Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

misicka455
9. únor 2010

Ahojky, tak co mohu gratulovat? 😉

misicka455
9. únor 2010

Misa to je mi líto, pitomí zimní virózy 😒

kulinka29
9. únor 2010

ahoj holky...koukám,že vás hodně stůně...tak snad to bude brzo lepší.Já už se taky těším na jaro,tahle zima je dlouhá.
O Renat nic nevím, ale určitě už oslavuje, ani trochu o ní nepochybuju 😉
Zítra jdu na KO,tak doufám že bude všechno v pořádku,protože můj váhový přírustek za 4 týdny je 400g 😒

misa1982
9. únor 2010

No je to hrozne ja se taky tesim na jaro a toho naseho cvrcka mi je lito porad kasle nechci videt noc!A po kojeni taky kasle a vetsinou vyblinkne ale je toho jen trochu a je to prominte s hlenama a detska sestra rikala ze je dobre ze blinka ze ty hleny jdou aspon ven s tela tak snad ma pravdu,koupila jsem mu takovou tu mentolovou detskou mast a mazu mu hrudnicek a zada nemate s tim nekdo skusenosti jestli to pomaha?
kulinka:neboj vsechno je urcite vporadku ted uz nebudes nabirat ja ke konci dokonce hubla!A maly kdyz se narodil tak vazil 3,512g Da se rict ze tak za 2tydny muzes treba rodit ja rodila taky v 38tt...a nesmis zapomenout ze holky se vetsinou rodi mensi nez kluci,ale neboj mala bude urcite tak akorat!
Taky myslim ze renat uz oslavuje uvidime kdy dorazi s radostnou zpravou! 😵 😵

kulinka29
9. únor 2010

mišo děkuju za uklidnění....no já pořád někde čtu že ty poslední týdny nabíraj miminka čtvrt kila týdně....tak jsem si říkala,že to musí být někde vidět.Ale určitě je všechno v pořádku...oni ty poslední týdny jsou náročný a člověk má strach,aby všechno dobře dopadlo....však to znáte maminy 😉
Miso,jj určitě je to dobře že to jde ven....ale jinak neporadím.Jsem ráda,že se Lůca narodí únor/březen....až začne trošku vnímat tak bude léto a budu s ní moc trajdat po venku a na vánoce jí bude už 10měsíců.....tak z toho taky něco bude snad mít.
Manžel pořád doufá,že to bude třeba ještě kluk...ale to on nás jen tak škádlí 😉

misa1982
9. únor 2010

Tak mi psala renat a ma to!Renat velka gratulace , 😵 😵 to bylo jasne ze to das!A poradne to oslav! 😵 😵

kulinka29
9. únor 2010

jé to jsou super zprávy...taky se přidávám a moc moc gratuluju 😉 😉 😉 😉 🙂

vodickova.jana
9. únor 2010

Ahoj holky, tak jsem se před chvilinkou vrátila z Tábora. Bylo to super.... 🙂 Se sestřenkou jsme byly obhlídnout krámy tak jsem zase něco nakoupila malýmu. Pak to nafotim hodim do albíka.... 😉 Ted se jdu něco zobnout a pak sem přijdu.... 😉

safirek
9. únor 2010

Taky se přidávám, Renat, moc moc gratuluju! Jsi šikovná!!! 😵

winii
autor
9. únor 2010

Ahoj holky nějak zase nestíhám je to šílený 😅 😝 😀 ale večer snad napíšu víc

renatko moc a moc gratuluju já jsem ti věřila, že to dáš a nezklamala jsi 😵 pořádně to oslav jak jen to bude možné a těšíme se na detaily 😉

kulinko páni 36tt 😲 Lucinka bude za chvilku na světě konečně další holčička do party 😉

miso naše malá má zase pořád rýmu už od porodnice někdy je to lepší někdy horší asi to bude mít po mě pač já mám rýmu pořád 😝

winii
autor
9. únor 2010

já malé nakoupila maňásky a hraju jí divadlo hrozně se jí to líbí 😀 všechny by nejradši ožužlala 😀

misicka455
9. únor 2010

Jé tak Renat to udělala jsme ani nedoufala v nic jiného tak velká gratulace 😉

renat2
9. únor 2010

Ahooooj holky!!!! ještě jednou a z plých plic....

Mám to, jupí, hurá!!!!!!! Sice komise hrozná, ale je to za náma, jsem šťastná jak blecha, ještě diplomová práce a finito 🙂

Děkuji všem za podporu!!!

Večer dočtu a napíšu, co a jak 🙂

vodickova.jana
9. únor 2010

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Tak jsem vás dočetla....Renatko moc gratuluju....tak seš ráda že to máš za sebou viď.... 😉 Ale my jsme to všechny věděly že to dáš... 🙂

Jinak koukám že jste některý nachcípaný tak snad to dětičky brzo přejde.... 😉

Tak já jdu koukat na kriminálku tak zatim pa pa 😀

kiki3
9. únor 2010

renaaat!!! 🙂 hrozne moc gratuluju!!!jses proste jednicka,vime to tady vsechny!!! 😵

ardila
9. únor 2010

Ahoj, tak jsem měla radost, že mam chvilku klid a dočtu vás, ale zapomněla jsem dodělat důležitou práci, takže nic nebude ☹
Renatko, ještě jednou moc gratuluju, jsi šikula.. a to už je konec? Už jsi mgr.?
Já jdu makat, když to půjde rychle, tak ještě dneska nakouknu a dočtu, když ne, tak příští týden už budu doma a budu mít na vás čas 🙂
Jinak si poslední dobou nějak začínám uvědomovat, že fakt budeme mít mimi, čím dál víc se těším a čím dál míň se bojím porodu, teda já se ani nebála, ale teď se i těšim.. Nedávno mi to všechno přišlo jako něco neuvěřitelnýho a najednou je to takový nějaký reálný, divnej, ale hezkej pocit 🙂

renat2
9. únor 2010

Uff tak jsem dočetla, sice toho nebylo tolik, ale jsem tak vyčerpaná, že i to bylo moc...takže nejdřív:

misi: jsem ráda, že Verunka má zádíčka v pořádku a že je to pod kontroulou, věřím ale, že ten pohled, jak to mokvalo, musel být hrozný.

misi: Chudinka malý 🙂 kde to mohl chytit? ať je Tomášek brzo fit.

Koukám, že se ukázala machytka, no super, jsme rádi, že je vše v pořádku, ten konec už je opravdu hodně náročný a s těmi otoky to musí být ještě horší. Drž se!

Kuli: ty taky 🙂 neměla si náhodou "Hnízdící instinkt", doma bordel...to jsem měla před porodem taky, šůrovala jsem, vačřila 4 jídla denně (který pak stejně nikdo nejdel...apod.)

No a jinak moje zkouška..no řeknu Vám, byla jsem naštvaná, v pondělí jsme zjistili, že předsedkyně komise je nemocná, tak jsme chtěli vědět, koho budeme mít, volám na katedru a oni neví!! chápete to? V pondělí ve 2hod. nevěděli, kdo v úterý v osm půjde do komise..no nakonec to dopadlo relativně dobře, byl tam ten profesor z Německa (já ho viděla podruhé 😀 další dva taky (jsou tam noví)...no otázky jsem měla v rámci možností (taky co čekat od stylistiky, syntaxe, lexikologie ...apod.). Dali nám to všem a to je to hlavní.

Kuba to zvládl na jedničku, i cestu tam,. i zpět i hotel, na katedře byl moc hodný 🙂 tak jsme ráda, sice byl teď hodně unavený, tak nemohl zabrat, ale teď bude na chvíli klid.

Jo a ještě jedna z rána....vystupuji u univerzity, mám lodičky a flákla jsme sebou na ledu...chytla jsem se instinktivně auta, ale u zavírání kufru a ten zrovna J. přirazil..no děs, dva prsty hned modrý...au au. Ale hýbu s nima, jen mají zvláštní barvu 😀 😀 😀 (KUli, už jsou namazány sněhurkou 🙂

renat2
9. únor 2010

jani: krásné věci 🙂

kulinka29
9. únor 2010

Renat, au au...a to s těma prstama se stalo před státnicema?Ježiš tak to muselo být krutý.
A co s diplomkou...ještě jí musíš obhájit?My jsme to měli vše v jeden den: nejdřív přednes diplomky,pak obhajoba a nakonec státní zkouška ze všech předmětů za 5 let.A vy to máte takhle rozdělené na pajdáku?

kulinka29
9. únor 2010

holky ještě mám otázku, někdo tady zamrazoval jídlo do mrazáku před porodem....byly jste s tím spokojený?
A můžu zamrazit vše.....třeba rizoto, těstoviny s omáčkou??? 😒 Však víte že na maso nejsem.
A do čeho jste to dávali....do takových těch umělých krabiček s víkem?

ardila
9. únor 2010

Renat, auuu
Kuli, můj táta mrazí všechno a je to dobrý.. i když bych nevěřila, že třeba zmražená smetanová omáčka bude pak ještě jedlá, tak je to dobrý.. A rizoto určitě. A ty těstoviny, to bych spíš mrazila jen tu omáčku a ty těstoviny udělat čerstvý, ne? Třeba ty expres od penne jsou za 3 minuty.. A dává to do těch umělejch krabiček.
Já asi nic mrazit nebudu, bude mě asi zásobovat tchýně 🙂
Já teda měla troje různé státnice (čeština, fránina a pedagogika+psychologie) a při čj obhajobu diplomky, řekla bych, že to v Ústí je podobné? No jo, to jsem nečetla s tou diplomkou a ptám se, jestli už konec.. Ale diplomka to už půjde 🙂

renat2
10. únor 2010

Dobré ráno!

Ardi: to je normální, ty pocity budou častější a intenzivnějš, dokud bude ještě prcek v bříšku, pak když ho poprvé uvidíš, dojde ti to, bude to opravdu hooodně velký a intenzivní nával štěstí!!
Tak si dočetla, už jen diplomka, třešnička na dortu, dělám ji o doc. z TULky 🙂 ale to jsme asi už probírali. Určitě ho znáš.

Kuli: jasně, to jsem prostě já, stalo se to před státnicema 😀 😀 vypadalo to sice hrozně, ale tužku jsme udržela.
Já jsem zamrazovala taky jen omáčky (rajská, ptáčky...), a pak nějaké pirohy (v podstatě to, co jsem navařila a nesnědlo se), můžeš i knedlíky (ovocné) apod. dáváme to buď do sáčků (pirohy) nebo do krabiček 🙂

A jak píše ardi, já taky měla troje státnice (ped+psych, geografie, NJ), ale vždy jsou během roku v zimě a v létě, a vždy je dvou termínech, a je možnost si vybrat 🙂 Najednou se to nedělá /v jeden den/, je třeba možné, že jedny oborové v květnu, druhé v červnu...

winii
autor
10. únor 2010

Dobré ráno 🙂

renat to muselo bolet jejky 😅 hlavně, že ti to nezlámalo, jednou jsem si taky přivřela hlavu u auta a bolelo to festovně, prostě jsem si myslela, že už sedím a prásk dveřma 😅 v tu chvíli jsem viděla snad všechny svatý no a všichni okolo z toho měli druhý vánoce 😝

dneska razím na socku vyřídit ten konec mateřský a nástup na rodičák a ještě potvrzení kolik jsem měla mateřský na daně, vůbec se mi tam nechce pak si asi nervy budu muset jít schladit někam do obchůdku 😀

ardi já že je to naše miminko jsem nevěřila ani když už byla Gabča na světě, pořád jsem si myslela, že jí mám půjčenou a budu jí muset vrátit 😀 závidím ti ten konec porodu je to ten nejkrásnejší zážitek co mám už se těším na další za pár let teda doufám 😅 pač tetka ještě nedorazila 😖 no doufám, že to mám jen rozházený jinak ten můj přijde k úrazu 😠

kuli já teda zamrazovala jen omáčky, ale když jsem to pak vytáhla na ohřátí tak se to nedalo jíst 😅 prostě čerství je čerství , jo a vařit jsem u Gabči stíhala krásně pač ona byla a je fakt zlatá 😵

misa1982
10. únor 2010

Ahoj holky,tak u nas noc nic moc skoro vubec jsem nespala jen doufam ze malemu bude do patku lepe....jinak to chytl od Martina byl taky nachlazeny a asi se tomu neda zabranit kdyz jsme vsichni v jednom byte...Renat tak co slavila si v ramci moznosti?Aten uraz muselo to poradne bolet!

kulinka29
10. únor 2010

ahoj holky...děkuju za rady.No já nemyslela zamrazit těstoviny...ale tu omáčku,ale špatně jsem se vyjádřila.To jsem já 🙂 .Mě spíš jde o manžela,protože až budu ležet v porodnici,tak on tu umře hlady.On je línej si něco uvařit,tak radši nebude jíst.No nějak to ještě promyslím.
Po obědě mám kontrolu.....tak se ozvu až navečer,zatím ahojky.

renat2
10. únor 2010

winii: ahojky 🙂 tak ať to jde na socce cestou nejmenšího odporu, já to jednání s nima nemám ráda. ☹ Pak si přijdeme pro rady, vím, že je na to spousta papírů...musím je taky najít, ať to pak nedělám na psolední chvíli.

misi: To je jasné, zabránit se tomu asi nedá, ať je to jen a jen lepší.
Upřímně, neslavila jsem vůbec, přijeli jsme domů v půl6, udělali jsme si polévku, vykoupali Kubu, Růžovka a spát, bylo to dlouhé...ale dnes si dám symbolicky skleničku vína 🙂

Kubovi se teď udělaly nějaké fleky na tvářích červené), doufám, že to není předzvěst nějaké teploty apod. 😒

kuli: Tak to je opak mýho, ten si zas vaří mňamky...se neošidí 😒 tak zkus něco zamrazit, omáčky (rajská, třeba roštěnky apod.) k tomu si dá těstoviny, nebo knedlík a hotovo.

držíme palečky na kontrolu. 😉

kulinka29
10. únor 2010

jé holky tak já jednám s cz úřady už tak 2 měsíce a je to neskutečný.Asi nedostanu ani to blbé porodné,přitom mám trvalý pobyt nadále v čr. 😒
Asi to tak udělám, od každého jídla mu něco zamrazím a bude to.Renat on je totiž rozmazlenej od maminky víš..
Tak doufám,že Kubíkovi nic nebude.....
Mě se dneska zdálo,že jsem měla malou holčičku a byli jsme na koupalku a všichni kámoši (strejdové) se tam nad ní rozplývali.....už aby to bylo,ale mám naprosto stejné pocity jako Ardilka.

safirek
10. únor 2010

Ahojky,

dneska nám to nějak trvalo, než jsme se vyhrabali z postele. Noc nic moc, vstávala jsem k malé 5x, ale aspoň pak po koju hezky usnula v postýlce. A ráno se celá podělala, tak jsem musela komplet převlíkat 😀

Mě teda rozmrazovaný jídla moc nechutnají. 😒 Jak napsala Winni, čerstvý je čerstvý. Ale taky jsem neměla po porodu problém s vařením.... A když jsem byla v porodnici, tak to H. většinou řešil tak, že cestou domů z porodnice se zastavil někde v restauračce pro jídlo a vzal si to s sebou dom. Ty 4 dny se to přežil 😀

Renat, teda s těma prstama... 😅 Mě takhle skřípla 2 prsty jednou babi v autě a to teda byla bolest.

renat2
10. únor 2010

kuli: to nechápu, jaktože nemáš nárok na porodné?? jen mě to zajímá...doufám, že to ještě nějak dopadne.
Ajeje maminčin klučík, takt o my opravdu nemáme 🙂

saf.: taky souhlas, čerstvé je čerstvé, 🙂 ale jednou za čas...já byhc se bez ovocných knedlíků (které mám permanentně v mrazáku) neobešla 😀 😀 😀 Jinak ale co mi hodně chutná, když zamrazím cukroví z Vánoc a vyndám třeba na velikonoce, mi chutná snad i víc 🙂

Koukám, že skřípnutí prstů (hlavy apod.) je docela běžné 🙂 😀

Já zas jsem na mmb...my nemáme zas žásné oblečení... 😒 beru 74, 80 (jsem myslela, že tuto velikost budeme nosit tak v létě), žádné lacláče už nám nejsou...dlouhán jeden 🙂

renat2
10. únor 2010

I když teď se mi zdá, že se v růstu (do délky) trochu zastavil, nebo to jde pomalu 🙂 uff..

Saf: od jaké firmy je ten špendlík...co má Natálka? My jeden měli ale prasknul (nechápu, nevšimnout si toho mohl se říznoutú, přitom to bylo z klasického kamenného obchodu (s českými výrobky)...