Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

safirek
3. bře 2010

Ahojky, tak jsme se vrátili z procházky, byli jsme přes 2 hodinky venku i se psem a super, už voní jaro 🙂

Dopoledne mi blbnul net a pak už nešel vůbec, tak dočítám až teď...

Kuli, jsem na tebe zvědavá, vypadá to napínavě... 😵
Honzík od Machytky je krásnej 😵

Renat, chudák Kubík! Ještě, že jsi jela! Snad mu bude brzy líp 😔 Je to hrozný, když tak malý dětičky marodí, ale snad to brzy přejde.

Jani, že by taky hnízdící instinkt? 😀

Posledních pár dní Natálce pořád nakukuju do pusiny, jestli neuvidím zoubek, pořád si cpe ruku do pusy, a zdá se mi, že má i dásničky trochu oteklý.
Jinak je to sranda, když jsme venku a v kočárku nespí, každej nakukuje do kočáru, protože si brebentí a je slyšet hege húú, hege húúú 😀 😀 😀

safirek
3. bře 2010

Jéé, Jani, ještě jsem chtěla napsat, že je fajn, že se manželovi cukrovka trochu zlepšila 😉

Jsem hrozná na to dočítání, vždycky pak na něco zapomenu. 😅

safirek
3. bře 2010

holky, dívaly jste na tu Vizitu, jak psala Misicka?
Sledovala jsem to se zatajeným dechem, ti doktoři mají zlatý ruce! Když jsem tam viděla ty dětičky, tak mi bylo do breku 😔

kulinka29
4. bře 2010

ahoj holky...tak já dneska první? 🙂 No noc docela v poho,akorát vždycky když zakašlu...tak mám jako vlhko v kalhotkách (tak jsem si už vzala vložku)....ale moč to není,tak mě napadlo,jestli mi neuniká po malinkatých troškách plodovka...ale jako jen troška.Tak snad to je v pohodě.A promintě za detailní popis.
Tak já jdu snídat, a co vy dneska plánujete?

renat2
4. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem včera vytuhla v devět s Kubou, naštěstí nic v pohodě, teda vsávali jsme několikrát, ale dobrý. Docela haraikri bylo dát mu ve 3 ráno sirup, když spal...samozřejmě dávka skončila na pyžamu...(Máme po 8mi hod. ta ATB), měl už je 3x a zdá se lepší, už vypadá, že má víc síly 🙂
A už pije i s prsa, takže brufenek (dala jsem ale jen jednou) mu to tam trochu možná znecitlivil....jsem ráda, ráno měl i počůranou plínku, sice teda hodně pak vyblinkal, ale to je po těch ATB, přemýšlím, jestli pak co nejdřív dedávat nějaké lactobacily nebo možná mohu ty probio kapky...?? ještě tu jedno balení mám...

Kuli: tý brďo, musím najít ten příspěvek, kdy jsem psala, že b ude LUcinka do týdne na světě 😀 😀 😀 Počkáme, jak se to bude vyvíjet, může to být únik moči, což je normální, protože ti tlačí na spodek, ale tak jisto to může být odtok plodové vody... 😉 Jsem zvědavá!

saf.: zoubek to může být, my to máme taky tak, nateklé dásně, ruka pořád tam, slintá...ale nic není vidět a dásně zas dobrý...takže myslím, že to je hra na schovávanou (se zubem), i když mamka říkala, že já jsem to měla stejně, a pak vylezl třeba za 3t-měsíc...

Jinak nás dnes čeká první mrkvička, tak jsem na něj zvědavá...

kulinka29
4. bře 2010

Renat...tak to je fajn,že už je líp, no a taky pak napiš jak se Kubíkovi líbila mrkvička.
No dala jsem si vložku...a asi to plodovka nebude.Ale dneska je to už třetí den co mám bolesti po hodině...tak doufám,že když si to takhle odtrpím...tak pak budu mít SNAD rychlejší porod...nebo už nevím 😒

vodickova.jana
4. bře 2010

Ahojky holky....

Saf já koukala...a bylo to fakt úžasný, hlavn jak zachránili tu holčičku. Jde vidět že je Verunka v dobrých rukou... 😉

Renat jsem ráda že už to má Kubík trochu lepší.... 😉 a ty probio kapičky bych asi dala taky...

ardila
4. bře 2010

Ahoj holky,
tak dneska jsem se zas konečně pořádně vyspala.
Kuli, někde jsem četla, že plodovku poznáš podle toho, že je cítit nasládle.. A může unikat po malém množství, říkali nám to na kurzu, že si pak máme vzít vložku (obyč, nesmí to být s tíme gelem jako always atd.) a s tou se přijít ukázat a oni to otestujou.. No už by z toho snad mohlo něco být. Máš teď někdy nějakou kontrolu?

kulinka29
4. bře 2010

ardi díky za info...já jsem asi už otravná,teď si se mnou pěkně užijete...ty poslední dny jsou pěkně náročný na psychiku.Zvlášť když mi každý den píše někdo z rodiny jestli už rodím a jakto že ještě ne ☹
Tady ve švajcu ten konec někaj odbývaj...KO pořád jednou za 2 týdny a žádný monitory...tak snad věděj co dělaj.KO mám ve středu...třeba teď jsem v pohodě (ohledně té vlhkosti),to vždycky v noci,třeba to může být i moč, nebo se víc potím....nechci plašit.A omlouvám se,že vás pořád něčím otravuju.

kulinka29
4. bře 2010

a co dneska ty podnikáš?

kulinka29
4. bře 2010

ještě jsem vám zapoměla napsat...jak jsem se vám chlubila,že už tu máme jaro....tak dneska zase sněží 😠

ardila
4. bře 2010

Kuli, vůbec neotravuješ, od toho tu ta diskuze je ne, aby ses poradila, vypovídala 🙂
No já dneska nic moc, je tu ještě zedník, včera to nestihnul, tak čekám, až skončí a pak pojedu nakoupit. Nějak mě už od včera pobolívá břicho, tak třeba procházku jsem zrušila, stejně už sluníčko zalezlo ☹
No a včera přišla tchýně s tím, že jim na jaře budou měnit vanu, kterou reklamovali, tak rovnou domluvila, že nám nahoře udělaj novej sprcháč, tak jsem ráda, sice ta koupelna bude blbá pořád, protože je mrňavá, ale aspoň se trochu předělá, takže to tu budeme mít tak nějak komplet 🙂

renat2
4. bře 2010

Holky, mazec, prcek bude aso dobrý strávník, ťu ťuk, vzal mrkev jakoby nic, sice první škleb (ale nedivím se, po včerejší sladké broskvi), ale jinak papal krásně. 8-10 lžiček to bylo určitě, máme malou, ani se pak moc nedopil míkem, ale trochu cucnul....sice má pořád ruku a prst v a vydává zvuky jakoby nejedl a měl hlad, ale prso už nechce...(že by ten zub, nebo jak ho bolí v krčku, uklidňuje se???no uvidíme)

renat2
4. bře 2010

Tak jsem trochu dočetla, dřív to nešlo, marůdek si žádá péči 🙂

Kuli: už máš nárok "to řeši", vždyť LUcinky může přijít na svět každou chvíli. Víc jsme si psaly...tak bych se opakovala. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet 🙂

Ardi: teda to je servis, nová koupelna 🙂 Paráda. Co zedník, už je pryč? A máte hotovo.

Saf.: ten pořad jsem neviděla, vytuhla jsem s K., ale asi to stálo za to, juknu kdyžtak na netu, jestli to půjde.

Jinak KUba .. no zdá se mi spokojenější, na to, že je nemocný, teď jsme blbli v posteli (smál se jak Krteček 🙂 😀 😀 chvilku hrazdička, teď kouká na rybičky a vesele si prdí 😀 No uvidíme.

Jo a mám prosbičku holky!!!!! Kdo máte telefona kabel, že můžete stáhnou tfotky do PC, myslíte, že kdybch vám poslala MMSkama fotky, že byste mi je stáhli a pak poslali třeba mailem??

ardila
4. bře 2010

Renat, tak to jsou dobré zprávy, že Kubík pěkně papá 🙂 Tak to už mu je určitě líp, ne?
Zedník je pořád tady, včera říkal, že to vidí tak do jedný, ale zatim se to ke konci nechýlí 😒 Chtěla jsem jet na nákupy, ale nevim, jestli se mi pak ještě bude chtít. Nechce se mi už teď, je mi nějak divně a šla bych si nejradši zas lehnout..
Renat, s těma fotkama ti nepomůžu ☹ Nemam aktivované MMS, už jsem se několikrát pokoušela, vždycky mi napsali, že mi za pár okamžiků přijde nastavovací sms a nepřišlo nic, tak nevim 😒

machytka
4. bře 2010

Cau holky,strašně moooc vás s Honzíčkem a taťkou zdravíme,povedlo se mi vás i dočíst🙂)
Takže my rodili ve středu a v neděli jsem je ukecala,aby nás pustili,malej byl v pořádku,až na nedohojenej pupík,šlo tam hlavně o mě,takže jsme doma,zatím hezky zvládáme,táta pomáhá a malej je zlatíčko🙂)
První a druhou noc doma jsme se moc nevyspali,ale oproti porodce/sppala jsem půl hoďky/to bylo dobré,mívá bolení bříška,tak trpíme s ním.Včera a dnes super,kojíme po 3-4hod,pak je chvíli vzhůru.kouká,pak chvíli brečí a zase spí🙂)
Večer se budu snažit hodit nějakou fotku,jsem ráda,že se tátovi podařilo sem napojit a dát fotky

No a k porodu:Zážitek mám takový zvláštní,já si moc přála rodit normálně,takže mě ten císař hodně strašil..../nakonec je dobře,že to nevyšlo,protože měl pupečníkem svázané nožky a bylo by to hrozně moc komplikované/
Samotný zákrok super,tým doktorů úplně špičkoví,měla jsem naprosto úžasnou anestezioložku,která cokoliv udělala,tak hlásila a uklidňovala,fakt bomba.Navíc Honza byl u toho/zvláštní,mohl se koukat i přímo do břicha-ustál to výborně,ale snažil se co nejvíc věnovat mě,protože na stropě byl takový lesklý čtverec a fungovalo to jako zrcadlo a nebylo mi moc příjemné vidět svoje rozpárané břicho)
Když malého tahali,tak to bylo zvláštní,jen takovej tah a tlak,jen jsem cítila,jak má na mě nejdřív nohy,pak tělíčko a ruce a pak jsem ho jen zahlídla,jak ho odnesli a to už tam chvátal táta na focení.
Mě začli šít,jenže se mi nezavinovala děloha,tak museli dát léky na stažení,jenže z těch se mi dělalo totálně zle a snažila jsem se zvracet,chudáci doktoři,aby mohli udělat šití,tak mě vždycky uspali,udělali pár stehů ...prostě tak dlouho,dokud to nebylo.
Pak jsem byla na pooperačním,asi kolem 15hod jsem si vyžebrala Honzíka,že ho chci aspoň vidět,tak ho jen na dvě minutky ukázali a hned odnesli,pak ho akorát v 18 donesli a dali mi ho na břicho,jestli se přisaje.
Druhý den ho nosili po 5-6hod na přisátí a od třetího dne už mi ho dali na pokoj

machytka
4. bře 2010

Radši jsem to odeslala,aby se to nesmazalo🙂)
Zážitek z novorozeneckého otřesný,mlíko jsem neměla,protože kojit jsem začla až teprve 4-tý den,takže malej řval,sestry ho vždycky nadupaly příkrmem-vypil ho tak za 10vteřin a pak řval,blil,kakal....hrůza.Takže nevyspaná,měla jsem co dělat sama se sebou,natož s Honzíkem.
Byl tam neskutečnej tlak na kojení,musely jsme zaznamenávat do papíru každé kojení,já třeba nechtěla dávat příkrm,ale to nešlo,protože večer došla sestra,zkoukla to kojení a řekla,že je to málo/když jsem v těch kozách nic neměla/ a že nás nepustí,dokud nepřibere/zhubnul na 3.7/,pak došla doktorka,řekla,že v pohodě,že příkrm dávat nemám....pak zas sprdunk od sester......hrůza.....doma si lebedím,jak nikdy.Příkrm jsme dali včera už jen 50ml,začla jsem odstříkávat a dávám to odstříkaný,když ještě není jakoby dopitý

Tak to jsou mé zážitky z porodky.Prostě vše super,nějaký bolesti už jsou zapomenutý,ale přísstup lidí,kteří si vybrali tuto práci mě totálně psychicky odrovnal a už v pátek jsem zvažovala,že půjdu na revers,že to nevydržím.....

machytka
4. bře 2010

No a tady koukám,že kulinka se ještě drží🙂))Kuli:mě až dnes došlo,že zpráva byla doručena🙂)Tak nevím,kde to putovalo.Tak koukám,že tu teď nikdo nejste,tak jdu na jídlo a pak zase mrknu-pokud nebudem kadit,prdět nebo kojit🙂))))Jo a včera jsem ho rozbalila,on zamířil pindíkem,přitáhl nožičky a kompletně si počůral obličej,já měla záchvat smíchu jak blázen🙂))

ardila
4. bře 2010

Ahoj machy, vítej zpátky a ještě jednou moc gratuluju ke krásnému synáčkovi 🙂 To je dobře, že jste už doma, to novorozenecký teda zní šíleně ☹ A teda, koukat si do břicha, to bych asi nedala 😲 Budu se těšit na další fotky

safirek
4. bře 2010

Ahoj Machy, porod jsi teda moc jednoduchej neměla, ale zvládli jste to 😉
A těším se na fotky 🙂
Taťka je s váma doma? Je hodnej, že pomáhá.

Renat, s fotkama taky nepomůžu. ☹ Ale nešlo by to poslat z telefonu do PC přes Bluetooth?
Jsem ráda, že je Kubíkovi líp 😵

ardila
4. bře 2010

Takže teď Kulinka, tak šup 🙂
Machy, já tu jsem, halóó 🙂 No na to čůrání se "těšim" 😀

ardila
4. bře 2010

No vidíš, kolik nás tu je 🙂

renat2
4. bře 2010

machy: ahoj 🙂 Tak ještě jednou moc a moc velká gratulace k Honzíčkovi!! Je vážně krásný, když to čtu, tak si říkám, že je lepší, že ten císař byl plánovaný, než se pak honit. S tou pupeční šňůrou to není sranda.
S tím kojením, no koukám, že je to všude nějaké...a hlavně jiné, ta sestra byla nejspíš nějaká k...., co třeba sama kojit nemohla, ne?? Každé mimi v porodnici zhubne, nějteré míň, některé víc...navíc ze začátku v těch prsou fakt mlíko není, ale to kolostrum jim zatím stačí...nechápu, ale je to vždy o lidech.
My si teda mohli říst, pokud kojení nešlo...jenže komu ze začátku jde, že?? 😀 😀

no jsme rádi , že jste doma!!! Jste šikulové a těšíme se na další fotky.

Ardi: se u vás zedníkov nějak zalíbilo, co?? ještě, že to není instalatér 😀 😀 😀 (to neřeš 🙂 😀 Pokud ti není hej, na nákup se vyprdni, teda pokud máš co jíst 🙂
Fotky neřeš, nevadí, někoho seženu.

safirek
4. bře 2010

Renat, a je šikulka, že tu mrkvičku takhle krásně spapal.

Machy, k tomu kojení v porodnici. Taky jsme tam museli zapisovat kolikrát bylo kojení, váhu mimča před a po...Sestřičky taky říkali, že se to musí tak a tak často, ale doma si to pak uděláš podle sebe, jak to bude tobě a mimču vyhovovat 😉
Taky ještě jednou gratuluju k Honzíkovi. 🙂

renat2
4. bře 2010

Saf: ha vidíš, to je dobrý nápad, já teda na notasu Bluet. nemám, ale J. možná jo...

To kojení jsme sice taky museli zapisovat, ale já to dělala tak dvakrát denně...přijde mi to víc stresující, že vypijou třeba 10ml...a to je špatně...A jak píše saf.doma se to stejně přizpůsobí... 😉

ardila
4. bře 2010

No teda, ještě že ten zedník není placenej od hodiny, ale za metr.. Ještě se to ani nechýlí ke konci a to je tu od rána..

kulinka29
4. bře 2010

ahoj holky....tak jsem vás dočetla, jsem vytuhla,ale je líp 😉
Machytko: ahojky,jsem moc ráda,že jsi se ozvala a jsi moc statečná,jak jsi to hezky zvládla.Zdravím Honzíka a těším se na další fotečky 🙂
Ardi: tak to máte hodnou tchýni,že vám zaplatí ten sprcháč....a zedník je sice pomalej,ale asi kvalitní ne?
renat: tak to je ezva...že Kubíkovi chutnalo,já teď taky baštim mrkev 😉 No mě MMS třeba od Machytky přišla...ale s několika děnním zpožděním....tak týden 🙂 .A nechci ti nic slíbit,kdyby to třeba nešlo....tak aby jsi zbytečně neutrácela penízky víš.

kulinka29
4. bře 2010

Ardi: třeba mě ještě předběhneš....já tu budu strašit určitě ještě v dubnu 😒 .Jdu se zkulturnit...jdeme s R. na malou procházku.

ardila
4. bře 2010

Kuli, ona řekla, že to domluvila, ne že to zaplatí 😀 Ale jo, prej s tim pomůžou, ale komplet to platit nebude.. ale to zas nebude taková pálka, koupíme nějakej obyč..
Neboj, já myslim, že Lucinka bude brzo s váma, třeba jí vyžene procházka 🙂
No a už cejtim, že na mě leze ta rýma 😒

machytka
4. bře 2010

Holky,díky ke gratulacím🙂)Už mě asi upadnou prsa,malej je furt tuhej.A ještě jsme museli zapisovat,každé čůrání a kakání a když půl dne nečůral,tak už remcaly....no,fuj,už je to pryč a jsem šťastná.Předevčírem u nás byl na kontrole doktor a řekl,že pokud mi neřve,chrní a je spokojenej,že mám kojit dle toho,jak si řekne a hotovo.Tak to tak dělám a je nám dobře.
Saf:jojo,táta je doma a je naprosto úžasnej,pořád na něj koukáme🙂)Přebaluje,myje prdelku,včera dělal i ten příkrm,prostě bezva🙂)
Renat:ty jsi chtěla poslat MMS na mobil a pak z mobilu na pc a do mailu???Jestli chceš,tak to můžeš poslat mě a já to udělám/možná s malým zpožděním,kdyby se probral