeba i v anglii...prostě když je vše ok,tak se tě snažej hned vyšoupnout a máš pak nárok na 10 návštěv porodní asistentky.

kulinka29
1. únor 2010

koukala jsem,že už tu dlouho nebyla machytka.doufám,že ještě nepracuje 😒 A ardilka taky.

misicka455
1. únor 2010

Kuli to je tedy pálka za tu kojicí košily 😲

ardila
1. únor 2010

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, začal mi předposlední den v práci a je toho nějak moc.. vůbec si neumím představit, že za 2 týdny skončím, musím to během těch 2 týdnů všechno předat a to je hrozně málo času na to kolik je práce.. tak budu muset ještě min. do konce února být asi na telefonu.
Kuli, já zas měla problém, že mam fobii z knoflíků a většina těch košil je na knoflíky, ale nakonec jsem včera na tehotne.cz objednala s překříženým výstřihem, tak snad budou ok.. Chtělo by to asi ještě jednu, ale já je budu mít fakt jen do porodky, doma v tom taky spát nebudu, tak zkusim nějaké ty ťamany asi 🙂
No a dneska přišel balík z lékárny, tak až na ty košile mam do porodky vše, košile by měly být ve středu, tak můžu balit tašku 🙂
Jdu si na hodinku zdřímnout a pak se vrátim k práci, tak zatim pa..

renat2
1. únor 2010

kuli: ještě mě napadlo, měla jsem delší rozepínací košili (klasickou košili , ale hodně dlouhou, ne na spaní).

Tak my jsme zpět, všechno v pořádku, jen máme trochu sušší místa, tak musíme mazat, mazat, mazat 🙂 Váha 6,57kg, paráda, roste jako z vody. Očkování zvládl, dvakrát breknul...ale pak se pochoval a dobrý.
Ale já erlila, samozřejmě mi zapadla Kub. průkajda za přebalovák, takže jsem tam sháněla koště, no mazec, mamka šikovná.
Ale pobavila jsme holky, potkaly jsme se tam i s paní z porodnice a pokecaly.

A perlila jsem i dál...koupila jsme si koblížek s marmeládou, jedu s kočárkem a jím a marmeláda nikde, si říkám, že mě ošidili a pak koukám, všecho je na kabátě...no ženská na mateřský hadr. 😀 😀 😀