Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

renat2
6. bře 2010

saf.: to mě taky, určitě nějaké následky mít bude (samozřejmě mu to nepřeju, ale...)...nevím, to by byl opravdu zázrak, kdyby ne.

misicko: 😲 😲 děkujeme za zprávy, i když teda moc pozitivní nejsou. Ale hlavně, že se tak nějak "zjistilo" co se děje. Chudinka Verunka, ta si teda užije, takhle malá ☹ a vy asi taky. Držte se berušky!!! Bude líp!

safirek
6. bře 2010

Misicko, jsem ráda, že jsi naspala. Chudák Verunka, vy si holky užijete, to snad není možný 😔
Přeju, ať je Verunce brzy líp a můžete se trochu hnout z místa, i když ty vyhlídky teď nejsou příjemný. Držím moc pěsti, ať je líp!

misicka455
6. bře 2010

Ještě, že je tak malá a nic si pamatovat nebude, jen fotky a vykladáni mamky jí tuto dobu bude připomínat. Se mnou je to horší ještě jsem nezapoměla na první či druhý pobyt v nem. a už jsme tu zase.

machytka
6. bře 2010

Misi:držte se,Verunečka je strašně statečná a ty taky!!
Mě se těď teprve od 14hod podařilo uspat toho smraďuláka,měl zase bolení,dvakrrát jsem ho musela převlíkat,protože se posr.. až na záda.....pak zase měl hlad....pak pláč jako snad ještě nikdy,ještě,že už spí.....
Holky co kojíte,mám dotaz:jakou má konzistenci to zadní mlíko???Mě se zdá,že malej má hlad přes to,že mlíka mám dost...když to odstříkám,tak to má konzistenci jako klasické mlíko v krabici,akorát je to trochu žlutější,jestli to nemá být víc hustší???

safirek
6. bře 2010

Misi, ani si to neumím představit co prožíváš. Obdivuju jak to zvládáš.

Machy, mlíko mám tak jak to popisuješ. Hustší ho určitě nemám. A neboj, až se bude moct víc hýbat, tak ho to bříško tolik bolet nebude 😉 Vyprdí se a bude klid 🙂

vodickova.jana
6. bře 2010

Míšo.... ☹ to je mi líto, že Vám ta KO nedopadla tak jak jste si přáli... 😢 A ještě je to zkomplikovaný nějakou tou infekcí...ale Verunka to zvládne. Už toho zvládla hodně, je to bojovnice a jste v těch nejlepších rukou....tak to tam vydrž, snad se být v pohodě už kvůli malé, a snad nám brzo napíšeš pozitivnější zprávičku... 😔

winii
autor
6. bře 2010

Ahoj holky 🙂

chjo mě to tak štve, že nic nestíhám ani si tady s váma psát, den vždycky tak uteče a pak už není ani síla na psaní, musím se polepšit kurňa 😝 😀

ardi to byl teda den blbec, ted dědek by zasloužil praštit 😠 a tak úřednice taky, do jednoho pytlle s nima 😀 a super, že jste nakonec vybrali ten koberec 😉

kuli kde je Lucinka 😀 už se naní moc těšíme, to bude teda parádnice 😵 beruška

jani když bude Štěpka v pohodě a bude se mu líbít jízda v autě tak bych v tom neviděla problém, jsem rozhodně pro auto než letadlo, jak říkaj holky můžeš si zastavit kdy chceš a tak

machy planej poplach ještě, že tak a Honzíček je v pořádku 😵 určite to bylo poprvý a naposled 😉

renat co Kubík už je mu líp, papá se mu dobře?

misi chjo ☹ jsi tak statečná a Verunka taky, posílám moc síly na dálku a pusinku pro Verunku, koukala jsem na tu vizitu ve středu o těch srdečních vadách a ty doktoři jsou fakt borci, Verunka je v těch nejlepších rukou, musí to bejt pro tebe strašne psychicky náročný, mě to stačilo jen vidět v televizi a moc jsem to obračela a co teprv ty, zvládáš to krásně 😵 máš můj obdiv

já jsem dneska sama doma, taťka si vyrazil do hospůdky, Gabča už chrní do sedmy tak mám pohodu, dneska u nás taky celý den sněží fakt je to na palici, už aby to slezlo a bylo jen hezky, s tímhle počasím mě nic neba

co budete vařit zítra, já furt nevím rozhoduju se mezi gulášem a přírodím řízkem na žampionech

machytka
6. bře 2010

Saf:díky,já jsem myslela,že třeba řve proto,že není najedenej,že to není to mlíko na hlad.....musím to prostě nějak vykoumat
Win:já bych brala ten řízek a žampion.....

machytka
6. bře 2010

frčím do sprchy a natáhnout se......mám toho dnes...... 😉 😉 😉 snad bude dobrá noc.....tak dobrou a Lucinko,mohla by ses už vyklubat.....

kulinka29
6. bře 2010

mišičko to jsem ráda,že jsi se ozvala,já jsem na vás moc myslela.Ty jsi tak statečná a je mi moc líto,že tohle musíš prožívat...věřím,že bude líp,moc na vás myslím,tak se holky držte.
Tak jsem R. překecala na sex....on se bál,aby mě nebo malé něco neudělal...tak doufám,že jsme jí trošku poštouchly.No a manžel,když se nestříhá,tak má kudrnatý vlasy....tak jestli má Lůca tolik kudrlin jako manžel...tak jí ještě hodně dlouho potrvá než je všechny učeše 🙂
Holky dobrou noc 🙂

renat2
7. bře 2010

Dobré ráno!!!

Tomáškům přejeme vše nejlepší k jejich svátku 😵 😵 😵

Tak jsem dočetla. Kuli koukám vypuzovací technika 😀 Tak třeba se něco hlo

winii: zdarec, teda ty si pořád v akci, co??
Taky jste koukám mělli dámskou jízdu 🙂

Machy: mléko máš zrčitě dostatečně vyživující, neboj. Pokud by Hozník plakal hladem, určitě bys to poznala...Ono to mléko se ti bude měnit. já už teď mám z té tučnější složky (zadní) méně a hodně předního na léto to bude super 🙂 ale na začátku to zas bylo obráceně, to hodně přibírají.
Pokud si nejsi jistá, jestli opravdu má dost a jestli nekřičí hladem, zkus uděla UM...pokud ti pak ještě vyžahne třeba 100-vku, tak měl asi málo, ale myslím, že nevypije nic. Nevidím na tom nic špatného, když si člověk není jistý 😉 Třeba ho hodně trápí to bříško, kluci jsou náchylnější. dáváš nějaké kapičky? nezkoušela si ty probio? Já je dávala od začátku asi od 2.-3. týdne a opravdu jsme tím eliinovali bolesti na asi 2 věrší záchavty, kdy s eteda svíjel...(kupuji je u paní na mmb, z Polska za 250,-)

NO a jinak už mám asi našeho Kubu 😀 😀 zpět, i když pořád je to rekonvalescent 🙂 Papá už zas hezky, tak snad dobrý. jdu ho ještě dát na polštář, ucumlá se palcem...a já mu jdu dělat bodýčka.

machytka
7. bře 2010

Dobré ránko přeju,tady sluníčko,ale pěkná kosa.
Zvířátko teď usnulo,v noci zase bylo rodeo🙂))Vzbudila jsem ho na jídlo chvíli po půlnoci,tak něco slupl,začal řvát,pak kakat a furt chtěl prso,ale hned u toho vytuhl,tak jak jsem ho přenesla,zase začal řvát,tak jsem zkusila udělat 50UM,nejdřív vypil asi 15 a pak dojel ten zbytek,jenže se za chvíli zase posr....a dokonce i poblil 2x,takže do 3 bylo co dělat.V 6:30jsem ho zase vzbudila a teď už chrní.Dává mi teda zabrat🙂)
Když vzpomenu,co psala Pipii,jak malá řvala v noci,tak by mě snad odvezli do blázince
Renat:to je super,že je Kubíkovi líp
Já se jdu zkulturnit,ale asi ještě na chvíli zalomím🙂)

machytka
7. bře 2010

Jo a mám Sabíka a ty probiotické mi jedou poštou od kámošky ze Slovenska,je to fakt síla,že tady jsou za 650 a tam za 250.....neskutečné.

machytka
7. bře 2010

a kolik tak má přibírat??My ho včera vážili a přibral cca 180g od propuštění,mě to přijde málo,ale nevím,nechci hledat nějaké tabulky,protože každej to máj jinak,tak ať zase zbytečně neplaším

renat2
7. bře 2010

machy: tabulky nehledej, každé mimi je jiné 😉 180g od propuštění?? To je super. Ty intervaly se mohou lišit, cca od těch 150g - 300g za týden. Ale třeba Kuba jeden týden přibral i skoro 450g...ale opravdu to je hodně individuální.

Snad vám ty probio zaberou, pokud má velké bolení.
Noc koukám teda náročná, ale bude líp. S tím pláčem, jak tenkrát pipii psala jsem na tom stejně, nevím, jak bych to vydržela, asi bych taky skončila u Cocholouška...mě přijde, že mi občas ten chvilkový Kubův pláč trhá uši...a to opravdu nijak moc nebrečel a nebrečí. Zatím, a naštěstí...a je fakt, že ho raději vždy zpacifikuju, do vaku a nosím, zabalím apod.

Pokud to jde, zalehni ještě, já tady marně drndám Kubu v kočárku, je vidět, že už mi je líp, protože jinak usínaL sám ještěv posteli...to ted už ne, dělá ksichtíky, vesele si tam prdí....pusu od ucha k uchu a oči jak hraCHY..marný boj 😀 😀 😀 😀
(omlouvám se za překlepy, píšu jednou rukou 😉

machytka
7. bře 2010

Renat díky
Ještě jeden dotaz.Mám to mlíko,co nevypije odstříkávat??odstříkám z toho prsa tak 20-30,tak jsem si říkala,že bych to sbírala do lahvičky a jak bude večer řvát,tak bych mu to šoupla místo UM

winii
autor
7. bře 2010

Dobré ráno 🙂

Tomáškové hodně zdravíčka, štěstíčka a spokojená bříška 😵

renat jj pořád někde v trapu, ale jsem ráda, aspoň člověk doma nesedí a nevymýšlí blbiny 😀

machy to máte krásnej přírustek 😵 budete mít teprve 14dní to je krátká doba, si všechno sladit a vychytat, za měsíc už to bude všechno v pohodě 😉 přeju ať kapičky zaberou

já jdu na tu naší prdolku nakrmit dát chrápat a jít vařit a umejt si vlasy a pak razíme po obědě na karneval se podívat jen tak na chvilku juknout

renat2
7. bře 2010

machy: to můžeš, i když já to ze začátku nikdy nedělala...ale můžeš si to nasbírat přes den a pak mu to dát. Čím víc se prso vyprázdní, tím víc se pak zas naplní 🙂 a bude ho víc. On si zatím bere tolik, kolik potřebuje.

machytka
7. bře 2010

tak odcucnu jenom ,,kousek🙂)

renat2
7. bře 2010

😉

(jinak můžeš sbíratmlíko po trochách celý den, pokud by ho večer nevypil, můžeš ho dát i do mrazáku...ale to určitě víš)

renat2
7. bře 2010

Tak já dala vařit brambory na Knödel :- bude maso a špenát, včera byl kuřecí řízek s kaší (saf.: a že to bylo dobré, co 😀

Napsala jsem seznam věcí na hory...a teda nevím nevím, jak to do auta poskládáme. Asi si budeme muset půjčit tu "rakev" nebo jak se tomu nadává...ale už se těšíme.

kiki3
7. bře 2010

Ahoj holky!
teda misicko, ja uz verila ze bude vsechno dobry a ono se to zas takhle zkomplikovalo ☹ tak vam preju moc sesticka na zvladnuti dalsi operace a hlavne at to mate brzy za sebou a uz je jen lip!posilam verunce velikou pusinku!
machy,to byla teda noc...ale ze zacatku je to takovy chaos no 😀 pak se to spravi 😉 ja si nemuzu stezovat-kubik usnul v 8,a vzhuru na kojo byl o pul paty, a ted vstaval v 8...jen jsem se chtela zeptat,jestli ti poradili v porodce abys honzika budila na kojeni...?a mlicka mas urco dost,me taky ze zacatku prislo ze ne a ono ho bylo spouuusta 🙂 urco muzes odstrikat a uvidis 😉 a pribira pekne , my to meli taky tak,a od 4 nedel se to pekne rozjelo 😉
win ahoj, tak pro jakou dobrotu jsi se rozhodla? 😉a karneval jo??to bych taky brala

renat,jsem moc rada ze uz je kubikovi dobre a je zase spokojeny miminko 😉

tomaskum taky prejem vsechno nejlepsi!!! 😵

renat2
7. bře 2010

winii, kiki: ahojky 🙂

winii: karneval?? Za co půjdeš?? 😀 😀 😀 a Gabča?? 😀 😀 😀
Však jo, my taky někde trajdáme, teď teda nemůžeme, ale to zas přijde 🙂

s tím buzením...to jsem taky zapomněla...ono asi je to názor od názoru, nám teda říkala budit (nechat maximálně jednu 6H pauzu, kvůli tvorbě mlíčka...v noci), tak nevím. Já jsem teda názoru, že kojit by se mělo podle potřeb dítěte, ono si řekne, že má hlad, prostě kdy on chce....
U nás nebylo nutné kojit, vzbouzel se i v noci co 2-3 hodiny, pak se to zlepšilo na dvě kojení za noc a teď je to zpět 😀 😀 ale nestěžuji si, jak spí s náma, není nic jednoduššího než vyndat prso 😀 takže vaše krásné noci s jedním kojením mohu jen a jen závidět 😀 😀 😀

renat2
7. bře 2010

Jinak mám holky problém 😀 😀 sháním Kubovi zas nějaké svrchní oblečení .. jenže on je hrozně dlouhý a když mu to je na délku, tak v tom jakoby plave na šířku, protože se počítá, že už to je na větší mimi, které asi váží při té výšce víc...snad budu muset šít 😖 😖 😖

winii
autor
7. bře 2010

renat půjdu za maminku a Gabču oblíknu za kluka 😀 , je to jenom u našich na vesnici, že vezmou ségry Nikíse a mrknem tam, takže na nějaký kostýmy prdím, ale příští rok už se na ní vyřádím 😀

ahoj kiki nakonec to bude guláš jsme ho neměli dlouho, teda Kubča ti spinká krásně je to šikulka

renat to je s tou délkou naprd co, kámoška co rodila se mnou v porodnici tak má Pavlíka taky strašně dlouhýho a huběňoura, takže říkala, že mu snad všechny kalhoty a tak nastaví, nám je všechno tak akorát, nojo je to prcek 😀

renat to abyste si vzali na hory nějakýho trambuse 😀 😀

Gabča je najedená, tak zachvilku půjde chrnět a já se pustím do toho guláše

safirek
7. bře 2010

Ahojky,

taky se přidávám přeju Tomáškům vše nejlepší, hlavně spousta lásky a zdravíčka 😵 🙂

safirek
7. bře 2010

Kuli, jsem zvědavá kdy Lucinka vykoukne 🙂

Renat, tak to je dobře, že už je Kubík "zpátky" 🙂
S tím oblečením je to docela blbý 😅 Tak že by ses dala ještě na šití? 😉 😀

Machy, ono to fakt trvá, než si ty i miminko najedete na společnou notu. Si pamatuju, že ze začátku jsem si kolikrát nebyla jistá, jestli je den nebo noc 😀 Ale to se upraví, neboj.

Winii, jé karneval, to budete mít hezký odpoledne.

My jsme dneska vstávali už před šestou, Natálka byla nějaká protivná, tak jsme blbli v posteli, chovali, pak jsme ještě na chvíli zdřímli. Pořád si žmoulá rukou i jazykem dásničky, ale zoubek zatím nikde. A volal nám taťka, že po poledni přijede, tak se těšííííme 😵 Dopo vyrazíme na kratší procházku a nakoupit, budu dělat obalovaný žampiony.

kiki3
7. bře 2010

ahoj saf 🙂 my meli spatny den predevcirem,kubik byl taky protivka...a to snad o zoubkach jeste nemuze byt rec 🙂 tak asi blby den....tak si uzijte s tatkou nedelni odpolko!!to my jsme zas sami... 😅
machy je fakt ze kazdy na to ma jiny nazor,na to buzeni...kubik mel zloutenku,takze byl v porodnici hrozne spavej,a budila jsem ho pouze jednou...a pak doma uz se budil jak chtel on sam....treba dvakrat za noc jsem sla odstrikat mliko,aby se mi tvorilo,ale kubika jsem nechala spinkat...pres den pak jedl co dve hodiny a to mu vydrzelo do ted..myslim ze deti kdyz maji hlad tak se probudej sami....kdyz je probudime a dame k prsu,tak je jasny ze budou papkat,je to refex u tehle malinkych miminek...myslim ze kdyz se deti budi v noci tak se jm narusuje spankovy rytmus co si postupne tvorej a jsou pak protivnejsi....mozna i proto ze kubik od malinka nebyl v noci buzenej , tak mi tak hezky spi az do rana do peti..lnebo to ma treba v sobe,nevim no....ale urco zalezi jak se rozhodnes ty,ja jsem jen napsala svuj nazor 😉 hlavne at ty noci mate bezproblemovy a vyhovujou vam obema! 😵

machytka
7. bře 2010

Holky,díky za rady,před chvílí vstával,dostal najíst,ale kňourá si v postýlce,tak snad to zaspí.Ještě,že vás tu mám🙂)Mě zas s tím buzením říkali každý něco jiného,někdo budit,jinej ne,tak se snažím nejpozději po těch 4hod budit,už aby se to upravilo,mám z toho takovej divnej pocit,jao,že mu něco chybí a nějak to nemůžu odstranit.
Tomíkům posíláme přáníčko🙂)
Šoupnu ho dnes na chvilinku ven do kočáru,tak jsem na to zvědavá🙂)Tak letím něco udělat
jo a Kulinka tu nebyla......že by??

vodickova.jana
7. bře 2010

Čauky holky....koukám že řešíte kojeníčko.... 🙂 No já zatim z vlastní zkušenosti mluvit nemůžu,ale myslim si že budit dítko kvůli kojení je docela blbost....ale to je můj názor. Pokud se hodně napapá, a potom mu to dlouho vydrží a hlavně hezky přibírá tak nevidim důvod se mu do toho montovat. I v knížce co jsem dostala od manži k vánocům o stravování dětí píšou, že děti si vezmou přesně tolik kolik potřebujou. A že je nemáme nutit jíst pokud si sami neřeknou. To platí i u větších dětí.... 🙂

Tak Kulinka tu dneska nebyla....že by se Lucinka už hlásila na svět...???? 🙂

Winn tak vy budete mít dneska kulturní vyžití jo??? To je dobře...tak si to tam užijte... 😉

A já jdu ještě chvilku odpočívat....jak ted spíme v obýváku na gauči, tak se mi tam hůř spí a jsem taková unavená....a to po obědě přijde ještě dodělat ty sádrokartony....ale aspoň že se nají doma.Tak manžílka odbydu s řízkem a kaší ze včerejška ... 😀 a nebudu muset vařit...