Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

renat2
7. bře 2010

Tak jsem objednala "rakev" (nosič na střechu), stejně bychom ji asi potřebovali. NO 5tis. v pr..... ale nenaděláme nic. Aspoň se naskládáme dobře na hory 🙂 Musíme vzít i vaničku, je tam jen sprcháč, což je sice super pro nás (a budu se moc cachtat), ale s Kubou by to asi nešlo. A příští rok už pojedem na hory do Itálie, pokud to půjde, takže bychom to asi stejně koupit museli. a až by pak byla třeba sestřička nebo bratříček, tak kor.

Taky už jdu do hajan, přeji krásnou dobrou noc!!!

Jo ještě jsme valstně zapomněla, Kuba dnes usnul úplně sám s usínáčkem (slon, mění barvy). Měli jsme ještě rychlou nečekanou návštěvu, tak pak po koupání vydržel než odjela, pak se najedl...a pak jsme ho položila a on sám usnul... 😲 😲 je to velký chlap (spíš náhoda 😀 😀

renat2
8. bře 2010

Dobré ráno!!

Gábince přejeme všechno nejlepší k svátku!! Ať ji mamka s taťkou moc nezlobí 😀 😀 😵 😵

A Vám ženy vše nej k MDŽ 😀 😀 😀 😀 😀

machytka
8. bře 2010

Dobré ránko,
posíláme sluníčkový pozdrav z Brna,blahopřání Gabči no a Renat,teda MDŽ🙂)to je bezva,já na to úplně zapoměla,aspoň budu dneska prudit tátu,že chci nějaký dáreček🙂)

machytka
8. bře 2010

A klobouk byl asi ten náš hl.problém,bez něho se hezky budí po 4hod,v noci měl sice ještě hlad,tak vysosl jen20toho mýho odstříkanýho/aspoň jsem nedělala UM-mě to totiž hrozně smrdí/a teď už od 7zase spinká,tak mám radost.
Renat,ta rakev se hodí.my máme velké auto a když jsme jeli na hory,tak by jsme tu rakev užili,protože věci+lyže+snowboard pro 5 lidí bylo fakt hodně+teda pes🙂)

kulinka29
8. bře 2010

dobry rano holky....taky se přidávím ke gratulantům a přeju Gábince a na to MDŽ jsem teda taky zapoměla 😉
Mě vytáhl z postele pošťák...došel babyphone a monitor dechu.
Jinak jsem pořád celá a dneska jsem začla 40tt 😲 ...ale je mi hrozně...celou noc mě bolel žaludek,mám zvýšenku,rýmu,bolí mě v krku....tak jestli v tomhle stavu budu rodit.I když si myslím,že Lůce se ven vůbec nechce 😠
Mišičko moc na vás myslím,aby bylo brzo líp.

kulinka29
8. bře 2010

Holky vy mě s tím kojením pěkně strašíte....pomalu se začínám bát 😒

kulinka29
8. bře 2010

tak zrovna mi psala kámoška (co se vdala na Floridu) že čeká třetí a doufá,že to bude holčička.Berou to strašně hopem...protože první porodila v prosinci 2007 (to nejsou ani 3 roky) a teď už čeká třetí 😉

renat2
8. bře 2010

Tak jsem tady, ještě jsem to pak zalomila s Kubou 🙂 Si stěžuji na noci a dnes teda super, kojení v 23 a pak v půl 3 a to jsem mu rovnou dala ATB (sice o 20 min dřív, ale pak ho zas budit..to je blbost).
Machy to je super, že to jsou opravdu ty klouboučky a že jste na to přišli tak brzo a jak to budeš dělat, budeš kojit z jednoho a z druhého odstříkávat, zkus kdyžtak tu bradavku jako by masírovat, to vím, že někde radili, nebo se poraď s LP. 🙂

Rakev zítra dorazí, pán volal, že ji dnes předají přepravní službě 🙂 tak paráda, máš pravdu, hodí se, kufr máme sice velký, ale....

Machy: 😀 😀 to je důvod k dárečku, prudit můžeš, malá pozornost neuškodí 😀 😀 😀 minimálně karafiát 😀 😀 😀 😀 😀

Kuli: to jakoby nchlazení může být "Očistná kůra před porodem", zní to možná blbě ale tělo se zbavuje toxinů, škodlivin, aby bylo na porod fit. Mně se to zdálo jako blbost, ale taky jsme to před porodem z ničeho nic měla a znám těch holke víc...no prostě každým dnem se to blíží.
Kojení se neboj, nebudu říkat, je to skoro věda, ale pak si najdeš rytmus, a bude to v pohodě.
Kámoška je machr...

safirek
8. bře 2010

Ahoj holky,

Gábince taky přeju vše nejlepší k svátečku! Hlavně spoustu lásečky 😵

Renat, tak jsi nakonec tu "rakev" koupila, ono se to určitě využije. Jsem o tom včera povídala H., že je to na ty cesty dobrá věc, tak s tím souhlasil 😉

Machy, super, že jste přišli na to v čem byl problém 🙂 Někdy to jsou takový věci, že to člověka hned nenapadne 🙂

Kuli, snad se ti brzy udělá líp. A to co psala Renat, zní logicky s tou očistou před porodem 😉 A kojení se vůbec neboj, já s tím třeba problém vůbec neměla, jen to ten první týden trochu bolelo, než jsme se s Natálkou sehrály, ale nic hroznýho. Mě to baví a až přestanu, tak mě to bude snad i chybět 😀

Holky, neposílaly jste některá balík na soukromou adresu přes PPL? Přemýšlím, jestli to není spolehlivější než poštou...

Před chvílí nám taťka zase odcestoval ☹ Musím říct, že čím jsme starší, tím to oba snášíme nějak hůř, navíc se nemohl rozloučit s Natálkou - skoro ji upusinkoval 😵 , bylo vidět, že se mu tam vůbec nechce ☹

kulinka29
8. bře 2010

Renat: my taky mame tu "rakev" a stala asi taky tak....a je to super vec,kdyz jedem do cech na dyl,tak se tam vejde kupa veci 🙂
Saf: tak jste zase osirely 🙂 Na jak dlouho?
Teda holky mě honěj chutě,to je hrůza....snědla bych fakt všechno...teď bych si dala něco s mákem.Ach jo...a to jste říkaly,že ty kojící chutě jsou ještě horší 😒

ardila
8. bře 2010

Ahoj holky, tak celej víkend jsme makali a pokojíček stejně ještě není, včera jsme nestihli položit koberec, doufám, že to doděláme večer..
Kuli, jak jsem to četla, tak jsem chtěla napsat to, co psala Renat, že tohle jsem slyšela od spousty mamin, že měly těsně před porodem to nachlazení apod. Hm, já mam taky rýmu, bolí mě v krku.. ale u mě to bude tím, že jak jsme malovali ten pokojík, tak tam bylo 8 st. brrr, tak jsem nastydla..
Jo holky a jak dlouho před porodem vám kleslo břicho? Někdo říká dva, někdo tři týdny.. Já zatím nic.

kulinka29
8. bře 2010

holky tak až se malá narodí...tak pošle R. fotku na mejla Winii (Renat už možná bude na horách)....ale každý den rýno přidávaj v naší porodnici fotky a údaje porodů....tak taky můžete kouknout,adresa je:
http://www.ksw.ch/desktopdefault.aspx/tabid-791/

ardila
8. bře 2010

Saf, já radši posílám poštou EMS, to se mi nikdy neztratilo a je to tam druhý den. S PPL mam trochu problém, ale to je možná jen u nás, že jezdí debil.. Navíc to hrozně trvá, oni to sice do druhého dne dovezou, ale musíš to jeden den objednat a teprve druhý to vyzvednou a pak třetí doručí.. Když to donesu večer na poštu, tak tou EMSkou to je doručené druhý den ráno.
Kuli, na dubnovkách všechny ujíždíme na máku 🙂 Nedávno jsem byla v pekařství a řekla, že chci po kusu od všeho co mají s mákem 😀 A holky teď pořád pečou makový záviny apod. V máku je snad hořčík a vápník, tak si asi tělo říká, co potřebuje 🙂

renat2
8. bře 2010

Určitě se holky užije 🙂 Až pojedeme např. do toho Schweizu, že Kuli 😀 😀 My hodně jezdíme, takže asi není o čem. je to rychlovka, zítra bude doma 🙂

Kuli: každý to má jinak, ale u mě opravdu ty kojící chutě jsou o 100% horší....a přitom bych potřebovala zbrzdit.

Saf.: teď jsem se nějak ztratila. Co dělá manžel? Že je teď často mimo domov, můžeš do IP. Nějak mi to uteklo. Nebo má služebky??
Určitě si to pak s Naty vynahradí, ale věřím, že to loučení je těžké.

S tou PPL zkušenost nemám, ale kamarádka s ní posílá pořád...právě z důvodu spolehlivosti, poště nevěří...

Kuba je dnes hodně "chovací", prďola, tak ho mám skoro pořád na ruce...ale vždycky docela rychle usne...

kulinka29
8. bře 2010

Ardi: tak ještě nemáte fotku pokojíku viď.Tak se budu těšit příště.Mě kleslo břicho už před 2 týdny,takže v 38tt....takže máš ještě čas a každý to má jinak.Zrovna má malá škytavku....to mě je jí vždy tak líto.

ardila
8. bře 2010

Renat jede myslím až příští středu, ne? Tak to už určitě budete s Lucinkou doma 🙂

kulinka29
8. bře 2010

no já mák miluju...a zrovna tady ve švajcu moc věcí s mákem nedělaj...ake v čechách si to vždy vynahradím 🙂 A tchýně vždy doveze makový závin....už se těším.Takový makový koláč....jé to bych si dala 🙂

renat2
8. bře 2010

Hele Kuli neodsouvej mě ještě 😀 😀 😀 😀 my jedem až 17. a to už budete s Lucinkou doma, takže na maila čekám taky 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

kulinka29
8. bře 2010

Ardi: to doufám...v porodce budu 3 dni (když bude všechno ok),pouštěj i po 6 hodinách a pak chodí domů porod. asistentka....ale na to si netroufám.

kulinka29
8. bře 2010

Renat: já si stejně myslím,že budu ještě nakonec přenášet...no ve středu mám KO,tak jsem zvědavá.

ardila
8. bře 2010

Kuli, ono zatím není co fotit 🙂
Renat, rakev budem taky kupovat, chtěli jsme už dřív, ale vždycky jsme se nacpali, ale s prckem už to bude nutný, navíc když máme dvě čuby, který zaberou celej kufr 😅
Jinak pán ze skříní je moc hodnej, vystavil mi doklad na tu zálohu, abych to mohla doložit, poslat mi to nascanované, abych nemusela jet do Liberce. S tou ženskou jsem se dohodla, že nascanované jí to stačí, tak jsem jí to poslala a radovala se, že je vyřízeno.. ale ona mi teď volala, že jí to nejde vytisknout, že je to nečitelné a veliké 😠 Já to teda vytiskla a bez jakýchkoliv úprav to je uplně v pohodě, ona si to ani upravit neumí.. No takže jí to musim odpoledne dovést, mě už z ní hrábne, bojim, že kde zas bude komplikace

kulinka29
8. bře 2010

no nevím jestli to ještě nakonec nezměním...protože manžel říká malé "slečna Lů" a mě to vytáčí.... 😒

kulinka29
8. bře 2010

Ardi:tak super....akorát ta ženská je trošku mimo,ach jo.

ardila
8. bře 2010

No tak koukám na fotky miminek z Jablonecka a ty, co se mnou byli na předporod. kurzech si už vesele roděj a to jsme byli přibližně stejný tt 😲 Jsem zvědavá zítra na ko, ale myslim, že se nic neděje, poslíčci nějak zmizely..

renat2
8. bře 2010

Ardi: a jak funguje ta EMS?? že bych se přiučila, pošta mě v jistých momentech taky štve.

Určitě to všechno stihnete dokončit a pokojíček bude čekat na Šimonka.
S tím břichem, každý to má jinak, někomu klesne v den porodu, někomu týden, dva, já ho měla níž myslím 2 týdny před porodem a úplně kleslo ten týden.

Kuli: tý jo to je servis, koukám na tu porodnici ty údaje, hned jsem si to dala do záložek.

kulinka29
8. bře 2010

Ardi koukám,že se na ten porod už taky těšíš 🙂 Tak já jdu do pračky a pak si půjdu dát 20...strašně mi to teď pomáhá..když pak v noci nespím.

kulinka29
8. bře 2010

no určitě to poznáte až tam malou přidaj...protože příjmení které končí na ová.....tam moc není 🙂

ardila
8. bře 2010

Renat, já myslím, že den před porodem to klesá až při dalším dítěti, při prvním dřív, aspoň to tak všude píšou..
Ta EMS - normálně přijdeš na poštu, řekneš si o lístek na EMSku, ten vyplníš (místo podacího lístku), navíc tam uvádíš te. číslo adresáta, měli by volat, ale ne vždy volají. No a normálně pošleš. Stojí to podle váhy od cca 100 Kč. V práci jsem tak posílala pořád něco a vždycky to druhý den ráno došlo.

safirek
8. bře 2010

Kulinko, zase na týden jsme tu samy.
Však si dej něco dobrýho 😉 Já se řídím hodně tím, že tělo si řekne, co potřebuje. A i když je to sladký, tak co, když se toho zase nesní kvanta, tak to nevadí 🙂 A jo, ty kojící chutě, jsou snad ještě horší, ale teď už to není tak hrozný, asi už jsem z nejhorší závislosti na sladkým venku 😀 😀 😀

Ardi, dík, zkusím to asi přes tu EMS jak píšeš. Jsem ještě hledala názory na to PPL a je to takový všelijaký. Kamarádka mi totiž půjčovala plno oblečení 50 a 56 na malou, tak jí to chci vrátit, ale bojím se aby se to někde neztratilo (náhoda je blbec). I když pořád něco objednávám a jak poštou, tak PPLkem to došlo vždycky v pohodě.
A jak jsi psala posledně o tý půjčce na skříň (jsem zapomněla reagovat), tak je to pěknej bordel. Někdy nechápu, co tam sedí za lidi 😠 takový nemehla.

Břicho mi klesalo asi měsíc před porodem (většina tipovala, že porodím dřív).

Renat, Honza je voják. Zase si nestěžuju, věděla jsem do čeho jdu 🙂 Ale je fakt, že někdy se toho sejde moc naráz a pak je to dlouhý.

renat2
8. bře 2010

Ardi: tak to nevím, až tak jsem nikdy načteno neměla...ale znám spoustu prvorodiček, co jim kleslo břicho a do 24 hodiny porodily, někomu neklesne vůbec a je to vše sousást první doby porodní....Ono opravdu je to u každí jiné!!

kuli: tak to budu sledovat, i když asi ta sms přijde dřív 🙂 už se těším 😀
jen si jdi odpočinout