Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

kulinka29
24. led 2010

ahoj holky....oběd v bříšku a teď jdu odpočívat,protože noc stála za p...
Ardi: já jsem tohle taky jednou zažila,ale na levém boku a asi za 2 hodky to ustalo....Tak uvidíš,a zítra jdeš k dr s tím tvrdnutím břícha?
Kiki: ahoj,teda to je mi líto, že máš oba chlapáky takhle nemocný,tak snad se to brzo zlepší.
Ardi ještě jsem se chtěla zeptat, už máte vybraný nějaké nosítko nebo šátek na nošení dětí?
...

murynka
24. led 2010

ahojky holky 🙂

kiki to mě mrzí že marůdkuje ☹ snad bude brzo líp 😉

renat gratulace k sundání s 😵 !!!!to je super!!

machy chápu tě jak jsi se vystrašila jak píše kiki ten odhad bych nebrala až tak vážně 😉 a s tím otočením je to také pravda držím palce!!naše byla hlavičkou dolů od 26tt 🙂

kuli no vidíš placenta překvapila co 😵 😵 😵 ten čípek mě moc mrzí ☹ musíš se opravdu hodně šetřit nožky nahoře a nic nedělat to s tou nemocnicí je u vás síla tedy 😠

ardi masáš musela být suprová a ty okna je dobře že už to máte vyřízený!! 😉

kuli my ted až kupovali manducu-nosítko ale malou tam moc nedávám max.na 5-10min k šátkům nemám pozitivní vztah ale každý preferuje něco jiného 😎 😎 oni tu manducu doporučují od narození ale fakt se ještě bojím..ale je super 😵 😵 sehnala jsme použitou levnější malá je v ní spokojená a spinká tam fotky mám v albu tak jukni 😎

murynka
24. led 2010

my se máme dobře malá je neuvěitelný zlatíčko hlavně v noci 😎 😵
domácí měření ukázalo 58cm a 4,5kg nabírá krásně 🙂
přes den moc nespinká a hodně vyžaduje pozornost a je to ženská ukecaná 😀 😀 ráda si s námi povídá a její úsměv je to nejkrásnější co jsme kdy v životě zažila 😵 😵 😵

misicko a co vy???pořád na vás myslím a držím palce!!!!

ardila
24. led 2010

Ahoj holky,
já terpve dovařila oběd, zase jsem se celou noc budila a pořádně usnula až k ránu, tak jsem dopoledne dospávala a Honza a psi se mnou 🙂 Dneska je mi dobře, tak chci zas zkusit nějakou procházku, tak uvidíme, jestli to klapne..
Kuli, Kiki, já včera četla nějaký článek myslím na porodnici.cz, kde popisujou přesně to, co se mi dělo včera, tak to určo byly ty vazy a taky tam psali o tvrdnutí, že teď už je to normální a k dr. mám jít až když je to častý a nepřejde to v klidu.. Já to nemam zas tak často a v klidu je to hned ok. Takže k té dr. zítra nepoletim, řeknu jí to příští týden na ko..
Kiki, chudák Kubík, ať je mu brzo líp.
Kuli, my máme šátek. Je to tenhle 4,6 m http://www.babysatky.cz/index.php?page=shop.pro.... Nosítko zatím neřeším, stejně malá mimča se můžou nosit ve svislý poloze, takže počítám, že ho koupíme, až prckovi budou min. 4 měsíce, ale nosit budem pravidelně spíš až od půl roku. A vybírat budem asi Manducy, Erga nebo Beca, to si pak vyzkoušim, co mi nejlíp sedí, ale na malý lidi je prý dobrá ta Manduca..
Mury, sice u těch ergo nosítek (a dokonce i u klokanek, který jsou uplně blbý) píšou, že jsou od narození, ale všude se pak dočteš, že u miminek je ta svislá poloha uplně blbě kvůli špatnému vývoji apod. Hodně o tom je v něžký náruči, ale tam to beru s rezervou, ale říkali nám to i v nemocnici na přednášce, nějaký fyzioterapeut, četla jsem i dost článků.. Ale na těch pár minut to je v určitě v pohodě

murynka
24. led 2010

ardi ta manduca je na malý supe já měřím 153cm 😎 a pasuje a sedí 😵 😵
beco jsou také super ale ta cena 😝 😝

ardila
24. led 2010

No právě, ta cena 😝 A hlavně mě se na něm líbí hlavně ty vzory, ale bude to hodně využívat i Honza a ten asi ocení spíš nějakou neutrál barvu, takže mě taky zatím vychází nejlíp ta manduca..

vodickova.jana
25. led 2010

Ahojík holky.....tak jste se tu konečně včera ukázaly trochu víc...... 🙂

Já dneska spinkala docela dobře, na záchod jsem šla jen 2x, tak to bylo super....doufám že to zase chvilku vydrží.... 😀

Kiki malýho je mi líto...snad ta rýma brzo přejde... 😉 a jsem ráda ža kočík vyhovuje....asi do něj fakt půjdem, hlavně v tom krámě jsou hodně milý, říkala že se prodává nějka od jara 09 a že zatim ho nikdo reklamovat nepřišel....ale že tam jezdí každý týden technik a co jde opravit na místě to tam opraví, takže by to bylo super.. 🙂

renat2
25. led 2010

ahoj holky...jdu jen pozdravit, nestíhám...respektive, ještě jsem začala dělat jeden projekt...(jsem pitomá, Kuba, domácnost, učení a já si ještě naložím na bedra něco...sama sebe asi nechápu 😉 naštěstí tohle nespěchá, takže opravdu většinu času zabere Kuba a učení.

Jsem ráda, že je tady vše v pořádku, Kuli tobě jsem psala IP, ale přesto ten čípek a vše určitě bude dobré, odpočívej , máš už nárok na změny v nálezu 🙂

kiki: ať je Kubík brzo v pořádku. Chudinka, máš LIbenar? (určitě ano, jen rada, nedávej těsně před kojením)

U nás paráda, Kuba se řehní na celé kolo, cvičíme, co se dá. 🙂 masírujeme a výsledky jsou jasně viditelné. V Hradci to taky dopadlo jakž takž dobře, tak super. Víc se asi rozepisovat nebudu-.
Jina Kuba je šídlo, mám pocit, že se za chvíli obrátí na břicho...Objevil kouzlo vibrací na lehátku. Jen má trochu jakoby červená místa na bříšku, přijde mi, že z vody, že by moc chlorovaná, nevím, zatím mažu a uvidíme, co řekne dr. 1. jdeme na očkování, tak se zeptáme.
JInak má 70cm a 6,3kg 🙂 je dlouhý jak týden a my nastupujeme na vel. 74 😲 😲 😲 chtěla jsem prubnout zimní kombinézu (co jsem chtěla mít na březen až pojedeme na hory), je mu zoufale malá, a to je mi líto, je krásná, taková dospělácká, přitom dětská....no musela jsem vytáhnout prašule a nechat něco na mmb...a je asi jasné, že u jedné kombinézy nezůstalo.

Jinak pokud to vyjde časově a zatím to vypadá dobře, tak začínám zas chodit na břišní takce, kluci to určitě zvládnou, navíc to mám 3 minuty od bytu 🙂

renat2
25. led 2010

dobré ráno Jani, super, že se ti ještě dobře spí, užívej si to, nechci strašit, ale pak už to opravdu bude horší a horší, ale ty to zvládneš.
Jaký máte ten kočárek? jsme to nějak pozapomněla...

safirek
25. led 2010

Ahoj holky,

tedaa, tady to trochu ožilo 🙂

Machy, jej, hlavně, že se tobě a malýmu nic nestalo! A s tou vahou, třeba tak velký nebude. Kamarádce, taky pořád říkali, jak bude mít malej 4 kg a nakonec měl 2,90.

Kuli, tak to je fajn, že budeš moct porodit normálně, to sis přála, viď? 🙂

Ardi, ta masáš musela být úžasná! Taky bych nejradši na nějakou šla. Docela bolí záda a to je malá docela lehká.

Renat, Kubík je šťastnej, že má volnost, viď 😉 A ty jsi pěkně akční, do čeho jsi se pustila?

safirek
25. led 2010

Renat, Kubík je teda velikej 🙂 To my jsme úplný prťata, malá má 5,40 a 59cm 😅 😀

Jinak u nás už neduhy z očkování jsou naštěstí pryč a zase máme doma naši hodnou holku 🙂 I když pořád vyžaduje pozornost a nejradši, aby na ni pořád někdo mluvil.
Začala všechno chytat, strkat do pusy, pořád něco žvaní... je s ní čím dál větší sranda. 😀

kulinka29
25. led 2010

ahoj holky...koukám,že miminka hezky rostou..to je dobře.
No já už tak 3 týdny nepřibírám vůbec na váze...tak si říkám,jestli to není divné,vždyť malá by teď měla nejvíc nabírat ne?Tak snad je vše ok.
Saf: jasně,že jsem ráda...moc ráda, strašně jsem se císaře bála.
Jani: to spaní si fakt užívej: já teď chodím každé 2 hodky na záchod a spím tak 4 nebo 5h denně 😒
Tak já letím na němčinu,zatím ahojky

safirek
25. led 2010

Kuli a kdy máš další kontrolu u dr? Myslím, že je všechno v pořádku, mimčo si z těla vezme co potřebuje!

kulinka29
25. led 2010

Saf: KO mám za 2 týdny...tak snad je vše ok,já teď ani moc nejím,protože nemám skoro hlad.

renat2
25. led 2010

Saf: rosteme trochu víc do délky...a nevím po kom to má, já jsem standart, mám 170 (možná bez půl cm), manžel 180, což si myslím, že je na chlapa taky střed. ale co hlavně, že je zdravý, akorát toho oblečení v 62 moc neunosil (asi dvoje dupačky), hned měl 68, která mu je teď ťip ťop.
A Natálka je holčička, ty asi rostou míň..jsou drobnější. S náma na s. chodila o 2 řýdny starší a byla skoro poloviční než ten náš dřevirubeček 😀 😀
Jinak jsem se pustila do projektu vzdělávání/lektorství a pak jsme oprášila registraci a poradenství u firmy, zabívající se prodejem ekologicky šetrných výrobků (KULINKO, doufám, že jsme tě tím potěšila). Czhledem k tomu, že Kuba má tu pokožku trochu citlivější, budu i v tom prát a chemickou Lovelu použiji třeba na nás.

Kuli: Každé těhotenství je jiné, někdo žere jak nevázaný, někomu ta chuť z ničeho nic chybí, pokud by Lucince něco hybělo, vezme si to z tebe (z těla) a to by dalo impulz na doplnění, může to být přechodné a za týden se to může obrátit, ale lepší, když se to pohlídá.
Kolik si celkově tedy zatím přibrala?

ardila
25. led 2010

Ahoj,
tak s tím spaním je to pravda, je to horší a horší.. Já dneska skoro celou noc čuměla do stropu a pořádně usnula až v 7, když odcházel Honza do práce a spala do 11.. Ale když musim vstávat ráno na kontrolu, do práce nebo někam, tak jsem celej den hotová 😝 Zítra jedu na celej den na školení do Prahy, tak dneska využiju, že mam docela volno a zkusim spát i přes den.
Renat, to je paráda, že je u vás vše ok. A ty jsi teda akční, no ale to o tobě víme, že 🙂 Já jak o víkendu ušla sotva pár kroků, tak jsme si na tebe vzpomněla, jak jsi lítala po Krkonoších, blázne 😀 No ale někdo to snáší líp, někdo hůř, že.. Já doufala, jak budu taky lítat, ale teď už budu ráda, když aspoň budu schopná zvednout se z postele 😅
Kuli, já taky skoro nepřibírám, celkově mam 5 kg nahoře.. A četla jsem v mojí knize, že ke konci se přibírání zpomalí nebo zastaví.. určitě je vše ok.

safirek
25. led 2010

Kuli, ono tělo si samo řekne co potřebuje, takže bych se nebála 🙂 Moje ségra je teď 28tt a prý se taky do jídla musí nutit.

Renat, bude to pořádný chlapík 😉 A výšky máte jako my s manželem 😀 😀
Však ona Natali byla prcek už při narození, myslím, že tady z diskuze byla na délku nejmenší. Však je to jedno, hlavně, že je spokojený miminko.
Co to konkrétně obnáší to vzdělávání?
My máme ty velikosti jak u čeho... něco 68, 62 něco je 0-3 a něco 4-6

safirek
25. led 2010

Ardi, ty jsi přibrala jen 5 kg? To se máš 😉
A ještě pořád chodíš do práce, jsem myslela, že už jsi doma...

Já teď dodělávám oběd a koukám na jídelní židličky. Nevím, jestli vybrat plastovou nebo dřevěnou. U těch se mi líbí, že jdou pak rozdělat na stolek a židličku...

kulinka29
25. led 2010

tak Renato tě chválím... 😉 My jsme s manželem registrovaní u tehle firmy Missiva (www.missiva.cz) a beru od nich skoro vše a jsem moc spokojená a máme jako rodina 30% slevu na vše a všechny výrobky se ředěj,takže dlouho vydržet.Kdyžtak písni do IP....o jakou firmu jde.
No mě teď zachraňujou jablka a jogurty...jinak do sebe skoro nic nedostanu,a teplý jídlo mám akorát o víkendu s manželem.Ale asi to bude v poho...měřila jsem se přes pupek a to mám o 2cm víc.JInak jsem přibrala k dnešnímu dni 8kg.
Renat: moje kámoška má taky většího klučinu...nebo víš jak to myslím,jen buď ráda,že hezky rostete.
Ardi: tak noci máme stejný koukám.Ty ještě pracuješ???

renat2
25. led 2010

kuli: to je ona 😀 , jsme u té samé firmy, Sněhurku nemůžu vynachválit 🙂

jdeme se větrat k oknu 🙂

ardila
25. led 2010

Safi, no mam + 5 kg od předtěhu váhy, ale na začátku, jak mi bylo zle, tak jsem nějaká 3 kila shodila, takže vlastně + 8 kg, ale i tak dobrý 🙂 Ale já zas měla zásobu z předtěhu, teď mam menší zadek a stehna a velikej pupek 😀
Jj, ještě pracuju, na mateřskou nastupuju 16.2., ale o víkendu už jsem zvažovala, že se na to vykašlu dřív.. Teď zrovna bude dost práce, tak uvidim, kdybych to nezvládala, tak jsem domluvená s holčinou, co nastupuje na moje místo, že by mohla začít dřív.

kulinka29
25. led 2010

Renat 😉 no ja beru skoro vše...ty čistící přípravky jsou úžasný, program na praní,
pak miluju Aguabellu na pleť, a krém na ruce, šampon, deodorant...prostě vše je super.....tak to jsi mi udělala radost.My tam jsme tak už 5let a jen chvála

renat2
25. led 2010

tak jednoruč vozím kočár u okna, druhou píšu, multifunkční matka, hihi

kuli: já byla registrovaná 2003, dělala jsem to 2roky, pak VŠ a nějak nebyl čas, ale brala jsem so občas něco přes známou, ale teď na to najedu zas, jak jsem psala, na sněhurce ujíždíme celá rodina, teď beru prací program, i kvůli Kubovi...no uvidíme. jsem ráda, že jsem tě potěšila....

kulinka29
25. led 2010

Ještě jsem vám zapoměla napsat, že malá má pravidelně každý den škytavku...vždycky to s ní tak hází a mě je jí líto....je to legrační 😉

safirek
25. led 2010

Ardi, i tak je ta váha super. Já přibrala 20 kg 😅
S tou prací to máš fajn, hlavně, jak jsi psala, že bys pak na rodičáku občas pracovala, to bych taky brala. Ale u mě to nehrozí, nejspíš se tam ani nebudu vracet.

Kuli, myslím, že když ti roste pupík, tak má Lucinka vše co potřebuje.

ardila
25. led 2010

Safi, ale já měla zas nějakých 8 kg navíc před těhu, takže ono to vyjde tak nastejno.. Ale já se bála, že přiberu třeba ještě těch 20 a budu se jen koulet 😅 Teď si říkám, že bych na tom po porodu mohla být líp než před těhu, no kéž by..
Zatím to vypadá, že bych se do práce vrátila od září, ale výhoda je, že mi vyjdou vstříc a můžu se vrátit jen tak, že si to budu řídit z domova a budu mít člověka, co místo mě bude jezdit.. A rodičák nakonec vyberu asi na 2 roky, máma jde přesně v době, kdy malému budou 2 roky, do důchodu a budou se stěhovat někam poblíž, tak budu mít hlídání kdykoliv a stejně kdybych dělala tohle, tak budu většinou doma.
Kuli, Šimon škytal zrovna před chvílí 😀
A domluvila jsem si dneska dětskou dr., sestřička byla do telefonu hrozně příjemná a všichni chválí i tu dr., tak jsem ráda, že nás vzala..
Jdu dělat konečně oběd 🙂

safirek
25. led 2010

Ardi, tak pro tebe ta 2-letá varianta bude ideální. 😉 Myslím, že k dítěti máš ideální práci 🙂

Já už mám obídek hotovej, malá usnula v postýlce, tak si k jídlu pustíme nějakej film. Manžel je dneska doma 🙂

kiki3
25. led 2010

Ahoj holky,jsem tu jen na rychlo,cekame navstevu..
ta ryma je teda fakt hrozna vec,uz jsem z toho docela na nervy...jsem zvedava jak dlouho to bude trvat...za ty tri noci jsem naspala sest hodin 😖 ale co,ja to preziju,ale kubika mi je moc lito ☹
saf,nas kubik mela taky 47 cm kdyz se narodil 😉 takze taky mrnousek...ale myslim ze to rychle dozene 😵
ardi ty jo to mas pekny,jen 5 kilo...ja mela nakonec 14 😅 😅 porad to bylo osm,a pak pres vanoce to nejak vylitlo 😀 ani nevim kolik mam ted,kolik mi zbyva shodit,nejak to neresim 😅
kuli kubik mek v brisko skytavku tak 5 denne a ted ji ma taky casto 😉
renat,libenar mam,pouzivam...mela jsem ho v tom boxu co jsem dostala v porodnici,a tak jsem volala dr. a ta mi ho doporucila...ale o tom kojeni nic nerikala,nevis proc?ja teda kapu chvili pred tim nez jdem odsavat tak pred kojo je nedavam,ale zajimalo by me to proc to tak je...
mury zavidim ti ty klidny noci 😀
a co asi misicka?dlouho se neozvala...
a ajninka....

renat2
25. led 2010

misicka je asi u Verunky v Praze ne? určtě se ukáže, eventuelně ji mohu zkusit napsat sms.

Kiki: rýmy se pořád drží, ach jo, chudinka malinký, snad to brzo přejde. O tom Libernaru jsem to četla, ale kdybys mě raštila, nevím kde. Když to najdu dám vědět, ale neslibuji. Vím jen, že jsem si říkala, že si to musím pamatovat.

Já měla oběd od našich ze včera (řízky..no takhle ta kila dolů nepůjdou 😀 😀 😀 ale snad vyjdou ty břišní tance....

murynka
25. led 2010

kiki to je mi líto jak trpíte ☹ ☹ joo ty noci jsou nás dobrý ale za to dny 😝 🙄
dneska jen mega řve ted usnula v cestovní postýlce která dorazila před chvílí 😅 tak koukám jak blázen ona přes den nespí 🤐 je to na palici alespon je doma manžel a pomáhá 😵 😵

kuli škytat ti bude i až bude na světě naše pravidelně škytala po jídle ted před jídlem 😀

ardi nabere max 8kg jako já to je krásný to dáš dlů jedna dvě 😎 😉

na misicku a ajinku také myslím 😔 😔

renat vy jste fakt veliký 😲 😀 gratuluji kluk je to šikovný 😵 😵 😵