Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

ardila
17. led 2010

Saf, díky.. No u mě je rozdíl dva dny, tak to je celkem jedno, jen jsem chtěla vědět, co mám říct v práci.. Takže něco řeknu a pak to řeknu dr. podle toho 🙂

safirek
17. led 2010

Dr. ti vypíše papír, kde bude datum nástupu na MD a ty si tam ještě něco dovyplníš a dáš to do práce...

vodickova.jana
18. led 2010

Ahoj holky....koukám jsem tu zase první.... 🙂

Ráno mi volali z PPL ,tak mi dneska odo přijde balíček z kojeneckeho oblečení....tak se už těším. Objednala jsem tam rovnou i lahvičky od aventu, měli tam v akci dvě za cenu jedný....a i tak to tam mají trochu levnější než třeba v Tescu, co jsem včera koukala.... 😉

ardila
18. led 2010

Ahoj, tak jsem byla sepsat porodopis a přihlásila se na předporodní kurzy, tak už mi jako fakt dochází, že se to docela blíží 🙂 No a ráno mi volala fotografka, že potřebuje přesunout focení na jiný termín.. to je paráda, já už jsem objednaná na dopol. ke kadeřnici a tam bývá narvnáno, tak jsem zvědavá, jak to celý přesunem.. A vzhledem k tomu, že to byl první volný termín, co tam fotografka v prosinci na letošek měla, tak nás asi nepřesune dopředu.. No a jít se fotit později nechci, to už se nebudu ani hejbat 😅 Tak jsem zvědavá, co vymyslíme, po 12té jí budu volat..

safirek
18. led 2010

Ahooj.

Wini, jak ti dneska je? Je to lepší?

Ardi, co co focení, domluvili jste se?

My jsme dneska doma, jsem s malou nechtěla nikam jít. Zítra jdeme na očkování, tak aby jako naschvál něco nechytla. Snad to bude dobře snášet.

vodickova.jana
18. led 2010

tak mi odpo přišly ty věcičky a jsou fakt hezký....barvičky moc pěkný...objednala jsem si 20ks látkovek, tak snad to bude stačit....a objednal ajsem si i nějaký hračky, lahvičky od Aventu a dudlíky taky od Aventu... 😉 Všechno parádní.... 😀

Safi tak sand to očkování zvládnete dobře... 😉

ardila
18. led 2010

Ahoj
Saf, no sice jdem k jiné fotografce a jdu i k jiné kadeřnici, ale domluveno 🙂 Nakonec jsem docela ráda, protože fotky té druhé se mi možná líbí i o něco víc a ke kadeřnici jdu v Liberci a vyjde mě to o dost levněji, nechám se i nalíčit u vizážistky a počítám, že celkem dám kolem tisícovky, dělali mi tam vlasy i líčení na svatbu a byla jsem spokojená.. V Praze bych jen za vlasy dala přes 2tis.
Držím palce, ať Natálka očkování zvládne bez problémů.
Jani, tak to je fajn, že jsi spokojená.. Já tam asi ještě časem objednám druhou várku ve větších velikostech.. Já objednala plíny na MMB a už jsem chtěla odeslat peníze, když mi paní napsala, že to nejsou ty vysokogramážní, co má na obrázku a v popisu, ale obyč a já to chtěla na přebalování, takže nic.. Tak aspoň, že jsem ještě neodeslala peníze.
Já jak upravuju seznam, tak jsem zjistila, že na Honzu skoro nic nezbylo, všechno jsem nakoupila a on zatím dal litr na kolíbku, jinak nic.. A už mi pro něj zbyly věci jen asi za 6000 a to jsem ho připravovala na to, že bude muset dát min. 30-40 tis. 😅 Asi si řeknu o příspěvek na kočárek a budu ještě trochu rozhazovat 🙂

murynka
18. led 2010

ahojky nakukuju 😀 😀

jani avent chválím super volba i dudlík naše ho má ráda no je nejdražší že 😀 😀

saf držím palce na očkování toho se děsím budu trpět víc jak ona 😒 😅

ardi no jo blíží 😀 😀 užívej klidu 😅 😀 jinak moc nechápu ty vaše finance 😕 😅 to já jsme si vzala kdykoliv jsme potřebovala a neptala jsem se 😀 to dělám do ted 😎 😀
tu MD si vypočti tak aby jsi končila MD v určitém měsíci k poslednímu a od dalšího měsíca začla rodičák 😉 😉
já MD končím 30.4 dostanu ještě ty penízky a od 1.5 nastupuji na rodičák.......kdybych to měla v půlce měsíce ukončené MD nedostanu tich 14 dní zaplaceno a to je i u tebe tak pozor na to 😎

a co renatka ta se učí a učí co 😨

ardila
18. led 2010

Ahoj Mury, jak se máte?
my máme každý svůj účet, každý svoje peníze, zatím.. Vyhovuje nám to tak, ale už to tak teď nepůjde 🙂 Já kdybych potřebovala, tak bych si řekla, ale pořád jsem nakupovala, platila a teď se divim, kolik jsem toho koupila..
No a jak si to mám zařídit, aby mi MD končila na konci měsíce, když nastupuju 16týho?? Ale mateřskou dostanu i za půl měsíce, to jde pak jen o ten rodičák,jo? To je teda pěkně debilní..

murynka
18. led 2010

musíš si to od toho data spočítat MD je 28t 😉

16 ale kdý 😕 😕

no dostaneš MD za půlku měsíce a zbytek už nic 😒 pk až další měsíc rodičák 7600 😝 😝

ardila
18. led 2010

16.2. Jé, tak to mi konec vychází na 31.8., tak to je super 🙂

ardila
18. led 2010

No možná 11400, ještě nejsem rozhodnutá, jestli vezmu 2 nebo 3 roky..

murynka
18. led 2010

ardi tak to je dobře 😉

rodičák na 2 musíš mít určitý příjem jinak ho nedaj já nad tím uvažovala i příjem na to mám ale jak ted vidím 3 roky budu s tou prdelkou doma 😵 😵 za to my ty peníze nestojí abych si jí neužila 😎

misa1982
19. led 2010

Ahoj holky dneska mame presne 3 mesice!Ajdem na ockovani tak jsem zvedava jak to bude snaset,jinak se mame dobre Tomášek je hodnej.... 🙂 🙂

vodickova.jana
19. led 2010

Ahojda holky....tak jakpak se máte...my celkem fajn..... 😉 Ale už zase začínám chodit v noci častějc čůrat... 😒 tak se moc nevyspim....

Ardi já tam pak taky ještě něco nakoupim, mám i 10% slevu, tak toho využiju.... 😀

Mury Avent mi právě doporučila i kámoška s dvojčaty....říkala že vydrží nejvíc....ale i Nuk nemá zrovna láhve a dudlíky levný...ale zase nechci kupovat dudlík za pár kč a za chvilku ho stejně vyhodit.

Ardi tak to je jak u nás....já jak průběžně nakupuju a aukcuju, tak jsem zatim všechno platila já. Od Jirky jsem dostala jen k vánocům 2000,- at z toho něco koupim Štěpkovi....jinak jsem zatim všechno platila já....a kdybych to spočetla taky by to byla pěkná částka....ale Jirka bude kupovat postýlku se všim všudy, kočík nám prej zaplatí moji rodiče a Jirka ještě udělá přebalovák, a hlavně potom s tim mym příjmem bude stejně platit většinu on.... 😨 Potože mě toho moc nezbyde...1200 se mi strhává za životko a penzijní, 1100 dávám Jirkovi na poplatky, kolem 600 paušál...takže měsíčně mi jdou 3000,- hned pryč....tak pak toho moc nezbyde....

ardila
19. led 2010

Mury, já na to příjem mám a do práce se budu vracet částečně asi už v září, ale já mam takovou práci, že si prcka užiju hodně i tak.. Ale nakonec půjdu asi na 3 roky a k tomu si budu přivydělávat, aspoň budu mít do těch 3 let aspoň něco jistý, když zrovna nebude práce..
Míšo, i Tomáškovi držím palce, ať to očkování zvládne bez problémů..
Jani, já mam pocit, že půlku noci jsem v posteli, půlku na wc 😅 A to ještě potom co si lehnu tak hodinu dvě hledám polohu, ve které mě nebudou bolet záda a pak teprve usnu.. Dospávám pak dopoledne, ale dneska jsem vstala dřív, uklidila, uvařila a teď řeším záskok za sebe v práci
No já to spočítala, kolik už jsem dala a bliží se to ke 30tis. a to ještě budu tenhle měsíc doplácet 16 tis. kočárek.. Honza pořád říká, ať všechno neplatim, ale já mu zas říkám, že platim ráda, dokud mam a od příštího měsíce už bude platit všechno jenom on 🙂 No mně jde měsíčně pryč kolem Ktis. pryč, ale leasing bude platit Honza sám, takže já si poplatím svoje cca 2 a půl tis., takže na mateřský ještě vyjdu, ale z rodičáku už pak těžko.. Ale zas jestli si něco přivydělám, tak třeba jo..

vodickova.jana
19. led 2010

Jo je to složitý.....kdybych měla PN tak jako doted tak by to byla bomba a člověk by něco ušetřil....ale ted budu mít o 3000.- a to už půjde dost znát....naštěstí už vlastně potřebuju jen pár drobností takže už žádné velké výdaje mít nebudu.... 🙂

To já bych mohla taky do práce na částečnej,ale uvidim ....nejdřív až tak za rok a půl... 🙂

ardila
19. led 2010

Jani, já bych taky nešla za půl roku, kdybych musela někam pryč od malýho, ale budu dělat z domova a občas někam pojedu a to ho vezmu sebou, takže to je pohoda 🙂 A jinak budu mít nějakou výpomoc, co zbydek objezdí za mě, aspoň ze začátku..

murynka
19. led 2010

vás obdivuji zvládám sotva malou a eště pracovat 😝 😝 ani mě nehne 😀 😀

murynka
19. led 2010

ardi ono si řekneš 3 roky ale uteče to jak prd a neužiješ si nic 😉

ardila
19. led 2010

Mury, já to třeba taky přehodnotím, však říkám, že pokud to půjde.. Vůbec nevím, co mě čeká 😅

murynka
19. led 2010

ardi já nad tím neuvažovala ani před tím.....ale také jsme netušila co mě čeká 😉

den uteče jak nic fakt....sotva zvládám jí uvařit uklidit a ještě i peču to jsem dobrá 😀 ale víc by bylo nad moje síly už 😅 😅

no uvidíš třeba budeš super máma 😎 😉

ardila
19. led 2010

No já mam plno kolegyň, co to v pohodě zvládaj, tak myslím, že bych mohla taky.. Navíc když s uklízením apod. ráda pomůže tchýně..

murynka
19. led 2010

ardi dá se to to neříkám ale na úkor něčeho já jsem spíše rodinný tip než pracovní 😀 😀
mě práce nechybí maličkou si užívám plnými doušky jen zítra mám jet k dr a bude mi po ní smutno 😅 😅

misa1982
19. led 2010

Ahoj holky tak mame ockovani za sebou doktor nam doporucil Nurofen cipky jsou prej lepsi nez panadolove...Pristi mesic jdeme znovu na ockovani hexa plus ten prevenal nebo jak se to pise a navic s nama pujde Martin na 5letou preventivni prohlidku a taky dostane najake ockovani ale to s nami pujde i tatinek bych se tam s obema klukama zblaznila Martin ten bude urcite rvat jak tur je to cita a Tomášek dostane dve injekce ale prej by s toho nemely byt nejake vysoke teploty asi do 38,vic prej ne ale radeji jsem si koupila ty cipky....a kde jsou vsichni?

ardila
19. led 2010

No jo, teď mi to připomněla, že jsem ještě nevolala dětské dr. a teď už tam není. Nesmim zítra zas zapomenout..
Já jdu na cvíčo, tak snad mě aspoň večer nebudou tak šíleně bolet záda jako včera 😝

vodickova.jana
19. led 2010

Míšo tak vidíš jak jste šikovný....Tomášek to snad zvládne bez teplot....ale příště si to chudáci užijou oba dva.... ☹

Mury já se do práce taky nepohrnu, jenže člověk nikdy neví jak bude.... 😨

Ardi užij si cvičení....

kiki3
19. led 2010

Ahoj holky,tak my meli dnes desnou noc, kubik vubec nechtel spinkat,furt knoural nebo brecel...za to ted pres den je vyrizenej,budi se jen na kojo a hned zas chrni,no ma to kluk naky prehozeny.... 😖 😅 a co tady je noveho?
vcera jsem si byla zazadat o porodne,tak jsem zvedava kdy to prijde.... 😕 uz mi dali i papiry na rodicak tak to musim procist..
miso,no tomasek je statecny 😉 a priste to oba urco taky zvladnou na jednicku 😉
ardi,hezky si zacvic 🙂 ty zada to je des,ja na to taky trpela na konci...
mury zdravim,jakpak se mate se sofinkou? 😉

misa1982
19. led 2010

Jo a Tomášek ma presne 6kg a meri 62cm....

safirek
19. led 2010

Ahoj holky,

tak já byla dneska s Natálkou taky na očkování, tak snad to dobře snese! Pro jistotu mám Panadol Baby, ale doufám, že nebude potřeba.
Máme docela prcka oproti ostatním má 5,40 kg a 59 cm 😀 😀